Black And Blue - I. (2003)

Black And Blue - I. (2003)

S Davidom Gahanom o jeho prvom sólovom počine, albume "Paper Monsters", ale aj o jeho pocitoch z vtedajšieho fungovania v Depeche Mode a hudobných vplyvoch, ktoré pozačili spomenutý album.

MoogFest, 26/04/2019

MoogFest, 26/04/2019

Zakladateľ Mute Records, Daniel Miller, sa s Martinom Gorem z Depeche Mode stretol po prvýkrát v októbri 1980, v pube The Bridge House, v londýnskom Canning Town, počas koncertu, kedy začínajúca kapela predskakovala skupine Fad Gadget.

Od synth-popu k revolučnému rocku (2017)

Od synth-popu k revolučnému rocku (2017)

Krátky rozhovor s Martinom a Andym, ktorý poskytli v Los Angeles, v apríli 2017, pre americký mediálny servis "Dinner Party Download", zastúpený reportérom Rickom Gaglianom. Ten bol nakoniec publikovaný v celej dĺžke o šesť mesiacov neskôr.

Idol chalanov z Depeche Mode

Idol chalanov z Depeche Mode

Skladba "Heroes" Davida Bowieho dosiahla v britskom singlovom rebríčku svoje najvyššie umiestnenie (12.miesto) krátko po jeho odchode z tohto sveta. V čase jej pôvodného vydania, v roku 1977, sa dostala najvyššie na 24.pozíciu.

Nebeské blues (2013)

Nebeské blues (2013)

S Martinom Gorem krátko po vydaní 13-teho štúdiového albumu Depeche Mode, "Delta Machine", v rozhovore pre nemecký spravodajský portál General-Anzeiger. Pohoda a optimizmus z jeho slov doslova kričia.

World In My Eyes

World In My Eyes

Singlovú kanonádu albumu "Violator" ukončila v septembri 1990 skladba "World In My Eyes", ktorá sa na singly ocitla s ďalšími dvoma výnimočnými kúskami v diskografii kapely - "Happiest Girl" a "Sea Of Sin". Video k singlu patrí k obľúbeným fanúšikovským záležitostiam, nakoľko obsahuje zábery z legendárneho World Violation turné.

Behind The Wheel / Route 66

Behind The Wheel / Route 66

Tesne po Vianociach, v roku 1987, vrhli Depeche Mode na trh tretí singel z albumu "Music For The Masses" - "Behind The Wheel". Ten sa v ich rodnej Británii umiestnil na 21.pozícii v rebríčkoch, v Nemecku dokonca na 6. V rebríčku magazínu Spin "The 100 Greatest Singles Of All Time", v roku 1989, sa prekvapivo umiestnil na 30.mieste.

Never Let Me Down Again

Never Let Me Down Again

24.augusta 1987 sa na trhu objavil druhý singel z chystaného albumu "Music For The Masses", ktorého silu a neuveriteľný potenciál si kapela plne uvedomila takmer o rok neskôr, kedy Dave Gahan na legendárnom 101.koncerte Masses Tour rozkýval davy rúk fanúšikov, ktoré sa kývu dodnes.

Master And Servant

Master And Servant

Je to už celých 35 rokov, čo Depeche Mode zabodovali so singlom "People Are People", ktorého úspech kapelu mierne vystrašil. Preto sa rozhodli prísť s niečím kontraverznejším a s augustovým singlom "Master And Servant" sa im to podarilo priam dokonale.

Little 15

Little 15

Vydaním singla "Behind The Wheel" mali Depeche Mode v pláne uzavrieť promo kampaň k albumu "Music For The Masses" a sústrediť sa na koncertné turné. Francúzska pobočka Mute Records si však presadila niečo iné. Žiadala skladbu "Little 15".

Shake The Disease

Shake The Disease

Dvojicu singlov a nových skladieb, ktoré súviseli s vydaním prvej kompilácie kapely, "Singles 81 - 85", uviedla 29.apríla 1985 pieseň "Shake The Disease", s ktorou kapela konečne citeľne zabodovala aj v Spojených štátoch.

Dream On

Dream On

Do nového tisícročia vstúpili Depeche Mode s trochu netradičným a uvoľneným albumom "Exciter", z ktorého doslova kričala pohoda slnečnej Kalifornie. A aby toho nebolo málo, pilotným singlom sa stala skladba, ktorá opäť šokovala - "Dream On".

Barrel Of A Gun

Barrel Of A Gun

Po štyroch rokoch od albumu "Songs Of Faith And Devotion", po Alanovom odchode z kapely a Davidovom zvládnutí závislosti na tvrdých drogách, sa Depeche Mode vrátili na scénu opäť šokovo. Temným singlom "Barrel Of A Gun".

Stripped

Stripped

Novú éru vo svojej kariére začali Depeche Mode oficiálne písať 10.februára 1986, kedy sa na trhu objavil pilotný singel z albumu "Black Celebration" - "Stripped". Nielen nespočetné množstvo fanúšikov, ale aj samotná kapela radí túto skladbu k tomu najlepšiemu z ich tvorby.

The kingdom comes ...

The kingdom comes ...

V marci 1993 sa na trhu objavil album "Songs Of Faith And Devotion", ktorým Depeche Mode šokovali nielen svojich verných fanúšikov, ale prakticky celý hudobný svet. Dodnes je právom považovaný za jeden z najlepších albumov kapely a my si ho pripomeňme cez slová jeho autorov.