PTA - Stay as you are, the darkest star

Svoju recenziu pridávam až po čase, ani nie tak na základe predchádzajúcich recenzií, skôr na základe faktu, že určite dojmy a pocity vyvolané nimi potrebujú čas aby dozreli do vyjadriteľnej formy. Vopred upozorňujem na dva fakty: za prvé nemám žiadne hudobné vzdelanie a ani sa na to hrať nebudem :D a za druhé, budem sa snažiť vyhnúť nejakej priveľkej neopodstatnenej eufórii pretože som si schválne povedal, že to nemusí byť dobré len preto že je to novy materiál Depeche Mode.

Nie veľmi obdivujem ľudí ktorí ostali na úrovni Violator a SOFAD albumov dodnes. Takmer všetky albumy dM boli neskutočné, v čase svojho vydania vynášané do nebies a dovolím si povedať, že právom. Avšak pozerať sa však na terajší počin cez šablóny týchto albumov je podľa mňa scestné. Nie porovnávanie, ale vety tipu hmmm... dobre ale Violator alebo SOFAD to nieje. Áno, nieje, pretože tvorcovia išli iným smerom a nenechali sa učičíkať rytmom úspechu. Po toľko pretriasanom a oplakávanom odchode Alana zo skupiny vydáva skupina album Ultra, ktorý bol akýmsi vzkriesením...čiastočne kontinuálnym, čistočne naznačujúcim ďalšie smerovanie skupiny. Pomerne uhladený, s podobnou atmosférou u všetkých trackov, komorný...môj obľúbený. Po ďalších 4 rokoch tu bol dosť predigitalizovaný Exciter, ktorý sa nestretol s prílišnou obľubou. Bol skôr minimalistický a nie natoľko depešácky aby sa stretol s ováciami u skalných fans. Ďalším dôvodom mohla byť práve ta atmosféra pri nahrávaní a vzťahy v skupine o ktorých každý vie. S neoblomnou kontinuitou po ďalších 4 rokoch sa obloha opäť zatiahla a fans zmenili rytmus srdca, zrak opäť dvíhajúc v očakávaní v poradí 11. štúdiového vyznania jednej z najvplyvnejších skupín na svete. Ignorujúc všetky promo vyhlásenia o najlepšom albume aký kedy vznikol dychtivo očakávali ukážky, prvé leaky a konečne oficiálny release hmatatelného dôkazu že fire still burns... Ako som už spomenul skôr sa sústredím na pocity a myšlienkové pochody ktoré tento album vyvolal... Takže... na prednom obale zvláštna čierna postavička, ktorá sa hrá na anjela...otočila sa mi chrbtom... aby som nevidel jej utrápenu tvár?

1. A pain i'm used to

Totálne odrovnávajúce sirény ohlasujú veľký návrat. Po ich utíchnutí nastupuje jednoznačná basová linka ako keby na voľnobeh za psychedelic zvukov.... a známy to hlas ako keby z hlbín pekla začína spievať, že vlastne ani nevie čo hľadá.... Takto by som si to predstavoval úvod, toto môže byť. Goreho gitarka prichádza akurát včas, namiesto kliché sa mi to zdá ako pripomenutie niečo na čo som skoro už zabudol. Gahan spieva dosť agresívne a svoj hlas kľudne vytiahne na konci verša, elektronické zvuky pobehujúce v pozadí dokresľujú dosť chladnú atmosféru. Intermezzo, opäť sirény a ukľudnenie... pomalý rozbeh, ktorý prerastá za tlačiacej basovej linky a podpory gitarového reafu do výbuchu v refréne, v ktorom naštvaný Gahan chce len bolesť na ktorú je zvyknutý. Do tretice sirény, ktoré sú preryté ďalšími zvukmi v plejáde samplov narvaných cez seba, aby ich niekto postupne vypínal a záverom nechal doznievať... Dosť príjemný šok na úvod.
HODNOTENIE: 9 z 10

2. John the relevator

Cinkanie pípanie a futuro rozbité nastupujúciou temnotou hutného zvuku a Gahan ani nečaká aby som sa nadýchol a spustí opäť dosť agresívne. Odhliadnuc od náboženskej témy, ktorá sa už dlhšie nevyskytla, sa mi páči dosť rozbité tempo piestne ktoré sa vždy pri speve upraví, som rad že Gore vokálne podporil Davida. Dave spieva dosť hlboko pri refréne to ťahá hore a doslova kričí, Gore ho svojim hlasovým prejavom veľmi vhodne dopĺňa. Podobný štýl spievania som od Gahana nečakal, ale veľmi sa páči... je to zmena. Čo sa týka zvuku, páči sa mi imitácia orchestrálnych prvkov, je to super v celku so zvukmi ktoré rotujú piesňou počas celej dĺžky. Postupne sa nabaľujú a tvoria chytľavú zmes, pri ktorej mi nohy kopírujú rytmus. Je to agresívne. Záverom ich počuť lepšie a je to nenormálne, Gahan sa s Gorem striedajú pri vokále a a záverečná polminúta je naozaj ako z kozmu, po vypnutí basovej linky zvuky chodia cez seba na oko bez poradia, ale bol to zámer (teda dúfam).
HODNOTENIE: 9 z 10

3. Suffer well

Pri prvých sekundách som sa trochu striasol. Nastupujúca gitarka mi ale pohladila dušu a ja sa pripravujem na ďalšie prekvapenia. Prichádza prvá zo spovedí speváka skupiny a ja sa ponáram niekam, kde to ešte nepoznám. Prichádzajúci refrén je geniálny ... opäť Goreho podpora (super!!!). V texte je opäť temná podoba lásky a bolesť plynúca z reprákov mi prepicháva prvý krát dušu. Nenormálne aranžmá, gitarka, ktorá mi stále chodí hlavou a zvuky z dielne géniusa Hillera, ktoré nedovolia aspoň raz sa usmiať... cíťte to trápenie! Mám pocit, že hlas Gahana bol jemne upravený, aby ladil s elektronikou ktorá ho vedie počas pesničky. Počas refrénu mam zimomriavky, keď povie it's hard to tell - čo sa tam za zvuky rozbalia... pričom Dave to nedovolí a opäť vysvetľuje, že bol vedený anjelmi, keď bol slepý, chcel sa vrátiť, pretože zmenil myslenie... Záver skladby je rozsypaná zmes pichľavých elektronických zvukov v pokazenom systéme - no ja by som pocity, o ktorých autor hovorí nevyjadril lepšie.
HODNOTENIE: 10 z 10

4. Sinner in me

Skreslený zvuk, ktorý ma udiera, spolu s kamarátom z analógového synťáka začínajú svoj tanec... úderná linka, ktorá priniesla zvyšok temnoty, pripravuje pôdu pre diabla za mikrofónom, ktorý sa nepotrebuje hrať na anjela... ale proste chce aby hriešnik z neho už konečne vypadol... Track ktorý sa mi na prvé pocutie nepáčil až tak, ale prichádzam mu čoraz viac na chuť... bezohľadné, jednoznačné basy okorenené elektronikou, ktorá sa zarezáva... čierna tma a ja nič nevidím, len počujem niekoho kto sa chce oslobodiť od svojho ZLEHO JA, a tie zvuky, ktoré okolo neho krúžia... ťažko vyjadriť tú masívnu depresiu naporciovanú s niečím perverzným... intermezzo a la tutti - skreslené zvuky a ten zvuk, akoby z kotolne ktorý je stále tam... posledná minúta nepotrebuje komentár rozladená gitara, bassy naliehavo pokračujú a podčiarkujú ďalšie zvuky zo stáda ktoré cely život žilo niekde v strojovni... celé ma to drtí niekam na zem. V týchto pasážach smekám klobúk pred Hillerom. Gahana skoro nespoznávam je to niečo nenormálne ako spieva... od šepotu po absolútne dôrazne hlboké vokály s provokáciou, ktorú milujem.... Od túžby až po rebelizmus... Od šera po tmu...
HODNOTENIE: 9,5 z 10

5. Precious

V porovnaní s predchádzajúcimi trackami akoby som vytiahol žalúzie... ľahučký dojemný pop so správne načasovaným cinkaním a údermi na tyč niekde vzadu... takmer tanečná basová linka, zvuk s prvkami holdu svojej podstate. Takmer industriálne prvky ktoré sú stráviteľné aj pre konzumentov mainstreamu. Gahan spieva veľmi jemne a dojemne a strašne sa znaží vysvetliť, ako ho mrzí čo sa stalo a čo sa nemalo stať... Intermezzo na synťákoch je dobré, mam ho rád a aj to stišovanie po ňom kde sa hneď chytí vokál, ktorý sa postupne dvíha až do nebies... hneď refrén, ktorý je už známy z rádií a postupne vypínanie prístrojov, ktoré nechávajú doznievať zážitky... Je to oddych po úvode a dobrý prvý singel.
HODNOTENIE: 8,5 z 10.

6. Macro

Nerozhodné, ale tvrdé basy, údery na synťák, objavujú sa rôzne zvuky, ktoré ťažko identifikovať. Za mikrofónom Martin a ďalší z jeho žalmov. Nemôžem povedať, že je to zle... nieje to tanečné, ani priveľmi temné. Neviem či jej vyčítať snobizmus, páči sa mi čo robí s vokálom. Naozaj sa snaží a album rozhodne nekazí ...jednoznačne to sem patrí. Niečo mi na nej aj chýba, ale Goremu všetka česť, vždy mal svoj štýl. V poslednej minúte sa mi páčia zvýraznené gitarky a je to zrazu cele super aj s tými rozbitými necelými údermi, ktoré sa mi páčia viac...je to pekne. Rozhúpaný rytmus sem celkom sadne... a miestami mi to pripadá dosť teatrálne na Martina, na čo som nebol zvyknutý. Fine
HODNOTENIE: 6,5 z 10

7. I want it all

Od začiatku mi nabiehajú zimomriavky... jemný rytmus s pravidelnými údermi. Tichá spoveď za krásnej melódie a podčiarknutá elektro aranžmánmi tvoria orchester ako podklad pre nádheru myšlienky napísanej a vyjadrenej Davidom. Jemne nervózne nečakané elektronické sample... refrén... ktorý ma hneď rozcítil a posadil... smutné vyznanie človeka ktorý chce, ale nevie čo stým ... akoby sa bál ... jemné echo mi pripadá ako z neba. Kratučké intermezzo, ktoré Gahan preruší ďalšími myšlienkami, pripája sa k nemu podmaz a rovnakým tempom vysvetľuje ďalej... opäť refrén ktorý bolí. Ťažšie sa skúšam rozdýchať a prichádza akoby druhé intermezzo, krátka inštrumentálna pasáž ktorá uvoľneným rytmom, ktorým sa jemne vlním, ma pripraví na záver textu ktorý nepotrebuje komentár - Poď sem, ľahni si vedľa mňa a ja sa pokúsim...pokúsim sa... Totálna temnota, v ktorej sa narodia ďalšie rozštiepene zvuky, ktoré sa záverom stupňujú, narážajú do seba a rešpektujú len tie basy...stále tam sú... zaver je bolestivý, zvuky idú cez seba a ide to pod kožu...
HODNOTENIE: 10,5 z 10

8. Nothings imposible

Hutné, neprestávajúce, hučiace dunenie a temná gitarka ...pauza... futuro-retro zvuky...a opäť niekde z podzemia monotónny, temný, kovový hlas, ktorý s úplnou rutinou rozprava o svojom utrpení. Toto je DEPEŠ. Kolísavé elektro šoky...len na chvíľku. Neskôr prerušovaný intermezzom, kde sa mieša gitarka, rôzne nápady Hillera, hlas sa zrazu dopĺňa s iným... spievajú spolu...veď nič nieje nemožné. Krásna melódia, temný sampel, ktorý sa pohupuje v čiernej atmosfére, cinkanie, ktoré si cez to chodí ako chce, všade prítomný podmaz gitarky - Goreho rukopis. Takisto ako hviezdy vyzerajú svetlejšie túto noc, stále verím v lásku na prvý pohľad... Refrén odspievany a la tutti...chytľavé... hlas od hlbín schopný vytiahnúť a pohladiť dušu v ten správny čas. Zaver prechádza do ďalšej skladby majú par spoločných samplov...resp doznieva v ďalšej.
Myslím si, že spolu s I want it all tvoria jadro tohto albumu... to temné a pomalšie.
HODNOTENIE: 9,5 z 10

9. Introspectre

Drásajúce, smutné, temné, bolestivé, paranoidné... vytvoriť pochmúrnu náladu z elektronických zvukov to chce kumšt.
HODNOTENIE: 8 z 10

10. Damaged people

Smutné industriálne zvuky, ktoré sa chcú páčiť naberajú na seba nevtieravý rytmus... Goráč za mikrofónom sa prekonáva, od jemnej prosby až skoro po plač... nevadí, že je to pripomína Lennona. Refrén je srdcedrásajúci osobne sa mi to veľmi páči, je to naliehavé a miestami mi to robí zimomriavky. Je to fatálne pochmúrne... dokonca počujem vodu asi ako sampel alebo čo... predstavím si temnú rieku v noci. Takmer pohrebné pocity... ostáva to niekde vzadu v mozgu... chaotické neuplné zvuky, ktoré to podčiarkujú, oprašujú smútok, ktorý takto dokáže vytvoriť asi len Gore... Bolesť v jeho duši je jasne počuteľná. HODNOTENIE: 8,5 z 10

11. Lillian

Tak toto bolo potrebné po predchádzajúcich temnotách. Rytmus a la MFTM ma hneď preberá a ja začínam tancovať. Do ampliónov for the masses sa votrie klasicky zvuk ktorý sa šíri čiernou krajinou a nedočkavý povzdych vzadu pripravuje atmosféru. Skreslený hlas Gahana, ktorý obviňuje dievča, ktoré mu ublížilo, obklopujú industriálne ostré zvuky, ktoré nútia podupkávať si... sú geniálne dokreslene gitarkou. Intermezzo rozpumpuje ďalšiu smršť tanečného rytmu, zatiaľ čo Gahan vyťahuje svoj vokál do iných dimenzií - Nemôžem prestať až kým posledná kvapka krvi nebude odspievaná... Mne sa to páči aj pre tu atmosféru MFTM ktorú som ja neprežil. Goreho gitarka, Hillerove sample a Gahanove vyčíňanie za mikrofónom zabalené do tanečného rytmu tvoria solídny celok.
HODNOTENIE: 8 z 10

12. Darkest star

Začiatok ako z hororu, minimal, elektronika sa predbieha, temné zvuky podporované klavírikom v pozadí jemne a naliehavo gradujú. Hneď ostane ticho a iba klavír - Dave sentimentálne začne s pocitom smútku nevtieravo hladiť naše duše. Vokál ťahá po pomyslenej vlnitej linke... Ten klavírik je tam stále a ostáva mi niekde vzadu v temnej diere mojej duše. Cele je to pomalé, smutné s naliehavým prerušovaním elektronickými samplami, ktoré to vygradujú, stíchnu a ostanú len smutne zvuky, klavír a Gahanova bolesť. Nárek ako backvocal vzadu je čerešničkou na torte. K záveru skladby sa melódia a armáda zvukov stupňuje a Gahan spieva naliehavejšie.... priam žiada aby najtemnejšia hviezda pre neho svietila naďalej - majestátne. Posledná minúta je zmesou zvukov, ktoré sú tajomné, prerušované bez nejakého poradia rozbitými prskavkami... čím ďalej tým väčšie psycho... no temnota. Zaver albumu ako by som ho chcel.
HODNOTENIE: 9,5 z 10


Tak asi takto hodnotím tento album, pri ktorom mi niekedy veľa nechýbalo do plaču a pri ktorom som si aj zatancoval. Od začiatku som si hovoril, že nebudem očakávať pecku a vyhnem sa prílišnému vychvaľovaniu štýlu - to je depeš tak je to dobré... ale album ma dostal... postupne. Opäť texty v ktorých som sa trochu našiel, opäť veci ktoré idú pod kožu, opäť posun a opäť jemne odlišný štýl ktorému nálepka pop a hodenie do koša s mainstreamom absolútne nesedí... ba uráža ho. Rušivé prvky vnímam ako pozitíva, pretože keď sa spieva o bolesti, nemôže to byť čačané, učesané a sladučké. Producent to tlačil do dokonalosti a vyhral sa s každým detailom. Vplyv 80ych rokov je OK lebo je v spojení s novými prvkami a celkom to zvládli. Prevratnosť albumu je vec relatívna... keby bol každý prevratný, tak ani my ani oni už nevedia o čo im vlastne ide. Nepotrebujú si nič dokazovať, sú dobrí v tom čo robia a vedia to posunúť ďalej. Vidím to tak, že nápady nechýbajú a je to silný album. Porovnávanie s inými albumami dM ma absolútne nezaujíma, pretože každý album mal svoju dobu, náladu, pocity, myslenie, cítenie a aj vyjadrenie. Toto bola odvrátená tvár čierneho anjela a vyjadrenie myšlienok tvorcov filtrované cez moju malú čiernu dušu.

Názory Devotees (32)

shee

 1    20. október 2005 o 18:22

velmi dobre, vies fakt pekne vyjadrit co pocujes a co citis. PTA je srdcervuca ozvena utrpenia, samoty a bolesti zabalena v elektrosokovych vyhrotenych zvukoch. dufam, ze nebudeme mat z toho vsetci depku. este si zabudol celkove hodnotenie albumu. 100 z 10?  smile

Dangerous

 2    21. október 2005 o 07:17

to aries: bezva recenze chlape!
dokáže opravdu vyjádřit své pocity.

btw. DM, protože maji velmi rozmanitá alba na sebe nabalili velké množství rozmanitých fans, proto není možný někoho přesvědčovat, že to album je fakt bomba, podle mě jsou nejvíc rozpačití fans Some great reward a Music for the masses, tedy jasných popových melodií ....

gone

 3    21. október 2005 o 07:47

to dangerous: mysli, ze si to napisal presne, nie je mozne vybrat najlepsi album, kazdy ma rad ine, ja milujem napriklad goreho veci, macro a damaged people su uzasne, to nehovorim o zbytku albumu, je dokonaly.

Ringo

 4    21. október 2005 o 09:00

pekna recenze (akorat jsem tam nasel par temer doslovnych vet, ktere jsem napsal v recenzi z vcerejsiho rana, ale nakonec to me muze jen tesit:-)))))

gone

 5    21. október 2005 o 09:03

ide o to, ako tu uz niekto napisal, ze hudbu dM netvori jedna linka, je to viac zvukov, same o sebe netvoria nic, akonahle su spolu a je tam gahanov hlas, je to genialne.
a tak to bolo vzdy, len teraz je to este viac viditelne, chapem, ze dost ludi to nestravi, pretoze si myslim, ze proste to nie je taker popove ako napriklad violator.
Na prve pocutie samozrejme zvlastny pocit, ale ved dM je presne o tom:)))

gone

 6    21. október 2005 o 09:06

a martinove kratke gitarove pasaze do toho vsetkeho je uzasna vec

walker

 7    21. október 2005 o 10:03

to aries: skvela recenzia, konecne do toho niekto vlozil riadne emocie a zvukovu aj melodicku empatiu. S hodnotenim sa absolutne stotoznujem konecne niekto kto si nechal ,,prefiltrovat cez dusu” aj v inych recenziach dost opominane skladby Sinner in me a The darkest star. Bravo!

Ringo

 8    21. október 2005 o 12:11

WALKER: akorat nektere slova a struktura recenze mohla vypadat jinak. Puvodne jsem se lekl, ze nekdo prepsal tu mou recenzi do slovenstiny:-)))

bubak

 9    21. október 2005 o 13:53

Tož dobrá recenze, takle nějak bych si představoval DM stránky. Na albu se mi maximálně líbí že Martin opět jako dřív výborně vokálně doprovází Davea a stejně tak je dost dobrý jak Dave zpívá vokály v Macru.

aries

 10    21. október 2005 o 14:09

dakujem za mile ohlasy smile
ringo absolutne nemam potrebu kopirovat pretoze ked som zacal pisat recenziu na webe bola len mongiho a tvoju som este necital…ak som sa v niecom nechtiac inspiroval tak ma to mrzi ale pravdou je ze som to napisal za 4h v jednom kuse, hralo mi PTA a ja som hladal spravne slova…potom som to este pol hodinu upravoval a opravoval preklepy pac som pisal tempom ze makcene a dlzne som dako nestihal :D urcite som nechcel nikoho kopirovat lebo by to bolo vidno a bolo by to trapne…naopak chcel som otocit zrkadlo inym smerov a vytvorit pohlad z ineho uhla…

Ringo

 11    21. október 2005 o 14:23

AERIS: ja to nemam za zle, mozna jsi to fakt necetl, ale prvni co me uderilo do oci byla naprosto stejna struktura, vcetne sluvka Hodnoceni na konci popisu kazde pisne se stupnici do deseti. Pak me uderila slova k jednotlivym terminum, ktere jsi pouzil naprosto stejne ve stejnych souvislostech (Ultra - kontinualni - nad timto vyrazem jsem dlouho premyslel, abych Ultra vystihl co nejpresneji bez toho, aby to bylo zbytecne kriticke, protoze to bylo dobre album), spousta vyrazu jako hutny apod. Proste je tam spousta totoznosti, tak jsem jen myslel, ze sis to cetl a popsal to podobne. Nijak te z neceho neosocuji, aby nedoslo k mylce:-)

aries

 12    21. október 2005 o 14:32

ano hodnotenie bol tvoj napad to sa mi pacilo wink ultru mam velmi rad a na kratke vyjadrenie som nenasiel nic lepsie ako kontinualne (co si pouzil aj ty) a naznacujuce dalsie smerovanie - muciva sebaspoved a hladanie odpovedi vo svojom vnutri za sebatryznenia vyjadene naoko rozbitymi zvukmi ktore to takmer dokonale vedia vykreslit…

Ringo

 13    21. október 2005 o 14:33

AERIS: no tak vida, cetls to:-)))

aries

 14    21. október 2005 o 14:39

myslel som tvoj napad ako vyjadrenie hodnotenia na stupnici do 10, je pravdou ze par recenzii som uz cital ale to boli drobne fragmenty ako ten lennon - mne to tiez nieco pripominalo ale nevedel som co. 90% recenzie tvoria niekedy zvlastne vyjadrenia z mojho vnutra ktore som pisal aj na 5x a pocas korektury este upravoval a menil aby som to vyjadril co najzrozumitelnejsie s metaforami a personifikaciami ktore by nerusili pripadne nerozbijali myslienku a obraz vety…s tym som mal dost co robit a este nie aby som skusal nieco odkukat…to by uz bolo privela wink

Ringo

 15    21. október 2005 o 14:43

AERIS: v pohode:-)))))

aries

 16    21. október 2005 o 14:51

ono je pravda ze citam toho dost vela a je to najlepsi sposob doplnenia si slovnej zasoby ako prostriedku vyjadrenia svojich postojov, myslienok ci postojov ktore su niekedy tazke na vyslovenie. kazde slovo ktore je pre mna nove a paci sa mi si pamatam a niekedy ho pouzijem.
ad hutny: prve recenzie z listening sessions PTA kde sa toto slovo spominalo pri odpovediach na otazku aky je vlastne novy zvuk dM (odvtedy si to pamatam raspberry)
teraz som to pozeral - aj ty si to pouzil…tak to bude asi pravda :cool:

Ringo

 17    21. október 2005 o 14:54

AERIS: ja na listening party nebyl .Slovo hutny sound mam zazity uz od Excitera, kteremu jsem vycital, ze to je prave to co mu chybi:-) Ale nerikam ze je to moje slovo. Ale na kontinualni Ultra bych si troufl rici ze mam copyright:-)))))) I kdyz uz to mohlo kdekoho taky nekde takhle rict. Spousta lidi napadaji stejne veci.

jankadM

 18    21. október 2005 o 17:56

ariesko moj, si najsamlepsi!!!!! and I thaaank you!!! :D neviem sa dockat, ked si ho vypocujem cely!!!

Radens

 19    21. október 2005 o 18:15

Velmi povedena recenze, kde souhlasim skoro [relativne nizke hodnoceni Macro] se vsim, co obsahuje. Thx.

gone

 20    21. október 2005 o 19:13

K macro: macro je vymakana vec, toto vie len martin

walker

 21    22. október 2005 o 03:30

Dlhsiu dobu sledujem tieto stranky a az doteraz som si myslel ze tu prispievaju ludia ktori sa pravom radia medzi fans DM.
ooooo ake sklamanie.  Zacinam nadobudat pocit, ze viaceri prispievatelia su uz len dohasinajucimi uhlikmi v pahrebe ktora tlie len na odkaze MFTM. Kde preboha zijeme? Ved tu mame 21. storocie !!! Prestante sa uz preboha obzerat spat !!! Naozaj si niekto este dnes mysli ze kapela ako DM si dovoli urobit album v style 80-tych alebo 90-tych rokov? Depesaci, vy nie ste hrdi, ze DM aj po 25 rokoch kraca stale s dobou? Vazne chcete aby hudba DM ostala len vo vasich spomienkach? Skuste sa nad tym zamysliet!!!
Nikdy totiz nezabudnem na vetu ktoru povedal asi roku 1991 (uz vo federalnom radiu ked som mal asi 13 rokov) moderator dvojhodinovej relacie venovanej DM,  a totiz ze tajomstvo uspechu kapely Depeche mode je v tom, ze su stale o krok vpredu pred ostatnymi.  A ziadny ich album mi doteraz tuto vetu nevyvratil…

to ringo, gabriel, monghi: zamyslite sa o com sa vlastne hadate - ved vy si len hladate utopisticky patent na pravdu…nepripadate si uz trochu trapne? 

to ringo: jasne, tvoja recenzia je o.k a drvivu vacsinu tvojich nazorov zdielam, ale ked som hodnotil aries-a tak som hodnotil jeho emocionalny pristup, tvoje hodnotenie je skor novinarske a opatrnejsie co sa tyka vyrazovych prostriedkov - aries-a som vyzdvihol prave pre tu citovu odviazanost….

to all: nic proti inspiracii martina, ale refren z damaged people mi dost pripomina refren zo skladby I don´t know how to love him z muzikalu Jesus Christ Superstar, mozno to nebolo zamerne ale predsa….dost to bije do usi…

walker

 22    22. október 2005 o 03:44

ten uvod samozrejme nepatri ludom reagujucim na tuto recenziu, myslim to vseobecne, ale tato recenzia (a samozrejme aj Ringo-va wink mi stala za to sa vyjadrit trochu vseobecnejcie…

aries

 23    23. október 2005 o 11:43

btw s odstupom casu aj tak nemam pocit ze by som to nadhodnotil…vcera isiel ten special na VH1 kde som bol pod palbou najvacsich hitov a potom som si v klude vecer pustil PTA a stale mam pocit ze to je takmer genialna kombinacia original dM zvuku s novymi prvkami a jednoznacnym posunom pricom cele to vytvara velmi prijemnu zmes na pocuvanie… v roznych tempach wink

aries

 24    23. október 2005 o 15:33

ktoru skladbu JSS myslis? mam doma soundtrack ale pocuvat to asi nebudem :D

shee

 25    23. október 2005 o 17:03

Sarah Brightman - I Don’t Know How to Love Him. Ten refren fakt zacina rovnako.

gone

 26    24. október 2005 o 08:33

no teraz som ju pocul, chvilka je zhodna, to je pravda, ale nemyslim, ze je to okopcene

somebody

 27    24. október 2005 o 10:52

Som zvedavy ci sa Martin niekedy vyjadri k tej podobnosti melodii v “Damaged people” a “I Don’t Know How to Love Him” a ako to zdovodni.

sean

 28    26. október 2005 o 17:22

to som veru aj ja zvedavy… zato lillian, to je cela “shake the disease”. nie ani melodiou, skor pocitom zo skladby…

kodl

 29    31. október 2005 o 16:40

Sám JSS neznám do detailu, ale je fakt, že má přítelkyně začala zpívat při DP ....
” Nevím jak s ním hnout,
průchod citům dát.
Je to muž, ne bůh!
Jako led chci tát…..”

front

 30    7. november 2005 o 09:10

Tak kdyz jsme u toho hodnoceni, jak se divate na porovnani PTA stereo vs. 5.1 ?

aries

 31    29. november 2005 o 13:26

neda sa porovnat… hned som si z DVD stiahol zvukovu stopu a urobil si mp3 do prehravaca… nenormalne… ak to urobia aj s inymi albumami tak…  raspberry

Dangerous

 32    29. november 2005 o 14:28

je to prostě parádní!!!

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa