Zaujímavosti o Depeche Mode I.

Zaujímavosti o Depeche Mode I.

Pri nahrávaní hudby vzniká mnoho zaujímavých situácií, ktoré poznamenajú osud skladieb. Pozrime sa teda na niektoré fakty o skladbách a ich názvoch o ktorých ste možno ani nevedeli.

Paris vs Prague

Paris vs Prague

Po viacnásobnom vypočutí záznamov z oboch koncertov si človek jednoducho všimne určité rozdiely, pri ktorých je buď rád, že bol svedkom práve onoho koncertu alebo oľutuje, že akurát atmosféru tej a tej skladby nezažil na koncerte druhom.

Just Can’t Get Enough (4. časť)

Just Can’t Get Enough (4. časť)

... Po prvý krát v ich histórii kráčal komerčný úspech spolu s úspechom u kritikov. Singlu Personal Jesus sa v Amerike predalo milión kusov, potom čo MTV odstránila z klipu "kúsok" Antona Corbijna, ktorý v sebe obsahoval istú dávku beštiality. Martin nedôverčivo vysvetľuje: "V okamihu keď sa v skladbe ozve ten ťažký dych, je tam záber na konský zadok. Neviem, či chcel byť Anton vedome perverzný, myslím však, že to bola viac náhoda, že sa to vtedy stalo. Títo ľudia sa na to pozerajú veľmi čudne".

Zaplatil som si za to…

Zaplatil som si za to…

Voľný prepis rozhovoru s Davidom Gahanom, rádio WLIR, New York, 6.marec, 2002. - "Jasné, budem to pozerať, zaplatil som si za to. Neviem ako ma to napadlo. Zavolal som niekoľkým kamarátom, že som si zaplatil za vlastné predstavenie. Občas ťa napadnú také pochybné veci, tak prečo ich neurobiť".

Don’t Look Back

Don’t Look Back

Možno aj týmto songom zo singla Strange Hours chcel Alan definitívne zabuchnúť dvere za svojou minulosťou. A predsa, pred pár dňami sa stalo niečo, čo by mohlo minulosť aspoň na chvíľku vrátiť späť. Čo všetko sa okolo súčasných a aj bývalých členov DM deje snáď všetci vieme, a určite mnohí z Vás vedia všetko, čo tomu predchádzalo... ale predsa len, ak by sme chceli nájsť nejakú súvislosť alebo zlomový bod, ktorý naštartoval novú epochu DM, museli by sme vrátiť späť o 11 rokov - do roku 1991. Vtedy sa definitívne pretrhla šnúra neúnavného tempa kapely.

Depechia Modis

Depechia Modis

Skupina Depeche Mode je zvláštnym úkazom v mnohých smeroch. Ich vplyv - teda úloha ich odlišnosti v hudobných dejinách - je extrémna. Pritom im môžeme vytýkať veľa malých a veľkých vecí, ktoré neostávajú bez povšimnutia. Teda aspoň, ak nie sme zaslepený chorobou "depechia modis", ktorá je celosvetovo rozšírená a len ťažko liečiteľná.

Gore is a Dancer

Gore is a Dancer

Tak som si cez vikend konečne v kľude pozrel celý videozáznam z koncertu DM v Houstone zo 14.7.2001 a neubránil som sa tomu zvláštnemu pocitu podeliť sa so svetom o tu skvelú náladu, ktorú mi pri akomkoľvek zázname z Exciter Tour sposobí pohľad na toho malého hopsajúceho a nemotorného blondiaka, o ktorom sa tvrdí, že jeho autor, čiže otec je černoch.

Súhrnné podrobnosti o 2DVD ‘One night in Paris’

Súhrnné podrobnosti o 2DVD ‘One night in Paris’

Prinášame Vám najčerstvejšie informácie o tom, čo nájdete na nastávajúcom DVD, ktorého dátum vydania je 27. máj.

Goodnight Lovers party - Bratislava (recenzia)

Goodnight Lovers party - Bratislava (recenzia)

23.3.2002 sa konala depešácka akcia. Stačí? Tak dobre, budem podrobnejšia. Či to už myslíme akokoľvek, akcie určené pre prívržencov "svojho" kultu sú nevyspytateľné. Výnimkou nie sú ani blavácky depešáci, na ktorých sa tentoraz usmialo šťastie.

Rozhovor s Alanom s Hep Wilderovcami

Rozhovor s Alanom s Hep Wilderovcami

Prinášame Vám ineterview s Alanom Wilderom a jeho ženou Hep o budúcnosti Recoilu a o ich rodine. Na záver sa dozviete aj ich recept na "oficiálny" drink pre vašu párty, pre prípad, že by sa práve na tej Vašej objavili.

Kto je Dave Gahan na podiu ? I.

Kto je Dave Gahan na podiu ? I.

Kto je Dave Gahan na pódiu? Iste mnohí z Vás videli nejeden z nespočetných videozáznamov live vystúpení "božských" DM. A iste mi mnohí z Vás dajú za pravdu, že v 80-tych rokoch boli ich koncertné show ako "naprogramované".

Just Can’t Get Enough (3. časť)

Just Can’t Get Enough (3. časť)

..."Alison bola v našej triede a bola najlepšou bitkárkou v ročníku. Raz sme sa z nej vysmievali a ona povedala, "Fletch, ak sa ešte raz zasmeješ, nakopem ťa do gulí." Nikdy sa z nej nesmejte, pretože to vážne urobí."

DM opäť jedineční

DM opäť jedineční

Tak máme za sebou ďalšie každoročné udeľovanie výročných cien MTV, Grammy, NME a podobných, podľa mňa, hlúpostí. Určite väčšina z Vás zasa zbytočne túžobne očakávala, že sa Depeche Mode konečne dočkajú uznania u kritiky a pospolitého ľudstva tejto planéty.

Depeche Mode sú len ľudia…

Depeche Mode sú len ľudia…

Som členom jedného medzinárodného depešáckeho diskusného fóra, možno ako mnohí z Vás. A myslím, že práve odtiaľ začali prenikať, kedysi v januári informácie o možnom letnom turné DM. Preletelo to svetom rýchlosťou svetla, a deň po dni sa začali objavovať zaručené informácie "z prvej ruky" o chystanom turné, dokonca sa objavil aj predpokladaný rozpis jednotlivých koncertov.

Just Can’t Get Enough (2. časť)

Just Can’t Get Enough (2. časť)

... Dave však aj napriek tomu príležitostne spieval v kamarátovej kapele s novým trendom a názvom The French Look. Kapela sa delila o klávesistu Martina Gorea s inou kapelou - Composition of Sound, kde takisto hral a spieval Vince Clark a tiež Andy Fletcher, ktorý hral na basovku. Fletch si spomína, že zneli ako "nejaká riskantná liečba". Podobne ako u ich rovesníkov z U2, nepravdepodobne ich dokopy dalo náboženstvo.