Denník z Exotic / Summer tour (1994)

Denník z Exotic / Summer tour (1994)

Južná Afrika, Ďaleký Východ, Južná Amerika, Kanada a Spojené štáty. Alkoholové excesy, zdravotné problémy, odchod Fletcha, Robert Smith a kopec ďalších šialeností v zápiskoch Daryla Bamontea.

obdobie 1994 4

18.6.1993 by Higher Love

Pátek, 18.6.93, od ranních hodin je okolí letenského stadionu obklopeno tisíce postavičkami v černém oblečení, většina z nich je ve věku teenagerů a určitě museli mít na ten den omluvenky do školy. Postávají, občas něco skandují, zblízka vypadají všichni nějak podivně, kožené bundy, vystříhané vlasy vytvarované do kostky, oční linky. Lidé kteří projíždějí kolem v tramvajích či autech nemohou pochopit co se to děje. Nemohou chápat, že pro 17 000 mladých lidí nastal konečně den na který tak dlouho čekali. Že se do Prahy se po 5 letech vrátila nejspíš nejkultovnější hudební formace historie, skupina která žije na víře a oddanosti svých fanoušků...

6

Zájazdy DM Friends na koncerty DM

Ako už býva zvykom, fanklub Depeche Mode Friends opäť ponúka fanúšikom možnosť zúčastniť sa koncertov Depeche Mode formou zájazdov. Ak si teda chcete ušetriť prácu so zháňaním lístkov, dopravou ale hlavne užiť si koncerty v spoločnosti 'DM fans' tak neváhajte a rezervujte si svoje miesto už dnes!

27

DepecheMode.sk a parties

depechemode.sk Vám chce dať do pozornosti DM party's v Bratislave a Piešťanoch, na ktorých sa podieľa ako mediálny partner. Podrobnosti o akciách, ktoré môžete navštíviť v nasledujúcich týždňoch a správne sa tak naladiť na koncert Dave Gahana v Bratislave nájdete v článku.

2

Hudba je odpoveď na všetko - 11/2005

Minuloročné novembrové vydanie britského magazínu MixMag prinieslo krátku sondu do hudobného sveta Depeche Mode. Tí vám v krátkych, no o to výstižnejších odpovediach predstavia všetko, čo majú na súčasnej hudobnej scéne radi, čím boli inšpirovaní a čo by na svojej hudobnej minulosti zmenili, ak by samozrejme mali tú možnosť.

8
Mandrill (Barker Remix)

Mandrill (Barker Remix)

Mute Records vypustili do éteru ďalšiu ochutnávku z chystanej remixovej podoby Martinovej EP "The Third Chimpanzee". Barker remix skladby "Mandrill" sa objaví spolu s ďalšími remixami na trhu 20.augusta 2021.

Všetko najlepšie, Martin!!!

Všetko najlepšie, Martin!!!

Tak, dnešným dňom sa k rockovým 60-tnikom (a defacto veteránom) zaradil už aj Martin Gore. A my mu prajeme, aby aj do siedmej dekády života vstúpil v plnom zdraví, plný síl a energie do ďalších projektov. Happy birthday, Martin!

3
Ultra - The 12” Singles Vinyl Collection

Ultra - The 12” Singles Vinyl Collection

Depeche Mode zverejnili dátum vydania ďalšej kolekcie 12" vinylových singlov, tentoraz súvisiacich s albumom Ultra. Box set so singlami "Barrel Of A Gun", "It´s No Good", "Home" a "Useless" bude vydaný 10.septembra 2021.

21
Niečo “nové” z histórie

Niečo “nové” z histórie

Ak si myslíte, že Vás z histórie Depeche Mode už nedokáže nič prekvapiť, tak si pozrite nasledujúci rozhovor s Martinom, ktorý poskytol v roku 1987 pred jedným z vystúpení vo vtedajšom Západnom Nemecku.

1
Kuriózna spomienka na World Violation Tour

Kuriózna spomienka na World Violation Tour

Daryl Bamonte zverejnil na svojom facebookovom profile krátke video z úvodu niektorého z talianskych koncertov Depeche Mode, v rámci World Violation Tour. Video pochádza zo zhabaného záznamu, ktorý ochranka odovzdala Darylovi.

4
Všetko najlepšie, Andy!!!

Všetko najlepšie, Andy!!!

Dnešným dňom sa Andy zaradil k depešáckym 60-tnikom, kam už patria Vince Clarke a Alan Wilder. Z Depeche Mode sa teda oficiálne stávajú "staré páky" a my Andymu prajeme k narodeninám hlavne veľa pevného zdravia!

3
“Capuchin” (Jlin Remix)

“Capuchin” (Jlin Remix)

Z chystanej remixovej podoby Martinovej EP "The Third Chimpanzee" bol do online sveta uvoľnený remix skladby "Capuchin", o ktorý sa postaral producent vystupujúci pod menom Jlin.

Nothing Else Matters

Nothing Else Matters

Kto už dnes nepozná legendárny "Black Album" od ešte legendárnejšej trash metalovej kapely Metallica? A práve títo páni sa rozhodli vydať jeho cover podobu, ktorého výťažok poputuje na charitu.

7
15. výročie prvého koncertu DM na Slovensku

15. výročie prvého koncertu DM na Slovensku

Tak tak, čas neúprosne letí a od pamätného prvého koncertu Depeche Mode na Slovensku, 11.júna 2006 na bratislavských Pasienkoch, uplynulo už celých 15 rokov. A že to bola udalosť!

10
Anton Corbijn: U2 vs. DM

Anton Corbijn: U2 vs. DM

Britský The Guardian zverejnil prepis rozhovoru s Antonom Corbijnom, ktorý poskytol reportérom online zo svojho štúdia v Hágu. A hoci rozhovor bol primárne o knihe "DM AC (81-18)", zaujalo Antonove porovnanie Depeche Mode s U2.

Všetko najlepšie, Alan!

Všetko najlepšie, Alan!

Alan Wilder alias "Boss" (ako ho zvyknú prezývať jeho najvernejší fanúšikovia) dnes oslavuje svoje 62.narodeniny. Prajeme hlavne veľa zdravia a pohodu v pokračujúcom, utajenom živote smile

3
Dancer II: In Your Room

Dancer II: In Your Room

Anton Corbijn sa nedávno režisérsky spolupodieľal na dokumente "Dancer II", ktorého realizačný tím vypustil do sveta prvú ochutnávku. Tá poteší nielen fanúšikov baletu a ruského tanečníka Sergeja Polunina, ale možno aj fanúšikov Depeche Mode.

2