Zimný spánok skončil

Zimný spánok skončil

Z oficiálneho depešáckeho fóra prinášame najnovšie správy z tábora kapely. Sám správca oficiálnej stránky skupiny depechemode.com informoval, že dnes uskutočnil 30 minútový telefonický rozhovor s Andy Fletcherom, ktorého prepis by sa mal objaviť na stránkach v stredu, t.j. 29. januára v dopoludňajších hodinách losangelského času.

Counterfeit²

Counterfeit²

Názov Goreho sólového projektu bol potvrdený a ako sme vás už pred časom informovali, ponesie názov Counterfeit².

David Gahan Live !

David Gahan Live !

A máme tu skutočne horúcu, dnes uverejnenú informáciu. Tešiť sa môžu festivaloví fanúšikovia. Známi nemecký letný open-air festival "Rock am Ring / Rock im Park" privíta Dave Gahana, kde bude ako headliner na alternatívnej scéne. Festival sa uskutoční 6. až 8. júna 2003 v Nuerburgring, Eifel. Troj dňový lístok stojí 99 Euro spolu s parkovným a campingom. Podľa informácií jednodňový lístok sa kúpiť nedá.

Depeche Mode na 26. mieste

Depeche Mode na 26. mieste

Rádio Virgin zostavilo rebríček 100 najúspešnejších kapiel Británie (The Top 100 Great British Artists). Prvú trojku tvoria Queen, The Beatles a Oasis. Depeche Mode obsadili 26. priečku. Zdroj: virginradio.co.uk

Can You Feel The Silence

Can You Feel The Silence

Nemecký house je známy prerábaním skladieb do nezameniteľne lacného elektronického zvuku. Pred pár rokmi sa mu nevyhli ani Depeche Mode s "Just Can't Get Enough" v prevedení Low Noise & Mental Theo alebo "The Silence" od Mike Coglina, ktorý cover "Enjoy The Silence" vydal ako singel spolu s remixami.

Photosession s Gahanom

Photosession s Gahanom

Portugalský fanclub priniesol správu, že dvaja novinári videli 23. januára Davida Gahana v Lisabone (Španielsko) spolu s dvoma mužmi (predpokladá sa že to bol Anton Corbijn a jeho asistent). Naznačuje to, že Dave bol pravdepodobne v Lisabone robiť promo fotografie k svojmu sólovému projektu a EPK. Žiadne snímky s photosession zatiaľ nie sú k dispozícii. Obaja novinári sú fanúšikmi DM.

60 sekúnd s Andy Bellom

60 sekúnd s Andy Bellom

Pre rubriku "60 second interview" internetového fanzinu METRO Cafe, si z príležitosti vydania nového albumu Erasure, našiel čas spevák kapely Andy Bell.

Znovuobnovení provozu DM e-Shopu

Znovuobnovení provozu DM e-Shopu

Dnešním dnem byl znovuobnoven provoz e-shopu shop.depechemode.cz. V tuto dobu není ještě k dispozici kompletní sortiment zboží, ten bude postupně doplňován podle možností. Chceme upozornit na oplněnou oblast s tričkami a novou oblast s pohlednicemi.

Depeche Mode in Blue Room

Depeche Mode in Blue Room

V tomto roku prispela na tradičnú ambient kompiláciu Blue Room aj firma Mute Records. Výber bol viac ako šťastný, nakoľko rozhodnutie padlo na Depeche Mode a ich nepovšimnutú, no zároveň geniálnu inštrumentálnu skladbu Lovetheme. Bohužiaľ informácie o vydavateľstve, ktoré túto kompiláciu vydalo, sa nám nepodarilo zistiť.

Sólové projekty Martina a Davida - Novinky

Sólové projekty Martina a Davida - Novinky

Dnes sme obdržali potvrdenú informáciu, že spomínané 5 skladbové promo CD Davida Gahana skutočne vyšlo. Podľa dostupných informácií ide o pohodovejšie skladby, jedna dokonca v štýle The Dead Of Night. Gahan sa inak na albume pohráva s hlasom a používa ho ako nástroj. Niektoré promo fotografie k albumu bude mať na svedomí aj Anton Corbijn. na povrch sa dostali informácie, že nový album Martina Goreho sa bude volať Counterfeit a budú na ňom coververzie aj od Davida Bowieho a Nicka Cavea. Promo fotografie bude samozrejme robiť tiež Anton.

Nová kniha o Depeche Mode

Nová kniha o Depeche Mode

15. septembra 2003 vyjde kniha o Depeche Mode s názvom Stripped: The True Story of Depeche Mode od autora Jonathana Millera. Publikácia bude mať 424 strán v tvrdej väzbe a môžete si ju objednať prostredníctvom amazon.co.uk za cenu £19.95.

Goreho novinky

Goreho novinky

Podľa zdrojov z EMI má Goreho projekt coververzií uzrieť svetlo sveta na prelome marca a apríla. Rovnako 11. marca vychádza rovnako pod značkou EMI prvý český Depeche Mode Tribute album s názvom Little 19.

Still Excited Party - Galanta

Still Excited Party - Galanta

Depeche Mode Party - Still Excited Party. Dátum: 13. 12. 2002 (piatok), miesto: Galanta, Dream Club (vedľa Staveca)

Promo CD-R s Gahanovými skladbami ?

Promo CD-R s Gahanovými skladbami ?

Podľa zatiaľ dostupných informácií bolo údajne vydané promo CD-R obsahujúce 5 skladieb z Gahanovho (stále nepomenovaného) pripravovaného albumu, ktorý podľa jeho slov by mal vyjsť v máji. Viac podrobností prinesieme behom týždňa.

David Gahan na MTV

David Gahan na MTV

15. novembra odvysielala americká MTV v relácii "All Things Rock Countdown" krátky rozhovor s Davidom priamo v Electric Lady Studios v New Yorku. David potvrdil, že jeho sólo projekt by mal vyjsť v máji 2003.