Keď je rúhanie odmenou (1984)

Keď je rúhanie odmenou (1984)

Reportér britského hudobného magazínu Melody Maker, Mark Jenkins, sa v lete 1984 stretol s Davidom, Martinom a Andym z Depeche Mode, aby sa s nimi porozprával o albume "Some Great Reward". Alan v tej dobe mixoval album s Garethom Jonesom.

Dave: Neberte sa až tak vážne! (2013)

Dave: Neberte sa až tak vážne! (2013)

Reportér švédskeho magazínu Café sa vybral na obed s Davidom Gahanom v jeho domovskom meste, v americkom New Yorku. Popri Depeche Mode sa však dobre naladený Dave bez problémov vyjadroval aj k sebe samému, ako obyčajnému človeku.

Reštart (2001)

Reštart (2001)

Boli niečo ako stroj na popové hity, temní, drogovo skúsení, suveréni šmrncnútí industriálom. Dnes, 21 rokov po založení, sú Depeche Mode chladní, a dokonca stále schopní s niekým zamávať.

Zavolajme Davidovej mame (1991)

Zavolajme Davidovej mame (1991)

Deň po Davidových 29. narodeninách oslavovali v Spojených štátoch Deň matiek a David dal rádiu KROQ súhlas k telefonátu s jeho mamou, Sylviou Gahan. Pani Gahanová nezostala nič dlžná svojej zdvorilosti a ochotne sa s moderátormi rádia porozprávala.

Priatelia, pivko, pohoda (2016)

Priatelia, pivko, pohoda (2016)

Ďalší z množstva rozhovorov, ktoré kapela poskytla na jeseň 2016 v Miláne, a ktorý sa na naše stránky zatiaľ nedostal. Andy Fletcher pre maďarský denník Blikk o veciach bežných, všedných, ale aj o snoch a alternatívnej realite.

Nouvelle Vague - Master And Servant (2009)

Nouvelle Vague - Master And Servant (2009)

V roku 2009 vydalo známe francúzske hudobné zoskupenie Nouvelle Vague štúdiový album, s jednoduchým názvom "3", ktorý otvára jedna z najoriginálnejších coververzii skladieb Depeche Mode, na ktorej sa spolupodieľal samotný autor pôvodnej piesne.

Na slovíčko s Alanom (1984)

Na slovíčko s Alanom (1984)

Na letné obdobie jeden krátky rozhovor s Alanom Wilderom, pre rakúske rádio, týkajúci sa vystúpenia Depeche Mode na letnom festivale v nemeckom Heidelbergu (Ludwigshafen), 02/06/1984.

Wherehouse, Los Angeles, 20/03/1990

Wherehouse, Los Angeles, 20/03/1990

"Mesto žiada Wherehouse o preplatenie škôd spôsobených násilným davom"... tak znel titulok denníka The Times (Los Angeles), krátko po udalostiach spojených s vydaním albumu "Violator" v Spojených štátoch.

Rýchla móda (1981)

Rýchla móda (1981)

Napriek populárnemu imidžu syntezátorových kapiel bez úsmevov, sa Depeche Mode usmievajú až príliš. Dnes večer, v malom nahrávacom štúdiu v Južnom Londýne, bolo dôvodov na smiech skutočne dosť - za väčšinou z nich stál nespievajúci člen kapely, Andrew Fletcher, ktorý sa snažil nájsť a udržať tón v štvorpartovej harmónii, ktorú kapela vytvorila pre ich posledný singel, "New Life".

People Are People

People Are People

Legendárna skladba Depeche Mode, nahratá počas siedmych dní v legendárnych Hansa Tonstudios, no ktorá sa samotnému autorovi po štyroch rokoch znepáčila a dodnes sa na tejto skutočnosti nič nezmenilo smile

Traja (1997) - aktualizované

Traja (1997) - aktualizované

Jeden člen z kapely odišiel, ďalší sa nervovo zrútil, ďalší na pár minút v podstate zomrel ... Ale Depeche Mode sú napriek tomu späť, s ešte tvrdším zvukom, s Top5 singlom a s albumom, o ktorom si nik nemyslel, že ešte niekedy uzrie svetlo sveta.

Blasphemous Rumours

Blasphemous Rumours

Záverečná skladba a zároveň posledný singel z albumu "Some Great Reward", ktorá však zaznamenala najväčší ohlas, bohužiaľ v negatívnom význame slova. Obzvlášť katolícki veriaci sa ňou cítili veľmi dotknutí.

Smrť a dcéra (2007)

Smrť a dcéra (2007)

Dave Gahan je hlasom Depeche Mode. So svojim druhým sólovým albumom stavia základy nových začiatkov. Viac už v archívnom rozhovore pre nemecký Der Tagesspiegel.

Enjoy The Silence

Enjoy The Silence

Nesmrteľná skladba Depeche Mode (alebo skôr "lepkavý karamelový puding"), ktorú už zrejme nikdy nevyradia z koncertných setlistov, v spomienkach jej autorov.

1.7 miliónov dolárov pre charity:water

1.7 miliónov dolárov pre charity:water

Depeche Mode a švajčiarsky výrobca náramkových hodiniek, Hublot, spojili svoje sily už po tretíkrát a pre organizáciu Charity: Water, ktorá zabezpečuje pitnú vodu rozvojovým krajinám, vyzbierali 1,7 milióna dolárov. Tieto finančné zdroje zabezpečia čistú, pitnú vedu 36 000 ľuďom.