Alan: S DM sme mohli zájsť ešte ďalej

Alan Wilder poskytol v New Yorku rozsiahli rozhovor pre webzin The Quietus. Samozrejme sa to neobišlo bez otázok týkajúcich sa DM, no medzi sa vynímajú dve, ktoré viac odkrývajú minulosť spojenú s Alanovým odchodom z kapely.

Pobavili, prípadne ťa zmiatli, špekulácie na webe týkajúce sa tvojho návratu do DM? Myslíš, že ťa potrebujú, tak ako si to ľudia myslia?
Alan:
V The Daily Star som sa dočítal, že sme už opäť kvarteto, takže to musí byť pravda! Myslím, že Dave a Martin potrebovali vždy silného producenta - niekoho, kto by bol pre nich schopný urobiť všetko, napr. taký Flood, ktorý je zárukou, že neskĺznete k pohodovému štýlu práce plného istoty - takéto čosi by mal zabezpečiť pre umelca každý solidný producent - no a samozrejme niekoho, kto je veľmi zručný v oblasti technológii.

Čokoľvek sa vtedy stalo, ten tlak musel byť neúnosný. To sa tak Goreho a Gahanove vízie natoľko vzdialili od tých tvojich alebo sa tvoje rozhodnutie k odchodu zrodilo z kreatívnej frustrácie? Alebo je to tá istá otázka?
Alan:
Áno, v podstate je to jedno a to isté. A skôr by som to opísal ako postrádanie vízie. Vždy som mal pocit, že všetko je bez absolútneho rizika - mohli sme zájsť ešte ďalej, lenže našim veľkým nepriateľom bola letargia. Zvrátený bol fakt, že práve tie najlepšie práce sme vytvorili po najväčším tlakom, napätím medzi nami, kedy boli veci ponechané na náhodu, ale už to nebola taká zábava, to už bolo len o zaťatí zubov a snahe niečo vytvoriť s trochou entuziazmu. V podstate už počas nahrávania albumu "Songs Of Faith And Devotion" som si povedal, že takýmto spôsobom už nahrávať album viac nechcem.

Kompletný rozhovor na stránkach thequietus.com.

Názory Devotees (1)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa