Gahanov Rozhovor pre XFM Online

Gahanov Rozhovor pre XFM Online

Dave urobil rozhovor pre XFM Online - xfm.co.uk, kde rozprával o budúcnosti DM a nových sólových nahrávkach. Dave vysvetľuje: "Áno, vychádza DVD so všetkými našimi singlami, videami, remixami a ostatným materiálom. Okrem toho ja a Martin pracujeme na svojich sólo projektoch, ktoré vyjdú nasledujúcu jar. Tieto projekty budú odlišné od DM, pretože toto sú už moje vlastné skladby."

Vyšlo nové číslo FCzinu HALO č. 32

Vyšlo nové číslo FCzinu HALO č. 32

Z posledného čísla HALO 32, ktoré vyšlo minulý týždeň, vyberáme: DM Biography by Steve Mallins (pokračovanie prekladu oficiálnej biografie DM), BONG rekapituluje, informácie o pripravovanom DVD "The Videos 86>98+" a mnoho ďalšieho.

There’s No Time For Hesitating

There’s No Time For Hesitating

Predtým, ako sa mnohí z Vás v sobotu poobede vyberiete do Martina na najväčšiu DM party poriadanú na našom území, dovoľte moje malé pozastavenie. Tí, čo ma poznajú, dobre vedia o mojom kontroverznom vzťahu k Depeche Mode, a niektorí jedinci by dokonca presne vedeli odcitovať moje názory pred každou party, na ktorú sa vyberiem smile. To teraz nie je dôležité.

Medzinárodný zraz fanúšikov DM - Martin 26.10.

Medzinárodný zraz fanúšikov DM - Martin 26.10.

Blíži sa Medzinárodný zraz fanúšikov Depeche Mode v martinskej Alpii. Napriek snahe organizátorov nakoniec vystúpenie Petra Muka so skupinou neuvidíme, takže ostane viac priestoru "vybláznenia sa" pri hudbe a bohatej videoprojekcii. Peter Muk je v súčastnosti v Anglicku a na Islande, takže účinkovanie na party zrušil a poslal videozdravicu pre všetkých fans. Tešíme sa teda 26.10. na Vašu návštevu v Martine.

‘The Preparing’ - ako inak, než po slovensky

‘The Preparing’ - ako inak, než po slovensky

Pokračujeme v downloadoch preložených videí z DVD One Night in Paris. Veríme, že vás video The Talking s titulkami potešilo. Nasleduje teda The Preparing - rozhovory s členmi tímu Exciter Tour (Bill Leabody, Paul Normandale, Lee Charteris, Anton Corbijn, Jonathan Kessler).

Súťaž č.4 - ‘Party Martin 2002’ - výhercovia

Súťaž č.4 - ‘Party Martin 2002’ - výhercovia

Fanclub Depeche Mode Friends na slovensku pripravil pre nastávajúcu medzinárodnú DM party v Martine 26.10.2002 súťaž o voľný vstup pre desiatich ľudí. Po mesiaci trvania súťaže sme vyžrebovali piatich šťastlivcov, ktorý získali voľný vstup aj so svojim partnerom.

depecheconnect.com - The Depeche Mode tradig Network

depecheconnect.com - The Depeche Mode tradig Network

Určite mnohí z vás poznajú Napster, KaZaa, či iné programy založené na vymieňaní audio a video súborov prostredníctvom internetu. Jedným z takýchto programov je aj Direct Connect (DC). Rozdiel oproti spomínaným programom je v tom, že sa programom pripájate na jednotlivé servere (huby [čítaj háby]) a to podľa zamerania - teda toho, čo práve zháňate. Na DC vznikol "hub" s názvom depecheconnect.com, kde nájdete všetkých hudby chtivých depešákov z celého sveta - teda aj hudbu a videá na ich harddiskoch. Ako sa k nim teda dostať ?

Od hanblivých elektronikov k rockovým bohom

Od hanblivých elektronikov k rockovým bohom

Oprášený rozhovor s Martinom Goreom z roku 1994, ktorý napovie viac o vzťahoch kapely s Antonom Corbijnom, albume Songs OF Faith And Devotion, Martinových plánoch a o mnohom inom.

The World We Live in… ­ 2. časť

The World We Live in… ­ 2. časť

Tak nám ubehlo pár týždňov od uverejnenia prvej časti nášho seriálu, a nakoľko z prvých reakcií a z počtu stiahnutí uverejnených videozáznamov je zrejmé, že príspevok zaujal, neostáva nám spolu s Mildom nič iné, ako s potešením uverejniť ďalšiu časť. Dnes to bude spomienka na obdobie vlády "červených bratov" v konfrontácií so spomienkami, pre mnohých ešte stále čerstvými.

Návrat z predpeklia (rozhovor, Ultra, 1997)

Návrat z predpeklia (rozhovor, Ultra, 1997)

Dave Gahan: "Raz ráno som si uvedomil, že nechcem, aby môj syn začal premýšľať o tom, prečo jeho otec zomrel alebo prečo spáchal samovraždu. V ten deň som si ešte nič nevzal, tak som zdvihol telefón a zavolal som na kliniku West Hollywood. Zúfalo som žiadal o pomoc. Tí paramedici ma už poznali ako vlastné topánky, pretože ma už tam viackrát priviezli v príšernom stave. Skoro mŕtveho. Keď zistili, že chcem naozaj prestať, pomohli mi s tým. Bez nich, sám, by som to určite nedokázal".

Vyhrajte lístky na party v rádiách

Vyhrajte lístky na party v rádiách

Začína promo k Medzinárodnému zrazu Depeche Mode v Martine (26.10), ktorý usporadúva slovenská pobočka fanclubu Depeche Mode Friends. Okrem toho, že môžete súťažiť o 10 voľných vstupov na túto výnimočnú akciu priamo na tomto webe, máte možnosť získať voľné vstupenky aj v slovenských komerčných rádiách. V pravidelných upútavkách na party v rádiu LUMEN dostanete šancu súťaženia o lístky v termínoch: 07.10 - 16:28, 14.10 - 16:28, 21.10 - 16:28, 22.10 - 10:28. Rádio LUMEN (www.lumen.sk)

I’m Just a Dreamer ...

I’m Just a Dreamer ...

K tomuto všetkému ma nedohnali ani Depeche Mode, ani nikto zo scény, ktorej sa väčšina z vás venuje, ale slávny Ozzy Osbourne, keď som pred chvíľkou počul jeho aktuálny song Dreamer. A neviem prečo mi pripomenul všetky sny, ktoré je moja myseľ schopná snívať, pri akejkoľvek hudbe, ktorá dokáže človeku dať čosi skutočné.

Just Can’t Get Enough (6. časť)

Just Can’t Get Enough (6. časť)

...predkapely to mali na turné ťažké. Spiritualized sa porúčali už po pár vystúpeniach. Následne, Miranda Sex Garden, partner Mute, boli počas ich zahrievacej zostavy napadnutí surovým mäsom a psími výkalmi, no i napriek tomu zotrvali s Depeche Mode a ich čelistka, Hephzibah Sessa sa neskôr stala Alanovou dlhoročnou priateľkou a manželkou...

The World We Live in… ­ 1. časť

The World We Live in… ­ 1. časť

Pravidelným návštevníkom depechemode.sk určite neunikol článok o "kuriozitkách", ktoré sa stali Depeche Mode počas jednotlivých koncertných turné. Výborný článok, doplnený o hudobné ukážky mal veľmi dobrý ohlas, a tak sme sa rozhodli ísť trošku ďalej.

The Talking po slovensky

The Talking po slovensky

Pripravili sme pre vás download videa "The Talking" z DVD "One Night in Paris", kde si môžete pozrieť rozhovory so skupinou v pôvodnom znení so slovenskými titulkami. Následujte sekciu Media.