Stripped

Stripped

Novú éru vo svojej kariére začali Depeche Mode oficiálne písať 10.februára 1986, kedy sa na trhu objavil pilotný singel z albumu "Black Celebration" - "Stripped". Nielen nespočetné množstvo fanúšikov, ale aj samotná kapela radí túto skladbu k tomu najlepšiemu z ich tvorby.

The kingdom comes ...

The kingdom comes ...

V marci 1993 sa na trhu objavil album "Songs Of Faith And Devotion", ktorým Depeche Mode šokovali nielen svojich verných fanúšikov, ale prakticky celý hudobný svet. Dodnes je právom považovaný za jeden z najlepších albumov kapely a my si ho pripomeňme cez slová jeho autorov.

In Your Room

In Your Room

10. januára 1994 sa na trhu objavil posledný singel z albumu "Songs Of Faith And Devotion", a zároveň posledný singel s Alanom Wilderom, ako členom Depeche Mode. A že to bola "rozlúčka" ako sa patrí, nakoľko singel spôsobil menší šok.

Predskokani - 2.časť

Predskokani - 2.časť

V "nešťastnej" úlohe predskokanov, na koncertoch, Depeche Mode sa ocitlo množstvo zvučných, aj tých menej, mien. Niktorí obstáli na výbornú, iní zasa na túto skúsenosť neradi spomínajú dodnes. Z toho množstva sme vybrali spomienky tých najzaujímavejších.

Predskokani - 1.časť

Predskokani - 1.časť

V "nešťastnej" úlohe predskokanov, na koncertoch Depeche Mode, sa ocitlo množstvo zvučných, aj tých menej, mien. Niektorí obstáli na výbornú, iní zasa na túto skúsenosť neradi spomínajú dodnes. Z toho množstva sme pre Vás vybrali spomienky tých najzaujímavejších.

Naprieč vesmírom (2009)

Naprieč vesmírom (2009)

Počas letnej časti Tour Of The Universe, si Depeche Mode užili jeden z voľných dní aj v Španielsku, odkiaľ sa Andy spojil s reportérom chicagského magazínu Illinois Entertainer a poskytol rozhovor v súvislosti s vystúpením kapely na festivale Lollapalooza.

Wrong

Wrong

Nový rok vraj treba začať z vesela a optimisticky, a my preto začneme klasicky "depešácky", s riadnou dávkou čierneho humoru, tak typického pre tvorbu Martina Gorea.

Bridge House, 1980

Bridge House, 1980

V druhej polovici roka 1980 odohrali Depeche Mode, v londýnskom klube Bridge House, hneď niekoľko vystúpení. No dva koncerty, na konci roka, boli pre kapelu osudové, keďže sa na nich objavil Daniel Miller z nového vydavateľstva Mute Records.

Television Set (1980 - 1982)

Television Set (1980 - 1982)

Jedna z najznámejších, nikdy nevydaných, ranných skladieb Depeche Mode, ktorá bola súčasťou ich prvých koncertných setov. Kapela ju mala v ponuke ešte aj v období "See You" turné, kedy už technologické tempo začínal podprahovo určovať Alan Wilder.

My Little Universe (2013)

My Little Universe (2013)

V rámci promo akcii k albumu "Delta Machine" poskytol Andy Fletcher rozhovor aj kanadskému hudobnému mesačníku Exclaim, v ktorom poodhalil viac z pozadia vzniku tohto vydareného diela, ktorým sa kapela viac priblížila ku svojim koreňom.

Výpredaj spomienok (2011)

Výpredaj spomienok (2011)

Krátko pred manchesterskou aukciou hudobnej zbierky Alana Wildera, v septembri 2011, poskytol Alan rozhovor maďarskému nezávislému novinárovi, Jánosovi Janurikovi. Rozhovor zverejnili stránky Reflections Of Darkness.

Dave: Chcem si to všetko užiť (2013)

Dave: Chcem si to všetko užiť (2013)

Pred začiatkom turné k albumu "Delta Machine" sa v jednej z newyorských kaviarní stretol Dave Gahan s reportérom magazínu Billboard a hodili spolu krátku reč, výsledkom čoho je ďalšie príjemné interview.

Jeden z tých dní … (1986)

Jeden z tých dní … (1986)

Ešte aj v roku 1986 sa Depeche Mode všemožne snažili o dobrú publicitu vo Veľkej Británii, kým pochopili, že to nemá zmysel. Výsledkom toho boli často až stupídne články, ako tento, ktorým sa svojho času hrdil mládežníčky magazín Smash Hits.

Hľadanie ohňa (1985)

Hľadanie ohňa (1985)

Alan Wilder, v krátkom článku pre britský Record Mirror, priblížil pozadie filmovania videoklipu k singlu "It's Called A Heart". Alan považoval, v tej dobe, klip za to najlepšie z videoprodukcie kapely.

6 málo známych skutočností o DM

6 málo známych skutočností o DM

O tejto kapele už bolo povedané a napísané všetko. Z pohľadu nespočetného množstva rozhovorov, esejí a publikácii, ktoré boli doposiaľ zverejnené, by sa to skutočne dalo akceptovať. No stále sú tu udalosti a fakty, ktoré rozhodne stoja za zmienku, doposiaľ sa o nich veľa nehovorilo a v tej ohromnej kolektívnej pamäti fanúšikov kapely nemajú svoje pevné miesto.