Na slovíčko s Alanom (1984)

Na slovíčko s Alanom (1984)

Na letné obdobie jeden krátky rozhovor s Alanom Wilderom, pre rakúske rádio, týkajúci sa vystúpenia Depeche Mode na letnom festivale v nemeckom Heidelbergu (Ludwigshafen), 02/06/1984.

Wherehouse, Los Angeles, 20/03/1990

Wherehouse, Los Angeles, 20/03/1990

"Mesto žiada Wherehouse o preplatenie škôd spôsobených násilným davom" ... tak znel titulok denníka The Times (Los Angeles), krátko po udalostiach spojených s vydaním albumu "Violator" v Spojených štátoch.

Rýchla móda (1981)

Rýchla móda (1981)

Napriek populárnemu imidžu syntezátorových kapiel bez úsmevov, sa Depeche Mode usmievajú až príliš. Dnes večer, v malom nahrávacom štúdiu v Južnom Londýne, bolo dôvodov na smiech skutočne dosť - za väčšinou z nich stál nespievajúci člen kapely, Andrew Fletcher, ktorý sa snažil nájsť a udržať tón v štvorpartovej harmónii, ktorú kapela vytvorila pre ich posledný singel, "New Life".

People Are People

People Are People

Legendárna skladba Depeche Mode, nahratá počas siedmych dní v legendárnych Hansa Tonstudios, no ktorá sa samotnému autorovi po štyroch rokoch znepáčila a dodnes sa na tejto skutočnosti nič nezmenilo smile

Traja (1997) - aktualizované

Traja (1997) - aktualizované

Jeden člen z kapely odišiel, ďalší sa nervovo zrútil, ďalší na pár minút v podstate zomrel ... Ale Depeche Mode sú napriek tomu späť, s ešte tvrdším zvukom, s Top5 singlom a s albumom, o ktorom si nik nemyslel, že ešte niekedy uzrie svetlo sveta.

Blasphemous Rumours

Blasphemous Rumours

Záverečná skladba a zároveň posledný singel z albumu "Some Great Reward", ktorá však zaznamenala najväčší ohlas, bohužiaľ v negatívnom význame slova. Obzvlášť katolícki veriaci sa ňou cítili veľmi dotknutí.

Smrť a dcéra (2007)

Smrť a dcéra (2007)

Dave Gahan je hlasom Depeche Mode. So svojim druhým sólovým albumom stavia základy nových začiatkov. Viac už v archívnom rozhovore pre nemecký Der Tagesspiegel.

Enjoy The Silence

Enjoy The Silence

Nesmrteľná skladba Depeche Mode (alebo skôr "lepkavý karamelový puding"), ktorú už zrejme nikdy nevyradia z koncertných setlistov, v spomienkach jej autorov.

1.7 miliónov dolárov pre charity:water

1.7 miliónov dolárov pre charity:water

Depeche Mode a švajčiarsky výrobca náramkových hodiniek, Hublot, spojili svoje sily už po tretíkrát a pre organizáciu Charity: Water, ktorá zabezpečuje pitnú vodu rozvojovým krajinám, vyzbierali 1,7 milióna dolárov. Tieto finančné zdroje zabezpečia čistú, pitnú vedu 36 000 ľuďom.

Interview s Martinom (1993)

Interview s Martinom (1993)

Martin Gore v rozhovore pre americké vydanie magazínu Rolling Stone, ktorý poskytol v Los Angeles, v čase filmovania klipu k singlu "I Feel You".

Na správnej strane histórie

Na správnej strane histórie

Depeche Mode si nemyslia, že ich hudba zmení svet. Ale to ich neodradí od toho, aby to neskúsili ... Martin Gore pre denník The Inquirer.

Všetko zrátané vo veľkých sumách

Všetko zrátané vo veľkých sumách

Global Spirit turné, ktoré Depeche Mode odštartovali v máji minulého roka, zarobilo doposiaľ viac ako 187 miliónov dolárov a zhliadlo 2.3 milióna fanúšikov.

See You v kurníku (2018)

See You v kurníku (2018)

V začiatkoch svojej kariéry pristúpili chalani z Depeche Mode na čokoľvek, len aby sa dostali do médii. Pomyslenou čiarou, za ktorú sa už nechodí, sa stalo vystúpenie v nemeckej varietnej šou Bananas.

Back To Nature

Back To Nature

Krátky rozhovor s Danielom Millerom, z Mute Records, ktorý súvisí viac s cover verziou legendárnej skladby Fada Gadgeta, nanovo spracovanej duom Lederman / De Meyer, než s Depeche Mode. Fanúšikov histórie elektronickej hudby však isto poteší.

Indianapolis, 08/07/1994

Indianapolis, 08/07/1994

Posledná noc najdivokejšieho turné Depeche Mode. Posledný koncert s Alanom WIlderom. Posledný krát, čo naživo zaznela "Rush". No zároveň noc plná prekvapení.