Depeche Mode víkend v Bratislave - Oficiálna Warm Up & After Party

Depeche Mode víkend v Bratislave - Oficiálna Warm Up & After Party

depechemode.sk pre vás pripravil v spolupráci s usporiadateľskou agentúrou Vivien (organizátorom koncertu Depeche Mode v Bratislave) víkend v znamení Black Celebration. V Hopkirk Clube vás v sobotu 27.5. privítame na oficiálnej Warm Up (before) Party a bezprostredne po koncerte na After Party. Predpredaj vstupeniek bol spustený. V tomto článku nájdete aktuálne informácie.

Counterfeit² na internete 2 mesiace pred vydaním

Counterfeit² na internete 2 mesiace pred vydaním

Tak sa to po dvoch rokoch stalo opäť. Martinov druhý sólový projekt Counterfeit² už niekoľko hodín cirkuluje po internete v Mp3. Úroveň prevedenia skladieb je skutočne dobrá a predčí aj ich originály.

Vyšlo nové číslo Halo - 33

Vyšlo nové číslo Halo - 33

Ako zvyčajne v ňom nájdete najnovšie správy o skupine, mnoho článkov (Zoufalá depeche mode 1996, históriu 1992 - obdobie nahrávania albumu SOFAD), súťaž o 2DVD "The Videos 86>98+", aktuálne ceny nahrávok DM, návody na nájdenie skrytých bonusových skladieb na DVD vydaniach One Night in Paris a reedícii The Videos. Samozrejme nechýbajú zoznamy pripravovaných DM partys. Príjemné čítanie.

Ukážky Martinových skladieb online

Ukážky Martinových skladieb online

Na Martinovej stránke sú od dnes k vypočutiu ukážky prvých dvoch skladieb z albumu Counterfeit² - In My Time Of Dying a singlová Stardust. Štýl hudby dosť pripomína postupy z Excitera, čo nenadchne odporcov tohoto albumu.

Fonty Counterfeit²

Fonty Counterfeit²

Pre tých, ktorí vytvárate napr. plagáty, je nevyhnutné mať v zásobe "depešácke" fonty, ktoré imitujú grafiku písma na obaloch a singloch DM. Po pátraní podobného fontu, aký bol použitý na Counterfeit² som na jeden narazil. Najzaujímavejšie však je to, že ten font je úplne totožný. Jeho názov je XBand Rough a nájdete ho v časti Media - Fonty.

Nová biografia DM 1980 - 2002

Nová biografia DM 1980 - 2002

4. marca sa na pulty nemeckých kníhkupectiev dostane nová biografia Depeche Mode, zachytávajúca celú doterajšiu históriu kapely. Smolou je, že zatiaľ vychádza len v nemeckom jazyku za cenu 8,95 €.

Toast Hawaii Night v Kolíne

Toast Hawaii Night v Kolíne

19. februára sa v malom kolínskom klube za účasti asi 100 ľudí konala akcia, ktorú pripravila Mute Germany spolu s labelom Andyho Fletchera. Promoakciu, ktorej úlohou bolo predstaviť projekt Client, otvoril svojim DJ-ským setom sám Client F alias Andy Fletcher, ktorého väčšiu časť tvorili synthy-popové perly 80-tych rokov s malou dávkou súčasnej elektroniky a zopár mixami DM.

‘Some Great Celebration’ czech-slovak tribute to DM

‘Some Great Celebration’ czech-slovak tribute to DM

Po prvýkrát v histórii pod značkou EMI Czech vychádza tribute album česko-slovenských hudobných skupín skupine Depeche Mode. Ako jediné slovenské zastúpenie na tomto tribute albume je skupina TC Lemons s hosťujúcim spevákom René Andrassym (ex Feshees).

Vydanie ‘Stardust’

Vydanie ‘Stardust’

Popri vydaniach singla "Stardust" CD MUTE 296 a 12MUTE 296 sa údajne pripravuje aj DVD vydanie pod označením MUTE296 s doposiaľ neznámym obsahom. Zatiaľ sa jedná iba o internetovú fámu.

Ďalší definitívne potvrdený koncert

Ďalší definitívne potvrdený koncert

Davidovov management úspešne potvrdzuje jeden koncert za druhým a ako sa zdá, ani festivalové pódium nie je Davidovi cudzie. Preto, ak sa úplnou náhodou budete v dňoch 12-14 júna motať po juhovýchode Švédska, určite zamierte do mestečka Hultsfred (približne 300km od Stockholmu), pretože Dave je jedným z definitívne potvrdeným headlinerov festivalu (rockparty.se), spolu s Massive Attack a Radiohead.

Martin srší humorom

Martin srší humorom

Zdá sa, že Martin si so stúpajúcim vekom začína robiť zo života skutočnú srandu, o čom svedčí aj jeho posledný počin. Ak navštívite martingore.com a presuniete sa do sekcie video, prípadne kliknete na odkaz na úvodnej stránke, naskytne sa vám príležitosť stiahnuť si jeho aktuálny video odkaz pre fanúšikov, ktorý skutočne nepotrebuje žiaden komentár.

David Gahan v Prahe na 100% !

David Gahan v Prahe na 100% !

Ak ste dnes nestihli zaobstarať svojej drahej polovičke ku dňu Svätého Valentína žiadne hmotné prekvapenie, vynahraďte jej to inak, pretože by ste mali začať šetriť na Gahanov koncert, ktorý sa podľa zdrojov Depeche Mode Friends na 100% uskutoční v Prahe 11.06.2003! Miesto konania koncertu zatiaľ nie je upresnené.

Prvý český tribute - zmeny

Prvý český tribute - zmeny

Pred časom sme vás informovali o prvom českom tributnom albume - projekte depechemode.cz. Došlo však k definitívnym zmenám a album tak dostáva konkrétnejšiu podobu, s ktorou sa v prvej polovici mája 2003 pod hlavičkou Monitor-EMI objaví na pultoch predajní. Album ponesie názov "Some Great Celebration" a bude obsahovať 15 skladieb + predpokladaný bonus. Na CD nájdete okrem 14-tich českých interprétov aj jednu slovenskú kapelu. Album mixuje Dušan Vozáry (Oceán). Podrobné informácie vrátane tracklistu nájdete na depechemode.cz. Album si budete môcť za zvýhodnenú cenu objednať v eshope: shop.depechemode.cz.

MartinGore.com oficiálne spustená !

MartinGore.com oficiálne spustená !

Oficiálna stránka Martina Goreho martingore.com bola definitívne spustená! V súčasnosti na nej nájdete wallpapery na svoj počítač, diskografiu vrátane obalu Counterfeit² a diskusné fórum. Čoskoro bude obohatená o audio a video časť s ukážkami z nového albumu, fotogaléria a samozrejme aktuálne novinky. Sekcia "Tour" naznačuje, že Martin koncertovať bude, zatiaľ však ostáva otázka, v akej forme budú vystúpenia prevedené.

Tracklist a texty ‘Counterfeit²’

Tracklist a texty ‘Counterfeit²’

Prinášame vám zoznam coververzií, ktoré bude obsahovať nastávajúci sólový projekt Martina Goreho "Counterfeit²" spolu s informáciou o pôvodných autoroch a textami.