Angličan v New Yorku

Angličan v New Yorku

Spevák z Depeche Mode hľadá inšpiráciu na prechádzkach vo West Side Highway. O svojom vzťahu k New Yorku porozprával reportérovi z NY Post.

Pre niekoho je New York City miestom pre život, no pre Davida Gahana je to miesto pre vytriezvenie. Spevák Depeche Mode sa sem presťahoval pred 20timi rokmi, hlavne aby sa pokúsil zbaviť drogovej závislosti, ktorej podľahol v 1990tych rokoch. Napriek pokušeniam, ktoré číhali za každým rohom, sa mu to podarilo. Britská kapela odohrá onedlho dva koncerty v Madison Square Garden (9.9. a 11.9.2017) a pre samotného speváka je to vlastne návrat domov. Porozprával nám teda o jeho newyorkských víkendoch.

Dnes žijem v Tribeca, no stále sa rád vraciam do West Village, kde sme žili predtým. Je tam kaviareň s názvom "Dante", ktorá je stále miestom, kde sa vždy zastavím, spolu s mojou manželkou Jennifer. Ona zasa veľmi rada zájde na večeru do "The Odeon". Samozrejme, mám aj svoju obľúbenú pizzériu - Joe´s na Carmine Street, tam jednoducho musím. Len na jeden plátok, vždy krásne chrumkavý.

Na Brodway až tak často nechodím, no ak už, tak vždy zájdem na nejakú hru Sama Sheparda, "Buried Child" a podobne. Jeho hry sú vždy rodinne orientované, myslím v zmysle, že zobrazuje rodinu takú, aká v skutočnosti je.

Zbožňoval som prechádzky s mojim psom, bohužiaľ v minulom roku zomrel. Bola to pre mňa veľká strata. Zvykli sme chodiť na West Side Highway, vedľa rieky. Toto mi dnes veľmi chýba. No napriek tomu stále zvyknem vstávať veľmi skoro a idem sa túlať - dnes už len sám. Veľmi rád počúvam rozhovory ľudí. Je to skvelá inšpirácia k piesňam.

V lete, tak ako všetci, aj ja cítim potrebu odtiaľ utiecť. Máme šťastie, že máme bývanie aj v Montauk, kde dnes chodím veľmi rád hlavne v zime. Mám rád tú izoláciu, kedy na okolí niet nikoho a ak tam vládne veľká snehová búrka, rád sa prechádzam po pláži.

Na New Yorku sa mi páči hlavne fakt, že sa o Vás prakticky nik nezaujíma. Tu a tam ma niekto osloví, zväčša fanúšik, prípadne požiada o selfie, čo je vcelku fájn, ale väčšinou sa vôbec nemusíte obávať, že vás niekto vyruší a podobne. Podobné miesto asi nie je. Precestoval som celý svet, ale New York je jediné miesto, kde sa cítim doma.

Názory Devotees (12)

radoo

 1    3. september 2017 o 09:55

zvlastne,myslel som ze zije niekde na periferii v nejakej vile s bazenom.ale on v tribece v nejakom byte.gore si lepsie vybral,vecne slnecnu californiu.


Michaela 146

 2    3. september 2017 o 10:54

Dave je více konzervativní člověk, Martin Gore je romantik a to každým coulem, romaticko- poetická duše, po svém boku má roztomilou ženušku, má raději sluncem prosvícené dny, Santa Barbara mu celkem padla do noty ♫ Jsou dva rozdílní lidé a to ve všech směrech smile


Hammersmith Odeon

 3    4. september 2017 o 15:02

@ radoo(1), @ Michaela(2): Dave ma byvanie aj v Montauk. Pozrel som si to cez GOOGLE a je to taka vilka aj s bazenom (cena cca 1,5 mil. USD). Je to taka polosamota, kde tie vilky nie su az tak nalepene na sebe. Aj susedov ma celkom zaujímavých…


radoo

 4    4. september 2017 o 18:43

este stale ju ma?ja som myslel,ze prave z nej sa prestahoval do mesta.


Hammersmith Odeon

 5    4. september 2017 o 19:13

@radoo [#4]: Nie, on sa prestahoval z West Village do Tribeca, a popri tom si kupil vilku v Montauk.


Michaela 146

 6    4. september 2017 o 21:36

@Hammersmith Odeon [#3]: Děkuji, byl krásný tvůj nápad… smile Vyhledala jsem to, nádherné místo k bydlení a nebo spíše víkendová vilka, oáza klidu, téměř na samotě, nedaleko od moře, úžasná scenérie…


jozefst

 7    4. september 2017 o 22:33

Aj ja som si vyhľadal ten Montauk. Zaujímavé miesto v rámci New yorku. Presnejšie štátu New york.


Hammersmith Odeon

 8    5. september 2017 o 08:36

@Michaela 146 [#6]: Michaela, pripomenula si mi Hanku Zagorovu: “Byl kraaasnej, Tvuuuj napad…....liiibaaaniii grin


ViolateYou

 9    5. september 2017 o 09:56

@Hammersmith Odeon [#3]: no z tych susedov pozeram ze Robert DeNiro napriklad ci Naomi Watts


Hammersmith Odeon

 10    5. september 2017 o 15:50

@ViolateYou [#9]: Asi tak nejak grin . Mat za suseda “krstného otca” je celkom fajn…


Michaela 146

 11    6. september 2017 o 19:44

@Hammersmith Odeon [#8]: Trefa do černého, Hanička “Písnička” taková byla pointa…,ale byl to vážně skvělý nápad wink


Vladimir Polakovic

 12    9. september 2017 o 06:06

Aj v Europe su krasne miesta na zivot. _ A vlastne na celej zemegulke nasej. _ No co uz ! - Je to slobodny clovek oddany kave a cigaretam ,ale miluje a to je dolezite. - Verim ,ze sa mu postupom casu rozsvieti. - nemal jednoduchy zivot ,a to aj vdaka dm a svojej divnej povahe ,ale nic nieje stratene ! - Asi potrebuje pulz nejakeho mesta . - Skoda ,ze v 56 rokoch vyzera na 66 ! - ma to asi nejake dovody. - Prajem vitalitu a s mierou vinko a nebyt bigotny abstinent.


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa