The World We Live in… ­ 6. časť

The World We Live in… ­ 6. časť

Tak sme vhupli do ďalšieho roku našich biednych životov. Keďže politici nám nenachystali nič dobré, napokon ako vždy, s Mildom sme sa rozhodli aspoň troškou prispieť k vašej radosti. Sme tu s ďalším, zdá sa, že v celku úspešným seriálom rarít vašej obľúbenej kapely. A i keď internet je nepochopiteľne stále drahšia záležitosť, pevne veríme, že počet downloadov nebude mať v porovnaním s minulým rokov klesajúci charakter.

Just Can’t Get Enough (9. záverečná časť)

Just Can’t Get Enough (9. záverečná časť)

No kde by teraz boli títo neurotici bez ich sporov a hádok? Fletch hovorí: "Nebojte sa, stále sa niečo nájde, o čom sa pohádame. Stále sú nejaké trenice. Vôbec to nie je žiadne brilantné, perfektné nažívanie. Martin patrí medzi mojich troch či štyroch najlepších kamarátov. Dave je pre mňa čosi ako brat, ako keby sme mali príbuzenský vzťah. Na to, aby som s ním bol v jednej kapele, vôbec nemusím byť Davevov najlepší kamoš."

Four rooms

Four rooms

Ani neviem koľký krát som si dnes večer pozrel na videu skvelý americký poviedkový film 4 izby. Vždy som sa náramne bavil, ale až dnes ma napadla, pre niekoho možno úplne hlúpa, paralela medzi štyrmi príbehmi odohrávajúcimi sa počas silvestrovskej noci v hoteli Monsinior a štyrmi príbehmi, ktoré sa odohrávali každučký večer v štyroch izbách svetových hotelov počas najväčšieho turné kapely, Devotional. Možno mnohí z vás tento film nedávno zhliadli v českej televízií, takže môžete porovnávať so mnou, a vyjadriť sa v diskusií.

Čo povedali

Čo povedali

"Martin Gore mi raz povedal - neviem, či si to ešte pamätá, možno bol opitý - že tie pesničky dostáva akoby... dostáva niečo od Boha a myslí, že to stráca kvôli tomu, že pije. A taktiež si myslí, že svoju prácu musí prevteľovať cez mňa, že som jeho hlas."

Ak vám neprišlo HALO 32…

Ak vám neprišlo HALO 32…

... a ste členom DM Friends, prosím kontaktujte tel. číslo 0903-531 015. Bohužiaľ pošta zásielku stratila a preto sa mohlo stať, že niektorým z Vás posledné číslo neprišlo. Rovnako si môžete v elektronickej podobe HALO 32.

See You in 2003

See You in 2003

Sedím za svojím počítačom, v rohu obrazovky David privádza do varu publikum na pražskej Sparte, vonku sa stmieva a ja si v duchu hovorím: "Do pekla, zasa ďalší rok v ťahu" smile Nie, vôbec tu nechcem bilancovať tento rok, i keď na mnohé by sa dalo pospomínať.

Just Can’t Get Enough (8. časť)

Just Can’t Get Enough (8. časť)

Dievča, ktoré Dave stretol v hoteli, tam bolo tiež, no dealer sa obával zatknutia a nedovolil jej zavolať pohotovosť, dokiaľ sa nezbalil a neušiel. Kým došla záchranka, Dave zmodral a dostal srdcovú zástavu. Na ceste do nemocnice bol v okamihu, keď sa mu zastavilo srdce, bol napochytro ošetrený a-la Pulp Fiction.

The World We Live in… ­ 5. časť

The World We Live in… ­ 5. časť

Tak, a po pár týždňoch sme tu s naším seriálom opäť. Ani tentoraz sa nedáme zahanbiť. Našu zatiaľ nenaštrbenú skvelú povesť opäť "zachránil" Milda, ktorý ma na raritné záznamy kapely DM neuveriteľné šťastie a niekedy má človek pocit, že ho to všetko vyhľadáva samo. Tento krát sa nám podarilo zohnať skutočnú raritu, ktorá si zasluhuje všetko pozornosť. Ale začnime zľahka.

Dave Gahan: ‘Andy you know what it’s like’

Dave Gahan: ‘Andy you know what it’s like’

Kapela Erasure určite pre každého fanúšika Depeche Mode nie je žiadnym neznámym pojmom. Veď šéfom v tomto duu nie je nik iný ako zakladateľ DM, textár a skladateľ v jednej osobe, Vince Clarke. Kto mal to šťastie, mohol si kapelu vychutnať 21. júna 1997 za symbolických 380,- Sk v bratislavskom PKO. Mnohí z vás určite netušia, že Erasure sa v rovnakom období ako Depeche Mode ocitli v drogovom a alkoholovom pekle, z ktorého sa dostávali veľmi ťažko. Snáď najviac v tom bol namočený spevák Andy Bell, ktorý pri príležitosti vydania nového albumu cover verzií Other People's Songs poskytol rozsiahle interview internetovému hudobnému portálu TranZfusion. Z rozhovoru vyberáme:

Rozhovor s Davidom, 15.11.2002

Rozhovor s Davidom, 15.11.2002

15. novembra 2002 v relácii "All Things Rock Countdown" (MTV, U.S.A.) hostil Benji a Joel zo skupiny Good Charlotte, Davida Gahana. Nahrávka bola urobená v Electric Lady Studios (New York City), kde Dave v súčastnosti nahráva svoj sólový projekt. Prinášame vám prepis a preklad rozhovoru moderátorov s Davidom.

The 30th Strike - Remixes From The Heart

The 30th Strike - Remixes From The Heart

Pripravili sme pre vás download Mp3, tento krát The 30th Strike - Remixes From The Heart. Následujte časť Media, samozrejme prístupnú iba pre zaregistrovaných členov depechemode.sk.

Skrytá skladba na ‘The Videos 86>98+’

Skrytá skladba na ‘The Videos 86>98+’

Európske vydanie 2DVD "The Videos 86>98+" (regionálny kód 2 až 6) obsahuje skrytú sklabu, rovnako akou je Surrender na DVD "One Night in Paris". Pre tých, ktorí vlastníte DVD môžete vyskúšať overený postup.

Dobří holubi se vracejí

Dobří holubi se vracejí

Pozornému poslucháčovi, prípadne divákovi istotne neunikol pozoruhodný fakt. Buď hudobný svet postráda kvalitných textárov piesní alebo bezhranične túži po návrate do starých dobrých čias. Nakoľko je cesta späť nemožná, ostáva nám iba prvá možnosť.

The World We Live in… ­ 4. časť

The World We Live in… ­ 4. časť

Tak sme tu po nejakom to čase opäť s novou nádielkou live videozáznamov koho iného, ako vašej zbožňovanej kapely Depeche Mode. Dnes pre vás Milda nachystal skutočnú lahôdku, a pevne verím, že je medzi vami mnoho tých, ktorí tieto dve skutočné rarity uvidia po prvý krát v živote. Ale poďme na to.

The Devotional Night in Hamburg

The Devotional Night in Hamburg

Zhruba v časových intervaloch 8-9 rokov sme mali možnosť zhliadnuť živé vystúpenie kapely Depeche Mode zachytené profesionálnymi kamerami. V roku 1985 koncert z Hamburgu, v roku 1994 záznam z vystúpení počas Devotional tour a tohto roku koncert z Paríža. Tri nahrávky v rôznych etapách, rozpoloženiach, podmienkach a zložení kapely Depeche Mode. Preto sa zrejme naskytuje možnosť pozrieť sa na vývoj kapely, čo sa týka živých vystúpení, z hľadiska technického i ľudského.