DM Party JAŠTER (Hlohovec) - recenzia

DM Party JAŠTER (Hlohovec) - recenzia

Po dlhšom čase prišla znova toľko očakávaná chvíľa a večer plný hudby DEPECHE MODE sa konečne mohol začať . Spomínaný podnik, v ktorom sa tieto PARTYS uskutočňujú nie je príliš veľký a tak aj účasť treba vždy zredukovať na prijateľné množstvo. V skutočnosti sa jednalo zväčša o pozvaných ľudí, ale správy o akcii sa šíria veľmi rýchlo a ďaleko.

Depeche Mode Live Chat

Depeche Mode Live Chat

Začiatkom tohto roka prebehol nie veľmi vydarený online chat s Andym. Ďalej nasledoval po vydaní albumu Exciter chat s celou kapelou. V deň vydania singla Freelove a tri dni pred odovzdávaním cien MTV Europe Music Awards, teda 5. novembra budete mať možnosť "pokecať" si opäť s Andym. Všetko sa to začne na nemeckom serveri fun.t-online.de o 15:45 nášho času.

Good evening Amneville

Good evening Amneville

Prvou z troch zastávok Depeche Mode vo Francúzsku počas Exciter Tour bolo utorňajšie vystúpenie v Amneville, malom mestečku na severe Francúzska s len asi desaťtisíc obyvateľmi. Krátko pred šiestou hodinou sa pred vstupnými bránami do spoločenského komplexu Galaxy nachádzala skutočne malá a nehlučná skupinka "fanúšikov". O šiestej sa zahájil predaj lístkov za pôvodnú cenu (230 FF).

Do pekla a späť

Do pekla a späť

Zo starých čias zostali len traja: Martin Gore, Andy Fletcher i Dave Gahan. Traja Angličania, ktorým sa podarilo dobyť svet. Keď zakladali Depeche Mode, mali 18 rokov, teraz sú pánmi v strednom veku. Začali ako syntetizátorová skupina hrajúca tanečnú hudbu, a stali sa rockovou legendou.

Koncert vo Viedni sa zmenil na poľovačku

Koncert vo Viedni sa zmenil na poľovačku

Ahojte, všetci skalní. Aj keď sa radím medzi starších fanúšikov DM - mám 26 rokov, chalanov počúvam od svojich 13-tich a rád by som sa s vami podelil o moje jedinečné zážitky z minulotýždňového koncertu DM vo Viedni.

Denník z Exciter Tour (jún 2001)

Denník z Exciter Tour (jún 2001)

Ahoj všetkým, volám sa Nichelle a budem Vás informovať o všetkých udalostiach počas turné. Mojou prácou je starať sa o tlač a všetky promotion, takže organizujem všetky interview, ktoré je treba urobiť a sa starám o fotografov a televízne štáby, ktoré prišli na vystúpenia. Taktiež mám na starosti Meet and Greet, ktoré sa koná v každom meste. No a ak sa Vám toto nezdá byť dosť, tak musím dodať, že mám ešte mnoho inej roboty. No napriek tomuto nabitému programu som veľmi rada, že mám možnosť byť na tomto turné a teším sa na všetky miesta, ktoré navštívime a ľudí, ktorých stretneme. No a vrchol všetkého je cestovať s touto partiou skvelých ľudí.

V kotli Paegas arény

V kotli Paegas arény

Depeche Mode sú ako víno, čím starší, tým lepší a v utorok to v pražskej Paegas Aréne len dokázali. Nechcem sa venovať koncertu ako takému, to už vybavil niekto iný, ale rád by som predniesol postrehy človeka, ktorý sledoval koncert z kotla fanúšikov a ktorý sa vytvoril v najtesnejšej blízkosti pódia.

Po 20. rokoch Depeche Mode stále vzrušuje

Po 20. rokoch Depeche Mode stále vzrušuje

Len málo kapiel dokáže takmer vypredať 4 prestavenia v Severnej Kalifornii a obzvlášť po 20 rokoch vystupovania. Mnoho z tých, ktoré to dokážu, U2 či Madonna, to robia s neustálou a dramatickou vynaliezavosťou a hlučne sa stávajú dôležitými.

Reach out, and touch Dave…

Reach out, and touch Dave…

Tretí, štvrtý a piaty septembrový deň poctila svojou návštevou historickú metropolu českej republiky skupina Depeche Mode. V rámci Exciter Tour vystúpila 4. septembra v pražskej Paegas Aréne pred takmer vypredaným hľadiskom. David strávil deň voľna pred koncertom prechádzku po centre Prahy a prešiel sa tiež po Karlovom moste.

Praha sa blíži…

Praha sa blíži…

Americká časť Exciter Tour sa pomaly schyľuje ku koncu a Depeche Mode sa presunú na starý kontinent, aby aj tu potešili svojich fanúšikov. Nikdy predtým nedošlo k markantnej zmene playlistu pri presune z Európy do Ameriky či naopak. Vari len pri Exotic Tour prehodili poradie pesničiek a niečo pridali.

V celej Philadelphii nebol ani jeden plagát DM…

V celej Philadelphii nebol ani jeden plagát DM…

Bol som vo Philadelphii len druhý deň, ale rozhodnutie ísť na koncert Depeche Mode 30.6.2001 padlo už na Slovenku. V celej Philadelphii nebol ani jeden plagát DM. Lístky som zohnal hodinu pred halou First Union Center bez najmenších problémov (správy hovoria, že bolo vypredaných necelých 8 tisíc lístkov z 20 000). Všetky miesta boli na sedenie.