Typický Angličan (04/2009)

Typický Angličan (04/2009)

Depeche Mode sa v roku 2009 prezentovali štúdiovým albumom "Sounds Of The Universe", ktorým opäť raz dokázali, že stále nepatria do starého železa. Pri tejto príležitosti poskytol David krátky rozhovor pre švajčiarsky denník Punkt CH.

Tak si to priznajme, Depeche Mode ste pred 29 rokmi založili hlavne preto, aby ste ľahšie balili dievčatá ...
Dave: Presne tak, ale samozrejme to nebol jediný dôvod. Kapela bol spôsob, ako vypadnúť z malého mesta a vidieť svet. Ale faktom je, že už na našom prvom turné na nás dievčatá po koncertoch vyčkávali. Vzťah na jednu noc je však bezvýznamný vec. Samozrejme, v začiatkoch sa mi zopár takýchto chybných krokov podarilo urobiť :)

Dnes si vzorný otec rodiny. Ako veľmi ti chýba ten život plný hýrenia?
Ale že absolútne. Ak je Vašim jediným cieľom v živote barový pult, tak je to príšerná nuda. Nič z toho čo bolo už pre mňa dnes nemá žiaden význam. Dnes mi príde oveľa príjemnejšie sa niekde poprechádzať s manželkou a deťmi, než niekam zájsť na drink.

Album "Sounds Of The Universe" je v poradí druhým, na ktorom si sa podieľal aj autorsky. Je dnes Tvoje ego spokojné?
Dalo by sa to tak povedať :) 29 rokov som mal skvelého učiteľa v podobe nášho hlavného skladateľa, Martina Gorea. Nakoniec je to aj tak vždy o tom istom: hudba sa Vás musí dotýkať a my s Martinom sa chceme zachytiť.

Prečo Tvoje texty vyznievajú vždy tak tragicky?
V tomto smere som typický Angličan, my vidíme vždy veci čierne. Nikdy by som nedokázal napísať pieseň o vzťahu, kde sa dvaja cítia ako v siedmom nebi. To je pekne nudná téma.

Takže preferuješ skôr piesne o tom, ako sa všetko rúca.
Presne, bolesť a trápenie sú skvelé. Mimochodom, pri písaní som sa toho veľa o sebe naučil. Napr. aj to, že si ešte stále dokážem pripustiť zlé pocity.

Máš pocit, že si Depeche Mode vždy získavali zaslúžený rešpekt?
No, na konci 1980tych rokov sme sa až zúfalo "zápasili", či už s novinármi, ale aj inými hudobníkmi, o to, aby sme boli správne chápaní. Ale už veľmi dlho ma takéto niečo netrápi. Sme na scéne už 29 rokov a také niečo sa jednoducho nedá ignorovať.

Existujú nejaké hity Depeche Mode, ktoré Ti už, takpovediac, "lezú na nervy"?
Pár by sa ich našlo, ale zasa, mnoho je takých, na ktoré som už jednoducho zabudol. Zakaždým, keď vyberáme tituly pre nové turné, akoby sa mi obnovovala pamäť.

zdroj: .ch, 04/2029

Názory Devotees (5)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa