10 vecí o Depeche Mode - 03/2006

Krátko pred dvoma vystúpeniami Depeche Mode v zrekonštruovanej hale Wembley v Londýne (2-3.apríla 2006), ktorými vyvrcholila prvá časť turné "Touring The Angel", sa v britskom denníku Time Out objavil krátky článok, ktorými autor pripomenul Britom desať najzaujímavejších faktov, ktoré pokladá za vhodné o skupine vedieť. Či vybral naozaj tie "najdôležitejšie", to už posúďte sami.

1. Skupina sa sformovala v roku 1980 pod názvom Composition Of Sound. V ranných časoch sa však objavovali aj pod názvami Peter Bonnetti’s Boots, The Lemon Peels, The Runny Smiles a The Glow Worms. Členovia skupiny sa spolu alebo jednotlivo objavovali v projektoch ako Norman And The Worms, The French Look a No Romance In China. 2. V Taline, hlavnom meste Estónska, sa v spustnutých priestoroch suterénu nachádza bar, ktorý je výlučne venovaný skupine Depeche Mode. Nehrá sa tu nič iné, ako ich hudba a videoklipy. Medzi pamätnými fotografiami, ktoré zdobia priestory, sa nachádza aj fotografia z návštevy Martina Goreho v tomto bare a vyzerá na nej náležite zdesene. 3. Andy Fletcher, oddaný fanúšik londýnskeho futbalového klubu Chelsea, je veľmi dobrý priateľ Graeme Le Sauxa. [i]"Stretli sme sa po jednom zápase,"[/i] povedal Fletcher. [i]"Ja som sa chcel rozprávať iba o futbale a on zasa iba o hudbe."[/i] 4. Počas návštevy skupiny v detroitskom Music Institute v roku 1989, bola skupina priam šokovaná posadnutosťou tunajších "techno" ľudí hudbou Depeche Mode. Medzi oddaných fanúšikov Depeche Mode patria aj Todd Terry a Derrick May. 5. Devotional Tour skupiny (1993/1994) bolo magazínom Q označené ako "Najskazenejšie rock´n´rollové turné všetkých čias". Gore trpel záchvatmi spôsobenými stresom, Fletcher sa nervovo zrútil, Gahan zasa podľahol závislosti na heroíne a každú noc ho do postele odnášali jeho pätolízači. 6. Dokonca aj zhýralí Primal Screams, ktorí sprevádzali skupinu počas letného amerického turné v roku 1994, sa po účasti na depešáckych excesoch radšej vrhli na abstinenciu. 7. Gahanove závislosti ešte viac vzrástli počas jeho manželstva s americkou publicistkou Theresou Conway. [i]"Vyzeral ako drogami zničený vychudnutý narkoman s tetovaniami,"[/i] povedal Fletch v rozhovore pre magazín Mojo. [i]"A aj sa takým nakoniec stal."[/i] V máji 1996 po predávkovaní sa v moteli v Los Angeles prekonal Gahan niekoľkominútovú klinickú smrť. 8. Otec Martina Goreho pracoval vo Fordovej továrni v Dagenhame. Jeden z ranných koncertov skupiny v klube Croc´s v Rayleigh odohral Martin v otcových papučiach natretých na čierno. 9. Andy Fletcher bol obrodeným kresťanom a členom Chlapčenskej brigády. S ďalším zakladateľom skupiny, Vincentom Clarkom (teraz člen Erasure), sa spoznal v kresťanskom spolku v Basildone. 10. Kvôli nahrávaniu videoklipu Antona Corbijna k singlu "Enjoy The Silence" strávil David Gahan celý týžden v horách v Portugalska, Francúzska a Škótska oblečený v kráľovskej róbe, s guľou a žezlom v roku, a to až do chvíle, kým sa úplne "nevzdal". Producentovi jednoducho povedal, [i]"Viete čo, kašlem vám na to, robte si to sami."[/i] Následne sadol do helikoptéry, nechal sa odviesť do hotela a pri šálke horúcej čokolády sa topil vo vlastných trápeniach. autor: John Lewis zdroj: Time Out, 29/03/2006

Názory Devotees (15)

Beladona

 1    7. august 2006 o 09:04

Nechci být malicherná, ale v těch načerno obarvených papučích hrál Fletcher wink

chmelko

 2    7. august 2006 o 09:05

Beladona:klobúk dole…to som nevedel

Monghi

 3    7. august 2006 o 09:10

to Beladona: Aspon vidis, ako znalosti maju o DM novinari… ale upravovat to nejdem, v zdrojovom clanku to bolo uvedene prave tak.

Ringo

 4    7. august 2006 o 09:21

je zajimave rici 10 veci o kultovni kapele se snad nejvernejsimi fandy na svete a nerict temer ani sluvko o jejich hudebni tvorbe a zasluhach v hudebnim svete. Holt bulvar vladne a asi vladnout bude. Nikoho nezajima co kde Gahan mistrovsky odzpival, zajimavejsi je vyzvednout, kde byl kdy spraskany na padrt.

joshua

 5    7. august 2006 o 15:24

jednoducho povedane: DM v UK nie su a ani neboli TOP skupinou…velmi smutne…

insight

 6    8. august 2006 o 07:25

tych 10 veci su uplne hluposti, je to nevystihnute…

Strider

 7    8. august 2006 o 08:15

Je to klasicky stupidny a primitivny bulvar.

ivicz

 8    8. august 2006 o 10:04

Bohuzial, co napisal Joshua je velmi vystizne. Je skutocne skoda, ze tieto fakty su pre ich domacu krajinu najzaujimavejsie, smutne.
hmmmmmm Je to vlastne 10 najvacsich hluposti a malichernosti o DM :(
O tom, ze vynechali Wildera ako nezabudnutelnu sucast historie DM uz ani nehovorim…

chmelko

 9    8. august 2006 o 10:19

Time out je v podstate odpočinkový magazín, preto sa tam nevenuju relevantným faktom o kapele…
znie to hlúpo, ale budme rádi, že sa vobec niečo o DM na ostrovoch napíše

Beladona

 10    8. august 2006 o 11:02

chmelko: asi tak. Buďme rádi, že si nepletou Gorea s Gahanem, jako některé časopisy grin

Strider

 11    8. august 2006 o 13:41

Osobne si myslim,ze by bolo lepsie keby sa o DM radsej nepisalo nic nez takyto bulvar. V ociach laickej verejnosti potom mozu DM vyzerat ako nejaka pochybna kapela a to im na popularite rozhodne neprida, skor im to skodi.

chmelko

 12    8. august 2006 o 13:52

strider:nudná kapela nepredáva..a o tom to všetko je..
toto aj ked sú vážne blbosti,aspon sa nejedná o totálne výmysli, ktoré denne čítame o naších tzv.celebritách..kto kde a s kým

Dangerous

 13    9. august 2006 o 06:46

to chmelko:

“Život je velmi nudný a já chci reprezentovat nudu života” M.L.Gore   :-D

 

chmelko

 14    9. august 2006 o 08:12

dangerous : no to máš recht:-)

Marion

 15    14. august 2006 o 22:50

Ja len nerozumiem preco medzi najzaujimavejsie pletu to ze Fletcher bol na koncerte v papuciach? :-o

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa