Počul som, že tiekli aj slzy…

Prázdninová sezóna končí, september chystá niekoľko skvelých hudobných prekvapení, a my ju uzavrieme zaujímavým rozhovorom s Alanom, ktorý nám priblíží skutočné vzťahy medzi chalanmi v časoch jeho pôsobenia v skupine.

Pozn. na úvod: Priatelia, určite sa medzi vami nájdu aj takí, ktorým už podobné rozhovory a vŕtanie vo vnútorných vzťahoch DM začínajú prekážať. Nech mi prepáčia. Bohužial, Depeche Mode prostredníctvom médií nedávajú o sebe vedieť, preto nám neostáva nič iné, len sa ohliadať za tým, čo už bolo.

Prečo tvoj list vyznieva tak, akoby narážal aj na iné problémy vo vnútri skupiny, ktoré viedli k tvojmu odchodu? A čo to boli za problémy? Bol to Dave, Andy alebo Martin (tipoval by som práve Martina), kvôli ktorému si už nedokázal zotrvať v skupine?
Martin povedal, že už od obdobia "Black Celebration" bola skupina veľmi nebezpečne blízko konca. Z tohto obdobia pochádza aj článok zo "Smash Hits", ktorý poukázal na to, že Depeche Mode už nie sú o zábave, tak predpokladám, že sa teraz spýtate, či nebolo zložité pre mňa zotrvať v skupine až doteraz... prečo vás to vlastne trápi?

Aký je teda tvoj názor na tie neprívetivé komentáre od tvojich bývalých parťákov? Mal si s Depeche Mode nejaké právne prieťahy? Zostal si s nimi v nejakom kontakte?
Dôvod, prečo som pred odchodom vydal oficiálne stanovisko, bol pokus prostredníctvom mojich slov zosumarizovať dôvody môjho odchodu skôr, akoby sa v tlači objavili rôzne špekulácie a na konci by to všetko skončilo zle. Ďalšou výhodou vyhlásenia je, že je to dobrý spôsob ako niečo definitívne uzavrieť. Nechcem to ďalej komplikovť rozoberaním všetkého, čo bolo povedané, postačí, keď poviem, že veci nikdy neboli také priamočiare, ako sa to z vonku javilo.
Najdôležitejší dôvod môjho odchodu, mimo toho všetkého, je, že posledné roky ma život v skupine nenapĺňal dostatočným uspokojením, a hlavne som nemal pocit, že by som osobne mohol dosiahnuť ešte čosi viac, dosiahol som v tomto konečnú hranicu. Musím dodať, že som nikdy ani len nezapochyboval, pre mňa bolo toto rozhodnutie správna vec v správnom čase, a teraz som šťastnejši, tak ako v profesionálnom, tak aj súkromnom živote.
Pobyt v Depeche Mode bola pre mňa dobrá skúsenosť a som vďačný za všetko, čo sa mi od nich dostalo. Z niektorých záležitostí, ktoré boli povedané, som sklamaný, ale nemám s nikým zo skupiny žiadne problémy. Život je príliš krátky na to, aby sme prechovávali nenávisť a moja dôstojnosť by mi nikdy nedovolila uchýliť sa k malicherným ohováračkám na verejnosti. Potešila ma správa, že Dave (ktorý, aby som nezabudol, ktorý sa vždy choval ako džentlmen) sa úspešne zotavuje zo svojich problémov. Ostatní členovia skupiny a ja sme odhodlaní dokončiť všetky nedoriešené záležitosti. Neprechovávane žiadne družné kontakty, ale ešte raz, nikdy medzi nami ani neboli.

Nemáš pocit akejsi pomsty, že ťa v skupine nahradil tím programátorov?
Myslím, že kredit albumu "Ultra" ukáže celú pravdu.

Odkiaľ pochádza názov "Control Freak"? Nie je to niečo ako obžaloba ostatných, zakladajúcich členov skupiny?
Názov "Control Freak" nesie v sebe určitú iróniu, ale keď si skladbu vypočujete, pochopíte, že nemá nič spoločné s mojimi bývalými kolegami.

Ak by ťa Depeche Mode požiadali o produkciu, prípadne remix, dal by si sa na to?
Neexistuje šanca, že by ma Depeche Mode o niečo také požiadali.

Páči sa ti album "Ultra"?
Bez komentára.

Tvoj najobľúbenejší DM album, skladba, remix a koncert?
Môj najobľúbenejší album je "Songs of Faith and Devotion" spolu so skladbami "Walking In My Shoes" a "In Your Room", ktoré mám z neho najradšej. "Violator" je tiež vydarený, ale teraz znie ako príliš puntičkársky a kultivovaný. Tiež mám rád "Never Let Me Down", "Clean", "Stripped" a ďalšie. Z obľúbených remixov to sú "I Feel You" od Briana Ena a remix "Walking..." Johnyho Dollara. Obľúbený koncert nemám žiaden, pretože koncerty mali tendenciu prejsť do dlhého experimentu "na cestách".

Ktoré skladby si najradšej hral naživo, remixoval, prípadne inak s nimi pracoval?
"I Feel You" a "In Your Room", pretože som sa vždy tešil, keď som v nich hral na bicích.

Spieval si vokály v skladbách "Two Minute Warning" a "The Landscape is Changing"?
Nie, to spieval Dave.

Kto nesie naozaj zodpovednosť za záverečná inštrumentálny part v "Judas"?
Ak to chcete naozaj vedieť,a čakáte takú odpoveď, tak ja. Martinovi sa tá sekvencia nikdy nepáčila. V skutočnosti sme pri spoločnej práci na tej skladbe mali problémy pozrieť jeden druhému do očí.

Je pravda, že si bol nešťastný z toho, že tvoje meno nie je uvedené na albume "A Broken Frame"?
Bol som nešťastný z toho, že som nebol prizvaný na nahrávanie albumu, pretože na začiatku som bol zamestnaný ako koncertný hráč a oni očakávali moju pomoc pri prezentácií albumu až po jeho vydaní. Moje vynechanie odôvodňovali asi tak, že to chceli dokázať bez Vinceta, ktorý ich opustil po prvom albume.

Fakt ste sa s Davidom zabávali sa Martinových módnych výstrelkoch v obliekaní?
Čím viac ste sa mu smiali, tým šokujúcejšie sa obliekal. Je veľmi tvrdohlavý.

Čo Andy Fletcher robí v skupine naozaj?
Hmmmm...

Dal si mu niekedy facku? Páčilo sa ti to?
Myslím, že k fyzickej potyčke medzi nami došlo v zákulisí v Salt lake City, počas MFTM turné. Facky... niektoré sadli, niektoré minuli tvár a počul som, že tiekli aj slzy (ach...) Najhoršie bolo, že sme sa museli vrátiť späť na pódium a zahrať "Just Can´t Get Enough". Do všetkých potýčok za celé tie roky bol zapletený práve Fletch, a hoci bol za najagresívnejšieho člena skupiny označovaný niekto iný, je divné, že nikdy sa to von nedostalo - vždy som sa rád pozeral, keď k tomu došlo.

Teraz, keď už nie si členom DM (si vlastne vo svojich projektoch pánom svojho času), je pravda, že si zámerne zvyšoval svoje pracovné nasadenie (okrem iného si hral omnoho viac partov v skladbách, produkoval, atď), aby si tým zredukoval Andyho rolu v skupine, pretože si zistil, že má od prírody talent na tlieskanie do rytmu a smiešne tanečné pohyby?
Je smiešne čo i len uviesť, že som úmyselne zmenšoval Fletchovu rolu v čomkoľvek, keď aj tak boli jeho podiely na prácach smiešne malé. Celé týždne som strávil prípravou hudby na koncerty (čo zahŕňalo programovanie keyboardov nielen mojich, ale aj Fletchových a Martinových) s úmyslom dosiahnúť čo najlepší "živý" zvuk v rámci možností, ktoré sa ponúkali - nie preto, že by som chcel pracovať viac, ale jednoducho preto, že bolo potrebné, aby sa to pripravilo. Svoje nasadenie som zvyšoval na pódiu, keďže som hral na bicích, ale vďaka tomu som sa nenudil. Ale aj keď som hral menej, čiže špeciálne zvuky šli vlastne zo sekvencera alebo z pások, nemohlo to mať na Fletcha nejaký dopad. Nech je to akokoľvek, musím priznať, že jeho svet je bez precedensu preslávený schopnosťou tlieskať do rytmu.

Pozn. na záver: Uvedený rozhovor tvorí súčasť rozsiahleho rozhovoru, ktorý Alan poskytol médiam z príležitosti vydania albumu "Unsound Methods" (1997).

Názory Devotees (44)

Rajny

 1    27. august 2004 o 12:15

Zaujímavý rozhovor… Rád čítam Alanové vyjadrenia, myslím, že je v nich kus pravdy.


imi

 2    27. august 2004 o 18:18

aj ja ich rad citam ...

je to dobry chlapik

a tomu dalsiemu mal nalozit viac   grin


dvestotri

 3    28. august 2004 o 15:51

Rad by som vedel aky bol dovod bitky.
Vie to niekto???
:D :D raspberry raspberry


tommy

 4    30. august 2004 o 09:05

práve včera som uvažoval nad tým Alanovým odchodom a musím uznať, fakt to urobil v najlepší čas a veľmi kultivovane.


imi

 5    30. august 2004 o 19:30

Myslím, že k fyzickej potyčke medzi nami došlo v zákulisí v Salt lake City, počas MFTM turné. Facky… niektoré sadli, niektoré minuli tvár a počul som, že tiekli aj slzy (ach…) Najhoršie bolo, že sme sa museli vrátiť späť na pódium a zahrať “Just Can´t Get Enough”. Do všetkých potýčok za celé tie roky bol zapletený práve Fletch, a hoci bol za najagresívnejšieho člena skupiny označovaný niekto iný, je divné, že nikdy sa to von nedostalo - vždy som sa rád pozeral, keď k tomu došlo.
———————————————————-

tak tato cast je naozaj skvela

Pobili sa a potom museli ist zahrat JCGE.

———————
Inak myslim, ze emailovat Alanovi by bolo dost tazke. Skor by sa ho dalo zastihnut klasickym listom na adresu Recoil. Ani to nie je iste.

 


karl

 6    31. august 2004 o 11:55

a ja som počul, že ANDY by mal být autorom 1 alebo dvou skladeb na novom albume. Keď spomienem na jeho super DJ sety máme sa naozaj na čo tiešit!!!


tommy

 7    31. august 2004 o 12:00

no dostať odpoveď od Alana chce veľa trpezlivosti. Tak len tak milý enjoyme.
Neviem, či to dobre chápem, ale radšej sa spýtam / i keď je to jedno/ a kto sa v dm pobil?


karl

 8    31. august 2004 o 12:35

Ak ako kto koho poblil, já dúfam, že nikto nikoho nepoblil


andy john

 9    31. august 2004 o 15:23

“Viete, myslím si a dúfam, že všetko to, čo sme urobili samostatne, dáme teraz dokopy a nahráme najlepší album Depeche Mode. To je to, v čo verím.”


martin

 10    3. september 2004 o 15:54

Ludkovia,ved Alan sa sprava ako teeneger,neviem co vyplakava a stažuje sa..mam dojem ze ho skor citlivo vykopli a nie ze odisiel sam…Vyplakava pred fanusikmi-no mam dost


kenny

 11    3. september 2004 o 23:42

mysli na to, ze ide o veci povedane pred 7 rokmi….


imi

 12    4. september 2004 o 16:02

martin: Vyplakava? Kde?


ro-land

 13    5. september 2004 o 13:39

kto je martin??? question


martin

 14    5. september 2004 o 21:35

To IMI-no ved si to prečitaj,vyplakava..neviem co reve,mal ostat v dm..asi mal depky chudacik


recoil69

 15    6. september 2004 o 10:09

je mi to líto, ale pokud je ten článek pravdivý, což taky není jisté, je Alan ukňouraný chlap!!!
Někdo se holt vzpamatuje i z klinické smrti, někdo se holt nemůže vzpamatovat z pár facek
to karl: ....nikdo nikoho nepoblil, ale prý dal fletcher Alanovi facku, i když tento článek vyznívá jinak


kenny

 16    6. september 2004 o 12:12

na nete najdes niekolko zdrojov, kde je zverejnene cele toto interview, vratane casti 1 a 2 tykajucich sa vylucne projektu Recoil, hlavne albumu Unsound Methods… kto uz by si taketo veci vymyslal??? trosku premyslaj…


recoil69

 17    6. september 2004 o 13:39

to kenny: kdo už by si takové věci vymýšlel? Vzpomeň je to 3/4 roku co si někdo vymyslel článek pro Side - line…. http://www.depechemode.sk/clanok.php?id=P768_0_1_0_C


kenny

 18    6. september 2004 o 14:04

len preto, ze tam monghi hodil, ze je to zo side-line, co sa nakoniec ukazalo, ze nebolo, to este nemuselo byt vymyslene. Pochybujem, ze niekto cital komentare, a zistil, ze ten clanok je preklad tejto stranky:

http://www.frankfurt-devotees.de/depechemode_alan.html

mimochodom… heh… opastovat cely clanok, to bol dobry vtip…


recoil69

 19    6. september 2004 o 14:38

díky za pochvalu   smile  ..od takového čitatele komentářů obzvlášť potěší, kenny pravděpodobnost, že ten rozhovor byl skutečně s alanem se nikdy nebude rovnat 1.
Mimochodem Alan je pro mne stále člen DM, a to nejlepší, ale takovéto rozhovory by ho přede mnou shodily.

jo tvoje coms na Martina a Gwen byly super!!!!!! Mám je sem opastovat?.... to byl fór


Gabriel

 20    6. september 2004 o 14:39

recoil69: som zastancom toho, ze ked existuje pravdepodobnost, ze sa nieco moze stat, tak sa to aj raz stane. Ten falosny clanok bol jedinym, ktorym dm.sk za svoju 3-rocnu historiu “zakoplo”.

Niekdy si mozes vsimnut, ze uverenime spravu a dame kredit portalu Side-line a pritom v momente publikovania spravy na dm.sk sa na samotnom side-line sprava este nevyskytuje, ale objavi sa tam az na druhy den.
Na druhej strane, Side-line je tlaceny casopis a uverejnuje rozhovory, ktorych cast sa onjavi aj na ich webe, avsak stava sa, ze nie v celej dlzke.
Tak sa aj stalo kombinaciou tychto dvoch skutocnosti v pripade rozhovoru ktory spominas.

Takmer vzdy najdes pri clanku/sprave zdroj, odkial pochadza. Ak je tam napisane “EPK rozhovor”, znamena to, ze je to oficialne nahraty promo rozhovor k albumu a teda pochybnosti su nulove.

PS: Ak si chcel poukazat na falosny clanok, stacilo vlozit iba URL odkaz na clanok a nepastovat ho tu cely. Z tohoto dovodu tvoj prispevok v tomto duchu zeditujem.


recoil69

 21    6. september 2004 o 14:47

to gabriel: naprosto v pohodě, ale naopak nikdo se nechce otírat o dm.sk, ale vždy se dá vyjádřit pochybnost, zvlášť nad článkem kterému se nechce věřit.


kenny

 22    6. september 2004 o 15:18

to recoil69: tie moje prispevky.. cisty sarkazmus vyprovokovane predoslymi prispevkami… ale… nebudeme sa tu predsa tahat za slovicka. Staci, ked to uzavrieme jednoducho… povedal, ci nepovedal… a co sa tym zmeni? smile


imi

 23    6. september 2004 o 16:39

stiahnite si EPK
k jednotlivym albumom RECOIL

na stranke
www.recoil.co.uk

a zopar dalsich dobrych reakcii od Alana z jeho oficialnej stranky:
———————————
Martin has continually denied that he has specifically written songs for Dave. Have you ever considered that he may have been directing some of his lyrics towards you and your relationship with him?

I have no idea what Martin has in his mind when writing lyrics.

If a film was to be made about the life and times of Depeche Mode, who would you like to see cast as yourself? Any casting suggestions for the other members and crew?

Me - Gary Oldman? Martin - Barbara Windsor, Dave - Daniel Day Lewis, Fletch - Howard Jones
————————————
What was your attitude and reactions towards David when you found out that he was using and how did it affect your work?

It was disappointing. Not for any moral reasons but because his drug use adversely affected his personality and more specifically his greatest asset, his sense of humour. There was also an increase in general apathy and a distance which I found sad considering what an enthusiastic and vital person he really is. By all accounts his unique wit has now fully returned wink
————————————————
Is it true you almost (accidentally smile) knocked Fletcher’s head off while filming ‘Stripped’?

No, but there was one particular video shoot prior to that where a fight between two band members did occur - not involving me, I might add (more of a lover’s tiff actually wink. Not that I’m mentioning any names of course except to say that when Dave tried to attract my attention to witness this amusing spectacle, I was preoccupied with something else and missed it - shit….
——————————————————

What do you think of Martin´s ‘Counterfeit’ E.P.?

I quite liked his choice of songs (especially the Comsat Angels song) but I didn’t think he developed his versions beyond the demo stage.

Do you think Dave had an inferiority complex at any point because the band wasn’t a loud guitar band?

Inferiority complex? - don’t know about that but there were times when it was obvious that Dave would have liked the band to ‘rock out’ more. Even though I wouldn’t have necessarily advocated the use of more guitars, I could sometimes share his sense of frustration at the lack of dynamics - something I go on about a lot as well because I believe it is so important within music.
——————————————————————-
On the last US MTV’s ‘120 Minutes’, Dave said he misses your input a lot in Depeche Mode. Any comment?

Dave’s always been willing to recognise the contribution of others - he has a very generous nature and I believe he is sincere in his comments. I was possibly the closest to him in the group and I would imagine (DM having been a very insular group for many years) that it’s been pretty strange working with all sorts of new people in the studio and on stage - perhaps this is part of what he means. In many ways it would be easier for him to avoid the subject and say nothing, so the fact that he has gone out of his way to say such nice things about me recently makes me feel good. Although I’m happy doing what I do now, I also miss having him around, and in some ways I’ve missed out on the ‘new’ Dave.
—————————————————————-
About how long is the time span, typically, from when the last lights come up at the last encore of the last gig on a tour, until your head hits your own pillow at Rancho Wilder?

Off stage at about 11.30, couple of vodkas, a chicken leg, a shower and unwind until 1a.m., hospitality until 2.30, back to hotel 3am, go to a club or end-of- tour party ‘till 5 or 6, carry on at the hotel till 7,8,9, 10 am or longer. Fall asleep on the sofa, wake up fully clothed, crawl into bed. Get up later that afternoon feeling like death and realise I haven’t even started packing and I’ve got 20 minutes before I have to leave for the airport. Carry on sleeping on the plane until a hostess tells me I’m on British soil. Hang about shivering while waiting an eternity for my luggage. Talk rubbish to an English cab driver until he drops me at my front door. Find a pile of letters, a broken boiler, half a pint of rancid milk in the fridge and a note telling me to go to the shops. Go to bed.
——————————————————————-
When DM toured, I got the chance to go backstage a few times but most of the time only Fletch and Mart were there. So where were you and Dave?

I was often around after the show although I liked to spend a bit of time having a shower and relaxing with a greyhound (not in the biblical sense of course) before going into the hospitality area. Dave tended to stay in his dressing room but sometimes he’d be around.
————————————————
Any tips on getting backstage at a DM concert?

Dress up as a female for a start. As a bloke, you’ve got no chance.
————————————————————

 


imi

 24    6. september 2004 o 16:42

stale nemam pocit, ze by Alan v tom clanku “vyplakaval”. Iba hovori ako to bolo a mne sa vidi, ze nie Mr.Wilder bol ten, ktory v tych bitkach hral druhe husle.


karl

 25    7. september 2004 o 14:40

to immmi: čo to táraš za blbostie! Pozri na prťavého alana a na obrovitého ANDYHO. Toje rozdiel čo?
Alanův rozhovor je príliš subektivni-pozri na Andyho stránky:
www.andrewclientfjohnfletcherprofessor.co.uk  keď chceš poznať názor druhé strany


imi

 26    7. september 2004 o 17:57

karl: co tu pleties neexistujuce stranky???
Vies co je to oficialna webova stranka???

blbosti trepes TY chlapce ...


martin

 27    7. september 2004 o 21:46

To IMI-no nebudeme sa tu hašteriť-nie?...ale vieš čo je smiešne,všetci tu robia z Alana pomali poloboha… ale on neznamena vo svete hudby absolutne nič,to len fans Dm ho maju tak vysnivaného-končim diskusiu -off


imi

 28    7. september 2004 o 21:57

Alan Wilder nebude nikdy nahradeny v DM.

Objektivne to ukazuju vysledky Depeche Mode po jeho odchode.

za 10 rokov nieco vyse 30 skladieb
naslabsi album - Exciter
najslabsia skladba - I Feel Loved
najslabsie koncertne turne - Singels Tour
prudky poklas kvality remixov na singloch
a mohol by som pokracovat


karl

 29    8. september 2004 o 07:13

imi imi imi s tiemi stránkami to bol fór, dúfam, že si na to neklikol :D :D
alan v skutečnosti skutečnie neznamená v hudbe nič, ak mi chceš povedat, že nastránkách recoil sa píše niečo iné, fajn, ale možno pouze na stránkách recoil

najhoršie album DM: podle mna A broken Frame
Najhorši song :Just Can´t get enoungh (mimochodom podle amíků najlepší DM skladba z 80´)HAHA
Najhorší turné? No že sma ich videli čo ?!
já treba osobne na koncortoch v rokoch 81,82,83,84,85,86,87 vobec nebol v 88 v prahe áno, ale na koncertoch v 90 roke zase nie a už vobec som nevidel ani jedno turné celé  :D :D :D :eek:  Koncerty 93, 98, 01 boly super, anajslabší článok na koncerte k singles bol samozrejme Dave a to sa nelze divit veĎ si vzpomeň čo predtým prežil. A nemyslím, že Alánek by spev atanečky vzal zaňho wink


big hand

 30    8. september 2004 o 07:32

Depeche Mode by to mali zabalit a odist s patricnou slavou na “smetisko dejin”. Tuto “retro” skupinu nezachrani uz nic na svete… DM su uz len o Gahanovom vyzliekani tricka, z coho budu mozno fanynky mrtve este tak 2-3 roky… vsak sa pozrite, kto produkuje hudbu DM ... posledne dva studiove albumy je to len tim programatorov, ktory sa snazia ako tak Goracove napady prisposobit sucasnym trendom…  tolko moj nazor…


karl

 31    8. september 2004 o 08:47

taky dobrý fór, pozri kolko bolo programátorov na SOFAD, to je spíše retro Alan Wilder


karl

 32    8. september 2004 o 09:33

:D :D :D Aby Alan eště nezaložil Depeche Mode Revival :D :D :D


imi

 33    8. september 2004 o 19:56

hahaha
karl: si uplne mimo :D

vraj “Alanek”
nevies vobec o co ide ako tak citam tvoje prispevky

A co je to vlastne svet hudby???
Preco sem zatahujes taky relativny pojem ako svet hudby?


Pre mna znamena vela a aj velkej casti fanusikov DM. A vsetci vieme, ze vrcholom DM boli roky 84 az 93 a Alan bol pri tom.

Za vsetko hovori, ze MUTE je uz pod palcom EMI a zacina sa predavat recyklovana hudba DM. Je mi z toho na tycku.

Karl: Vies nieco o skladbe Enjoy The Silence?
Najuspesnejsi singel DM. Skus si zohnat demo verziu a potom uvidis co s tym Alan Wilder urobil. A teraz znovu tu mame singel Enjoy The Silence 04. Strasne!

Skupina Depeche Mode momentalne neexistuje.


karl

 34    9. september 2004 o 07:04

imi…....podla mňa je Enjoy jedna s najhorších, dýť je to hudba pro komerčná rádia takhle komerčná skladba je eště I´ts no good v tý buhužel Alanek prstíky nemal
o.k. keď sa ti nelíbí pojem svet hudby -je príliš relativny vemu absolutny - Alan vobec nič neznamená, možno niečo pro zatvrdelých fans ktorým učarovalo jak sa dočítalo ak alan zachránil Enjoy :cool:  preber si svoje príspevky toj ejen Alan, alan ......Je to trapné


Akim

 35    9. september 2004 o 07:37

Alan Wilder nic neznamená????? No to je pěkná hloupost. Alan byl jediný kvalitný muzikant u DM, alespoň v tý době kdy u nich působil. Jsem si 100% jistý, že nebýt jeho DM by nikdy nebyly tak uznávanou kapelou. Vždyť Alan vytvářel veškerý sound kapely v období 83 - 93 a to byla ta nejlepší léta. Rozhodně z něho nedělám poloboha, ale uvědomte si co kdo u DM dělá či dělal. Mart je vynikající skladatel, ale jsem jistý, že nebýt Alana, tak by jeho písničky nikdy nebyly tak silné, Alan prostě tomu dával takovou tu duši, takový to, že když to posloucháš, tak ti začne běhat mráz po zádech a ježí se ti chlupy, jeho práce ze zvukama je nenapodobitelná. Netvrdím, že DM bez něho jsou mimo, ale už to prostě není taková síla
PS: Pokud je ten článek pravdivý, stejně mi nepříjde, že by se Alan nějak litoval, prostě odpovídal na otázky, které mu byly položeny


karl

 36    9. september 2004 o 08:05

já sú fascinován tí ako všecy vie aký bol alan muzikant a že Depeche bez neho nejsů nič. Ja myslíem že je to videt najeho albumech. Priznajte si ako často poslůchate Recoil?
Tiem programátorov bol u depeche vždy akorat dnes si myslieme, že alan behal som a tam aby tý dle vás neschopný depeche natočili nějaků platňu.  :D raspberry wink
Alan jediný kvalitný muzikant? Ako si to poznal?  to ti niedo natáral? haahaahahahaah


grapher

 37    9. september 2004 o 08:56

Naozaj duchaplna debata…..
btw ak niekto porovnava Recoil s DM, tak o alanovi nevie nic.


Akim

 38    9. september 2004 o 09:01

Netvrdím, že ostatní jsou neschopný, ale Dave se věnoval zásadně zpěvu, Andy fungoval spíš jako management než hudebník (a to přiznává i on sám a na koncertech je to vidět), a Martin je dobrý kytarista, ale toho začal využívat až v 90 letech. Chtěl jsem jenom projevit názor, že zvuky, které byly na albech BC až SOFAD, ale i na těch starších mi chybí, ty zvuky, nebo spíš ta nálada, ten pocit tajemnosti (to nepopíšu) tam už prostě není. Ultra i Exciter jsou dobrá alba, ale ty zvuky jsou uplné jiný. Možná to není jenom odchodem Alana to uznávám. Ale ta nálada byla dost slyšet potom na Recoil. PS: Recoil poslouchám docela často, ale já nesoudím muziku podle toho jak často jí poslouchám


Jára da Cimrman

 39    9. september 2004 o 10:29

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda přispět do této debaty…
Myslím, že Alan měl velmi výrazně prsty v DM v 80 a v90tých letech,
ale určitě Depeche Mode nestáli pouze na Alanovi,
v rozhovorech s Martinem je dost často slyšet u kterých písní zvítězila
iivence Alana a i když přiznává, že pro konkrétní písně to bylo lepší
je znát jak to ten ješitnej, ale geniální mrňous nelibě nesl z toho
plyne, že Alanovi nenechal nikdy nic zadarmo, takže představa, že Gore napíše song
podá ho Alanovi aby ho nějak zaranžoval a on si jde brnkat na kytaru mi přijde dost zcestná.
Recoil poslouchám dost často, hlavně 1 a 2 a Hydrology.
Mimochodem s odstupem mi přijde dost zajímavé i Paper Monster od
Davea. Tak doufám, že DM moje slova potvrdí příštím albem.


Akim

 40    9. september 2004 o 11:07

No právě ta spolupráce mezi Martem a Alanem dělala s DM tak skvělou kapelu. Škoda, že jim to přestalo vyhovovat. Neříkám ale, že dneska i bez Alana nemají co říct…


Jára da Cimrman

 41    9. september 2004 o 11:23

to Akim:  výborně a proto je tam taková slabá naděje na konci mého příspěvku, že by Dave….,ale samozřejmě těžko se může vyrovnat Alanovy po muzikantské stránce, ale Dave nahrál album, které skutečně nezní špatně, já vím, že měl mnoho pomocníků a bla bla. .......
to monghi: nejsou nějaké info o aktivitách na novém albu DM?


Akim

 42    9. september 2004 o 11:54

Paper Monsters je dobré album. Souhlas a uvidíme jak to půjde dál…


imi

 43    9. september 2004 o 20:51

Recoil a DM sa porovnavat skutocne neda
ale Karl nevie nic o tom :-D

Aj po precitani knih:
Malins - Depeche Mode A Biography
Jonathan Miller - Stripped Depeche Mode
a venovani sa hudbe DM od roku 1983 som nadobudol pocit, ze Wilder bol pre DM nenahraditelny - nepovazujem ho za poloboha

Karlove oblubene slova a slovne spojenia:
“poloboh” a “svet hudby”
naozaj smiesne

Ja pocuvam Recoil casto, hlavne posledny album Liquid a potom aj Bloodline
Inak si myslim, ze cim novsi Recoil album, tym perfektnejsi ...  grin

S Alanom bol kazdy album krokom vpred.
Teraz to tak zdaleka nie je.

 


grapher

 44    10. september 2004 o 08:35

Asi tak nejak. Liquid je naozaj skvely.


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa