BBC Radio 1 neznášajú Depeche Mode

Frontman Depeche Mode Dave Gahan vzniesol tvrdú kritiku na rozhlasovú stanicu BBC Radio 1 po tom, ako nebol nadchádzajúci singel "I Feel Loved" zaradený do playlistov tohto najvplyvnejšieho rádia v Británii. Singel je nástupcom TOP 10 hitu "Dream On" z albumu "Exciter".

"Je to skutočne nehorázne", hovorí Gahan. "Hovoria, že sme nepodstatní. Čudujem sa nad tým, čo považujú za podstatné. Azda správny vek? Myslel som si, že BBC by mala byť štátna inštitúcia slúžiaca národu. Zdalo sa, že "Dream On" bol u ľudí úspešný. Umiestnil sa v Britskej TOP 10 bez výraznej podpory Radio 1. Je to deprimujúce, že v Británii je len jedno rádio ktoré ovplyvňuje rebríčky. V Amerike máte pop, dance, soul, country a všetko sa predáva. Radio 1 má v tomto smere príliš veľký vplyv a moc. To je práve partia mužov v obleku, ktorá robí rozhodnutia pre verejnosť a pritom sa v tom nevyzná".

Hovorca Radio 1 vysvetlil dôvod ignorovania nového singla v playlistoch Radio 1.
"Depeche Mode sú nepretržite kritizovaní na našich týždenných "playlistových" stretnutiach". Fanúškovia následne začali bombardovať DJ-ov prostredníctovm e-mailových žiadostí o zahranie skladby.

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa