Ďalšie termíny Davidovho turné ?

Ďalšie termíny Davidovho turné ?

Podľa informačnej agentúry "Interfax" boli údajne potvrdené termíny Davidových koncertov v Moskve (17.06.) a o deň neskôr v St. Petersburgu (18. jún - Olimpiysky Sporthall) kde by mal vystúpiť spolu s Massive Attack ! Nebude sa však jednať o festivalové vystúpenia, ale o klasické koncerty. Oficiálne potvrdené termíny budú čoskoro zverejnené na oficiálnej stránke. Zdroj: newsru.com

Fletcher na odovzdávaní cien ‘SAMA 2003’

Fletcher na odovzdávaní cien ‘SAMA 2003’

Tohtoročné odovzdávanie švédskych cien pre alternatívnu elektronickú hudbu SAMA privíta Andy Fletchera. Fletcher vlastniaci hudobnú značku "Toast Hawaii" sa bude prezentovať ako DJ s hudobným setom predstavujúci prvého interpreta na značke - duo Client, ktoré uskutoční svoje prvé živé vystúpenie. Ceremoniál SAMA 2003 sa uskutoční v apríli a je už vypredaný.

Remixová kompilácia koncom roku 2003

Remixová kompilácia koncom roku 2003

V súčasnej dobe sa začalo pracovať na remixovaj kompilácii, ktorá by mohla byť vydaná koncom roku 2003. Skupina oprašuje archív so stovkami záznamov zo štúdia, aby našla vhodný materiál pre zostavenie zoznamu skladieb kompilácie. Rovnako Fletcher v interview pre januárové číslo magazínu Side-Line povedal: "Momentálne máme približne 130 remixov plus nové, ktoré sa začínajú robiť a tak budeme musieť prejsť všetkými, pretože je to asi na 12-tich CD !" Hovorí sa, že kompilácia bude obsahovať remixy na dvoch až štyroch CD. Celé interview s Fletcherom nájdete v magazíne Side-Line č.42.

Dream On & Alias

Dream On & Alias

Kto 30.1. večer sledoval 18. časť seriálu ALIAS na jednej slovenskej komerčnej TV, určite ostal šokovaný. Záverečná scéna seriálu bola totiž podfarbená singlovou verziou skladby "Dream On". Skladba odznela úplne celá a asociácia textu s dejom milostnej scény hlavnej predstaviteľky s jej kolegom úplne korešpondovala.

Utajované video DM  od Corbijna v premiére na DepecheMode.sk

Utajované video DM od Corbijna v premiére na DepecheMode.sk

Ako jedna z mnohých odmien za vašu stálu priazeň stránkam depechemode.sk, je pre vás pripravená, zatiaľ veľmi dobre utajovaná premiéra, dá sa povedať až svetová, doposiaľ nikdy nezverejneného videoklipu Depeche Mode od Antona Corbijna. Touto správou chceme prebudiť váš záujem a zároveň spustiť lavínu nedočkavosti. Videoklip bude zverejnený v dohľadnej dobe, preto od dnes sledujte každý deň stránky depechemode.sk.

Martin Gore - ‘Stardust’

Martin Gore - ‘Stardust’

Singel z pripravovaného albumu Martina Goreho "Counterfeit²" (28. apríl) ponesie názov "Stardust" a na pultoch sa objaví 14. apríla 2003. Tieto informácie boli potvrdené EMI. Zoznam termínov Martinových živých vystúpení bude zostavený v najbližších dňoch (momentálne nie sú naplánované žiadne koncerty na území Anglicka). Ako už bolo spomínané, David stále pracuje na svojom nepomenovanom albume, ktorého dátum vydania je naplánovaný na 2. júna. Predchádzať mu bude 19. mája vydaný singel. Rovnako termíny koncertov sa pripravujú, bude sa jednať o malé haly a festivalové vystúpenia.

Zimný spánok skončil

Zimný spánok skončil

Z oficiálneho depešáckeho fóra prinášame najnovšie správy z tábora kapely. Sám správca oficiálnej stránky skupiny depechemode.com informoval, že dnes uskutočnil 30 minútový telefonický rozhovor s Andy Fletcherom, ktorého prepis by sa mal objaviť na stránkach v stredu, t.j. 29. januára v dopoludňajších hodinách losangelského času.

Counterfeit²

Counterfeit²

Názov Goreho sólového projektu bol potvrdený a ako sme vás už pred časom informovali, ponesie názov Counterfeit².

David Gahan Live !

David Gahan Live !

A máme tu skutočne horúcu, dnes uverejnenú informáciu. Tešiť sa môžu festivaloví fanúšikovia. Známi nemecký letný open-air festival "Rock am Ring / Rock im Park" privíta Dave Gahana, kde bude ako headliner na alternatívnej scéne. Festival sa uskutoční 6. až 8. júna 2003 v Nuerburgring, Eifel. Troj dňový lístok stojí 99 Euro spolu s parkovným a campingom. Podľa informácií jednodňový lístok sa kúpiť nedá.

Depeche Mode na 26. mieste

Depeche Mode na 26. mieste

Rádio Virgin zostavilo rebríček 100 najúspešnejších kapiel Británie (The Top 100 Great British Artists). Prvú trojku tvoria Queen, The Beatles a Oasis. Depeche Mode obsadili 26. priečku. Zdroj: virginradio.co.uk

Can You Feel The Silence

Can You Feel The Silence

Nemecký house je známy prerábaním skladieb do nezameniteľne lacného elektronického zvuku. Pred pár rokmi sa mu nevyhli ani Depeche Mode s "Just Can't Get Enough" v prevedení Low Noise & Mental Theo alebo "The Silence" od Mike Coglina, ktorý cover "Enjoy The Silence" vydal ako singel spolu s remixami.

Photosession s Gahanom

Photosession s Gahanom

Portugalský fanclub priniesol správu, že dvaja novinári videli 23. januára Davida Gahana v Lisabone (Španielsko) spolu s dvoma mužmi (predpokladá sa že to bol Anton Corbijn a jeho asistent). Naznačuje to, že Dave bol pravdepodobne v Lisabone robiť promo fotografie k svojmu sólovému projektu a EPK. Žiadne snímky s photosession zatiaľ nie sú k dispozícii. Obaja novinári sú fanúšikmi DM.

60 sekúnd s Andy Bellom

60 sekúnd s Andy Bellom

Pre rubriku "60 second interview" internetového fanzinu METRO Cafe, si z príležitosti vydania nového albumu Erasure, našiel čas spevák kapely Andy Bell.

Znovuobnovení provozu DM e-Shopu

Znovuobnovení provozu DM e-Shopu

Dnešním dnem byl znovuobnoven provoz e-shopu shop.depechemode.cz. V tuto dobu není ještě k dispozici kompletní sortiment zboží, ten bude postupně doplňován podle možností. Chceme upozornit na oplněnou oblast s tričkami a novou oblast s pohlednicemi.

Depeche Mode in Blue Room

Depeche Mode in Blue Room

V tomto roku prispela na tradičnú ambient kompiláciu Blue Room aj firma Mute Records. Výber bol viac ako šťastný, nakoľko rozhodnutie padlo na Depeche Mode a ich nepovšimnutú, no zároveň geniálnu inštrumentálnu skladbu Lovetheme. Bohužiaľ informácie o vydavateľstve, ktoré túto kompiláciu vydalo, sa nám nepodarilo zistiť.