Television Set (1980 - 1982)

Television Set (1980 - 1982)

Jedna z najznámejších, nikdy nevydaných, ranných skladieb Depeche Mode, ktorá bola súčasťou ich prvých koncertných setov. Kapela ju mala v ponuke ešte aj v období "See You" turné, kedy už technologické tempo začínal podprahovo určovať Alan Wilder.

My Little Universe (2013)

My Little Universe (2013)

V rámci promo akcii k albumu "Delta Machine" poskytol Andy Fletcher rozhovor aj kanadskému hudobnému mesačníku Exclaim, v ktorom poodhalil viac z pozadia vzniku tohto vydareného diela, ktorým sa kapela viac priblížila ku svojim koreňom.

Výpredaj spomienok (2011)

Výpredaj spomienok (2011)

Krátko pred manchesterskou aukciou hudobnej zbierky Alana Wildera, v septembri 2011, poskytol Alan rozhovor maďarskému nezávislému novinárovi, Jánosovi Janurikovi. Rozhovor zverejnili stránky Reflections Of Darkness.

Dave: Chcem si to všetko užiť (2013)

Dave: Chcem si to všetko užiť (2013)

Pred začiatkom turné k albumu "Delta Machine" sa v jednej z newyorských kaviarní stretol Dave Gahan s reportérom magazínu Billboard a hodili spolu krátku reč, výsledkom čoho je ďalšie príjemné interview.

Jeden z tých dní … (1986)

Jeden z tých dní … (1986)

Ešte aj v roku 1986 sa Depeche Mode všemožne snažili o dobrú publicitu vo Veľkej Británii, kým pochopili, že to nemá zmysel. Výsledkom toho boli často až stupídne články, ako tento, ktorým sa svojho času hrdil mládežníčky magazín Smash Hits.

Hľadanie ohňa (1985)

Hľadanie ohňa (1985)

Alan Wilder, v krátkom článku pre britský Record Mirror, priblížil pozadie filmovania videoklipu k singlu "It's Called A Heart". Alan považoval, v tej dobe, klip za to najlepšie z videoprodukcie kapely.

6 málo známych skutočností o DM

6 málo známych skutočností o DM

O tejto kapele už bolo povedané a napísané všetko. Z pohľadu nespočetného množstva rozhovorov, esejí a publikácii, ktoré boli doposiaľ zverejnené, by sa to skutočne dalo akceptovať. No stále sú tu udalosti a fakty, ktoré rozhodne stoja za zmienku, doposiaľ sa o nich veľa nehovorilo a v tej ohromnej kolektívnej pamäti fanúšikov kapely nemajú svoje pevné miesto.

A idú ďalej ... (1985)

A idú ďalej ... (1985)

Popové kapely prichádzajú a odchádzajú, no Depeche Mode pokračujú a sú stále lepší a "väčší". Max Bell sa ku nim pripojil, počas turné v Nemecku, a ak si o nich myslíte, že sú to takí "tichí týpci" z Basildonu, tak to ste museli počuť len nejaké "rúhavé povery"...

Keď je rúhanie odmenou (1984)

Keď je rúhanie odmenou (1984)

Reportér britského hudobného magazínu Melody Maker, Mark Jenkins, sa v lete 1984 stretol s Davidom, Martinom a Andym z Depeche Mode, aby sa s nimi porozprával o albume "Some Great Reward". Alan v tej dobe mixoval album s Garethom Jonesom.

Dave: Neberte sa až tak vážne! (2013)

Dave: Neberte sa až tak vážne! (2013)

Reportér švédskeho magazínu Café sa vybral na obed s Davidom Gahanom v jeho domovskom meste, v americkom New Yorku. Popri Depeche Mode sa však dobre naladený Dave bez problémov vyjadroval aj k sebe samému, ako obyčajnému človeku.

Reštart (2001)

Reštart (2001)

Boli niečo ako stroj na popové hity, temní, drogovo skúsení, suveréni šmrncnútí industriálom. Dnes, 21 rokov po založení, sú Depeche Mode chladní, a dokonca stále schopní s niekým zamávať.

Zavolajme Davidovej mame (1991)

Zavolajme Davidovej mame (1991)

Deň po Davidových 29. narodeninách oslavovali v Spojených štátoch Deň matiek a David dal rádiu KROQ súhlas k telefonátu s jeho mamou, Sylviou Gahan. Pani Gahanová nezostala nič dlžná svojej zdvorilosti a ochotne sa s moderátormi rádia porozprávala.

Priatelia, pivko, pohoda (2016)

Priatelia, pivko, pohoda (2016)

Ďalší z množstva rozhovorov, ktoré kapela poskytla na jeseň 2016 v Miláne, a ktorý sa na naše stránky zatiaľ nedostal. Andy Fletcher pre maďarský denník Blikk o veciach bežných, všedných, ale aj o snoch a alternatívnej realite.

Nouvelle Vague - Master And Servant (2009)

Nouvelle Vague - Master And Servant (2009)

V roku 2009 vydalo známe francúzske hudobné zoskupenie Nouvelle Vague štúdiový album, s jednoduchým názvom "3", ktorý otvára jedna z najoriginálnejších coververzii skladieb Depeche Mode, na ktorej sa spolupodieľal samotný autor pôvodnej piesne.

Na slovíčko s Alanom (1984)

Na slovíčko s Alanom (1984)

Na letné obdobie jeden krátky rozhovor s Alanom Wilderom, pre rakúske rádio, týkajúci sa vystúpenia Depeche Mode na letnom festivale v nemeckom Heidelbergu (Ludwigshafen), 02/06/1984.