Spoznáme niekedy skutočnú pravdu?

Magazín Side-line priniesol vo svojom januárovom vydaní exkluzívny rozhovor s Alanom, ktorý po rokoch odmlky opäť prehovoril a rozhodol sa povedať skutočnú pravdu o veciach, ktoré sa po celý čas mystifikovali. Ponúkame vám prvé fragmenty z rozhovoru, ktorá sa týkajú práve pozadia jeho odchodu z Depeche Mode.

Upozornenie! Tento článok nepochádza z časopisu Side-Line! Zrejme bol vymyslený a podhodený na internete ako najnovší rozhovor s Alanom Wilderom. Originálny článok pojednáva v minimálnej miere o Depeche Mode! Zároveň sa ospravedlňujeme všetkým čitateľom DepecheMode.sk.

V roku 1995 sa "Boh zvuku", ako ho prezývala väčšina fanúšikov, teda okrem jeho kolegov a zvlášť Fletcha, rozhodol opustiť Depeche Mode, údajne preto, aby všetok svoj čas mohol venovať svojmu sólovému projektu Recoil. Po prvýkrát sa nám podarilo odhaliť skutočnú pravdu o pozadí tohto Alanovho odlúčenia, ktoré ho zdrvilo.

"Boli to skutočne pohnuté časy. Často som o období štúdiových prác na "Song Of Faith and Devioton", ktoré bolo v roku 1993 svetu prezentované ako obdobie separácie, premýšľal. Navždy si budem pamätať, ako Fletch až penil od zúrivosti vždy, keď som napr. vstúpil do štúdia. Dnes som pevne presvedčený, že to bolo spôsobené komplexom menejcennosti, ktorého sa stále nezbavil!

Prednedávnom sa mi ozval Anton, ktorý so svojim žltým karavanom brázdil plážami Zandamu, kde fotografoval nejaké mladé kočky z Východnej Európy, ktoré zbalil kdesi pri Petrohrade. Dali sme si spicha a znova rozoberali všetky tie dávne udalosti. Rozprával som sa s ním o tom napriek odporúčaniam môjho psychiatra, že by bolo nebezpečné vracať sa k tomu všetkému, pokiaľ som sa z toho stále úplne nedostal. Ale ako raz niekto veľmi pekne povedal: Jedine pravda ťa oslobodí!

Tak sme sa v čase vrátili späť do štúdia zo všetkých strán obklopeného limuzínami, ktoré mali omnoho väčší význam, aký som im prikladal. Po tom, čo sme Davida dotiahli do štúdia a všetci naokolo boli nadšení a zároveň znechutení, som sa mal radšej zbaliť, vrátiť sa domov a na gauči si v kľude vychutnať čítanie môjho obľúbeného časopisu "Happy Weekend".
V jeden deň sa nám opäť zázrakom podarilo dať dokopy, a v momente ako vkročil do kontrolnej miestnosti Daniel s nakrájanou šunkou na tácke, nastal totálny zmätok. Musel som bleskovo vypadnúť von a nadýchať sa čerstvého vzduchu.

Fletch na mňa v jednom kuse zízal ako psychopat v pravom slova zmysle, takže som postupne z tohto druhoradého hudobníka začal mať strach. Navonok som však pôsobil kľudným a vyrovnaným dojmom a jediné obavy som mal z pouličných Rómov. Prečo sa vždy musíme v štúdiu separovať a považovať ho za najnebezpečnejšiu zónu? Neskôr som sa v tom naučil chodiť, lenže to sa mi Fletch už totálne vzdialil!!! V nádeji, že predsa len nájdem to stratené puto, som sa vrátil do štúdia. No v momente ako som vstúpil do kontrolnej miestnosti, Dave zaspieval: "už sme ako na Madagaskare a na palube máme mor". V tej chvíli som sa zaprisahal, že túto spoločnosť do dvoch rokov opustím.

Dnes, s dostatočným odstupom a profesionálnou prácou môjho psychiatra, ku ktorému som sa na začiatku staval skepticky, zisťujem, že sa mi o tom všetkom hovorí ľahšie a ľudom môžem povedať pravdu".

Pozn. Celý rozhovor by mal byť onedlho zverejnený na stránkach side-line.com.

Upozornenie! Tento článok nepochádza z časopisu Side-Line! Zrejme bol vymyslený a podhodený na internete ako najnovší rozhovor s Alanom Wilderom. Originálny článok pojednáva v minimálnej miere o Depeche Mode! Zároveň sa ospravedlňujeme všetkým čitateľom DepecheMode.sk.

Názory Devotees (112)

freelove

 1    15. január 2004 o 21:12

To je uzasny clanok, prihovaram sa za jeho celu slovensku verziu na depechemode.sk


Monghi

 2    15. január 2004 o 21:17

samozrejme ze bude hned, ako sa objavi na side-line. Upenlivo na to cakame od zaciatku mesiaca, kedy bolo zverejnenie ohlasene spravcom servra.


Hach

 3    15. január 2004 o 22:41

Panove, tak to je dost drsne priznani.  Myslim ze se tedka spousta veci vysvetluje. Uz se nemuzu dockat az vyjde ten zbytek…


martin

 4    16. január 2004 o 09:22

Tohle si určitě myslela většina z nás!Jsem moc rád,že to Alan řekl naplno!!Z Andyho jsem měl srandu,už když vyšla 101.Je to hudební pablb a zajímají ho jenom prachy.Smutné je,že seDM prakticky rozpadli odchodem Alana(na nových albech moc moc chybí).Pozitivní je solo Davida(Gore se nedá poslouchat!!)


Ado

 5    16. január 2004 o 10:38

Alan - Boh zvuku, Fletch - Boh nenávisti. To je smutná konštelácia.


tomi

 6    16. január 2004 o 10:56

tak to je vážna pecka pán autor - každý  na to dlho čakal, ale povedzme si, načo po takmer 10 rokoch vyťahovať veci, ktoré sú už premlčané.Že Alan? Kdeje tá jeho diplomacia a taktnosť?. To môže spôsobiť len jedno:
Fletch bude mať ešte väčšiu penu okolo úst a nervovo sa môže zrútiť , Martin sa potom ešte viac uzavrie do svojho sveta a ako správny Fletchov kámoš, sa bude spolu s ním útápať v depkách a Dave si pomydlí ruky, takže si povedia jedno: už nidky viac ako DM skončia.
* Alan mal to urobiť asi skôr.


tomi

 7    16. január 2004 o 11:21

...z iného uhla pohľadu:
Alan sa stretne s Davidom a spomínajú na staré časy a veľa sa nasmejú...Alan sa stretne s Antonom a opäť spomínajú na staré dobré časy .. No človeka - fan to trochu zabolí, keď je to všetko v minulom čase. Myslím, že všetci vo “firme DM” cítia, že odchodom Alana to v DM s krízou len začalo. A uvedomuje si to aj Anton, aj všetci zainteresovaní. Možno ten spich nebol náhodný a až ani Anton neverí, že DM ešte niečo vydajú, poznajúc dokonale situáciu v kapele. Tak už len nostalgicky spomínajú. Tým nechcem byť rojko a snívať, že Anton by Alana nejako pokúšal s DM. Proste vedia, že to už v DM nie je ono a že nás nemožno ďalej klamať. Asi to zabalia.


neo

 8    16. január 2004 o 12:32

Sa mi páči ako niektorí odborníci cez DM presne vedia v akom stave je Fletch a že mu vážne hrozí, že sa nervovo zrúti a Martin známy to depkár nezostane nič dlžný svojej povesti a prebručí nasledujúce 3 mesiace. Dave sa má super a pomydlí si ruky. Alan, taktný diplomat…
Poznáš ich osobne 15 rokov alebo čo….


freelove

 9    16. január 2004 o 13:44

Mozno to brat aj z pozitivnej stranky.. Veci boli jasne uz davno, Alan to teraz len povedal, a som velmi zvedavi na zvysok clanku.. Situacia sa az podozrivo jasne serie a ked budem optimista, mozem predpokladat, ze teraz sa natrvdo vsetci pohadaju, 5 rokov sa budu srdit a po case sa vsetci 4 stretnu a urobia dalsiu bombu hodnu nastupcu SOFAD..


ivo

 10    16. január 2004 o 18:02

... ALAN asi nebyl ( není ) příliš silná osobnost…

Ty Martine, který tvrdíš, že se nedá Gore poslouchat, si poslechni nějaký záznam ze
živých vystoupení v posledním roce. Srovnej GAHAN X GORE. A pak třeba porovnej GAHAN rok 90 X GAHAN rok 03. Myslíš, že Dave je s vyšším věkem lepší  “zpěvák” ? Při poslechu studiové nahrávky se přikláním k PM. Na Gahanově  koncertě ( 3x ) se ale musím přesvědčovat, že se mi některé věci jenom zdají. DM potřebuje Martina na hudbu a Dave je tam pro show. Alan mi chybí, ale umím s tím žít. a Andy?...nevím


Jozef

 11    16. január 2004 o 20:19

Zaujímavý článok, ktorý poodhalil toho viacej. Či sa DM odchodom Alana rozpadli, ako tvrdí Martin a na ich nových albumoch chýba si nemyslím. Chýba skôr ako člen kapely. Samozrejme, že nechcem zľahčovať jeho prínos pre DM, práve naopak, urobil pre ich celkový zvuk skutočne dosť veľa. Čo sa týka porovnania sólo albumov Martina a Davida, z martinovho albumu znie progres, kdežto David sa prikláňa k tradičnejším postupom, keď to porovnávam z aranžérskeho hladiska.
Návrat Alana späť k DM už asi ostane labuťou piesňou a on sám sa vlastne v poslednom období nič nevydal. Najdôležitejšie však bude to, ako sa celá súčastná situácia v DM vyvinie.


rolo2

 12    17. január 2004 o 01:39

total šit…tie vzťahy akože….a keď už sme pri ochrannej známke DM, kto vlastne vlastní vlastné vlastníctvo vlastných v osobnom vlastníctve autorských práv???  This is guys only hard bussines a nič iné!!! Kde ide o prachy tam aj GORE dokáže zaspievať !! Heheeh!!!  Ja to vidím veľmi blede s tým ich natáčaním….Ak má Dave dobré vzťahy s Alanom, tak potom čo vypustil djina z flaše v tomto rozhovore sa mu do toho určite strašne ale strašne bude chceť...


simenon

 13    17. január 2004 o 14:10

Fletch - Boh nenávisti, hudobný pablb..  Sorry, ale je to legitímny člen kapely už 23 rokov, bol pri jej zakladaní, a v kapele bol uz o dost skor ako Wilder, a dokonca aj ako Gahan. Tažko si predstaviť DM bez neho v hociktorom období kapely, nevynímajúc obdobie C. of S.
Wilder je skvelý hudobník, ale určite aj slabá osobnosť. Prečo tieto veci nevytiahol hned po svojom odchode? Načo teraz?


imi

 14    18. január 2004 o 04:10

Simenon: Alan je slaba osobnost?

Kto z nich je silna osobnost???
Vsetci styria mali urcite psychicke problemy.
Fletch sa nervovo zrutil uz zopar krat. Martin je velky pijan, co na jeho tvari pekne vidno v One Night In Paris. David sa skoro prestrelil do neba.

Myslim, ze Alan je najotvorenejsi, najinteligentnejsi a aj najsilnejsi zo styroch byvalych clenov.

Som si is ty, ze by radsej ostal v kapele, ale to co priniesol SOFAD a nasledujuce tour bolo znicujuce pre vztahy v skupine.

Je iste, ze Alan bol nenahraditelnou suzastou DM. On bol progres a kreativita.
Kazdy album s nim bola udalost v hudbe celkovo.
Posledne 2 albumy su len do poctu.


imi

 15    18. január 2004 o 04:13

tomi: * Alan mal to urobiť asi skôr.

Toto je naozaj mudra veta. hmmm


alex

 16    18. január 2004 o 06:36

tak a mame to tu. oblecieme si ciernu koselu, dame bledomodre rifle a velke cierne topanky. samozrejme nezabudneme na biele podkolienky a skusime tuto zlozitu dobu pretrpiet. verme, ze kruta pravda nas neprivedie do smutku, ale bude nas hriat pri srdciach pravda!!!
drzme sa!!!


Painkiller

 17    18. január 2004 o 10:15

Hlavne, aby sli chlapci do sebe….a aby si rekli “to jsme byli ale kreteni…..co jsme si, to jsme si….nemeli jsme to nechat zajit az takhle daleko” atp. , “nebudeme si toho priste brat tolik”.....a aby se drzeli hlavne oni, fanousci jsou myslim dost loajalni, a ZDRAVE jadro zustane… Bylo by hezke, kdyby to vydrzeli a ideální by byl Alanův návrat(a Fletch by mohl dostat padáka, a mohl by dostat nejakou funkci v produkci, misto postavani za keyboardem a hazeni jedovatych xichtu do publika a spolehlivem likvidovani zabavy, penizkam on rozumi asi nejlip, proste neco jako manager na plny uvazek, jen ho dostat z kapely…Ale budoucnost bude nejspis uplne jina….Takovy je zivot… :confused:


dmf

 18    19. január 2004 o 08:55

jsou jen lidi…...ponorka pracovala….nic noveho….


grapher

 19    19. január 2004 o 09:23

Ja som tusil, ze za tym vsetkym je ten rysavy pako. Sorry, ale nech mi nikto netvrdi, ze Andy bol spojovaci clanok a ze kapelu uz niekolkokrat zachranil pred rozpadom. Kde bol Mr. Fletcher, ked ho kapela ako zmierovaca najviac potrebovala??? Mozno by bolo lepsie, keby sa jej clenom nikdy nebol stal. Mozno by nam vedel svoje povedat aj Vincent Clarke.


Substance242

 20    19. január 2004 o 09:36

To sa mi nezda, ze by sa Alan takto vyjadroval…


front

 21    19. január 2004 o 11:07

Je sice pekne, ze Fletch je tam od zacatku, ale co ma v kapele delat clovek, ktery neumi ani na nic hrat? DM nejsou boy kapela, aby museli mit nekoho jenom pro ksicht. Kdyz to mezi nim a Alanem vrelo mel jit on, on ma nulovy prinos pro hudbu, mohl delat jenom manazera.

PS: staci Fletche poslouchat pri rozhovorech jsou to jenom prazdne manazerske keci, ktere mele furt dokola (vsechno je v pohode, ted jsme lepsi nez kdy jindy, natocime nejlepsi album atd.)


agarvaen

 22    19. január 2004 o 11:38

Mam pocit ze Fletch je v DM len za nejake minule zasluhy o vystavbu.Alanove slova sa potvrdzuju jak na 101tke tak na ONIPe.Fletch je bohuzial len roztlieskavac ktory mal to stastie ze je Martin jeden z jeho best friends.Je mi to luto ze sa situacia vyvinula tak ako je teraz ale rad by som v ramci fantazie pocul taku Ultru s Alanom…


Gabriel

 23    19. január 2004 o 11:57

Necital som vsetky vase reakcie ale urcite tak teraz urobim. Mam dojem, ze teraz aj Alan prileje svoju kvapku do zlosti ktora je teraz v kapele a a vobec sa mi nezda, ze prehanam ak napisem, ze toto moze totalne odpisat DM.


tomi

 24    19. január 2004 o 14:13

imi a all: Prepáčte, myslel som tým, že to mal Alan urobiť oveľa skôr. V časovej tiesni napíšeš niekedy aj “múdrosť”.


Painkiller

 25    19. január 2004 o 18:48

to Gabriel :Mozna tim Alan prileje oleje do ohne, ale jestli je to vsechno pravda, tak to ven jit musi i se vsemi nasledky… Rozhodne na to ma plne pravo.A fanousci maji taky pravo dovedet se pravdu. excaim


Jozef

 26    19. január 2004 o 19:44

Opäť sa tu zvrhla debata v štýle: ten je zlý, ten je dobrý. DM ako každá iná kapela má svoje problémy a na to si treba asi zvyknúť. Či boli posledné dva albumy do počtu neviem. Veď  napríklad Ultra priniesla progres v podobe Barrel of the gun s jej zvukom a Usseles so živou basovkou a bicími a na exciteri sa kapela posúva tanečnejším smerom. Alan sa však do DM asi už nevráti a v poslednej dobe už ani nieje dosť činný, asi potrebuje od toho všetkého oddych. Som však zvedavý na celý článok.


Painkiller

 27    19. január 2004 o 20:48

Proti gustu zadny disputat…kdy vyjde kompletni clanek?


simenon

 28    19. január 2004 o 23:51

Komu vadil Fletcher po Ultre, po Singles tour, po Exciter tour? Asi maloktomu. Zrazu, ked je cela kapela v krize, a v nejakom casopise vyjde iste vyjadrenie Wildera, vsetci musime hadzat hnoj na niekoho. V tomto pripade je to Fletcher, kto to bude na buduce? Naozaj nechapem preco sa z Wildera po deviatich rokoch po odchode z kapely robi teraz Boh, a jediny spasitel celeho DM. Nepopieram jeho kvality a prinos do kapely, ale je to minulost. Je to prec! Teraz by sme mali vsetci dufat, ze este nieco DM vydaju. Velmi rad by som si este obzrel Depeche mode live!


dejvo

 29    20. január 2004 o 00:17

Tento článok je na beton vymyslený.Wilder je dostatočne inteligentný človek,aby vytruboval do časopisov takéto sprostosti.Myslím si,že spravovatelia tejto stránky sú už pridlho trápny,ale toto je už vrchol všetkého.Prestatne už písať sprostosti…


imi

 30    20. január 2004 o 01:42

je iste, ze to nie je vymyslene, pretoze na www.side-line.com
tento rozhovor uz predtrubuju tyzdne (napr. aj v diskusnych forach depechemode.com)
to cislo som si uz aj objednal. A inak Sideline vazeny belgicky casopis (v anglictine) venujuci sa alternativnej hudbe.

takze beton ako beton

 


imi

 31    20. január 2004 o 01:48

Simenon o com to hovoris?

Ved aj Exciter je uz minulost. A ak si si vsimal Gahanove rozhovory, ktore daval pocas Paper Monsters Tour, tak si mozes urobit obraz, ze ake asi teraz vladnu vztahy v DM.

Takze sucasnost je takato.

A ja som velmi rad, ze konecne Alan povie celu pravdu a nie zaobalene gentlemanske frazy pre fanusikov.

Inak Fletch v ONIP je mierne povedane trapny na podiu.


imi

 32    20. január 2004 o 01:54

ad Jozef:
jasne aj na poslednych dvoch albumoch su dobre veci, ale ako celok to uz nie je ono. Nie je to take celistve.  No prepac pouzitie bassovej gitary nie je predsa progres.

Exciter je prilis pomale album a obsahuje podla mna doteraz najhorsiu skladbu DM I feel loved. Zneje to ako Goreova solovka.

Ved Fletch tam iba cital noviny.  grin)


front

 33    20. január 2004 o 08:47

to simenon, myslim si, ze jsem nebyl jediny, kdo pochyboval o Fletchove roli uz i pri SOFAD, kdy jeste nikdo netusil, jak to dopadne. A nejpodivnejsi pri Singles tour my prislo, ze kapela hrajici 20 let, si musi pozvat klavesistu, protoze by to sami nazahrali. Podle me Fletch nemel ani snahu se neco ucit.

PS: Nicmene kdyby odpadl i Fletch nedovedu si DM predstavit jako duo G + G (druhy Erasure ;-0)), asi by museli nekoho pribrat.


olivetti

 34    20. január 2004 o 09:18

Nemyslím si ze tý traja sa vobec tymto clankom budu zaoberat, cele to podla mna je na dohode Gahana s Gorem, do akej miery dokaze Gore pustit Gahana na svoj piesocek.Ano Fletch je na podiu trapny, mozno sa zda nepotrebny, ale nezabudajte na to ze tato kapela v podstate nemala managera od sameho zaciatku, takze nieco predsa len robil. To co Wilder teraz povedal na plne usta sme myslim vsetci davno tusili, aj ked myslim ze ten preklad je dost slaby.


monghi

 35    20. január 2004 o 12:31

imi, diky za vysvetlenie ...clanok nie je vymysleny, su to fragmenty z rozhovoru, ktore fans zverejnili na fore. Cely rozhovor vyjde na side-line niekedy na konci mesiaca. V mailingliste ho totiz avizovali aj s polu s ostatnymi rozhovorami, ktore sa uz online objavili.


dejvo

 36    20. január 2004 o 13:41

To Monghi-Pozri je jedno či to je,alebo nieje alternatívny časopis.Vážne si myslíš,že Alan sa bude správať ako dieťa a bude vytrubovať taketo sprostosti?Vieš v tlači to tak býva,niekto urobí rozhovor s angličanom,možno ten novinár nevie ani poriadne po anglicky,potom si článok poskladá podla vlastného gusta,potom to zas do svojho jazyka preloží niekto iný...atd.Načo ti to budem hovoriť,ved to vlastne sám poznáš ako to je.Inteligentný človek predsa nemôže uveriť tomuto článku…čo by Alan z toho mal,keby to zverejnil?


Painkiller

 37    20. január 2004 o 14:54

tak treba pocit zadostiucineni, psychickou ulevu, dopln si sam… :confused:


tomi

 38    20. január 2004 o 15:03

na margo reakcií: samozrejme, že som nechcel svojím komentárom Fletchovi nejak vedome ublížiť alebo niečo privodiť. Fakt je dosť prízemné kritizovať človeka, ktorého /predpokladám / nik z nás nepozná a na druhej strane som ani nechcel obhajovať Alana - aj on má podľa mňa svoj podiel na tom všetkom. A jeho aktuálne vyjadrenia svedčia len o tom, že to asi stále celkom nezvládol a už len skutočnosť, že sa s takýmito vecami radil so svojím psychiatrom dokazuje, že s tou psychickou vyrovnanosťou to uňho nie je až také samozrejmé /nič v zlom, veď každý z nás je zrelý na psycho. a hlavne v DM/.
Naivne si myslím, že Dave tam zohral kľúčovú úlohu: keby bol v tom období OK ako predtým, keď bol ku každému žoviálny a pod., tak mohol Alan / s Floodomi i Davidom/ v pohode nahrávať SOFAD a viacmenej s Davidom tráviť čas pri tom dlhom procese nahrávani a nemuselo to tak dopadnúť. A aj Fletch mohol na SOFAD vytiahnúť basu a občas si zaskákať na pódiu.  Fans by to určite radi privítali. Takže pri Davidovi to Alan mohol v pohode zvládnuť a Fletch mu mohol byť v dobrom zmysle slova ukradnutý. Ako manager kapely nebol asi kritizovaný?
Ako bolo povedané : Alan prilial benzín do ohňa. A to ma prekvapuje.
* Rozprávka: Žeby sa každý v DM i ex. dm potrebovali poriadne vykričať na toho druhého a začať konečne pracovať s čistým stolom ako predtým - spolu a nerozdielne. Znie to gýčovo a ani pravda to asi nebude.


monghi

 39    20. január 2004 o 17:56

to dejvo: mne osobne je to lautr jedno, ci to, co povie je pravda alebo nie. Ja som vam to len sprostredkoval, a je na vas, aky si urobite nazor. Viem, ze Alan vyhlasoval, ze raz sa svet dozvie skutocnu pravdu… mozno pre nu uz nastal ten pravy cas ...


imi

 40    20. január 2004 o 23:16

ja si myslim, ze by si Sideline nedovolil zverejnovat nepravdive veci.  nie je to Bravo Novy Cas, alebo nieco podobne.

Rozhovor je skutocnost a ci uz bude niekto tomu verit alebo nie je kazdeho osobna vec.

Alan to bude moct oficialne potvrdit alebo vyvratit hocikedy.


tomi

 41    21. január 2004 o 11:24

bolo by férové povedať skutočnú pravdu, tak pre ich pokoj v duši,ale už aj kvôli fans.
Neviem, čoho sa boja. Máloktorá kapela má takých verných fans. Tí traja mušketieri ešte niečo zbúchajú nebojte sa. Keď nič iné, tak aspoň The Remixes.


monghi

 42    21. január 2004 o 13:10

takze… chvilu som mal cas ... a zistil som presny povod toho, co citate. Nebranim sa nikdy tvrdeniu, ze prekladmi vzniknu nepresnosti, koniec koncov, Side-line n.46 je uz v distribucii, mozte si to porovnat, a kto vie nemecky, tak citajte, pripadne prelozte, poslite mi to a skorigujeme nepresnosti:

http://www.frankfurt-devotees.de/depechemode_alan.html


imi

 43    21. január 2004 o 17:03

the Remixes im zbucha iba Mute a nie clenovia

tomi:  3 muskatieri—- super metafora - taka skoro az pateticka


Jozef

 44    22. január 2004 o 20:49

pre Imiho: Použite basy u DM v Useless je vlastne z ich hudobného hladiska určitým progresom. Preto to na mňa vytvára tento dojem. Na bicie tam hrá bubeník s The Can, čo je tiež zaujímavé. Singlová verzia je už elektronickejšia. Celá skladba však v tom období nebola nejako pozadu.

Sám osobne som zvedavý na celý článok. Okolo samotnej kapely je zatial ticho. Žeby ticho pred búrkou? Ale akou?


freelove

 45    22. január 2004 o 21:14

Co myslite? Koho viac trapi rozpad DM? Fans alebo DM? Podľa všetkeho je im to naozaj jedno. Poviem svoj nazor.. Na turne The singles som isiel uz iba z akejsi zotrvacnosti, zaspominat si na stare krasne casy..Väcsina z nas mi urcite potvrdi, ze to uz nebolo DM.. To iste Exciter.. Zda sa mi, ze niektori stale nepochopili, ze DM skoncili odchodom Alana.. A je uzasne ak Alan povie skutocnu pravdu. Zrejme ako jediny nema dovod klamat, pretoze je mimo “DM”.. a skutocnu pravdu si moze dovoli posunut ludom, ku ktorim sa pravdepodobne citi byt dlznikom v tejto veci.. Ked sa nad tym zamyslite, ze vsetko stoji a pada iba na 4 ludoch, ktori sa nevedia dohodnut a miliony, ktore ich zboznuju maju z toho smutne nalady, je to smiesne a smutne zaroven..


kinn

 46    22. január 2004 o 23:48

monghi: preklad sedi az na detail, alan povedal ze ‘preco si musime vzdy vybrat studio v najnebezpecnejsej oblasti’ a nie to co si ty uviedol ...


imi

 47    23. január 2004 o 00:01

ad Jozef: na basu hraval este Fletch v casoch Composition of Sound

na koncerte hrali Useless aj tak iba zo sampleru ako som videl na Singles Tour


kinn

 48    23. január 2004 o 00:06

pridam nakoniec aj ja moj skromny nazor na vec. Podla mna je Alan momentalne obycajny nevdacnik., zatrpknuty asi kvoli slabej odozve recoilu ( v porovnani s DM). Asi si uz neuvedomuje, ze za to ze je bohaty ako prasa a do konca zivota nemusi uz nic robit vdaci hlavne fanusikom a v neposlednom rade aj Fletchovi. Alan nikdy nemal byt clenom kapely, iba jej producentom, resp. nehrajucim clenom. Napriek jeho velkemu prinosu (na urovni MG) tento rozhovor, pokial je pravdivy, svedci skor o jeho psychickej nestabilite a mozno aj zufalej snahe opat na seba upriamit pozornost kvoli vlastnemu projektu. Spat v ‘98 bol este aspon ochotny odpovedat na otazky fanusikov.. No odmietnutie byt opat na 101ke povazujem za ubohy akt ktorym nedosiahol nic okrem nastvanosti fanusikov (okrem inych faktorov, ktorymi sa dvd ‘blyslo’). Pri takejto zatrpknutosti bohvie ci mu vobec nejaki priatelia ostali ..


freelove

 49    23. január 2004 o 11:39

kinn, tvoj nazor sa mi zda dost odveci..


Neo

 50    23. január 2004 o 11:57

Neviem, prečo tu padajú názory, že Alan prilial olej do ohňa!!!!!
Vzťahy, aké panujú medzi členmi DM poznajú oni sami najlepšie, takže to čo po 10 rokoch Alan zverejní vedia ostatní členovia už dávno!!!
Alanove vyjadrenia nijako neovplyvnia ďalšie pôsobenie DM.


No a niektorí páni, čo tu vypisujú o progrese v použití basovky a o bicích. Tak to je už vážne moc.
DM vydali jedinú progresívnu skladbu od SOFAD a to Barrel of a Gun. Ostatné veci okolo progresu ani neleteli…


kinn

 51    23. január 2004 o 19:07

freelove: je to moj nazor na dany clanok, neviem co je na tom odveci. Proste podla mna alan uz davno nie je boh ako kedysi ale len (pravdepodobne) nestastna dusa..


Jozef

 52    23. január 2004 o 20:10

Exciter, či chcete, alebo nie je určite albumom, ktorý nejakým tým progresom zaváňa. Spája pop s tanečnom. DM vlastne od začiatku ich hudobnej kariéry nikdy neboli pozadu. Veď už zmena zvuku na Construction time again po druhom albume o niečom svedčí. Samozrejme je to aj Alanovou zásluhou. Tým ich vývoj samozrejme nekončil o čom svedčia prevratné albumy Violator a SOFAD. V tomto momente je však smutné sledovať pochmúrnu náladu okolo kapely. Snáď to prežijú.


imi

 53    24. január 2004 o 04:27

Kinn, tty o Alanovej dusi vies maloco.

Posledne dva albumy Recoil sa vobec nedaju porovnavat s DM.  Recoil nie je “pop music” a je prirodzene, ze neoslovila velke mnozstvo ludi.
A naproti poslednym dvom albumom DM je plna napadov a neocakavanych zvukov.

Fletch za poslednych 20 rokov ani nepipol poriadne v studiu. Podla teba by Alan mal byt vdacny Fletchovi???  a za co?  hahaha

Ja si myslim, ze je to opacne. Wiklder dal do DM ovela viac energie ako Fletch. Ak to ty necitis, tak neviem ...


imi

 54    24. január 2004 o 04:30

sorry za preklepy

Neo:  suhlasim


kinn

 55    24. január 2004 o 13:32

imi: ty prezmenu nic nevies o hudobnom biznise a ja si stojim za tym, ze alan je najskor slabou odozvou recoilu frustrovany (ak par rokov predtym bol na koncerte pre x-desattisic ludi a dnes si jeho tvorbu pomaly ani tolko ludi ako z jedneho koncertu nekupi..). Dosvedcuje to aj jeden rozhovor, co bol tu uverejneny o tom ze Alan udajne stratil zaujem o hudbu.  Co sa tyka ‘novych zvukov’ ..  kup si nejaky produkt firiem GIGA alebo AKAI a mas miliony novych zvukov wink Ide predsa o melodiu a spracovanie .. MG vie ako na melodiu a AW ako na spracovanie, ale oddelene to viditelne nefunguje. A nepodcenuj manazersku pracu ktoru fletch vykonaval, vdaka tomu si urcite vsetci vyrazne polepsili.


satko

 56    24. január 2004 o 18:26

Všetkým: Gore by mal zostúpiť z neba, zavolať Wilderovi a zavolať ho na nahrávanie ďalšieho albumu. Fletch by sa mal naučiť hrať aspoň na tú basu (je hanbou celej skupiny, že nevie poriadne hrať ani na klavíri - po 20tich rokoch v DM!!!!!!!). Gahana by mal potom zavolať do štúdia Wilder (už zasa člen DM). Gahan by určite prišiel. Takto sa to musí stať. Ak sa to tak nestane Wilder v DM nebude a možno nebude ani DM.

Toto je môj skromný názor na vec.


satko

 57    24. január 2004 o 18:29

kinn, ty si rozmysli či je dôležitý úspech DM v hudobnom priemysle alebo to, či bude DM kvalita a pokrok!!!!!!!!! Ak myslíš že úspech tak tu nemáš čo hladať!!!!!!!!!!!


satko

 58    24. január 2004 o 18:37

kinn, a vieš prečo je to tak? Nie? lebo kvalita a pokrok nepotrebuje reklamu. Kvalita a pokrok je reklamou samou!

Čiže: DM by mohli mať za manažera aj samého p.boha - keby nemali Goreho melódie a slová, Wilderove melódie a zvuky a Gahanov hlas tak sú jednoročná hviezdička roku 1981 a dnes by už po nich ani pes neštekol! Viééééš?


imi

 59    24. január 2004 o 23:28

kinn: ty si klasicky kokot, ktory si mysli, ze vidi do ludi ... napr. do Alana a teraz uz aj do mna.
A s rozpravkami o hudobnom biznise chod do riti. Nevies nic o mne a mozem Ti povedat, ze sa mylis.

a precitaj si knihy
Steve Malins - Depeche Mode Biography
Jonathan Miller - Stripped: Depeche Mode

dozvies sa nieco o tzv. Fletchovych managerskych schopnostiach. Neviem odkial to ludia beru, ze je manager. Keby bol manager netlieska na podiu sam sebe a netvari sa, ze hra na sintaku. Podium patri pre hudobnikov.

Manager je Jonathan Kessler.

Hudbu DM vnimam od roku 1983 a viem porovnat atmosferu s Alanom a teraz.

 


alex

 60    25. január 2004 o 02:59

kinn, ty si veru odbornik. skus si zistit, ako vlastne alan pracuje s hudbu!!! GIGA a AKAI sice produkuju mnoho zvukov, ale to je prave ten problem. zisti si a mozno uz nebudes pisat svoje mudrosti tak ako profesorko


satko

 61    25. január 2004 o 11:55

imi: tie knihy som nečital. Nevieš kde sa dajú zohnať?

dik za info


kinn

 62    25. január 2004 o 13:01

imi: z tvojho prejavu sa da velmi lahko usudit co-to o tebe. Napriklad vulgarizmy a gramaticke chyby. A do hudobneho priemyslu nevidis, nijak si ma o tom nepresvedcil. Pokial mas s tym problem, moj e-mail vidis a mozes mi napisat.
add. kniha(y): Vas samotny Boh alan wilder ma na knihy velmi skepticky nazor, bolo to prezentovane aj v Q+A na recoil.co.uk. Neexistuje ‘investigativny zurnalista’, ktory by videl do nich, iba oni samotni.
add. Fletch manager: Sam to priznal, to obdobie uz preslo, bolo to v rannych rokoch (niekde po zaciatok 90tych), je to znama vec (rozdelenie funkcii: gore skladby, alan uprava/koncertne pripravy, dave image a tahun, fletch prachy). To, ze fletch nema na podiu velmi co robit je mozno na smiech, ale je tam uz vyse 20 rokov. Tak kde je sakra vas problem? Ak ste z toho nervozni, chodte sa vycikat.
alex: s kompoziciou na mna nechod, mam ju vo vlastnom dome. Ako Alan pracuje s hudbou vie mozno zvukar a on sam. Ja som reagoval na argument ‘vela novych zvukov’ pri udavani kvality recoilu (ktoru som ale nijak nespochybnil) , co je pre mna pekelny nezmysel.
satko: tvoje prispevky su na velmi slabej urovni, nepouzivaj zbytocne vykricniky, znehodnocuje to uroven tvojho prejavu.


freelove

 63    25. január 2004 o 17:08

kinn, mozno nie si jediny, kto tu pracuje so zvukom a keby sme mali reagovat vsetci na to co mas doma a co by si mohol mat doma, aby si sa mohol pochvalit este viac.. mozno by sme mali zaviest osobitnu diskusiu o zvukovej technike..


alana

 64    25. január 2004 o 17:40

SOm rada, ze tento clanok ma taky nazov aky ma. Lebo v depesackom svete je to s alanom horsie ako s princeznou dianou, stale sa najdu nove a nove veci, a ja len pozeram odkial ich beru.


alex

 65    25. január 2004 o 22:05

kinn: tvoje ego Ti ublizuje.
alan casto spomina pracu v studiu, netaji to, tak ak mas zaujem, mozes si podrobne zistit celu proceduru. urcite ze nie vsetko povie, ale o hlavnej kostre povedal uz mnoho.
ludia:  v pohode, je to len zabava


imi

 66    25. január 2004 o 22:25

mily Kinn: aj ja ma Q+A na www.recoil.co.uk
prestudovane. Mam tam aj zopar otazok, ktore mi Alan zodpovedal a mozes si ich tam precitat.  Nechcem sa chvalit, ale je to skutocnost, ze mam od neho aj 3 osobne listy a aj s komentarom k mojmu demo CD, ktore som mu poslal.

Aj to viem, ze tie knihy neodzrkadluju uplne vsetko okolo DM, ale obraz si z toho mozes utvorit.

Satko:  da sa to kupit
www.amazon.co.uk
ak mas kreditnu kartu

na Slovensku neviem kde to dostat, lebo tam nie som

Este nieco k Alanovi.
V oktobri minuleho roku Alan navstivil Daveov koncert v Hammersmith. Viaceri ho videli aj sa s nim rozpravali.

Tu je komentar chlapika:
After the show we were loitering in the bar area upstairs where the VIP’s were so we hung about for a few minutes being nosey! I saw Johnathon Kessler so I said hello and shook his hand. Stood next to him was Alan Wilder which I had to do a double take to convince myself it was him . Not to miss the oportunity I approached him and shook his hand with the comment that “you have put weight on” to which he laughed and agreed with me!

I asked him if he would give me 5 minutes of his time to which he agreed to do. The first question I asked is if he was moving abroad to live to which he replied he wasn’t - he is still living outside London (like Fletch said last week). My next set of questions were about fan websites where I began explaining about mine and in particularly fan/bootleg mixes (including his) to which his reply was “have you had permission from me?” - then he laughed by saying he “does not have a problem with it” (phew!). We started talking about fan remixes in a little more detail and his main statement about them was “a lot of them are better then the official remixes”, but he didn’t give any examples. I asked him if he remembered Raphy’s cd - and he did!!

My wife was with me during all this so Sarah said to Alan that she had become more interested in DM since meeting me (post 1995), so Alan looked at her and said “poor you!” with a smile . (This was because I had forced my wife to listen to Bloodline earlier in the day in the car).

I had one question left for Mr Wilder that I think every fan wanted to know: “Will you ever be involved with the band again, particularly in producing an album in the future?” His reply - “Absolutely not”. It wasn’t the words he used but he said it with a determined accent. After this we shook hands and he left with a small crowd to go meet Dave backstage.

As you can imagine I was extremely pleased after this chat (it was my birthday after all), but to meet Alan after 18 years of trying it was worth the wait - a very warm and honest man.

 


imi

 67    25. január 2004 o 22:37

Kinn:  Nezabudni, ze aj z tvojho prejavu sa da co to o tebe usudit.

Ja osobne nie som nervozny z toho, ze Fletch bol na podiu, len by som tam videl radsej Alana. To je vsetko. Vyjadrujeme tu nazory na
clanok. Preco nas posielas na WC?

Sideline No.46 je uz na ceste na moju adresu.

Obsahuje totiz povodny rozhovor s panom Alanom Wilderom v anglictine.


kinn

 68    26. január 2004 o 01:12

alex: technicky proces nie je to co robi hudbu hudbou. Vytvaranie melodii a kostry skladby je casto vysostne sukromny proces, spracovanie je uz nieco ine, praca v studiu, atp, .. neomielajte tu prosim to iste v kazdom prispevku, pre mna je fakt ze hoci je alan skvely producent/zvukar/technik a nakoniec aj interpret, ako skladatel je slaby, hoci inovativny. Moj subjektivny nazor, podotykam.
Imi: a co teda usudzujes z mojho prejavu? Na WC som ta poslal na zaklade tvojho prispevku s tymi vulgarizmami.
Je zvlastne ze obaja ma napadate len vseobecne (moje ego, co mam doma, moj prejav…?) ale nic konkretne k mojim prispevkom pricom ja som vytkol konkretne veci.  Preto tuto diskusiu z mojej strany pokladam za ukoncenu, je totiz jednostranne nevecna a slaba, bez argumentov. K listom od alana ti uprimne blahozelam, urcite pre teba znamenaju viac ako by znamenali pre mna…


imi

 69    26. január 2004 o 05:02

mily Kinn:
ahoj

Zato ty si vecny a az nenormalne konkretny.  smile

Tvoje blahozelanie k listom mi je ukradnute.
Spomenul som to, iba pre zaujimavost, pretoze kazdy den nedostavas list od byvaleho clena DM.

Ak sa nemylim, tak som na DM.sk.

Toto bola moja posledna reakcia na chlapika s nickom Kinn. 

Od teraz uz iba smile


Monghi

 70    26. január 2004 o 07:50

imi, mozes sa mi prosim ozvat na .(Pre zobrazenie tejto e-mailovej adresy musíte mať zapnutý JavaScript)? Staci poslat prazdny mail. Mam mensiu prosbu. Diky


satko

 71    26. január 2004 o 17:45

kinn: čo som napísal je tak ako to je a stojim sa za tým. To, že na mojom príspevku si si všimol len tie výkričníky bolo z mojej strany cielené. Sú tam naschvál aby si niektoré veci pochopil ale ako vidím minulo sa to účinkom. Podla mňa si len VEĹKÝ mudrlant. Nič viac. Asi by si sa mal dať vypchať do múzea!
PS1: tvoje oblúbené !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PS2: aj tak tomu prd rozumieš!
PS3: nezabudni sa zase pristaviť pri “tom podstatnom” - vulgarizmoch (myslím tým slovíčko “prd” v tomto príspevku.
PS4: LOVE and PEACE for EVERYONE
PS5: aj pre teba kinn


satko

 72    26. január 2004 o 17:45

kinn: čo som napísal je tak ako to je a stojim sa za tým. To, že na mojom príspevku si si všimol len tie výkričníky bolo z mojej strany cielené. Sú tam naschvál aby si niektoré veci pochopil ale ako vidím minulo sa to účinkom. Podla mňa si len VEĹKÝ mudrlant. Nič viac. Asi by si sa mal dať vypchať do múzea!
PS1: tvoje oblúbené !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PS2: aj tak tomu prd rozumieš!
PS3: nezabudni sa zase pristaviť pri “tom podstatnom” - vulgarizmoch (myslím tým slovíčko “prd” v tomto príspevku.
PS4: LOVE and PEACE for EVERYONE
PS5: aj pre teba kinn


kinn

 73    26. január 2004 o 20:23

..aby ste cloveka pomaly nutili sa hanbit za to ze je depesakom , boze ;( Ako dobre, ze existuju aj ine alternativy.


imi

 74    27. január 2004 o 23:41

Ach moj Boze


Painkiller

 75    28. január 2004 o 07:49

oh my personal jesus smile


imi

 76    28. január 2004 o 14:43

monghi: poslal som Ti
smile


tomi

 77    28. január 2004 o 17:02

čo bolo, to bolo, verím,že ich všetko zlé voči sebe prebolelo a budú k sebe opäť geantlemani.


amigo

 78    29. január 2004 o 13:17

wink)))))))


freelove

 79    29. január 2004 o 21:40

Monghi… kedy bude celý clanok?


amigo

 80    30. január 2004 o 00:06

uz by mali zacat zasielat uryvky pre uverejnenie na roznych strankach ... myslim, ze vsetkych co citali tento “uryvok” caka velke prekvapenie


Monghi

 81    30. január 2004 o 07:23

Freelove: bud sa stane zazrak a Side-line to slubovane interview zverejni, alebo objavim niekde dalsi fragment, pripadne mi niekto ochotny clanok doda ... ale ..posledna nadej je imi smile


imi

 82    30. január 2004 o 13:37

este mi to nedoslo

posta do Kanady z Belgicka chvilu trva

smile


Monghi

 83    30. január 2004 o 15:18

sakra ... tito Slovaci su snad vsade na svete .... Vivat Benovsky!!! smile


Jozef

 84    30. január 2004 o 21:04

Zverejnenie celeho článku bude určite zaujímavým čítaním. Neviem sa dočkať.


Gabriel

 85    31. január 2004 o 09:49

Upozornenie! Tento článok nepochádza z časopisu Side-Line! Zrejme bol vymyslený a podhodený na internete ako najnovší rozhovor s Alanom Wilderom. Originálny článok pojednáva v minimálnej miere o Depeche Mode! Zároveň sa ospravedlňujeme všetkým čitateľom DepecheMode.sk.


imi

 86    31. január 2004 o 13:39

pekne nas dostali


monghi

 87    31. január 2004 o 19:32

netvrdil by som, ze je vymysleny. Siril sa v komunite Recoil Fans. Ako som tu pred viac ako tyzdnom napisal.Tu je zdroj:

http://www.frankfurt-devotees.de/depechemode_alan.html


imi

 88    31. január 2004 o 23:23

to by som nenazval zdrojom, pretoze tam nie je nic uvedene kedy a kde sa dostali k tym exkluzivnym informaciam. Mali by ste to overit
u tych co robia ten web site.


amigo

 89    1. február 2004 o 12:44

neviem co to je ... ale urcite to nie je interview zo Side-line, ktore je dost obycajne a venuju sa normalnym veciam ... o DM ako uz Gabo povedal je tam len minimalna zmienka ... dokonca ako tak pozeram na tu linku tak tam Side-line vobec nespominaju ...


Monghi

 90    1. február 2004 o 21:21

ja som to vytiahol z fora Recoil Fans, kde uviedli, ze je to zo Side-line.  Overit som to vtedy nemal kde. Ale ak vam pomoze moje ospravedlnenie, budem rad.


tomi

 91    2. február 2004 o 10:08

ku..a, sme še pobavili. Milý Fletch a spol., beriem všetko zlé, čo som povedal. Hlavne želám pevné nervy a veľa chuti pri ďalšej práci v hudobnej oblasti vo všetkých projektoch.


monghi

 92    2. február 2004 o 12:21

mimochodom ... vsak… a co je na tom, co je v tom clanku napisane, nepravdive? Vsak toto vsetko Alan uz vo viacerych suvislostiach, i ked nepriamo, spominal…


martin

 93    3. február 2004 o 07:52

já rozhodně nic zpět neberu,všechno je to pravda a je jedno o jaký zdroj jde!!!


tomi

 94    4. február 2004 o 10:00

to je síce fakt, že medzi riadkami sme to všetci pochopili už dávno a zdroj nie je až taký dôležitý ako samotná pravda, a je jasné, že určite z toho DM /Fletch / nemajú väčšiu starosť ako predtým. Proste sa z toho Fletch nezrúti.


tomi

 95    5. február 2004 o 09:52

v poslednom čase ma pri /nielen / DM napáda song od Slobodnej Európy: Všetko je podvod, aj tvoje oči swwet ...


rush

 96    5. február 2004 o 17:02

Nic v zlom, ja viem ze po bitke je kazdy generalom, ale tento clanok je podla mna do oci bijuca hovadina. Nabuduce by to chcelo vacsiu opatrnost wink


Monghi

 97    5. február 2004 o 18:11

hmm .. zda sa, ze tento preklad sa stal mojich hrobom ... sudiac aj podla mailu od nejakeho Vasila, odoslaneho cez dm.cz ... hold ... asi sa s pracou pre tento web na cas odmlcim ... mozno


imi

 98    5. február 2004 o 21:39

Monghi ziadny hrob.

Ak vsak chces byt doverihodny, tak si davaj pozor co das na svoj web.
Nezverejnujte famy.

Dozvedel som sa, ze Martin sa objavil na koncerte David Bowie v LA. A ako vzdy zopar ludi (co su na DM.com fore) ho tam stretli.

Pozrite si:
www.wireimage.com

Martin je na stvrtej fotke zlava.

A tu je zazitok jedneho fanusika, co ho tam stretol:
We actually spoke quite a bit about soccer. I had met him before in London and we spoke about that. I asked if he was writing songs, which he is. We spoke about karaoke and also about Bowie. He told me he had met Bowie twice before. His friend bought him the concert ticket for a gift. I told him about my attending both his and Dave’s solo shows and that Dave’s was more lively but that I actually enjoyed Martin’s show better. Great song selection and that his vocals sounded as good as Daves on songs such as Only When I Lose Myself. I told him I was particularly happy he played that track and he told me it was one of his two favorite songs. The other being Surrender. I was actually going to buy him a beer but he insisted on paying. I was pretty stoked to have been bought a beer by one of the band members from my favorite band. He was even cool enough to show me his seat number so I could go get my nieces that were back at my seats and bring them to introduce them to him. I actually spoke to him for quite a while and I can’t emphasize enough how cool he is…

viac na forume
www.depechemode.com

 


Monghi

 99    5. február 2004 o 22:33

o doveryhodnosti by sme tu mohli diskutovat do nemoty ... mrknite sa niekedy na online verziu Side-line ... odkial cerpaju informacie o DM ... keby sme sa mali spoliehat len na informacie z DM.com ... z tejto stranky by sa stala “vyschnuta oaza” ...


imi

 100    5. február 2004 o 23:21

napr. aj ten tracklist novych boxov o com pisete je nespravny podla oficialneho zdroja

tak potom neviem


Gabriel

 101    6. február 2004 o 09:32

hm, monghi ziaden hrob. Iba niekolko faktov:

- tento web nie je oficialny zdroj informacii o DM/DG/MLG, ten je len jeden - dm.com. Aj ked ma web narodnu domenu dm.sk, neznamena to, ze je oficialny. Je to iba fan-page,

- o tento web sa stara hrstka nadsencov, ktori su ochotny den co den hladat nejake info o aktivitach kapely alebo jej clenov,

- honorar za robenie tohoto webu (teda ziadne svietiace reklamy na webe atd.) sa rovna 0,- Sk, dokonca ja osobne som v minuse (ale o peniaze nejde). Ide o dobry pocit, ze clovek pre inych nieco pozitivne robi,

- pri clanku bol uvedeny jeho zdroj, vlastne sa snazime, aby pri takmer kazdej sprave, ktora pochadza z Internetu, bol uvedeny zdroj alebo povod,

- akykolvek zoznam boxov, ktory nie je na dm.com alebo mute.com mozeme povazovat za neoficialny!

- ani jeden z Vas nam skutocny tracklist neposlal, ale vsetci viete, ze ten na dm.sk je nespravny! Nie je to funny?

- pozrite si takmert troj-rocny archiv dm.sk a najdete tam snad len 1-2 spravy, ktore neboli celkom pravdive. Toto je prvy “falosny” clanok,

- ak niekomu nestaci ospravedlnenie na webe za preslap v tomto clanku, tak mi je to luto a nikto hikoho sem nenuti chodit.

Pekny den


rush

 102    6. február 2004 o 14:15

Ale no tak… netreba zasa robit taku tragediu z jedneho preslapu. Chyby nerobi len to co nerobi nic. Mozno je to dosledok toho ze sa snazite na web davat neustale nejake nove informacie (v com ste aktivnejsi od vacsiny depesackych webov).  Proste robite na tomto webe kopu dobrej roboty a myslim ze vacsina jeho citiatelov to velmi ocenuje. Len ma zarazilo ze ste vazne zobrali clanok, ktory mi uz na prve precitanie pripadal ako celkom dobra sranda (vhodny kandidat do prvoapriloveho vydania).  Ale asi je tazke pri prechadzani toho mnozstva zdrojov uchovat si zdravy nadhlad. Takze - nenechajte sa odradit!


front

 103    6. február 2004 o 15:21

Tak uz to nereste, jde o hovno.


imi

 104    7. február 2004 o 02:00

ale prosim Ta Gabriel,
chybu si treba priznat a ide sa dalej

mas pravdu je to strasne funny a velmi Ta obdivujem, ze nieco taketo robis.
Si hrdina!

Takisto ako aj ja.  grin


gone

 105    7. február 2004 o 06:49

Depeche Mode idu dalej a natocia skvely album.


tomi

 106    9. február 2004 o 12:05

vyjadrujem podporu a obdiv celej hŕstke nadšencov na dm.sk. Monghi prosím nevzdávaj to, veď : Psy štekajú, karavána ide ďalej.
Chce to oddych a dobrý drink.


imi

 107    9. február 2004 o 23:52

Sideline uz mam.
V samotnom rozhovore nie je Depeche Mode ani jednym slovom spomenute.

Monghi dnes Ti to poslem prescanovane.


dsd

 108    10. február 2004 o 17:20

obdivujem ako dokazete jeden omyl rozoberat celu vecnost…to, ze to bolo na nete naozaj zverejnene asi bude pravda a ak by sa ku kazdej sprave mala detailne zistovat doveryhodnost zdroja, tak by sa asi ziaden web ani robit nedal…
verim tomu, ze aj na tejto stranke uz preslo zopar “hluposti” a nikto si to ani nevsimol…myslim, ze jedno ospravedlnenie staci a ak si niekto mysli, ze to vie robit lepsie, nech to skusi sam…


Monghi

 109    11. február 2004 o 09:40

Yep ... vdaka imi-mu rozhovor uz mam ... uz si len najst cas na preklad smile


Soultrain

 110    22. február 2005 o 17:41

Kedy sa docitam nieco o tom novom albume DM, co sa pripravuje?

Tato stranka je vedeny ludmi, ktori si zasluzia môj obdiv. Klobuk dole chalani, paci sa mi vas web…........ :o


excitergirl

 111    25. júl 2005 o 09:32

dm/the best of the music ,


ronald r

 112    25. júl 2005 o 10:21

I agree with you smile


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa