Johnny Cash s Personal Jesus - Live !!

Johnny Cash s Personal Jesus - Live !!

Legenda švédskej hudobnej scény Johnny Cash vystúpila naživo v relácii "Riktig Talkshow" národnej televízie TV2 s coververziou Personal Jesus. Ak máte možnosť sledovať túto TV, vedzte, že repríza programu bude v nedeľu o 23:10.

DM opäť nominovaní na MTV EMA

DM opäť nominovaní na MTV EMA

Áno, je to tak. Po minuloročnej nominácii v kategórii "Webaward", zaznie opäť meno skupiny Depeche Mode 14. novembra v španielskej Barcelóne na odovzdávaní cien MTV Europe Music Awards, tentokrát v kategórii "Best Live Act" (najlepšie živé vystúpenie). Skupine budú v tejto kategórii konkurovať Korn, Lenny Kravitz, Red Hot Chili Peppers a U2. Internetové hlasovanie nájdete na stránkach MTV.

Novinky od Fletcha

Novinky od Fletcha

Zvykli sme si, že Fletch je akýsi hovorca kapely a teraz vám prinášame od neho niekoľko nepotvrdených noviniek.

MUTE CS zaniká

MUTE CS zaniká

Zástupca značky MUTE Records pre Česko a Slovenko - MUTE CS zaniká. Dôvodom je prechod značky pod krídla EMI Records. Z tohto dôvodu fanclub Depeche Mode Friends žiada všetkých, ktorí si v poslednej dobe objednávali z fanclubu nahrávky (CD, DVD,...) a ešte ich neobdržali o strpenie, pretože momentálne dochádza k prechodu všetkých pohľadávok firmy pod EMI a žiadne nahrávky pre fanclub nie sú k dispozícii. Celá situácia sa má vyriešiť koncom septembra, kedy aj fanclub vybaví všetky podlžnosti.

Corbijnove fotografie opäť v Prahe

Corbijnove fotografie opäť v Prahe

V termíne od 05.09 do 06.10 máte výnimočnú šancu navštíviť "Leica Gallery Prague", kde Anton Corbijn vystavuje svoje fotografie.

Coververzia ‘Policy Of Truth’

Coververzia ‘Policy Of Truth’

Belgický hudobník Vincent Venet urobil coververziu hitu "Policy Of Truth" avšak s francúzky naspievaným textom. Jeho album, na ktorom skladbu nájdete vychádza v polovici septembra.

Re-edícia ‘The Videos 86>98+’

Re-edícia ‘The Videos 86>98+’

25. novembra (Európa) vychádza pod značkou EMI re-edícia 2DVD pod názvom "The Videos 86>98+". Jedná sa o klasické "The Videos 86>98", avšak obohatené o 4 bonusové (nikdy komerčne nevydané) videoklipy a 3 promo rozhovory so skupinou. Re-edícia bude mať nový obal.

‘One Night In Paris’ zbiera vavríny

‘One Night In Paris’ zbiera vavríny

depechemode.com prinieslo informácie, že 2DVD "One Night in Paris" získalo 17. augusta 2002 cenu "Popkomm Music DVD Award" v kategórii "Best Live Recording / Best artist Documentary" (najlepšia živá nahrávka / najlepší dokument umelca), ktorú po prvý krát tento rok udeľovali v nemeckom Kolíne.

Depeche Mode - NDR 2 Radiokonzert

Depeche Mode - NDR 2 Radiokonzert

Dnes (02.09.2002) máte možnosť vypočuť si na nemeckej radio stanici NDR 2 reláciu s názvom Depeche Mode - NDR 2 Radiokonzert, ktorá začína o 21:00. Viac info na www.ndr2.de.

DM no.1 v rádiu WLIR

DM no.1 v rádiu WLIR

Newyorkské rádio WLIR 92.7FM, pre ktoré ako DM, tak aj Dave poskytol interview, zostavilo podľa hlasovania fanúšikov a poslucháčov rebríček Top 92 Modern Rockers of all time. Aké sú výsledky? 1. Depeche Mode, 2. U2, 3. The Cure, 4. Duran Duran, 5. The Smiths, 6. Blondie, 7. New Order, 8. Ramones, 9. Clash, 10. Nirvana, 11. Erasure,...

Gore je opäť otcom

Gore je opäť otcom

Pred časom sme Vás informovali, že Martinova manželka Suzanne pravdepodobne čaká dieťa. Tieto správy sa ukázali ako pravdivé a Martin sa stal 27. júla po tretí krát hrdým otcom syna, ktorému dal meno Calo (vyslovuj KAY-lo) Leon Gore. Srdečne blahoželáme !

Cover “Personal Jesus” od Johnny Cash

Cover “Personal Jesus” od Johnny Cash

Johnny Cash vydá 5. novembra 2002 pod producentskou taktovkou Ricka Rubina svoj štvrtý album s názvom American IV: The Man Comes Around, obsahujúci aj coververzie. V trackliste 15-tich skladieb budete môcť nájsť aj prerobený hit Depeche Mode - Personal Jesus (1989).

Ocenení Depeche Mode a J. Kessler

Ocenení Depeche Mode a J. Kessler

ILMC (International Live Music Conference) každoročne udeľuje ceny "Arthur Awards" podľa hlasovania svojich členov. V marci tohto roku prebehlo v Londýne hlasovanie, odkiaľ si DM odniesli ocenenie. Najskôr to bol manažér DM Jonathan Kessler, ktorý dostal "nálepku" Most Strokeable Manager.

‘It’s In Everyone Of Us’

‘It’s In Everyone Of Us’

depechemode.com prináša raritný videozáznam z roku 1996 natočený Jonathanom Kesslerom, ako Dave spieva v kostole (v škole USC, Los Angeles) skladbu "It's In Everyone Of Us".

‘One Night In Paris’ na ČT2

‘One Night In Paris’ na ČT2

9.8.2002 (piatok) na ČT2 môžete zhliadnuť koncert "One Night in Paris". V relácii, ktorá začína o 23:00 uvidíte koncert v pôvodnom znení s titulkami.