Nové číslo dmSPY (2)

Nové číslo dmSPY (2)

Mrknite na depechemode.cz/spy. Špionážny tím pre vás pripravil v poradí druhé číslo webmagazínu. Príjemnú zábavu.

Parížska noc na ORF1

Parížska noc na ORF1

V noci zo 14 na 15.3.2002, presnejšie 1:35, odvysielala rakúska ORF1 55 minútový záznam zo sedemnásť tisícového koncert DM v Paríži, ktorý sa v máji tohto roku (27.05.2002) objaví na nosičoch DVD a VHS v plnej verzií.

Fanzine ‘Bong’ končí 2

Fanzine ‘Bong’ končí 2

Časopis (fanzine) BONG oficiálneho fanklubu rovnakého názvu skupiny Depeche Mode sa zastaví na 52. vydaniach. Už pred pár mesiacmi bolo počuť hlasy rozprávajúce o možnom ukončení vydávania tohto jediného tlačeného zdroja oficiálnych informácií o skupine v závislosti na toľko diskutovanom predĺžení turné. Posledné číslo BONG 52 teda bude vydané v júni tohto roku.

Soundtrack ‘The Laramie Project’

Soundtrack ‘The Laramie Project’

Flood Mix sklady "Freelove" od DM sa objaví na soundtracku k filmu "The Laramie Project", ktorý sa bude premietať v úvodný večer slávneho filmového festivalu Sundance Film Festival 2002. Režisérsky debut Moisesa Koufmana vznikol v produkcii Good Machine a HBO ako filmový prepis rovnomennej broadwayskej divadelnej hry, ktorá bola časopisom Time Magazine označená ako najlepšia divadelná hra roku 2000. Film uvádza premiérovo tento mesiac stanica HBO. Viac informácií o filme a soundtracku na wbr.com. Okrem toho 12. marca vyšla cover verzia "Dirt" v podaní DM na soundtracku k filmu "Resident Evil" (www.roadrun.com/residentevil) Viac sumárnych informácií o skladbách DM na soundtrackoch nájdete v diskografii.

Promotion ‘One night in Paris’

Promotion ‘One night in Paris’

V rámci promoturné pre PPV "One night in Paris" poskytuje Dave Gahan práve v týchto dňoch niekoľko rádio interview. Tu je zopár najzaujímavejších momentov z prvého interview. Dave odpovedal na e-mailové otázky fanúšikov v rozhovore trvajúcom 20 minút. Hovoril o špeciálnom koncerte vysielanom pay-per-view a bol veľmi nadšený. DVD by malo byt vydané ešte tento rok, podľa nami dostupných informácií by to mohlo byť už túto jar (v máji). Na otázku, prečo si pre nahrávanie DVD vybrali práve Paríž, odpovedal: "Paríž je jedno z našich najobľúbenejších miest, hrávame tu už roky". Dave ďalej potvrdil, že Fletch často pre vystúpením pochybuje, že budú schopní "zaplniť" celú halu.

Gareth Jones spolupracovať nebude !

Gareth Jones spolupracovať nebude !

Podľa informácií hudobného servera side-line.com je definitívne rozhodnuté, že Gareth Jones nebude spolupracovať s Martinom Gorem pri nahrávaní cover albumu, pokračovania projektu Counterfeit e.p, z roku 1989. Túto informáciu potvrdil redaktorom side-line.com osobne Gareth Jones prostredníctvom e-mailomu 5. marca.

Svetelný park pre Exciter Tour

Svetelný park pre Exciter Tour

Firmy, ktoré zabezpečovali svetelné efekty a aparatúru pre Exciter Tour, prinášajú na svojich stránkach malú štatistiku. Zdroje: lite-alternative.com, xlvideo.tv

‘One Night in Paris’ na ORF1

‘One Night in Paris’ na ORF1

Konečne sa vysielanie záznamu o ktorom sa v súčasnosti veľa hovorí dostane aj do "našich" lokalít. Rakúska TV ORF1 bude vysielať 14. marca v relácii "Kunst-stucke" 55 minútovú časť spomínaného koncertu pod názvom "'Live in Paris". Vysielací čas je 1:40 nad ránom, takže sa človek opäť raz nevyspí grin

Predajnosť albumov DM

Predajnosť albumov DM

Prinášame vám stručnú štatistiku celosvetového predaja albumov Depeche Mode.

Dave v rádiu WLIR

Dave v rádiu WLIR

David sa 6. marca zúčastnil interview v newyorskom rádiu WLIR (Long Island Radio). Interview, ktoré ste mohli počuť aj v priamom prenose cez internet trvalo približne 15 minút a prebehlo v rámci "reklamnej kampane" pre PPV vysielanie záznamu "One Night in Paris" v USA.

Zhliadni a vyhraj!

Zhliadni a vyhraj!

Tak znie upútavka na blížiacu sa premiéru koncertu nazvaného "One Night in Paris", o ktorej sme Vás už informovali. Po odvysielaní koncertu (8. marca) tak máte možnosť odpovedať na tri zvedavé otázky a získať aktuálnu Martinovu výstroj z Exciter Tour a Exciter Tourbook podpísaný členmi kapely. Súťaž nájdete na adrese mktgservices.com. Prajeme veľa šťastia! Podrobnejšie informácie o koncerte nájdete na depechemode.com.

Martin Gore vydá album coververzií

Martin Gore vydá album coververzií

Prvý marcový deň bol v znamení dobrých správ o DM. Server cdnow.com zverejnil článok, v ktorom Martin Gore rozpráva o vydaní nasledovníka sólového albumu Counterfeit e.p. (1989). Opäť sa bude jednať o zbierku Martinových obľúbených coververzií, ktoré majú byť vydané ešte tento rok!

Single Box 4.

Single Box 4.

Na svetlo sveta opäť vykúkajú oficiálne nepotvrdené informácie a úvahy o vydaní "Single box 4". Projektu, ktorý bol ohlasovaný a mal byť zrealizovaný MUTE Records už v roku 1997 sa takto možno konečne fanúšikovia dočkajú. Box by mal obsahovať single z obdobia albumov MFTM, Violator a SOFAD.

Bude Martin Gore otcom ?

Bude Martin Gore otcom ?

Podľa informácií na internete, bolo pravdepodobný dôvod zrušenia letného turné to, že sa Martin má stať opäť otcom. Aj keď sa ukázalo, že turné kvôli tomu zrušené nebolo, Martinova manželka Suzanne vraj skutočne čaká ich už tretie dieťa. Ak je to pravda, gratulujeme a veríme že po dvoch dcérach (Viva Lee a Eva Lee) to bude chlapček.

DM Spy

DM Spy

Čo to je? Dosť ťažko sa to vysvetľuje. Proste to treba vidieť ! Pozor ! Je to DM spy - depešácky bulvár. Držte si odstup, všetko čo si v tomto on-line občasníku prečítate nie je pravda ! Príjemnú zábavu na depechemode.cz/spy.