4 roky ...

Každým rokom si od 26.mája 2022 pripomíname náhly a nečakaný odchod tichého velikána, ktorému dodnes môžeme vďačiť za to, že Depeche Mode sú stále aktívni. Andy Fletcher nám bude navždy chýbať ...

Názory Devotees (12)

Ohlilian76

 1    26. máj 2026 o 09:26

RIP, Andy. Uz rano ti isiel tichy pozdrav do neba.


tommy

 2    26. máj 2026 o 14:05

Mne ten dátum akosi vyšumel z hlavy. Ráno v aute počúvam rádio Vlna a rozmýšľam čo sa v tento deň udialo, okrem toho, že takto pred 33 rokmi som zázrakom zmaturoval… A zrazu moderátor spomenie toto smutné výročie. Povedali to stručne, ale celkom výstižne: “Spoluzakladateľ DM, manažér, aj keď sa autorsky na tvorbe nepodieľal, bol neoddeliteľnou súčasťou skupiny… ” Niečo v tom duchu. Ach, milý Andy, dúfam, že si už na tej správnej strane, tam kdesi vo vesmíre, po boku svojich blízkych zosnulých, či iných “nesmrteľných umelcoch” a posielate na diaľku inšpiráciu svojim pozemským bratom, v tvojom prípade hlavne Martinovi a Davidovi. A možno aj Alanovi? 
PS: Vidím, že si bol milovník piva… Výnimočne svetlého… Ale väčšinou si mal pred sebou tmavý Guinness, nie?


Jarik

 3    26. máj 2026 o 19:52

Každá smrť je smutná..
Ale nalejme si čistého vína, nespieval, nehral na klávesy, neskladal hudbu, v štúdiu bol len do počtu..
AJ koli nemu Alan odišiel


vocal

 4    27. máj 2026 o 07:37

Jarik [#3]:
Každá smrť je smutná..
Ale nalejme si čistého vína, nespieval, nehral na klávesy, neskladal hudbu, v štúdiu bol len do počtu..
AJ koli nemu Alan odišiel


...to čo si vymenoval je síce pravda ale niekto ich musel celý čas držať pokope a oni sami to určite neboli…


bob3

 5    27. máj 2026 o 08:44

DM byli opravdu misionari svobody, svati, posvatni, behem konce sociku pak prisli s Violatorem a Andy toho byl soucasti, nikdy bych si nedovolil o nem psat spatne, byl to nas clovek, jeden ze svatych.


tommy

 6    27. máj 2026 o 09:39

Hm, to je pravda, ale mohol sa sám ponúknuť po Devotional tour, že bude viac v úzadí a zvyšní nech sa v štúdiu či na pódiu aj roztrhajú... smile Nehovoriac o tom, že dobrý herec musí skryť svoje nedostatky. Proste hrať formu až do konca. Inak strácaš to najcennejšie v tejto brandži - rešpekt.


bob3

 7    27. máj 2026 o 10:10

tommy [#6]: Inak strácaš to najcennejšie v tejto brandži - rešpekt.

Hmm, nemyslim ze by kdy Andy ztratil u nekoho respekt, lidi radi nenavidi to je pravda.


tommy

 8    27. máj 2026 o 12:03

Hm, nenávisť to nie… Nepochopenie, resp. vžitie sa do úlohy hrajúceho klávesáka…
Ja som ten posledný, kto by ho hanil. Nie raz som hral jeho pozíciu… smile Zaslúžil by si vydať životopis.
Inak, včera sa Alojz Hlina v jednom podcasre priznal, že bol najväčší depešák v Lipt. Mikuláši a bola to jeho forma vzdoru proti režimu. Viem, resp. niektorí vieme o čom hovoril… Za socializmu byť depešákom bolo určitým rizikom… Má moje aj aktuálne sympatie.


bob3

 9    27. máj 2026 o 13:19

@tommy [#8]:  Je to velky paradox, protoze jak vime DM byli docela pro socialismus a proti kapitalismu.


tommy

 10    27. máj 2026 o 14:21

No trpia “slovanskou schizou” a preto ich máme asi radi smile


bob3

 11    27. máj 2026 o 14:36

tommy [#10]:
No trpia “slovanskou schizou” a preto ich máme asi radi

Desky 82-84 jsou tezky delnicky manifest.


Jarik

 12    27. máj 2026 o 17:04

vocal [#4]:
Jarik [#3]:
Každá smrť je smutná..
Ale nalejme si čistého vína, nespieval, nehral na klávesy, neskladal hudbu, v štúdiu bol len do počtu..
AJ koli nemu Alan odišiel


...to čo si vymenoval je síce pravda ale niekto ich musel celý čas držať pokope a oni sami to určite neboli…

On to určite nebol, podľa mňa je to len stará DM legenda ????


Pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa