Slovakia says ‘Hello’

...alebo ako sme s Cvengom zabávali Martina s Fletchom. Takto "básnicky" by sa dal opísať štvrtkový večer s Depeche Mode vo viedeňskej Stadthalle, ktorý si všetci prítomní veľmi pochvaľovali, no a ja na úvod musím hneď priznať, že to bol môj doteraz najlepší DM koncert.

Odpustím si úvodný opis situácie pred halou, koho by už zaujímalo 3 hodinové státie s nádejou dostať sa do prvej lajny, pohrávanie sa security s našimi nervami, či to, že kvôli jednému s nich som sa dostal "len" do rady druhej, no keď tak premýšľam, vlastne mu môžem byť vďačný, pretože som tak mohol stáť vedľa "uja" Cvenga, čo samo o sebe sľubovalo skvelú zábavu.

Tak fajn, sme vnútri, okolo nás kopa fanúšikov z Maďarska, ale priatelia z Ostravy nechýbali tiež a od začiatku "žhavili" publikum. Nedá mi pripomenúť oddanosť fanúšikov, s ktorou som sa stretol. Pred halou totiž stáli dievčatá z New Yorku a s týpkom z Argentíny! si vymieňali zážitky z koncertov po Európe. Mimochodom, ten týpek je zrejme u DM známa persóna... jeden z členov tímu skupiny mu pred halou dal na seba kontakt s tým, že si uňho v Miláne a ďalších dvoch mestách môže vyzdvihnúť voľné vstupenky. No ale späť do haly.

5 minút pred plánovaným začiatkom vchádzajú na pódium The Bravery. Vedel som do čoho idem, poznám ich debutový album a varovania, že naživo za veľa nestoja, musím dnes odbiť smiechom. Až na dva malé detaily - hrozne ozvučení a spevák nadopovaný akýmsi svinstvom, aby sa udržal v prevádzkyschopnom stave - to bolo skutočne vydarené vystúpenie. Veľmi sa mi to páčilo, rezké, príjemne rockové a moderné. Spevák síce akoby kopíroval štýl vystupovania Trenta Reznora z NIN, ale to výsledný príjemný dojem nepokazilo. Dokonca ani publikum neprotestovalo a každú skladbu odmenilo vlažným aplauzom. A potom, veď to poznáte, rozsvietia sa svetlá, nastúpia pódiový technici a 30 minút sa čaká na hlavné hviezdy večera. A tie boli opäť príjemné, pretože z reproduktorov znel nám už známy dj-ský set, ktorý sa aspoň mne osobne veľmi páči.

Počas družného rozhovoru Cvengo vytiahol hlavnú "zbraň" večera a krátko na to zhasli svetlá. Spomeniete si na ten mrazivý pocit, ktorý väčšina z vás už niekoľkokrát zažila? Nechýbal ani tentoraz. Sveteľná guľa všetkých zdraví "Hello", reflektory osvetlia siluetu emblému albumu "Playing The Angel" a na pódium postupne prichádzajú Christian, Peter, Fletch, Martin, no a samozrejme Mr. Gahan, ktorý si ešte predtým potľapne rukou so zvukármi, by všetko večer klaplo na 100%. Setlist nechystal žiadne prekvapenie, možno aj preto, že sme ho videli tesne pred koncertom u kameramana, no taktika nechať sa strhnúť davom, ktorú som zvolil, sa osvedčila, takže som sa prenáramne bavil... a to som ešte netušil ako skvele sa to vyvinie. Už počas "A Pain That I´m Used To" sme s Cvengom na Fletcha vypálili odkaz na papieri znejúci "Fletch On The Catwalk". Fletch to veľmi skoro zaregistroval, začal sa smiať a naznačil niečo v štýle "To asi nie"... ale urobil nám radosť. Keď sme to ukázali Martinovi, takisto zareagoval srdečným úsmevom... chcete poznať reakciu Mr. Gahana? Skúsim byť slušný, to gesto veľmi príjemné nebolo, niečo v štýle "Choďte s tým niekam...". Bolo nám jasné, kto má v skupine zmysel pre humor a koho zaujíma len skutočne 100% profesionálny výkon a dokonalý "imidž" v očiach publika.

Nevadí, Davida sme zo zábavy vynechali. Späť k setlistu. David šlapal vážne na plno, reakcie publika ho len hecovali a tak "John The Revelator" odspieval vážne bravúrne a dal zo seba všetko. Nijak inak tomu nebolo v každej jednej skladbe, čo publikum odmenilo odspievaním celého setlistu spolu s ním, a čo bolo príjemné, aj člen security pod pódiom, hoci chrbtom otočený k pódiu, spieval tiež. Depeche Mode sú od svojich začiatkoch spájaní s termínom "technická dokonalosť" a platí to dodnes. Koncert bol do sekundy presne načasovaný, žiadne odbočenie od vopred stanoveného plánu, špičkový zvuk, skvelé projekcie, Gahan s Gorem, čo by skúsení pódioví harcovníci už takisto vedia, v ktorej časti koncertu kontaktovať publikum, aby dostali tú najlepšiu odozvu. Človek si pri tom uvedomí, že je dobré ich vidieť iba raz na konkrétnom turné, pretože potom vás sotva niečo prekvapí.

Najväčší úspech mali samozrejme osvedčené vypalováky ako "Behind The Whee", "Walking In My Shoes", "Never Let Me Down Again", ale musím priznať, že "Precious" je v koncertom prevedení veľmi vydarená skladba, takisto "The Sinner In Me", kde sa Gore počas svojho gitarového partu nechal parádne vyhecovať a hru maximálne prežíval. Úžasný pohľad. No a samozrejme "Suffer Well", tu sa chalani skutočne snažili, čomu nasvedčovala aj reakcia publika. Hala prakticky odspievala celú skladbu. Zlatým klincom hlavného setu bola posledná štvorica skladieb, ktorú otvárala "I Feel You". Je treba podotknúť, že v lepšom prevedení ju skupina nezahrala ani na Devotional Tour. Famózne! K tomu dokonalá projekcia v podobe peknej dievčiny, skutočná pastva pre oči a uši. "Behind The Wheel" a "Personal Jesus", no kto by si ich nevychutnal, ako aj záverečnú "Enjoy The Silence", ktorú poznajú snáď všetci na svete.

Prvá rozlúčka a burácajúce publikum, ktoré bolo na moje prekvapenie fantasticky hlučné (to sa oproti roku 2001 nedá ani porovnať, vtedy to bolo veľmi vlažné), a návrat Martina na pódium so skladbou "Shake The Disease". Počas skladby som vytiahol jeden z Cvengových "manifestov" s nápisom "Slovakia says 'Hello'" a úpenlivo sa snažil, aby si to Martin všimol. Skladbu naozaj prežíval, mal som pocit, že nič okolo seba nevníma, ale na jej konci zaznelo z jeho úst čosi nezrozumiteľné, Martin totiž pristúpil k mikrofónu a rozprával v miernom preklone, a po koncerte mi zopár chalanov vravelo, že povedal niečo v zmysle... "yeah... Depeche Mode say "Hello"... no ja osobne ruku do ohňa za to nedám, ale je to príjemný pocit.

Či raz niektoré mesto dostane šancu a zaznie toľko spomínaná "Photographic", to je snáď len vo hviezdach, v každom prípade mala "Just Can´t Get Enough" veľký úspech a Depeche Mode sa pri nej skvele zabávali. Akoby pri tej skladbe spomínali na časy, kedy ju ako smrkáči hrali v anglických kluboch. Goremu nie a nie zmiznúť z tváre úprimný úsmev. Po Everything Counts skupina opäť opúšťa pódium, aby sa vrátila odohrať hymnus, na ktorý tak všetci čakali. "Never Let Me Down Again". Depeche Mode majú smolu. Zrejme túto skladbu už budú musieť hrať do smrti. Od prvej chvíle sa dvíhali ruky a mávali zo strany na stranu, Gore začal gitarový úvod na kolenách ako rocker, Fletch skákal meter do výšky, Christian takmer rozmlátil bicie a David neustále smeroval mikrofón do publika. No a potom to prišlo, krátka rozcvička rúk, či ich všetci ešte máme, a potom David rozhýbal celý "les"... nádherný pohľad, myslím, že človek pritom zabudne na celú podstatu svojho bytia a nechá sa únášať tou vlnou eufórie. Do poslednej sekundy skladby David hecoval publikum nech neprestáva, zrejme pre tento pohľad sa im oplatí na pódiu vydžať.

Úplný záver koncertu patril Martinovi a Davidovi na plošine, kde spoločne odspievali "Goodnight Lovers". Napriek tomu, že sa mi osobne táto skladba nepáči, to vyznelo veľmi príjemne, akoby sa Dave s Martinom stali súčasťou publika. A potom už posledná rozlúčka a boli preč.

Čo dodať na záver? Asi jediné. Vážení, kto ešte nemá lístok na koncert Depeche Mode v Bratislave, 11.júna 2006, nech neváha a čo najskôr si ho zaobstará. Predstava nažhaveného a temperamentného 30-tisícového davu je prísľubom skutočne nezabudnuteľného zážitku a také niečo by ste si predsa nenechali ujsť, či áno?

Setlist koncertu:

Intro
A Pain That I'm Used To
John The Revelator
A Question Of Time
Policy Of Truth
Precious
Walking In My Shoes
Suffer Well
Damaged People
Home
I Want It All
The Sinner In Me
I Feel You
Behind The Wheel
World In My Eyes
Personal Jesus
Enjoy The Silence

Prídavky:
Shake The Disease
Just Can't Get Enough
Everything Counts
Never Let Me Down Again
Goodnight Lovers

"Highlight-y" večera:
John The Revelator - Davidove vokály naozaj famózne
Precious - skvele zaranžovaná verzia, ktorú Martin veľmi prežíval
Home - opäť Martin a opäť prežívanie celým duchom a telom
The Sinner In Me - najtvrdšia záležitosť večera, Goreho geniálny gitarový výstup
I Feel You - tá dievčina na plátne by stála za hriech:)
Shake The Disease - originál nemám rád, ale v Martinovom podaní...
Never Let Me Down Again - akýkoľvek komentár zbytočný


A čosi, čo k normálnej recenzií nepatrí:

Nech mi je odpustené, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že David si pred nástupom na pódium nepovie, "Tak, a teraz podám 100% výkon, urobím pre to všetko a publikum bude nadšené". Aj sme boli, má závidenia hodnú kondíciu a temperamet, len to príde trochu až príliš nacvičené, príliš umelé a postráda to akúsi príjemnú prirodzenosť a omylnosť. No napriek tomu, klobúk dolu, je to jeden z najväčších pódiových šoumenov na svete s perfektným hlasom. A disciplína je asi to, čo drží Davida pri živote.
No ale vážení, bol som neskutočne nadšený z Martina. Z neho až kričí to, že sa dokáže nad veci povzniesť, vie brať veci s humorom, všemožne skrýva svoju hanblivosť a ešte aj po 25-tich rokoch je z reakcií publika na jeho osobu v rozpakoch. A táto "nedokonalosť" ho robí neodolateľným. Veľmi sa nám s Cvengom páčilo, ako s humorom reagoval na naše výzvy. Krásne ho rozosmial náš odkaz na papieri v znení "Photographic. Načo ju vlastne skúšate?" (Samozrejme v angličtine). Hranie na gitare absolútne prežíval, pri "The Sinner In Me" sa už zdalo, že struny roztrhne... jednoducho sa po celý večer zabával a vďaka tomu môžem aj ja povedať, že to stálo za to. A keď som už spomenul "The Sinner In Me"... skvelý okamih, keď si v úvode skladby Martin spomenul, že mal prebehnúť pódiom, strhol sa, urobil zopár smiešnych poskokov, na ktoré musel zjavne vynaložiť určitú námahu (predsalen, nielen Fletchovi narástol pupok), ale zobral to s humorom a po tomto športovom výkone sa z chuti sám na sebe zasmial. A ešte k Fletchovi... je vidno, že ho Martin naučil brať veci s humorom, čo na tom, že z neho hudobník nikdy nebude. Jeho nemiznúci úsmev je vždy zárukou pohody a hlavne pocitu, že je so skupinou všetko v poriadku.

Takže na úplný záver, ďakujem pánom z Depeche Mode a hlavne Cvengovi, že som sa vo Viedni skvele bavil, ako aj ostatným ľuďom z depechemode.sk, ktorí sa tiež svojou prítomnosťou postarali o skvelý zážitok.

Depeche Mode, Live in Vienna, 16.2.2006

"Slovakia says Hello" v akcii

Goodnight Lovers

Goodnight Lovers

Predkapela: The Bravery

Názory Devotees (115)

rumours

 1    17. február 2006 o 14:48

perfektní recenze, děkuji moc,
potěšilo mne to…


Dangerous

 2    17. február 2006 o 14:48

Skvělý monghi smile Díky!

Btw. Perfektní fotky!


chmelko

 3    17. február 2006 o 14:51

no monghi ani ste sa nepochválili čo s cvengom pripravujete grin
no tie fotky čumím, Gabo dobrá práca, dík


Rammstein

 4    17. február 2006 o 14:55

Fakt som poteseny z tejto recenzie . Dik . Asi to bol bomba koncert a mne neostava uz nic ine len sa pripravit na ten nas Bratislavsky . Pohladom na listky , ktore visia na mojej pracovnej nastenke sa utesujem , ze sa BA neda zahanbit bude to este lepsie. Uz sa tesim   grin Super fotky !


Ringo

 5    17. február 2006 o 15:01

MONGHI: jsem nadsen,jednak tim ze se koncert povedl a jednak tim, ze jsem si precetl jednu z nejlepsich recenzi na koncert DM, diky. Docela to musel byt absolutni narez, kdyz uz ctu i od tebe takoveto slova nadseni. Jinak jak pises, Dave se snazi podat 100% vykon a mozna si to pred vystoupenim i rekne, ale abych pravdu rekl, treba pro me je to presne co od nej cekam. Nejlepsi vykon, nejlepsi hla, nejlepsi pohyby a pod. Je to mozna trochu az strojene, ale me prave tato technicka dokonalost DM vzdy uchvacovala. O to vice poak pobavi, kdyz se stane neco necekaneho, treba ze vypne proud, Davovi nekde ujede hlas a pod.


Ringo

 6    17. február 2006 o 15:09

Jo, a musim rici, ze ac dosud jsem DM vicemene vnimal jako Dava Gahana + ticheho nenapadneho skladatele Martina Gora, tak rovnez musim uznat, ze na me Gorac zapusobil na koncerte neskutecne. Je to obrovska persona, pan Skladadal s velkym S a jeho predstaveni bylo kapitolou samo o sobe. Oproti skvelemu roboticky presnemu a nacancanemu Davovi to byl spravny kontrast. Nesmele kroky pri snaze se pohybovat ziveji, bizardni vzhled, zkrouseny vyraz. Pri jeho zpevu bourici hala uticha a bez dechu nasloucha, semo tamo nekdo neudrzi emoce a zarve Martin a po skonceni pisne bourliva pocta publiku panu Skladatelovi.


Gabriel

 7    17. február 2006 o 15:11

Ad fotky, myslim ze sa mate skutocne na co tesit.
... dsd mi vnukla myslienku na vytvorit aj pekne wallpapery smile


Ringo

 8    17. február 2006 o 15:11

* pocta publika tam melo byt


Gabriel

 9    17. február 2006 o 15:20

Profi fotografie nájdete na conny.at.


dvestotri

 10    17. február 2006 o 15:24

Monghi - normalne mi beha po tvojej recenzii mraz po chrbte. Fakt bol to jeden z naj. koncertov, co som zazil.
Mimochodom si skvely sofer grin
Gabo - wallpapery???? skvely napad wink


chmelko

 11    17. február 2006 o 15:28

Gabo a kde si možme prezriet tvoje všetky?;-)


moloko2

 12    17. február 2006 o 15:32

Ja už fakt neviem. Boli sme 4 zo Slovenska a nám to pripadalo slabé zo strany publika.A to sme stáli delene v dvojiciach na jednej i druhej strane.
Mne sa zdalo , že Dave ide len na rutinu a nazabáva sa skutočne.
Mnohí okolo mňa len stáli max. trochu tancovali, tribúny sedeli až do finále, Personal Jesus v porovnaní s Budapestou z 2001 čajové zo strany publika.
A pritom čitam , že aké skvelé to bolo.
OK, bolo to fajn, pekne som si zaspieval a zaskákal , ale nebolo to ono.A hovorim, všetci 4 sme boli toho istého názoru.
Martin bol fakt dobrý.


Gabriel

 13    17. február 2006 o 15:35

chmelko: je to napisane v clanku smile
dvestotri: ano, mam to v takej kvalite, ze wallpapery v pohode


Ringo

 14    17. február 2006 o 15:35

MOLOKO2: a ja uz se bal, ze budou tyto reci chybet:-)))))


molon

 15    17. február 2006 o 15:38

moloko 2…celý deň som čakal na tento popud, takže ďakujem z mojho príspevku zistíš prečo…

for ringo…moloko2 neklame…


chmelko

 16    17. február 2006 o 15:40

no myslel som, či nezverejníš to na webe kde máš aj iné fotky…chcel by som vidiet zábery s auta, s pred haly a tak vieš..wink

prečo budú až v pondelok?


Gabriel

 17    17. február 2006 o 15:43

chmelko: lebo fotiek je 3,5GB, teda cca 2000 fotiek, treba ich vytriedit, upravit, dat vodoznak atd. a kedze dnes som v robote nic neurobil, tak by aj bolo na case nieco zacat smile


Ringo

 18    17. február 2006 o 15:49

MOLON: me teda v tom pripade zarazi, ze stadiony vykupuje publikum, ktere se pak muze ukousat nudou a kapelu predvadi jen nudnou rutinu u ktere se rovnez nudi a proto turne prodluzuje, aby se unudili vsichni k smrti. Nevim nevim kdo klame a jestli neklame sam sebe. To co pise Monghi v recenzi naprosto koresponduje se zazitkem, ktery mam ja z Prahy. A media nemluvi jinak (pokud tena nepise zrovna nejaky zapskly pisalek v duchodu, ktery ceka uhlazene vystoupeni Karla Gotta jako napr. na novinkach.cz:-)


molon

 19    17. február 2006 o 16:15

....to čo tu teraz napíšem radšej nech skalní fans nečítajú !!!....
...predkapely katastrofa - des a hrúza…
...koncert D.M. ešte vačšia katastrofa, aká mohla byť zahraná...okrem tých pár prívržencov ktorí stáli v tlupe pod podiom - takže sorry monghi a cvengo…viem, že som na stránke D.M. - takže ma zostrelíte bez akých koľvek problémov…
....A Pain That I’m Used To, John The Revelator - ludia pozerali a počúvali - okrem tlupy o počte 200-300 ludí pod podiom…
...A Question Of Time, Policy Of Truth…ľudia zistili, že sú na koncerte D.M. a začínajú sa ako tak hýbať...Martin sa hrá na metalistu, alebo pankáča /evidentne sa mu viac páčila Dvidova verzia A Question Of Time pretože ju hrá, tak ako ju mal David na svojom sólo turné/...moje sklamanie sa dostavilo - Dave neodspieval ani jeden refrén !!!!!...obecenstvo je tupé.../okrem tlupy pod pôdijom/
...Precious - zaspávam prvý krát, aj keď text odspievam celý a sanžím sa aspoň vlniť - okrem toho, že sa tri krát pomýlili v skladbe - to zahrali o 1/3 pomalšie - Dave evidentne nesíhal spevom - refrén doťahuje z povzdiali od mikrofónu…
...Walking In My Shoes - totálna bomba - hala buráca - neskutočná atmosféra…animácie sú priam dokonalé so spomienkou na 90-te roky…
...Suffer Well…opať ľudia trápne bádajú - čo je to za skladbu - okrem tlupy pod podiom…
...Damaged People, Home, I Want It All…najvačší kameň úrazu - ľudia zaspávajú, sadajú si a pôsobia unaveným dojmom - tri slaďáky za sebou - to je aj na jedného trocha veľa…avšak arnažmá v Home - totálna bomba, fantasticky zahraté...I Want is all….des a hrúza = katastrofa /pritom je to jedna z mojich naj skladieb na novom albume/
...I Feel You - Dave sa drží za gule ako Michael Jackson - čož je priam desivé, ale aranžmá a všetko okolo - totálna bomba,Behind The Wheel - bomba,World In My Eyes - bomba, Personal Jesus - bomba, Enjoy The Silence - moje druhé sklamanie Dave opať neodspieval ani jeden refrén…
...Shake The Disease - ak niekto napíše na túto skladbu, že originál nemá rád - tak konkrétne u mňa nie je depešák - je to jedna z naj skladieb akú kedy zložili - mal som dojem, že v celej hale som ju odspieval sám s Martinom…absolútna špica večera,...Just Can’t Get Enough - klasika ostane klasikou nič nové - ľudia sa bavia,Everything Counts - moderný šat - chaotický, ale pre mňa super…Never Let Me Down Again - niet čo dodať
Goodnight Lovers…ja teda neviem, kde bol cvengo a monghi, ke´d to hrali, ale záver nepatril Dave&Martin;, ale cela kapela robila zadné vokály a navyše ešte aj hrali - takže neviem ?!?!?!
...pódiové výbežky do obecenstva - úplná zbytočnosť - Dave tam bol sám len tri krát - áno dobre čítate - som si to odrátal, Martin - dva a na záver jedenkrát spolu/...

...čo dodať...Dave pôsobil velice unaveno a vyznel ako by sa mu nechcelo a mal to rýchlo za sebou, Martin evidentne pôsobil dojmom smutného čierneho aniela - podal kvalitný výkon, ale tých pár úsmevov na jeho tvári nasvedčovalo tomu, že ho niečo tlačí na srdiečku, viac ako D.M…
...Christian ???...evidentne to bol jeho večer - Dave ho hucka a neustále nabádal, aby sa predviedol veď je doma - a skutočne bubnoval, ako o dušu…
...Andrew - už sme zvyknutí na jeho pokyvovanie, poskakovanie, mávanie a úsmevy ktoré sú adresované do publika…sná´d len, že mu chutí jesť a pravdepodobne má rád pifčo - pupek má statočný...
...záver - úplne biedno odohraný koncer - ktorý potvrdil, že D.M. stačí úplne zahrať skladby z prvých albumov po violator a stále bude vypredané...nové skladby bez akej koľvek odozvy - nuda na place a nezájem s vyčkávaním, veď zahrajú niečo staršie a bude fasa…

...AK SOM NIEKOHO TÝMTO ČLÁNKOM URAZIL, TAK SA DOPERDU OMLÚVAM - JE TO LEN MÓJ DOJEM A MOŽNO AJ VIACERÝCH - SNÁĎ SA LEN MODLÍM, ŹE OPEN BUDE NABÚCHANÉ STRINAMI…

molon

 


molon

 20    17. február 2006 o 16:21

Ringo…ty si depešák telom a dušou, v živote nevpovieš na D.M. krivé slovo, alebo myšlienku, ale necho´d niekedy do kotla, ale nasmeruj si to do výšin, aby si to celé sledoval - ja som išiel na ten koncert s týmto duchom, nakľko ste tu už všetko opísali od počiatku ich turné, čo sa deje na pôdiu, čo budú hrať a všetko okolo…tak som sledoval atmosféru publika, každý moment čo sa odohral na podiu, proste tieto veci ma zaujmali…
...bola to katastrofa - bez srandy a bez urážky…
...snáď jednou vetou zletá Praha a zlatá atmosféra v hale…

...apropo - prišli sme do stat hale o 19-15…úplne bezproblémov som sa porpechádzal všade kde som chcel, aj poploche - čiže - úplne bez problémov si sa dostal kam si chcel a kde si chcel…organizačne dokonale zvládnuté...


molon

 21    17. február 2006 o 16:32

...a opať sa mi tu potvrdzuje pravidlo skalních fans - že všetko čo je nové o D.M. je najlepšie…a to nie je dobré...


Monghi

 22    17. február 2006 o 16:45

molon: je nepochybne, ze z kazdeho kuta haly sa javi dianie na podiu odlisne… hold, bol som medzi tymi 300 ludmi a nechal som sa nimi strhnut, ale nelutujem toho… okolo mna spieval kazdy a vzdy, ked som sa obzrel za seba, alebo reflektory osvietili priestory na sebenie, tak vacsina ludi tam tancovala… koniec koncov, o co ide… kazdy si veci uziva po svojom… mozno v Londyne to budem vidiet inak, tam ide totiz do tych nestastnych priestorov na sedenie:)

a fakt ma potesila tvoja veta: “...Shake The Disease - ak niekto napíše na túto skladbu, že originál nemá rád - tak konkrétne u mňa nie je depešák” smile to len dokazuje fakt, ze som sa za depesaka nikdy nepokladal, ale tych troch (spolu s Alanom a Vincem) mam priserne rad, hlavne pre ich nazory na tento svet… wink


molon

 23    17. február 2006 o 16:51

monghi…v pohode - nechcel som sa svojím článkom nikoho dotknúť - ide len o môj celkový dojem…áno - celá hala budrácala a spievala, ale len v klasických “staršinách”...
Shake the disease - nedopustím na tú skladbu - je geniálna…


dvestotri

 24    17. február 2006 o 20:01

Ja som sedel ( vlastne stal ) uplne v zadnom rade v hale a mozem povedat, ze sa bavila cela hala. Osobne som sa najviac bavil na Suffer Well, Everything Counts. Ale ostatne boli tiez fantasticke.
Molon - neboj nikoho si sa nedotkol. Treba vyjadrit svoj nazor. Od toho tu toto forum je. Netreba sa bat. Aj ked vela ludi si mysli nieco ine.
A este podla mna je skvely napad koncit koncert skladbou GL.
Vlastne zaver koncertu je NLMDA.
GL je taka ceresnicka na torte
grin


molon

 25    18. február 2006 o 15:48

dvestotri…jasné, ja len aby to nezobral niekto v zlom, že tu neustále niečo na D.M. kritizujem…počúvam ich od ich prvopočiatkov, takže som zyknutý na niakú latku - žial vo štvrtok ju neprekonali v mojom prípade, ani o centimeter…

GL…v pohode, až na ten černoský “gospell” ten tam nemusím…

grin


alana

 26    18. február 2006 o 23:30

Toto je jasne, ze vzdy bude rozdiel medzi tymi co boli pod podiom a hocikde inde, lebo pod podiom to vrie aj ked je hala mrtva.
Ale shake the disease ma tesi. Dufajm, ze bude.


Ema

 27    18. február 2006 o 23:51

jezisi UZ SE NEMUZU DOCKAT 11. Června!!!!!!!!!!Moc diky za clanek. :-D


nissan

 28    19. február 2006 o 09:08

aj nitrianske krídlo ultrafans sa veľmi tešilo z konceru o čom ma museli samozrejme hneď po live informovať a dokonca sa mi vyhrážajú, že ak nepôjdem dobrovoľne s nimi do Blavy, tak ma odvlečú násilím. Nechápem, veď ja rád pôjdem, len verím, že bude dosť lístkov aj v deň konania koncertu.


Monghi

 29    19. február 2006 o 10:39

tomy(nissan)... opytaj sa tych ultrafans, ci to neboli oni, s ktorymi sme rovnako v Kittse/Jarovciach nespravne odbocili… chalani mali Octaviu:) Ale dobri “rodaci” si vzdy pomozu a tak sme spolocne nasli tu spravnu cestu:)


Roman

 30    19. február 2006 o 12:07

Ja mam listky na oba Londynske koncerty. Jeden den pod podium a druhy na sedenie. To bude zaujimave porovnavat.


molon

 31    19. február 2006 o 12:26

Roman…to teda bude…potom niečo napíš...


Monghi

 32    19. február 2006 o 13:05

z Londyna bude urcite report… minimalne na finalnom koncert budem aj ja:) Listky uz mame a na prvy pojdeme skusit priekupnikov pred halu, vsak chmelko;)


Lilian

 33    20. február 2006 o 06:16

Krásne čítanie, hlavne ten part o Fletchovi a Matových tanečných kreáciach a ako ste sa snažili upriamiť ich pozornosť...len tak ďalej…


Dangerous

 34    20. február 2006 o 07:20

Díky molone za tvůj příspěvek. Také velice zajímavý. btw.. Je u tebe depešák ten kdo nejde do kotle pod podium??? smile


agarvaen

 35    20. február 2006 o 07:22

Tak to si bol ty Monghi tam vedla mna stojaci a mavajuci na Fletcha. Fletch na ten catwalk povedal nieco take ako I am shy a zostal schovany za svojim ufom. Inac potvrdzujem aj mojim subjektivnym nazorom tvoje tvrdenie o lepsom koncerte ako v Prahe. teda neviem ako vas ale man bohovsky bavil ten pocit spolupatricnosti ked Christian daval rytmus spievajucemu publiku po skonceni Just can get enough alebo Gordenov mini doprovod po Everything Counts.Ale tiez sa neviem ubranit pocitu ze sa sem tam niekto pomylil but nobody`s perfect.


Monghi

 36    20. február 2006 o 07:27

agarvaen… no je mozne, ze vedla teba stal Cvengo… ja som mal biele tricko s dlhym rukavom:)


Ringo

 37    20. február 2006 o 07:57

MOLON: Tvuj dlouhy post ktery ma charakterizovat koncert DM mi prijde uplne z jineho sveta a napsal by jsi jej pokazde, at by se delo cokoliv, to mi je jasne. Presne takovehle clanky muzeme cist o DM od jejich prvniho koncertu, stejne tak v obdobich jejich nejvetsi slavy (opevovany Devotional Tour v anglii strhali jako ze DM chteji delat rock a delaji jej naprosto blbe a pod.). To je jedna vec.

Druha vec - ja pod podiem v Praze nebyl, byl jsem v mistech na sezeni a publikum se tam bavilo stejne dobre, jako dole. To ze se pri plouzacich seda me osobne neni uplne nepochopitelne, protoze ty skladby jsou poslechove odpocinkove zalezitosti jak pro publikum, tak pro kapelu.

Treti vec - pises jaky jsi depesak, kolik koncertu jsi s nima uz projezdil v 80. letech a pod. a zarazi te zze si Dave saha mezi nohy. To je docela usmevne, protoze on to delal vzdy. Uz kdyz koukam treba na Live in Hamburg z 84 roku, tam ma ruku mezi nohama kazdou chvili. Dokonce lze vysledovat v Davove presne naprogramovanych show, kdy to dela. Napr. v Question of time kdyz zpiva “my little one” - tam si to pripmo vychutnava. V Personal Jesus je to taky pravidlem. Je to proste soucast jeho choreografie. Divne ze jsis toho nikdy nevsiml a ted te to zarazi:-)

Proste tvuj report je zpravou cloveka, ktery se nebavil, hledal chyby a mel pocit, ze se ostatni nudi stejne jako ty.


molon

 38    20. február 2006 o 08:01

dangerous…nie to si vôbec nemyslím - len od nás z TN som tam stretol do 50 ľudí - ktorí sú totlaní depešáci a neboli v kotli, sedeli v hladisku a pod…takže nemyslím si, že boli len v kotli…


molon

 39    20. február 2006 o 08:12

Ringo….no opať udieraš vysoko a evidentne ti ide len o to ma opať vytočiť...tak ideme na to…
....pokaždý krát by si skritizoval…kamaráde, takú “p” možeš napísať len s provokácie k mojej osobe…ja na D.M. nedopustím a to že sa mi nepáčil koncert - nemusíš hneď pretvárť do množného čísla - takže pozor druhý krát si radšej rozmysli čo napíšeš na kritiku - alebo nesúhlas…atmosféra z Exicer tour v Prahe pred pár rokmi - to bolo niečo neskutočné - živé massy…žial “osteraich” bol u mňa minimálne pri nových skladbách veľkým odpadom…áno čítaš dobre…staré skladby - totálna bomba…

...neviem nebol som v Prahe tento rok, tak neviem posúdiť...

...už som ťa upozornil na jednu vec aspoň sto krát - JA NIE SOM DEPEŠÁK !!!...vyrastal som na hudbe D.M. a zostal som jej verný - to je všetko….
...“gule” ???...vieš neznášam buzerantov - čo chvala bohu Dave nie je, tak preto ten údiv, ale každý máme svoju úchylku…

...no a k tým chybám - to ani nechi vedieť koľko ich spravili - to by som musel napísať zvlášť report a to sa mi ani nechce…neviem ako ty, ale ja som sa neskutočne bavil - či tancom, či spevom - žiaľ len na starých osvedčených veciach…


chmelko

 40    20. február 2006 o 08:18

molon, prosím napíš chyby ktoré si si všimol, celkom ma to zaujíma…


Dangerous

 41    20. február 2006 o 08:20

to molon: to Dejvíkovo chytnutí, víš kde, je úplně normální a věřím, že se tam taky občas držíš smile Ale jen když se nikdo nedívá, viď? tak psssst smile


Dangerous

 42    20. február 2006 o 08:25

to molon: takže podle tebe totální depešáci z TN (50ks) seděli??? No to je dobré...V Praze jsem viděl i nototální depešáky co při koncertě na místech k sezení stáli….Já nedám samozřejmě na Prahu dopustit - a zážitky z kotle vynikající, podobné jako monghi z Vídně! kotel je kotel…ale jinak opravdu díky za tvou recenzi, protože každý máme jiné oči, bohužel jich máme všichni málo-pouze jeden pár, co ten jeden pár může vidět?? smile


Si

 43    20. február 2006 o 08:32

Bol to naozaj skvely koncert !!! Bez debaty ! DM je proste DM !


molon

 44    20. február 2006 o 08:52

chmelko…Precious - odspievaná neskutočne falošne - Dave sa trápil za mikrofónom - podľa mňa to bolo jeho utrpenie…
I Wnat is all - neprávne - nepresne zahraný prechod z tej spievanej časti do inštrumentálnej…
...world in my eyes, alebo behind the wheel - Dave zabudol spievať - pripojil sa neskôr…

...to sú vyslovene prkotiny - ale sú to profíci a oni velice dobre vedia ako to oklamať...a apropó ani neviem o kapela, ktorá by minimálne raz počas svojho vystúpenia nespravila niaký kix…


molon

 45    20. február 2006 o 08:53

dangerous…chodia tam aj králi… tongue laugh


molon

 46    20. február 2006 o 08:54

dangerous…kotol je kotol…práve pozerám konečne celý koncert v klude a vo velmi dobrej kvalite live in chicago…a poviem ti, že vidím a počujem, že je znovu trochu ináč odohratý...


chmelko

 47    20. február 2006 o 09:01

molon, precious suhlasím, Dave sa trápi u skoro u každého zaznámu čo som zatial počul..
btw, dostalo sa mi do ruky celkom kvalitné, aspon myslím video s Anaheimu, neviem sa zbavit pocitu ale v Amerike bol Dave omnoho viac v pohode ako v europe..možno preto, že to bol začiatok tour a užíval si to viac-hlavne ten kontakt s publikom..nepamatam si, žeby niekde podal mikrofon konkretnemu človekovi aby niečo zaspieval…


Dangerous

 48    20. február 2006 o 09:01

to molon: smile


saDaM

 49    20. február 2006 o 09:05

,,...a poviem ti, že vidím a počujem, že je znovu trochu ináč odohratý...” - Molon vsak aspon vidis/pocujes ze oni aj inprovizuju   lol lol lol


Dangerous

 50    20. február 2006 o 09:05

S tím Davem v pohodě, uvědomte si jaké je počasí, a frekvenci koncertů, hlasivky a koncentrace dostávají zabrat. Koncerty jsou, přátelé, hlavně o atmosféře, chci-li slyšet kvalitní Daveův hlas mohu vzít jakkoukoliv studiovou nahrávku, třeba Some great reward nebo Playing the angel smile


saDaM

 51    20. február 2006 o 09:07

iMprovizuju - tam malo byt :-D


molon

 52    20. február 2006 o 09:14

chmelko…ten anaheim - mám stiahnutý už na 80% a v ukážke som videl, že je to tiež celkom v dobrej kvalite, takže pozriem…
...ale v jednom s tebou súhlasím - amerika je amerika a európa je európa…je tam citeľný rozdiel, či už v tom, že tam začínali, alebo ???...ja neviem…vrele odporúčam kolegom vo fórume si stiahnuť niaký koncert z ameriky a potom niaký z európy a len tak pre zábavu porovanať...

...viva D.M….


molon

 53    20. február 2006 o 09:15

sadam…ono tých improvizácií moc nemôžu robiť - pretože zo spodu ide kvantum samplov, ale aj tak sa vždy úžasne bavia, keď hrajú...hlavne Andy… lol


molon

 54    20. február 2006 o 09:16

dangerous…asi tak niako… :-D


Ringo

 55    20. február 2006 o 10:48

MOLON: ja se bavil i u novych veci - a publikum v Praze take. Suffer Well byla prijata neskutecne vrele, mel jsem pomalu dojem, ze si divaci mysleli ze je to Enjoy the Silence:-) Precious byl v Praze emotivni zazitek predevsim a Dave jej v Praze zazpival skvele. Nevim jak ve Vidni, to nemohu posoudit. Sinner In Me - kde tam proboha muzes nalezt chybu. Ta pisen je zvukove bohata a rozervana. At by to zahral jakkoliv, nepoznas ktery zvuk byl umyslny a ktery kixnuty. Ale to je jedno. Protoze chyby k lidem patri a ani dM nejsou bezchybni, v Everything Counts nasekaji chybu temer v kazdem koncerte, protoze se tam nekdo neumi trefit do klaves a kolikrat zahraje pocatky tech tahlych tonu zdvojene nez se trefi do spravne klavesy. Ale to k tomu proste patri a rozhodne na koncert nejedu proto, abych kazdou minutku drobnohledem sledoval, kdy konecne udela kdo chybu, abych to mohl na foru zepsut. Vis, kdyby ses normalne nevazane bavil a nesledoval - nova vec, to je fuj, to nebudu ani vnimat, publikum? A, tamhle nekdo sedi, urcite se nudi, coz znamena ze je to cele nuda, jak jsi ostatne ocekaval.


chmelko

 56    20. február 2006 o 11:10

btw,počas toho tiahleho partu pri world in my eyes, kde potom Dave predstaví Fletcha, tak Fletch to skutočne hrá a vy, že nieje muzikant grin


molon

 57    20. február 2006 o 11:12

Ringo…bez komentára…koncert vo Wiedni bol prevelice biedny…je to čiste len môj názor…vidíš, komentáre ostatných - údajne to bol super koncert…v pohode…napíšem to znovu - u Vás skalných je velkou chybou to, že všetko nové u D.M. je naj… - a to je prevelice biedny názor…sleduj odkazy tých ľudí, ako v prvom rade vyberú komentár k starým skladbám a pokiaľ tu nie je taký xicht ako ja, tak sa k novinkám ani nevyjadria…vidíš to protirečenie…niečo sa tu načne a už je každý hrdina…neskutočne mám niekdy zmiešané dojmy z príspevkov, ktoré tu čítam…ale asi to tak má byť...


molon

 58    20. február 2006 o 11:14

chmelko…Andy ten hral tentokrát neskutočne veľa, sám som sa divil ako je to možné - kua, ale on skutočne hral…avšak záleží aj na tom, či kábel nemal pichnutý v kvetináči…


Dangerous

 59    20. február 2006 o 11:18

to molon: Gabo už zpřístupnil celý koncert z Prahy, je to sice jenom audio, ale atmosféra je z toho krásně cítit….fantastickáááááááááááá!


ReZZ

 60    20. február 2006 o 11:24

Plne sa stotoznujem s tymto clankom, atmoska bola cool, bol som tam prezil som a dufam,ze v BA si to zopakujem OPEN AIR!!!  :-D


Ringo

 61    20. február 2006 o 11:25

MOLON: ja jsem clovek odjakziva kriticky a mirne pesimisticky, takze naoipak, k novym vecem pristupuji velmi opatrne a s neduverou, s mirnym predsudkem, ze to uz nemuze prekonat nic tak dokonaleho jako bylo v minulosti. Takze tady se fakt mylis. Nebyl pro me problem zkritizovat z fleku Exciter. Ale kdyz je neco fakt dobre, bavim se u toho a budi to ve mne nadseni, tak proc si to sakra neuzit a proste uznat, ze to je fakt povedene. Uvedom si co napsal Monghi a to neni clovek, ktery by vse od DM nove chvalil. Spise naopak. Takze kde je asi chyba? Vis, kdybych sel na koncert s tim, ze DM uz nejsou co byvali, ze proste predvedou koncert bez Alanoveho aranzma, a ze uz proste neprekroci svuj stin a ze to bude nuda a budu se tam schvalne nudit jen proto, abych ukazal vsem jaky jsem king a koukam na to s nadhledem zatimco ostatni se trapne bavi a vzbuzuji v sobe detinske naivni nadseni, tak to bych mohl skutecne zkritizovat naprosto vsechno a nebyl by to zadny problem a okoli by mohlo klidne souhlasne prikyvovat, protoze spatnou vec jde pohledem cloveka udelat z cehokoliv, at je to jakkoliv dobre a povedene. Akorat se divim, ze nektere bavi takto zit:-)


molon

 62    20. február 2006 o 11:48

mr-dee…mám na to svoje dôvody…smola - ale sktočne ich nemusím…ak medzi nich patríš - tak tak isto znovu smola…


molon

 63    20. február 2006 o 11:49

dangerous…Praha je len jedna - to plne schvalujem…


molon

 64    20. február 2006 o 11:53

Ringo…znovu je v tvojom článku silno opisovaná moja osoba…kua už som ti napísal raz, že tento koncert - jeden, jediný sa mne osobne skutočne napáčil…!!!....to jekutočne tak zlé ?!?!?!?!?!?!...bože, tak keď si Dave niekde v krčme prdne - tak budem rád a budem tlieskať a mám byť nadšený ?!?!?!?!...kua, keď sa mi niečo neľúbi tak sa mi niečo neľúbi….


Ringo

 65    20. február 2006 o 11:58

MOLON: jestli jsi se v mem postu nasel a plne to tu priznavas, tak ok, to te cti. Priznej si jedno, asi fakt starnes a proste ti uz nejde uzivat si tak, jako tomu byvalo drive. Nikdo nerika ze mame Davovi sezrat uplne vse, to ani nahodou. Ale kyz se zadari, tak se zadari a uznam to. Nelibilo se ti, ok, beru. Tak ma znit tvuj osobni pocit a postoj. A ne “lidi, bylo to fakt ubohe, lidi se nudili a Dave tam sel predvest jen rutinu, aby uz to mel za sebou”. Nikoliv. Ty jsi se tam nudil a ty sis tam sel odbyt svou rutinu koncertu DM, pobavit se u starych pisni a nove te nebraly. Citis ten rozdil?


moloko2

 66    20. február 2006 o 13:20

Ježiško neopakujme atmosferu z Viedne v Blave…To by bolo trápne.
My sme do Viedne prišli s tým , že prežijeme zázrak. A ktomu nestačí kapela ale treba aj publikum.
Možno, že som príliš emotivny typ ,ja jednoducho chcem prežit každý koncert na 100%. Očakávam od publika aby spievalo a skákalo až do poslednej sekundy.(OK, v Martinovej pasáži môžeme sa vydýchnut)
Ak by to bola iná kapela , tak poviem, že to bolo dobré. Ale je to DM, kultová kapela No.1 na svete. Kapela môjho života. Sakra, boli pasáže ked som si myslel , že som na jubilejnom zraze dôchodcov.
Ci DM hrajú perfektne alebo nie, to je jedno.Nie sú najlepší muzikanti na svete, to je jasné. Priestor pre impro tam nie je…
Pod podiom je všetko iné. Je tam iná intenzita. Ale aj tam sa našli vo velkom počte jedinci , ktorý stáli a pozerali počas celého koncertu.
Abhaken, dúfam , že v Bp. to bude lepšie, nehovoriac o Blave.I ked tá angličtina robí ludom problémy…

 


Beladona

 67    20. február 2006 o 13:26

Skvela recenze Monghi, vitej doma grin
Jen mne osobne nepripada Daveovo vystupovani jako dokonale nacvicena show, ktera ma ohromit lidi. Spis mam dojem, ze ty roky opakovane pozy zakryvaji roztomile rozpaky a lehkou bezradnost, cim ty lidi pobavit. Zvyk, ktery mu doda jistotu.


matahari

 68    20. február 2006 o 13:38

2 dangerous & molon> Praha rulezzzzzz!!!!!!;-)

inac Monghi> super recenzia…ale tie pravopisne chyby :-x
a tiez si nemyslim, ze by Dave/ovo vystupovanie bolo nejake neprirodzene,alebo tak…v Prahe to bolo napriklad uplne vidiet, ako sa bavil, fakt si to uzival, predvadzal sa ako maly chlapec, az sa na nom Martin musel smiat :-D ...mne to pripadalo velmi spontanne… kiss


Monghi

 69    20. február 2006 o 13:52

natahari… hanbim sa, uz som opravil, aspon to co som si vsimol…


Dangerous

 70    20. február 2006 o 13:53

to monghi: když Dave vyzpívável Walking in my shoooooes, dostal se mu v Praze ohromný potlesk a Dave reagoval: Thank you! Bylo to i ve Vídni??


ReZZ

 71    20. február 2006 o 14:01

BTW. este som zabudol, neviete nahodou kde sa daju zohnat tie DJ-sety co sa hrali pred koncertom? Boli dost dobre…. wink thanx


Gabriel

 72    20. február 2006 o 14:10

ReZZ: http://rapidshare.de/files/12775687/pre-show_TTA.mp3


Monghi

 73    20. február 2006 o 14:19

dangerous: to si vazne nepamatam


Ringo

 74    20. február 2006 o 14:22

MOLOKO2: chapu co chces rici. Cekas bourlivejsi reakce. Znam ten pocit. V Ostrave jsem se misty citil trapne, protoze kapela k necemu vyzvala publikum a ono nic. Stydel jsem se za vsechny. Mozna byly takoveto mista i v publiku ve Vidni. Ale generalizovat to na cele publikum neni uplne fer. Chapu ze jestlize jses zrovna v miste, kde je mrtvo, citis zklamani. Nevim vsak proc se na tobe veze Molon s tim, ze mizerny vykon predvedla i kapela.


Dangerous

 75    20. február 2006 o 14:42

to Ringo: v Ostravě????


Ringo

 76    20. február 2006 o 14:49

DANGEROUS: ano, v Ostrave. Predvedli perfektni industrialni a pyromanskou show jaka nema obdoby. a presdskokanem byli Apocalyptica, takze slo defakto o mega dvojkoncert. Ale to publikum….no, samozrejme pod podiem byl kotel, ale vice v zadu ocividne lide, kteri nevedeli na co jdou.


Ringo

 77    20. február 2006 o 14:50

ja zapomel napsat Rammsteini:-))))) sorry:-)))


molon

 78    20. február 2006 o 15:43

for all…už sa mi tu nechce rozpisovať do nekonečna a vyvracať názory ktoré sú opačné...tím čo sa to páčilo vo Wiedni, tým to neberiem, tým čo sa to nepáčilo ako mne, tak s tými zdielam rovnaký názor…
...v mojom živote to bol najslabší výkon, aký som kedy u D.M. videl…
houg


molon

 79    20. február 2006 o 15:44

...to ten de/vision dopadol tak zle v sobotu, ke´d tu nieje nikde ani zmienka o tom ?!?!?!?!.... :cry:


Gabriel

 80    20. február 2006 o 16:16

molon: asi preto, ze toto je depechemode web


molon

 81    20. február 2006 o 16:29

Gabriel…myslel som si, že mi napíšeš presne to čo si napísal…tak dík…


Ender

 82    20. február 2006 o 17:07

Koncert to bol celkom prijemny. Mna osobne sklamala Question of time, Dave mohol trochu viac odspievat - on vsak nevedel, ze sa ludkovia nezapoja natolko, aby to odspievali zanho. Vsetko ostatne vsak bolo v norme, alebo ju prekrocilo.
Recenzia sa mi zda trochu ‘prehnane’ pozitivna, ale chapem - ak clovek stoji pod podiom a vsetci okolo neho skacu, tancuju a hlavne spievaju, a ak sa nadovazok ‘dorozumieva’ s protagonistami, prijemny dojem je umocneny.

MOLON: Ako sledujem, len naduto prezentujes svoje sklamanie z koncertu vo Viedni, Ty tu vsak pises viac o sebe ako o samotnom DM. Asociovat genitalne dotyky homosexualitou u osoby, ktora zjavne ku gayom nepatri, len umocnuje Tvoj radikalny pristup. (Napokon, ako uz spomenul iny, nebolo to u Dave-a prvykrat.) Ved im daj vsetkym pokoj, pokial ho daju oni Tebe, smile Nie?
Hoci nepatrim medzi ‘skalnych’ DM fans, pochybujem, ze ti ortodoxni prijimaju nove albumy s obrovskym nadsenim… ano, tesia sa, ale prednost davaju predovsetkym klasike - cize tym starsim. (Aj ked, toto je individualne, takze skor prehodnot svoj radikalny postoj a nechaj dvere otvorene.)
A na zaver, esteze sa Ti paci Shake the disease, smile

Mimochodom aj ja som z Trencina, najskor som si sadol, a potom cely cas stal. DM si to zasluzia.


mildo

 83    20. február 2006 o 17:13

Gabriel: tak prečo ste tu vlastne celý čas propagovali, ze bude De/Vision party, keď  toto je depechemode web?


molon

 84    20. február 2006 o 17:19

Ender…tak potom ma poznáš a velice dobre vieš, že som tvrdohlavý...ja nikomu neberiem zážitok z D.M….ja osobne a sám som bol z koncertu sklamaný, nič viac nič menej…
...a keď už tu spomínaš nový počin PTA….tak to tu radšej ani nerozoberaj - u mňa je ten album velice prevelice slabý/ je to totálna kópia albumu A Broken Frame/ a napísal som to tu dosť krát a dos´t krát som tu bol znesený zo sveta….pretože tu na tomto fóre - je to podľa všetkých najlepší album, aký kedy D.M. vydali…


Gabriel

 85    20. február 2006 o 17:29

mildo: nikde nie je napisane, ze DM web nesmie propagovat DM pribuzne (hudobne, charakterovo) akcie. Ludia, ktori robia tieto akcie su ti isti, s ktorym napomaham pri robeni DM akcii v BA. Je pochopitelne, ze pri vzajomnej spolupraci je vyuzity potencial a navstevnost tychto sptranok na to, aby sa ludia dozvedeli aj o nejakej inej akcii, ako je DM.
Recenzia by sa uverejnila, ak by ju niekto napisal… Mozno aj fakt, ze je toto DM web, nikto sa do pisania niecoho podobneho nehrnie. Reakcie nadsencov De/Vision najdes vo fore


mildo

 86    20. február 2006 o 17:41

Gabriel: dík za vysvetlenie, už mi to je jasné...


molon

 87    20. február 2006 o 18:29

mildo, ako píše Gabriel vo fórume je celkom slušný report, musela to byť bombová akcia už len z toho, čo tam píše dotyčný, že čo hrali…mne osobne tam chýbajú ešte veci, čo poznáme aj my - niaký Project Pitchfork, Dance Or Die, Absurd Mind a pod…šak ty vieš...z čoho som ale vytešený, že tam dali Wofsheim…


mildo

 88    20. február 2006 o 19:13

molon: čital som ten report, muselo byť naozaj dobre…  Mimochodom Wolfsheim chystá dvd z casting shadows tour, ako aj nové cd s názvom Wundervoll…


Borunn

 89    20. február 2006 o 19:21

to Ringo: Koncert v Ostravě jsem taky zažil a vím přesně o čem mluvíš. Myslím že DM nejsou typem kapely, které se tohle někdy někde stane. Protože na jejich koncerty (aspoň si to myslím) chodí fanoušci a ne lidi co koupí za 600Kč na Rammstein když znají tak akorát Ameriku z hitparád a zbytek písniček jim nic neříká ( jinak vím, že je to DMweb a o jiné kapely tu rozebírat nechci.)


Ringo

 90    21. február 2006 o 07:01

TO BRENNUS: presne, a ted jak jsi to napsal, zacinam mit pocit, ze vyssi ceny listku jsou defakto pozitivem, protoze si je koupi opravdu lide, kteri chteji zazit zazitek s oblibenou kapelou a ne lide, kteri chteji byt in a jdou na to jen proto, ze se o tom vsude mluvi. 600 za listek bylo opravdu velmi malo na to, aby si jej koupila kdejaka luza.


Ringo

 91    21. február 2006 o 07:04

MOLON: ted bez urazky, protoze vim ze umis diskutovat velmi rozumne a ted ses jen opet na chvili presunul do te sve tvrdohlave zakopane arogantni polohy, ale rici ze PTA je kopii ABF je docela silla pri predpokladu, ze o hudbe toho vis opravdu spoustu. Rekl bych ze tento tvuj argument je prinejmensim prepisknuty, pokud si z nas teda tady neutahujes.


molon

 92    21. február 2006 o 08:15

Ringo…viď môj pohľad v recenzii PTA…ale aspoň vidíš, že sem chodia neustále ľudia, ktorí tak isto tvrdia, že nový album D.M. nie je nič moc…na to som chcel poukázať...osobne si myslím, že nám “starším” xsichtom tam chýba niečo také z obdobia toho orechového a Vám “mladším” sa to páči, lebo je to nové - je to vybočenie…ale nikdy som nenapísal, že D.M. pre mňa zhasli - naopak som rád, že D.M. sú tu, žijú, hrajú, koncertujú - proste všetko tak ako má byť...a to, že som odpísal koncert vo Wiedni, je čiste len a len môj názor a problém - ja neviem, ale v tej prahe sa vždy cítim ako v jednej rodine…počkáme na Blavu a uvidíme - som nesmierne zvedavý, aký bude set list - open…možno, že prekvapia a urobia prierez tvorby…ja neviem - nevidím do nich, ale obmieňanie starých skladieb možno nasvedčuje tomu, že sa niečo skúša, aj keď je to zatiaľ len v “klavírnych” verziách…niaký ten festival mám už za sebou a vždy hlavní headliner-i nikdy nehrajú len aktuálny posledný album…skutočne uvidíme a sám sa nechám prekvapiť a pevne verím, že opať napíšem, že to bol zážitok, ktory vo mne zanechá silný dojem…


Ringo

 93    21. február 2006 o 09:58

MOLON: moc generalizujes. Tech lidi co kritizuji PTA neni zase tak moc, rekl bych ze jsou v mensine, jde jen o to jak moc se zviditelnuji.

Druha vec je, ze neplati ze mladym se libi vse co je nove. Naopak znam Depesaky v letech kolem 18 - 20 let,. kteri nejradeji poslouchaji Speak&Spell; a Some Great Reward:-) Nevim kam spada tve pojeti mlade generace depesaku. Asi tam spadam i ja se svymi 27 lety, nicmene hudba meho srdce jsou 80. leta, popripade styl 80. let a novou tvorbu spise toleruji nez ze by me nejak extra uchvacovala. Ale to neplati pro PTA, ktere povazuji za vyborne a kvalitni a to ne proto ze by bylo nove a ja bych byl fanda do novych veci. Kdyby bylo album spatne, nebudu se bat to rici.

momentalne se treba snazim prijit na chut Subkutanu od De/Vision. Jde to tezko, ale zacinam citit ze to pujde. Zatimco u prvnich peti alb jsem byl nadsen od prvni chvile poslechu. Na druhou stranu zase musim ale rici, ze se mi casto stane, ze do hudby, na kterou si musim zvykat, se pak o to vice zamiluji. Na DM jsem si vlastne v pocatku 90. let taky docela dlouho zvykal, nez se pro me stali kapelou cislo jedna.


Dangerous

 94    21. február 2006 o 10:35

to molon: depešák? sakra co to je za pojem? lol


Ringo

 95    21. február 2006 o 14:06

Tak materialy pro DVD jsou uz natoceny. Natacelo se v Milane, viz. http://cz.depeche-mode.com/


matahari

 96    22. február 2006 o 13:22

to monghi> no to vies…s tymi chybami to posobi neprofesionalne a tento web je dost namakany, takze… grin ..ale ved vsetci sme omylni…

neviem…PTA nie je zly…ma taky novy zvuk…a po Exciteri a Dave-ovom PM je to presne taky album, ako som ocakavala…

podla mna nie je “slabsi”...je jednoducho iny…je snad Construction Time Again slabsi ako Music For The Masses?? nie…podla mna je jednoducho iny…

ale kazdy ma isto svoj najoblubenejsi…moj je SOFAD wink


saDaM

 97    22. február 2006 o 14:46

DM Vieden 16.02.2006


Moje fotky a utrzkove videa (tocene fotakom). Nemam velku pamatovu kartu, takze videa nie su cele.

http://rapidshare.de/files/13863612/DM-2006.02.16-Vienna.zip.html


lucka_dm

 98    22. február 2006 o 20:55

mongac.. no ja umrem! to si fakt pisal ty??? koxo, clovek ta na par mesiacov spusti z oci a z teba sa stane nadsenec!  lol :cool:


chmelko

 99    23. február 2006 o 08:51

monghi:navrhujem všetky príspevky preposielat cez matahari, aby bola zabezpečená 100% čistota sk.jazyka grin


karen

 100    23. február 2006 o 10:19

monghi: pekny clanocek, suhlasim, ze Daveov prejav bol trochu umely a chybala mu spontannost, ale myslim, ze si trochu nespravodlivy. Predsa len, upriamuje sa nanho najvacsia pozornost zo skupiny a spievat takmer kazdy vecer tristvrte roka… myslim, ze ina cesta ako to zvladnut asi nie je… Tolko k nemu, osobne mi pripada uchvatne, ze po tolkych rokoch a zivotnych skusenostiach odvadza vykony, ktore odvadza. My sme stali s babami nalavej strane hned pri podiu. Sklamanim pre mna osobne bola vacsina fanusikov v danom sektore. Rakusania za mnou boli celi nestastni, pretoze som vacsinu koncertu prestala, ale mali smolu… neprisla som na koncert vaznej hudby… A na Davida nemozem povedat kriveho slova, pretoze zaregistroval hlucik v nasom kute, ktory ho stale burlivo zdravil, a on nam pozdravy viackrat opatoval. Lutujem, ze som nebola dolu pri podiu, ten zazitok je predsa len iny, neporovnatelny, ale ani toto nebolo zle… Takze see you v Bratislave a tentoraz v prvej lajne!


Dangerous

 101    23. február 2006 o 11:21

to monghi: ještě malá poznámka, to jak tam popisuješ události k NLMDA to je naprosto výstižné, je to takové dost zvláštní a nevysvětlitelné a člověk si v tu chvíli přeje, aby ta píseň nikdy neskončila….


Monghi

 102    23. február 2006 o 11:54

lucka_dm… ale no! mamo!:)
karen… ale ved ja som tymto clankom Davidovi nijak nechcel ublizit, len som opisal moj pocit z jeho vystupovania.
dangerous: ono to bude asi tym, ze “silnejsi” a hymnickejsi song, ktory dokaze vyhecovat snad kazdeho, hlavne vo finalnej casti, DM hadam ani nemaju:) ... je to velmi dobra skladba, MFTM je skvely album, ku ktoremu ma viazu velmi krasne spomienky… proste, vtedy sme DM doslova zili kazduckym dnom a okamihom… no, ale kazda laska raz vyprcha a pretransformuje sa do cohosi ineho:)

chmelko: no hej, len ci by matahari mala tolko casu, pretoze mne ked stupne adrenalin a najdem cosi zaujimave o DM, musim to zverejnit co najskor:) ... a zatial mi je jedno, ci je to o polnoci alebo o siestej rano:D


Dangerous

 103    23. február 2006 o 12:05

to monghi: ano, to odpověděl starý dobrý monghi…..vyprchala…..hm…..hm ale bylo ti nádherně 16.2. po deváté hodině, že? smile ....ne já vím vyprchala….


karen

 104    23. február 2006 o 12:14

monghi: ale ved ja viem… vppohode… a vies, ja ako baba budem voci nemu vzdy makka… ved je moj liebling :-D


Monghi

 105    23. február 2006 o 12:22

dangerous: bol som na spravnom mieste, v spravnom case s tymi najspravnejsimi ludmi… co k tomu dodat?:)

karen: jasnacka wink


chmelko

 106    23. február 2006 o 12:25

monghi: práve to sa mi na tebe páči, že je vidiet, že to robíš zo srdiečka a nie z povinnosti, preto nejaká ta chybička sa dá-musí odpustit;-)


Beladona

 107    23. február 2006 o 13:54

Monghi, hod to za hlavu. Tvoje prispevky jsou natolik zajimave, ze chyby v nich vubec nevnimam.


lucka_dm

 108    23. február 2006 o 17:53

ale mongusik.. ved vies, ze ja na teba nedam dopustit :-D


Monghi

 109    23. február 2006 o 20:47

ehm… ved viem, nie? :D


helenvader

 110    24. február 2006 o 17:19

skvela recenzia, uzasne fotky. *sklada pomyselny klobuk, pripadne aj operenu capicu*


Gabriel

 111    24. február 2006 o 17:25

ad fotky: no mal som rusny tyzden, takze fotky predsa len v pondelok… nasledujuci :D


lucka_dm

 112    25. február 2006 o 09:21

monghi: este aby si nevedel :D


matahari

 113    26. február 2006 o 15:36

2 chmelko: super napad!! aspon by som tie info od monghi-ho mala ako prva!! :-D
2 monghi: ver,ze by som ten cas mala…;-)


matahari

 114    26. február 2006 o 15:50

2 monghi: dufam,ze to nevyznelo moc kriticky…ja som to tak nemyslela…proste mi to iba brutalne bije do oci… hmmm


nissan

 115    28. február 2006 o 13:23

sorry monghi, že reagujem až tak neskoro, ale keď tu je toľko príspevkov - čo je super, že človeku to chvíľu potrvá pokým sa prepracuje k odpovedi. Takže ÁNO sú to tí aj tí chlapci z Octavie.So see you in Bratislava


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa