Depeche Mode 2001 - Intimita
Období přelomu tisíciletí bylo pro Depeche Mode velmi významné a které ne, že ano. Pravdou, ale zůstavá, že frontman Dave Gahan, byl v té době schopen nazpívat vokály bez sebemenšího vlivu tvrdých drog, což bylo poprvé od alba Music For The Masses, Martin Gore na druhou stranu nebyl dlouho schopen napsat jedinou píseň a jeho alkoholismus nabíral na progresivitě.



Názory Devotees (63)
Milda
1 12. október 2007 o 11:03
uf, to muselo dat prace, diky za clanek
btw. prosvihl jsem dokument k Ultra remasteru, nebo tu jeste neprobehl?
Dangerous
2 12. október 2007 o 11:04
to Milda: dokument k ULTRA si nechávám nakonec, je to přece jenom lahůdka, takže pár dní vydrž, pls
Milda
3 12. október 2007 o 11:09
>dangerous : vydrzim i par tydnu
alanaw
4 12. október 2007 o 11:41
klasický prístup komerčákov - DM je pre nich nudné, lebo je to zasa od Antona…divné... jeho kipy sú fakt nadčasové, a to dáva DM ten správny punc, ale tvrdiť, že sú nudní, len preto, že je ich dvorný fotograf a režisér - vidí to čo iný nie a hlavne vždy je v tom skrytý humor a nadsázka…čo je ale protiklad, je to, že práve my fanúšikovia chceme klipy s Antonovím grifom a naopak, každý klip od niekoho iného nie je dosť dobrý pre DM…
suspy
5 12. október 2007 o 12:44
Nebyt Paula Freegarda nevznikol by navrh na Marka Bella ako producenta a Exciter by znel ako klipova verzia freelove. Aj Bjork si zvolila od tej chvile zlu cestu. Kdeze su casy Sugarcubes.
Chcem tym len povedat uz milionkrat povedane. Skoda skvelych Martinovych demo nahravok.
insight
6 12. október 2007 o 12:51
mne osobne sa exciter paci, je to nedoceneny album
Ringo
7 12. október 2007 o 12:53
me na Exciteru strasne chybi uderny DM sound, je to spise snuska DJskych zvuku, kterou ocenim mozna u schopneho DJe jako je M.L. Gore, ale od DM jako celku ocekavam trochu vice. Proto ta kritika dila, ktere by uspelo v kapku jinem zanru. Je to podobne jako kdyz Camouflage vydali Spice Crackers, kde je spousta progresivnich a vlastne modernich zvuku, ale s jejich pisnickami co vydavali pred tim to ma velmi malo spolecneho.
insight
8 12. október 2007 o 13:15
respektujem
mne sa prave paci aj minimalizmus, ale so spravnym zvukom na spravnom mieste v spravnom case
Ringo
9 12. október 2007 o 13:23
tim ale nerikam ze to album je spatne, jen me proste moc nebavi jej poslouchat. Radsi si dam PTA nebo starsi veci. A ted samozrejme Hourglass:-)
Beladona
10 12. október 2007 o 14:19
Jako správný fanatik musím říct, že i Exciter je skvělá deska
Jen si člověk k němu musí najít cestu a vnímat ho bez očekávání, jak by DM měli znít.
mzel.d
11 12. október 2007 o 17:50
Všechny alba DM jsou prostě skvělá,může si každý říkat co chce.A to i sólové projekty.A s Camouflage to nemůžete srovnávet.DM je DM i přes to vše čím prošli-pokračují,kdo to dokázal…..
suspy
12 13. október 2007 o 20:17
To marec, ak povazujes Bjork za skvelu, tak to o nej musis vediet viac nez ja. Mna zaujala este z cias Sugarcubes, kde jej jedinecny hlas skvele zapadol do jednoduchej ale rytmickej gitarovej hudby. Bjork som este pocuval od jej Debutu az do 97ho, kedy jej album Homogenic produkoval prave Mark Bell. A na jej dalsie albumy uz nedokazem prist na chut. Moje posledne CD je Best off z 2002.
Mam pocit, ze DM sa uz K Bellovi nevratia i ked je otacanie tlacitok jednoduchsie ako zahrat nejake partie na syntaku.
tommy
13 14. október 2007 o 12:34
milujem tieto články k remastrom. neviem, či to vôbec vieme aj oceniť. Ďakujem ti dangerous. ULTRA bude aj pre mňa čerešničkou na torte.
Žeby som si išiel pustiť Exciter? No po poslednom počúvaní PTA, mám predsa len pocit, že Exciter je silnejšia káva ako PTA.
Dangerous
14 15. október 2007 o 07:01
Fletcher v článku říká: “zase jsme neměli hit singl.”
ano, toho si všimnul i ve svém víkendovém vydání The Sun, když DM zařadil mezi podivné skutečnosti:
Who had the most UK hit records without a No1? Depeche Mode – 42 chart entries but none reached higher than No4.
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/article337375.ece
Ringo
15 15. október 2007 o 07:14
MAREC: PTA je pro me navratem udernosti DM, navratem k surove elektronice ve stylu navalovych elektronickych zvuku jako za dob SGR, rovnez navratem k basove lince. Songy 1-5 a 8 jsou prikladne. Jedinou chybu kterou PTA ma je, ze nema jen 9 songu, cimz by vypustili nejakou tu vatu jako je instrumentalka nebo zbytecnou lennonovku Damaged People a bylo by to masterprice od zacatku az do konce.
Co me stve na Exciteru je, jak pises, absence bicich. Tam kde bych privital kovovy uder zazni misto toho prsknuti. A to je skoda. Chybi mi neco, co pouzili naposledy uprostred Sister of Night na Ultra. Takove ty udery jak kdyz z Pipeline.
Dangerous
16 15. október 2007 o 08:45
Na albu Exciter se objevuje skladba jménem “I Am You”, možná ji znáte, osobně ji řadím mezi Depeche Top 10, jak po hudební tak textové stránce.
Ringo
17 15. október 2007 o 09:19
MAREC: doporucuji ti poslechnout si remixy k pisni John The Revelator. Ja osobne to povazuji za jedny z nejlepsich mixu jake kdy byly pro pisen DM udelany. Co se mi na nich libi je prave hutnost zvuku, rekl bych ze samplu je tam pozehnane. Ono to je uz v zakladu te pisne, ale v tech mixech je to tak nejak vyraznejsi. Podle me ma celkove PTA hutny zvuk. Poslouchal jsi i 5.1 mix?
Ringo
18 15. október 2007 o 09:27
Jinac z Exciteru se mi libi hodne Sweetest Condition, ale chtelo by to misto prskani poradne udery. Nejlepe nejake trubkoidni:-) A ne jen prsk prsk.
tommy
19 15. október 2007 o 10:03
Sweetest Condition - Martinova obľúbená vec a keď si pustíme PTA, tak pochopíme prečo. Na tejto skladbe postavil celú PTA.
lili ruza
20 15. október 2007 o 10:05
...aky paradox:
.... uz viac ludi radi piesen “Im You” ku Top tvorbe DM…. “najslabsi” album vyprodukoval ” top ” piesen…..
lili ruza
21 15. október 2007 o 10:10
Tomy…..
preco si myslis ze PTA je postavene na Sweetest Condition?
Ringo
22 15. október 2007 o 10:32
MAREC: ty mixy hlavne odhali to, co zbeznym poslechem v John The Revelator preslechnes. Kladou duraz na jednotlive melodicke linky a pak zjistis, ze je to na samply neskutecne bohata pisen, ktera se nemusi stydet ani pred starymi peckami DM.
macadm
23 15. október 2007 o 12:43
tento článok zaraďujem do TOP 10, mojich najobľúbenejších článkov. čítal sa mi veľmi dobre aj napriek tomu exciter nieje zrovna môj najobľúbenejší album.
Dangerous
24 15. október 2007 o 12:52
to macadm, tomy: díky, to je opravdu příjemné:)
tommy
25 15. október 2007 o 20:01
hmm maca udrela si kliniec po hlavičke…
dangerous - odvádzaš veľmi dobrú prácu, pamätám si ako ma zaujal tvoj rozsiahly článok prípravy Construction time again. Dúfam, že máš dosť síl a chuti pokračovať v tejto (ne)milej práci.
chmelko
26 15. október 2007 o 22:40
tak toto ja už ani dangimu nepíšem ,bo by to vyzeralo, že si ma u každeho članku zaplatil:-)))
Beladona
27 16. október 2007 o 09:40
Je zajímavé, že podle Fletche Martin nerad píše písničky. Martin sám říká, že nerad pracuje ve studiu a koncertuje. Proč to vlastně celé dělá, když ho to nebaví
)
Dangerous
28 16. október 2007 o 09:50
to Beladona: ono ho to svým způsobem baví, ale potřebuje na sebe zatlačit, je línej, navíc pocit toho že má úspěch, a je uznáván jako jeden z nejvýznamějších autorů historie pop-music, je silná motivace, jenže Martin nemá v šuplíku 150 písniček, píše velmi málo..každá jiná skupina, když jde do studia, tak vybírá přibližně ze 30 tracků. Gore je línej perfekcionista, na první sesssion přijde se 7 demama, a zbytek dává dohromady během nahrávání....
Beladona
29 16. október 2007 o 10:03
dangerous: no jo, to máš pravdu. A možná je to tak lepší, že pod tím tlakem na poslední chvíli ze sebe dostane ty nejlepší perly.
Beladona
30 16. október 2007 o 10:59
marec: tak zrovna hroznové víno chutná skvěle i bez lisu

Ale když jde člověku o život, tak díky adrenalinu běží 2x rychleji
Ringo
31 16. október 2007 o 12:38
MAREC: na singlech:-)
macadm
32 16. október 2007 o 12:49
Ja si tiež myslím že adrenalín k tomu neodmysliteľne patrí, či už pri nahrávaní alebo na koncertoch.Vtedy zo seba vylisujú naozaj všetko.
Dangerous
33 16. október 2007 o 13:04
to marec:
Zenstation:
http://www.depmod.com/songs/zenstation.htm
Newborn
http://www.depmod.com/songs/newborn.htm
Ringo
34 16. október 2007 o 13:07
MAREC: Newborn je becko k A Pain That Im Used To a Zensation myslim becko k Dream On.
Beladona
35 16. október 2007 o 13:20
K té Martinově lenosti… někteří umělci jako třeba Dave tvoří díky vnitřnímu přetlaku, ale naprostá většina lidí se dokope k tomu udělat co je potřeba až pod určitým tlakem.
Už to tady říkali jiní, ale právě proto obdivuju dangerouse že sám od sebe udělá tolik práce jako na tomhle článku. Díky!
devotional101
36 16. október 2007 o 21:56
I am you je moja piesen
to najkrajsie co je
nesmrtelny DM !!!
devotional101
37 16. október 2007 o 22:07
ibaze neviem…raz poviem ze i am you raz ze condemnation raz ze when the body speaks…proste vsetko od nich je skveleee ...rozhodol som sa, ze moja oblubena piesen bude Depeche Mode
devotional101
38 16. október 2007 o 22:07
no chapete ma nee? :D
Ringo
39 17. október 2007 o 06:50
devotional101: naprosto:-)
chmelko
40 17. október 2007 o 08:42
I feel loved..
Beladona
41 17. október 2007 o 08:59
Souhlasím s chmelkem, I feel loved je hnus.
A žádám vyřazení I feel you, to je moje milovaná
)
Beladona
42 17. október 2007 o 09:39
Malý offtopic: 8.11. budou hrát v Lucerna music baru Deep Decline - Cure & Depeche Mode revival. Minulý koncert byl hodně dobrý
http://www.decline.cz/
Ringo
43 17. október 2007 o 11:30
Tak ja nikdy neprisel na chut pisnim Monument, Satelite a Sometimes.
chmelko
44 17. október 2007 o 11:36
sometimes mi príjde ako nádherna nahá spoved..
Beladona
45 17. október 2007 o 11:39
Monument a Satelite bych jim odpustila jako hříchy mládí
A Sometimes je fakt nádherná...
Ringo
46 17. október 2007 o 11:39
CHMELKO: no prave, nevim proc, ale vzdycky jsem si predstavil Gorace jak to zpiva jinemu chlapovi:-) Prijde mi to prilis jako nejaky buzna song:)
Ale jinak jak se tu strili songy od boku ktere jsou nejhorsi, nechapu jak muze nekdo uvest Dead of Night a I Feel You, ktere maji sve nesporne kvality, a pritom zapominat na opravdu neposlouchatelne veci jako je treba Monument a Satelite kteryje zpivany jako kdyby zpevakovi dochazel dech.
Ringo
47 17. október 2007 o 11:42
MAREC: nedalo mi to a mrknul jsem na ten tvuj Bel Canto. Muj subjektivni nazor, takze zadne hadky a flame:
Prijemna oddechovka, ktera se posloucha nadherne, ale musim kazdickym zvukem pomijet fakt, ze tohle je vykradene do slova a do pismene z Black Celebration. Srovnani ze je to na urovni Violatoru mi prijde hoodne nadnesene. Ale prijemny poslech to je, to bez debat. Akorat mi k synthpopu nejak nesedi zensky zpev, takze u toho asi moc dlouho nevydrzim:-)
Ringo
48 17. október 2007 o 13:00
MAREC: kdyz chci neco z elektrosoundu pribuznemu DM, dam si Mesh, Devision nebo Camouflage a posledni dobou si davam Pretty Hate Machine a Year Zero od NIN, Year Zero me vzdycky uchvati pisnemi s delsimi elektronickymi instrumentalnimi pasazemi. Nejak posledni dobou ujizdim na takovych tech surovych crash zvucich:-)
IBAH MORO3OB
49 17. október 2007 o 14:03
Ach jo, to je nekonecny pribeh - to uz aby som si archivoval moje reakcie na Exciter a ine albumy a potom ich sem dodaval metodou “cut and paste”. 8(
Ringo
50 17. október 2007 o 15:05
MAREC: tak NOOB je uz spise urcen pro fandy Devision, kteri od nich sezerou uz temer vse, tak jako treba ja. Spise pohodovy poslech nez nejaka progrese. Poslechni si od nich radsi Monosex, to je podle me spica album na urovni. A prvni World Withou End je pro me takovym druhym Music For The Massess - samozrejme “mirne” nadsazuji:-)
Gabriel
51 17. október 2007 o 17:06
marec, mozes susit toto
jozefst
52 17. október 2007 o 21:57
Takze dnes je v opat v palbe nenavideny Exciter. Je to minimalisticko tanecny album a je v pohode. Posunul ich opat dalej a vdaka nemu dokazali, ze sa nezasekli. Co sa tyka skladieb Goodnight lovers je velmi podarena vec, taka v duchu velvet underground. Ale kazdy ma iny vkus. Ved aj wilder zaradil But not tonight medzi jeho neoblubene a to nepravom. Akurat single boli k exciteru chudobne na spievane becka. Jedno take sa aj naslo a to po dlhom case cover verzia od Iggyho Popa Dirt. taka surova minimalisticka elektronika.
chmelko
53 18. október 2007 o 08:13
ale ved nie vsetko od DM musí byt extremne zložite:-)
ved všetci vieme, že Mart je minimalista a, že ak by tam bol Alan rafli by sa poriadne u takýchto vecí-zase že som napísal jeho meno ma nekamenujte, ale tak to citim:-)
chmelko
54 18. október 2007 o 08:21
“Andy Fletcher
Tradičně, když jsme mixovali album tak to zabralo tuny času. Master And Servant se míchalo dva týdny, jeden jediný mix! Nemohli jsme věřit, že Steve udělá mix za den.
“
inač myslím, že tato veta vystihuje celu filozofiu alba Exciter
Beladona
55 18. október 2007 o 08:41
A proč by vůbec mělo platit SLOŽITÉ=DOBRÉ a JEDNODUCHÉ=ŠPATNÉ?
V jednoduchosti je krása.
insight
56 18. október 2007 o 08:48
tak tak
a nemyslim, si ze exciter je jednoduchy album
chmelko
57 18. október 2007 o 08:59
skor si nemyslim, že vznikol jednoducho..
ale postupy v niektorých miestach su viac než jednoduche, aspon podla mojho nazoru
Dangerous
58 18. október 2007 o 09:22
Kdysi sem četl vyjádření BRATA, který napsal: “Přál bych vám slyšet, jak ty písně byly skvělé než na ně sáhl Bell”
ale to je věc vkusu, spoustě lidí se hudební minimalismus líbí, tak proč ne..
tommy
59 18. október 2007 o 10:49
tak toto mi nerob dangerous, pretože požiadam Brata o jeho verziu Exciter a možno sa opäť stanem DM fan
To nevedel nik včas stopnúť alebo buchnúť po stole a povedať Hej Mark tak dosť, ledva sme zastavili potápanie sa ľode a ty nás opäť sťahuješ ku dnu.
Keď človek počuje nového Dave Gahana, tak by asi lepšie produkoval Exciter ako Mark a jeho team…
Dangerous
60 19. október 2007 o 09:53
Na http://www.davegahan.com 10. klip ze studia
Dangerous
61 19. október 2007 o 10:58
musicserver.cz
macadm
62 19. október 2007 o 16:54
tak na týchto klipoch sa vždy dobre pobavím.
Ringo
63 22. október 2007 o 08:25
MAREC: od tech Bel Canto jsem si poslechl prvni dve alba