Behind The Wheel / Route 66

Behind The Wheel / Route 66

Tesne po Vianociach, v roku 1987, vrhli Depeche Mode na trh tretí singel z albumu "Music For The Masses" - "Behind The Wheel". Ten sa v ich rodnej Británii umiestnil na 21.pozícii v rebríčkoch, v Nemecku dokonca na 6. V rebríčku magazínu Spin "The 100 Greatest Singles Of All Time", v roku 1989, sa prekvapivo umiestnil na 30.mieste.

Never Let Me Down Again

Never Let Me Down Again

24.augusta 1987 sa na trhu objavil druhý singel z chystaného albumu "Music For The Masses", ktorého silu a neuveriteľný potenciál si kapela plne uvedomila takmer o rok neskôr, kedy Dave Gahan na legendárnom 101.koncerte Masses Tour rozkýval davy rúk fanúšikov, ktoré sa kývu dodnes.

Master And Servant

Master And Servant

Je to už celých 35 rokov, čo Depeche Mode zabodovali so singlom "People Are People", ktorého úspech kapelu mierne vystrašil. Preto sa rozhodli prísť s niečím kontraverznejším a s augustovým singlom "Master And Servant" sa im to podarilo priam dokonale.

Little 15

Little 15

Vydaním singla "Behind The Wheel" mali Depeche Mode v pláne uzavrieť promo kampaň k albumu "Music For The Masses" a sústrediť sa na koncertné turné. Francúzska pobočka Mute Records si však presadila niečo iné. Žiadala skladbu "Little 15".

Shake The Disease

Shake The Disease

Dvojicu singlov a nových skladieb, ktoré súviseli s vydaním prvej kompilácie kapely, "Singles 81 - 85", uviedla 29.apríla 1985 pieseň "Shake The Disease", s ktorou kapela konečne citeľne zabodovala aj v Spojených štátoch.

Dream On

Dream On

Do nového tisícročia vstúpili Depeche Mode s trochu netradičným a uvoľneným albumom "Exciter", z ktorého doslova kričala pohoda slnečnej Kalifornie. A aby toho nebolo málo, pilotným singlom sa stala skladba, ktorá opäť šokovala - "Dream On".

Barrel Of A Gun

Barrel Of A Gun

Po štyroch rokoch od albumu "Songs Of Faith And Devotion", po Alanovom odchode z kapely a Davidovom zvládnutí závislosti na tvrdých drogách, sa Depeche Mode vrátili na scénu opäť šokovo. Temným singlom "Barrel Of A Gun".

Stripped

Stripped

Novú éru vo svojej kariére začali Depeche Mode oficiálne písať 10.februára 1986, kedy sa na trhu objavil pilotný singel z albumu "Black Celebration" - "Stripped". Nielen nespočetné množstvo fanúšikov, ale aj samotná kapela radí túto skladbu k tomu najlepšiemu z ich tvorby.

The kingdom comes ...

The kingdom comes ...

V marci 1993 sa na trhu objavil album "Songs Of Faith And Devotion", ktorým Depeche Mode šokovali nielen svojich verných fanúšikov, ale prakticky celý hudobný svet. Dodnes je právom považovaný za jeden z najlepších albumov kapely a my si ho pripomeňme cez slová jeho autorov.

In Your Room

In Your Room

10. januára 1994 sa na trhu objavil posledný singel z albumu "Songs Of Faith And Devotion", a zároveň posledný singel s Alanom Wilderom, ako členom Depeche Mode. A že to bola "rozlúčka" ako sa patrí, nakoľko singel spôsobil menší šok.

Predskokani - 2.časť

Predskokani - 2.časť

V "nešťastnej" úlohe predskokanov, na koncertoch, Depeche Mode sa ocitlo množstvo zvučných, aj tých menej, mien. Niktorí obstáli na výbornú, iní zasa na túto skúsenosť neradi spomínajú dodnes. Z toho množstva sme vybrali spomienky tých najzaujímavejších.

Predskokani - 1.časť

Predskokani - 1.časť

V "nešťastnej" úlohe predskokanov, na koncertoch Depeche Mode, sa ocitlo množstvo zvučných, aj tých menej, mien. Niektorí obstáli na výbornú, iní zasa na túto skúsenosť neradi spomínajú dodnes. Z toho množstva sme pre Vás vybrali spomienky tých najzaujímavejších.

Naprieč vesmírom (2009)

Naprieč vesmírom (2009)

Počas letnej časti Tour Of The Universe, si Depeche Mode užili jeden z voľných dní aj v Španielsku, odkiaľ sa Andy spojil s reportérom chicagského magazínu Illinois Entertainer a poskytol rozhovor v súvislosti s vystúpením kapely na festivale Lollapalooza.

Wrong

Wrong

Nový rok vraj treba začať z vesela a optimisticky, a my preto začneme klasicky "depešácky", s riadnou dávkou čierneho humoru, tak typického pre tvorbu Martina Gorea.

Bridge House, 1980

Bridge House, 1980

V druhej polovici roka 1980 odohrali Depeche Mode, v londýnskom klube Bridge House, hneď niekoľko vystúpení. No dva koncerty, na konci roka, boli pre kapelu osudové, keďže sa na nich objavil Daniel Miller z nového vydavateľstva Mute Records.