‘Pitivo máme naozaj radi’ - Smash Hits, 1987

Počujte! Depeche Mode majú párty - teda, majú tam kopu pitia, stoly sa prehýbajú pod množstvom jedál, predstierajú, že sú kozmonauti, padajú a vystrájajú pod stolmi, kradnú si drinky, naháňajú ľudí... teda, aby sme boli presní, bavia sa tak všetci okrem Alana Wildera...

Sylvia Patterson s fotografom Paulom Riderom s nimi na chvíľu hodili reč pri poháriku s Tizerom.

Na zdravie! Kto by tomu veril? Depeche Mode - jedni z najvýznamnejších, najnáladovejších, najdepresívnejších synthypopových nositeľov zlých správ v celom zaspatom vesmíre sa rozhodli usporiadať párty pre najorginálnejší britský popový magazín. Teda pre nás! Hurá! A dôvod tohto nečakaného a náhleho ošiaľu: sú otrávení z označenia, že sú pri rozhovoroch nudní. Blafujú pri vyhliadke na "formálnu konverzáciu" s "novinármi" zo Smash Hits a to preto, že práve oni ich označili za "nudných" a to práve teraz, keď ani v najmenšom nie sú nudné osobnosti popu (teda až na Alana Wildera). A okrem toho strávili posledných 9 mesiacov v ústraní a teraz sú... späť! So záležitosťou s názvom "Strangelove", ktorá síce znie ako hociktorá iná z milióna vecí Depeche Mode, ale čo tam potom, aj tak je to dobrá skladba! Tak hurá oslavovať! No ale pekne po poriadku...

19:00

Kopli sme do seba rýchleho panáka. Team Smash Hits prešľapuje predo dvermi super vykričaného Edwardian Suite dvora hotela Kenilworth v centrálnom Londýne - divné prostredie, no kraľuje mu obrovský banketový stôl zdobený asi 487-mimi druhmi príborov, dlhočizný "buffetový" stôl, z jednej strany plný podozrivých jedál a z druhej strany plný fliaš alkoholu všetkých druhov, aké len ľudstvo pozná. Depeche Mode sú veľmi štedrá skupina. A hľa! Tamto prichádzajú. Naši "hostitelia" pre dnešný večer.

"No dobre," zreve usmiaty Dave Gahan, a podá si ruku s každým, koho po ceste k stolu stretne. "Dajme si nejaký drink! Ha haa!"

Fíha! Chlapec sa nám rozbehol za nosatým čašníkom, ktorý síce pripravený, no trochu zmätený stojí za barovým pultom, trochu pred miešaním nápojov zažartuje, pri mixovaní prehodí zopár slov, len aby bol k zákazníkovi čo najbližšie. No čo dodať. Depeche Mode sú najpriateľskejšie, najšťastnejšie popové hviezdy, aké kedy existovali. Teda... až na Alana Wildera, ktorý sa rozhodol v tichosti a sám posedávať za jedálnym stolom s pohárom toho najlepšieho piva a nasilu sa usmieva. Môj bože.

"Zdravííííím!" zapiští z mikrofónu prepojeným s magneťákom bláznivý "mediálny" šéf hovoriaci si Chris, ktorý organizuje celú dnešnú akciu. Je z Mute Records, nahrávacej spoločnosti Depeche Mode, ktorá je takisto "hostiteľom" dnešného večera. V momente vyťahuje z igelitovej tačky asi bilión plagátov s portrétmi Depešákov a porozhadzuje ich po všetkých stoloch, na parket, trávnik, vešiaky. Po tomto "plagátovom výbuchu" chalani zo skupiny schytia spreje a postriekajú pristavené plátno. Pekne to páchlo, z čoho zostal nosatý čašník na chvíľu pekne nervózny. Martin si po tejto akcií privlastnil magneťák a začal prítomný dav "liečiť" výberom strhujúcich, no absolútne neznámych skladieb z pripraveného bohatého hudobného archívu. Medzitým Dave odkryl gigantický, svetielkujúci oranžový megafón s nápisom "Bong" a umiestnil ho rovno doprostred jedálneho stola, čo mu však na kráse veľmi nepridalo.

"Je to presne ten, ktorý je odfotený na obale nášho singla," vysvetľuje. "Bong, tak sa tá vec volá. No, akože zo žartu, ha ha ha! (?) No podľa mňa je to len obyčajný megafón natretý špeciálnou farbou. V troch vrstvách!"

"Začínam byť hladný," zapiští Andy "Fletch" Fletcher, chlapík s najväčším, a asi nikdy nekončiacim úsmevom v pope. "Môžeme sa do toho pustiť? Prosím..." Chris, keďže je tu dnes šéf, povie "áno". Supéér.

20:00

Okolo stola sa zakráda super nosatý čašník číslo 2, prináša nám naporcovaný melón (ten si dávajú Martin a Alan, keďže sú vegetariáni) a akýsi neidentifikovateľný druh šalátu (ten zasa pre zmenu bleskovo skonzumujú Dave a Andy). Takisto bleskovo zmizla bohatá nádielka piva a vína, to už vďaka všetkým štyrom, k čomu Dave už len dodal, "pitivo máme naozaj radi". Samozrejme aj to bolo súčasťou konverzácie pri večeri a Smash Hits, magazín s najväčšími ušami v celom vesmíre ich so zaujatosťou počúval...

"A toto je čo?" zamrmle Dave, zaujatý piskľavým zvukom z magneťáku a schuťou sa pustí do šalátu,

"To je David" (David Bowie), odvrkne naštvato Martin.

"Jaj Daaaavid," zarehoce sa ironicky Dave, "hehe.. buubiibuu! Ha Ha Ha! A táto je jeho najlepšia! On je inak úplne hrozný. Počul som nedávno s ním rozhovor v rádiu a fakt sa pokúšal rozprávať tým jeho "cockney" prízvukom, ha ha ha! Povedal som "shruuuuuup!" a on zasa "yeah, roight, yeah" - má fakt príšerný "cockney" prízvuk. Tuším má za sebou to svoje nóbl obdobie, nie? Potom ešte prešiel cez "zženštenú" periódu a teraz opäť prežíva svoje "cockney street-cred" obdobie."

Alan: "A’roight mate (slang.) ha haaa! Patetické!"
Andy: "Allo dohlin’! (slang.) Ha Haaa! Myslí si, že je Tommy Steel (komik s "cockney" prízvukom)!"
Dave: (zabáva sa na tom zo všetkých najviac): "Ha! To je blbec! To je blbec! To je blbec..."

Bleskovo sa prešlo na iného interpeta, Curiosity Killed The Cat...

"Nie, Nie - The Curies... tak ich voláme my, ha haaa!" opravuje nás Dave. "To tuším oni stále používajú slovo "maaaan", nie? To je inak teraz najnovšia móda v interviách, aj Andy, podobne ako The Curies, používa "maaaan! Grooovee!". Viete, používa to vo vetách ako 'Vieš človeče, s týmto singlom sme sa vrátili späť s tomu správne rytmu.' Ha haaa! Takže ľudia to môžu parádne roztočiť. Viete, čo chcem povedať?"

Andy: "Ja ti vôbec nerozumiem!"
Dave: "To som ani nečakal." Martin v zápätí vybuchol smiechom.

Martinov smiech je veľmi nákazlivý, počuť ho najviac a neustále exploduje - asi najviac vo chvíli, keď sa debata strhne na polemiku, či je Princ Edward gay alebo nie. Záhada zostala nevyriešená, no aj tak predstierali "patriotizmus" a ďalej o tom pokračovali v "cockney" prízvuku: "Cor blimey guvvner, he goes out wiv geezers! Not like his bruvver ‘im, not like ‘is bruvver - fought in the war ’e did, fought in the war!" a tak ďalej ešte pekne dlho.

To už si depešáci pomľaskávali na hlavnom chode svojho vegetariánskeho menu, teraz neviem, či to bol moriak, garnát alebo nejaké hovädzie - bola to jednoducho príšerná zmes, všetko v podobe akéhosi šalátu. No a potom sa rozhodli, že nám porozprávajú o tom, kde trávili posledných deväť mesiacov. Oni si všetci "dali pauzu - ani jeden z nás si nevie spomenúť, kedy sme také čosi naposledy mali" (?), čiže čas trávili na rôznych dovolenkách a takisto boli vo Francúzsku, kde nahrali svoj najnovší album.

"Francúzski fanúšikovia sú neuveriteľní," zvreskne Dave. "Posedávali celý čas pred štúdiom, a akonáhle niekto z nás vyšiel von, už sa k nemu nahrnuli a so svojim typickým prízvukom ho bombardovali 'To bolo ono? To čo sme počuli bol nový singel? Bo to nový singel?' A bol tam aj jeden chlapík, dokonalý čudák, posedával pred našim hotelom doslova celé dni a noci a nikdy nič nepovedal, len nás celý čas fotografoval. Celý čas mal na sebe vojenskú bundu a my sme mali stále divný pocit, že na nás vyletí alebo čosi podobné. Takže, viete ako sme vychádzali z hotela. Vždy niekto zakričal, 'No tak ja prvý von nejdem!' 'Ani ja!' 'Ja nejdem von vôbec!' a podobne - fakt bol veľmi divný."

"Bývali sme v časti Paríža," došuchtá sa Andy, "ktorá mala prezývku 'Hovnov'. Ha Ha Ha! To preto, že tam mal psa asi každý a kde ste sa pohli, boli samé psie hovná. (blééé...) 'Hovnov' je podľa mňa ešte veľmi jemný názov, to mi verte..."

"A," preruší ho Dave. "bolo to ešte horšie, keď ste si obuli Martenzy, pretože keď ste do niečoho takého stupili... to vám asi ani nemusím hovoriť... fúúúúúj.."

No takto ešte bláznili prítomných nejaký čas... o tom, aký zbytočný je Martinov cit pre hudbu (na všetky narážky na jeho osobu odpovedal vždy "Hah! Hah! Hah!"), o tom, ako sú Taureáni najnudnejší ľudia na svete, ale teda nie naozaj, pretože David je tiež Taureán, o tom, že Martin je "pipka", pretože posledných päť minút jemnučko a starostlivo odkrajoval to, o čom si myslel, že je nejaký chutný šalát, ale v skutočnosti to mal na tanieri kus papierového podnosu - to všetko každé tri sekundy prerušovalo otváranie šampanského, do toho svetlá prskaviek, nekontrolovateľné jačanie hostesiek, ktoré najala nahrávacia spoločnosť, odniekiaľ zaznelo "Happy Birthday To Youuu!"(?), ešte hlasitejší výbuch Martinovho smiechu, keď prezradil, že celé dva mesiace nosil jeden a ten istý vybíjaný čierny kožený kabát a neustále chichúňanie, rehot a zapájanie sa do milióna rôznych zábavných konverzácií...

22:30

Po zdolaní taniera plného sladkého pečiva a čokoládovej polevy sa každý začal vytrácať na toalety. Teda, nemyslím konkrétne DM - no ale každý má predsa svoje potreby. Andy medzitým hodil krátku konverzáciu s "novinárom" zo Smash Hits a spomenul veci ako "Všetko nie je taká zábava, ako toto tu teraz, viete, niekedy sú takéto akcie pekná nuda. Patrí to jednoducho k našej práci, keď sme v štúdiu, je to práca, ale dokáže to takisto byť aj tá najnudnejšia vec na celom svete. Aby som bol úprimný, celé to robím iba kvôli peniazom. Kvôli peniazom a kvôli spomienkam, peniaze a spomienky...," . Chvíľu pôsobil melancholicky a potom v sekunde zmizol pod stolom a začal ľudí chytať za kolená (alebo čosi podobné) a tam niekde sa pripojil k hosteskám a nik nevie, čo sa dialo ďalej.

Alan Wilder, ktorý zbytok večera strávil skľúčeným hľadením na dná pivových pohárov si odskočil takisto na toaletu a Dave s Martinom sa snažili prehovoriť fotografa zo Smash Hits, že Alan si na toalete robí dobre.

Dave: "On si to tam robí! Vážne, práve teraz..."
Martin: "Jasné! On je úplný blázon!"
Dave: "Hovorím vám, šiel teraz na záchod! Ha haaah! Postavil sa mu! Nehovorte, že ste si to nevšimli, bolo mu to vidno na obočí. Keď je fakt nadržaný, tak mu obočie urobí toto (David vykrúti ľavé obočie). Nevšimli ste si to? A keď je deprimovaný, tak pravé obočie mu urobí takto (David vykrúti pravé obočie) ha haa haaah! Že je len tichý? Nie, nie, on je najstarším v našej skupine. Tuším ma 27 alebo 28 - možno si tam šiel dať len šlofíka! Či vie, že sa tu o ňom takto rozprávame? Noo.. nie! Ha hah haaah!"

Medzitým sa pri stole s nápojmi začal plač za nápojom "Gerremoff", ktorý začal dochádzať, a hostesky pozorne sledovali, či to pred "záverečnou" niekto s alkoholom vážne neprebral.

Boh môj dobrý. David nakoniec ani nepôsobí rozpačito - je totiž zamestnaný odpoveďami na všetky "dôležité" otázky: prečo na tej fotografií vyzeráš tak, ako by si mal obrovské špicaté uši a pritom v skutočnosti tak nevyzeráš (aj keď len z boku)? (To je inak fakt pravda).

Alan (ktorý sa vrátil z toalety a vyzeral inak celkom spokojne): "To nemá logiku, ha haah!"
Andy (ten práve vyliezol spod stola a vyzerá bláznivo spokojný a pritom predstiera, že je Lieutenant Sulu zo Star Trek): "I cint hold it ciptin! It was the lythium crystils ciptin! Ha hahaha!"

"A ďalšie šampanské!" zvreskne Dave - pričom sa vynorí z tmy s náručou plnou fliaš, ktoré zhrabol za neprítomnosti super nosatého čašníka pri stole s nápojmi. Môj bože...

23:00

Hostesky zrazu premenili zadnú časť Edwarian Suite na diskotéku zatiaľ čo super nosatý čašník už nadobro zmizol. Dave Gahan si s "novinárom" zo Smash Hits porovnávajú zuby a Alan Wilder vysvetľuje vesmíru, ako prežíva dnešné "aktivity".

"Podľa mňa je toto všetko absolútna fraška," zahučí počas skladby "Yes Sir I Can Boogie" od Baccara. "Takáto akcia ako toto nie je nič iné, iba fiasko. Predpokladám, že si myslíte, ako to medzi nami skvele funguje a že takto je to po celý čas - verte, nie je! Permanentne sa vadíme a to je naša realita, nie... toto. Tak, ja viem, že som cynik, ale som takisto realista."

Dlho sa sťažovať nemusel - akosi ho už nemal kto počúvať. Všetky možné druhy smrteľných koktailov sa vypili a Martin s hosteskami začali šťuchať do "žurnalistu" zo Smash Hits, ležiaceho na jedálenskom stole, a nie veľmi úspešne sa mu pokúšali stiahnuť nohavice. Nútený to vzdať sa Martin usadil na svojej stoličke a snažil sa všetkých presvedčiť, že nie je perverzný.

"Perverzný? Hah Hah Hah Haaah! Nie nie nie nie! Sukne? Tie nosím len preto, že sa mi páčia. Naozaj! Nemyslím si, že moje konanie je nejako perverzné - a to hovorím úprimne. Jediný raz, čo som na to pomyslel, bolo ešte v škole, kde sme mali dostupné francúzske knihy a jedna z nich ilustrovala francúzsky spôsob života alebo čosi podobné. Volala sa 'L´Oncle Martin', bolo to o nejakom bádateľovi a prišiel mi úžasný - výslovnosť toho názvu (použije až prehnaný francúzsky prízvuk) 'Looooncle Martaaaaan' bola ohromujúca. Takže na chvíľu som samého seba tak prezýval - na obaloch našich nahrávok, pretože som chcel, aby sa ľudia pýtali, kto je ten divný chlapík. Ale to vôbec nie je perverzné!"

Tak dosť. Naozaj už stačilo, pretože desať minút na to si Martin Gore ochotne stiahol nohavice a ten pohľad veľmi príjemný nebol. On je vážne cvok...

A tak sa skončila prvá párty, ktorú popové osobnosti pripravili pre Britský najorginálnejší popový magazín. Posmrkali sme si, porumázgali, povedali všetkým zbohom, pobrali sa svojou cestou a oni zasa svojou.... mám na mysli Depeche Mode, viete? Ich popové "veličenstvá".

autor: Sylvia Patterson
zdroj: Smash Hits 06/05/1987

Názory Devotees (52)

Milda

 1    14. február 2006 o 09:34

Ale jinak jsou to vcelku slusni chlapci smile)


Dangerous

 2    14. február 2006 o 09:38

no jestli se mu takhle smáli pokaždé když šel na toaletu, tak se nedivím, že je opustil smile


chmelko

 3    14. február 2006 o 09:49

Tak na tej party by som chcel byt:-)))
Vyzerá, že pre Alana také akcie velmi neboli..

Ináč monghi,ako vždy dík, super článok :cool:


imi1

 4    14. február 2006 o 10:01

dik monghi

zabavne ...


Beladona

 5    14. február 2006 o 10:55

Co znamena “porumázgali”?


Monghi

 6    14. február 2006 o 11:16

Poplakali, ale nie intenzivne… taky povzdych s nabehom na slzy:)


Beladona

 7    14. február 2006 o 11:20

diky Monghi, ne ze by to bylo az tak dulezity, ale to slovo me zaujalo grin


yamaha

 8    14. február 2006 o 14:20

Chudak Alan, to s tym zachodom atd. bolo fakt tvrde. Ja si naopak myslim, ze takychto clankov by tu mohlo byt co najviac. Takto najlepsie zistime co sa skryva za tym tajomnym kultom DM. Myslim, ze toto bol velmi vystizny clanok, aby sme si nerobili iluzie, co sa v kapele dialo a ake boli ich ozajstne medziludske vztahy.


chmelko

 9    14. február 2006 o 14:30

yamaha, uplný suhlas…
ale ty si také veci nezažil?ja som strávil skoro celu mladost na intraku a tam toho bolo až až:-)


yamaha

 10    14. február 2006 o 14:30

Inak Alan musel mat toho plne zuby uz asi velmi davno. Na ilustraciu citacia z dm.cz
“K nahrávání People Are People se váže jedna humorná historka z úst Alana Wildera : “Bývali bychom ji dokončili mnohem dříve, nebýt toho, že se něco muselo udělat znovu díky ‘neslavnému incidentu’, kdy se objevil jeden z členů kapely, který zakopl o napájecí kabel, a tak vytáhl zástrčku.” Wilder neoblomně tají jeho jméno, ale vzhledem k tomu, že jednou z tehdejších oblíbených zábav Martina Gorea bylo schovávání brýlí smolaře Andyho Fletchera, můžeme předpokládat kdo to asi byl grin

“Léto 1984 pak bylo ve znamení nahrávání nového alba Some Great Reward. Tentokrát zvolili studio Music Works v Londýně, a poté se na závěrečnou mixáž přesunuli do více profesionálního prostředí berlínské Hansy, kde už nahrávali loni. Nutno řící, že mírně nestíhali svůj plán, a tak toto závěrečné mixování už bylo ve skluzu. Díky tomu se ve studiu nacházeli pouze Alan Wilder, Gareth Jones a Daniel Miller. Ostatní členové kapely nechtěli rušit své dříve rezervovované termíny dovolené...”


yamaha

 11    14. február 2006 o 14:32

chmelko: jasne, z toho zachoda nie som pohorseny. Aj som som fungoval v kapele a vtipky na tuto temu boli jednymi z tych najlepsich…


Lilian

 12    14. február 2006 o 14:46

Nuž aj zo samotného článku vyplýva, že toto sedenie považoval za frašku, takže si každý môže urobiť svoj názor ale napriek tomu, že je vo svojích vyjdreniach gentleman, vedel si povedať svoje - ak sa dá veriť autentičnosti okrem iných aj knihy Stripped a pod…


Dangerous

 13    14. február 2006 o 14:55

to Lilian: no oni to považovali za frašku i ostatní, ale hráli svou hru, stejně jako Alan.  A navíc, je tady opravdu někdo kdo věří něčemu co je psáno?? Z 99% jsou to smyšlenky, typický příklad jsou poslední články o fanoušcích DM, kdy se pár přátel se ocitlo v novinách či časopisech, ale moc se divili co že to vlastně řekli smile A to jsou “bezvýznamní”..........


Lilian

 14    14. február 2006 o 14:59

to dangerous: to je fakt. Ja osobne mám radšej priame výpovede samotných členov DM, ale aj tak verím tomu, že ALAN dal do držky jednému nemenovanému členovi skupiny…


Dangerous

 15    14. február 2006 o 15:03

Lilian: Alan má 180 cm Fletch 190cm, Alan vážil 70 kg a Fletch 95kg, dost nerovnej souboj..


Lilian

 16    14. február 2006 o 15:06

Myslím, že to nie je otázka výšky a váhy ale odhodlania… alebo jednoducho mal ho dosť a sám Fletch bol z jeho reakcie tak šoknutý, že nebol schopný reakcie…ha


chmelko

 17    14. február 2006 o 15:07

No viem, že raz Fletch vyletel na Davea..ale, žeby sa Alan pobil s Fletchom?


Lilian

 18    14. február 2006 o 15:13

Tak tomu chcem veriť, ale práve preto hovorím - nižšie povedané - ak sa dá veriť autentičnosti knihy Stripped…


Dangerous

 19    14. február 2006 o 15:13

to Chmelko: ano, proslýchá se, že ji jednou natáh Alan Fletchovi, ale taky DAVE Fletchovi a to dokonce při koncertě, Fletch zase mával a nějak se připlet Daveovi do cesty, že mu snad dakl pěstí do břicha (no Devotional Tour smile


Beladona

 20    14. február 2006 o 15:18

to chmelko: taky jsem slysela, ze se Alan s Fletchem poprali nekdy okolo 1987-88. Ale presne jak pisete, pravdu znaji jenom oni. Ja ani nekdy neverim tem primym citacim, kdyz to zni moc nepravdepodobne.


chmelko

 21    14. február 2006 o 15:24

dangerous, tak ja zase si to pamatam, že sa Dave priplietol Fletchovi a ten sa do nho pustil, vidíš a tak vznikajú pomluvy :-D
je to asi jedno, len dufam, že Alan to fletchovi natrel:-)


Monghi

 22    14. február 2006 o 15:44

Ten incident sa stal pocas Masses Tour… na dm.sk je v archive o tom dokonca clanok, v ktorom to Alan sam priznava… a pise sa o tom aj v Stripped


Monghi

 23    14. február 2006 o 15:57

Takze, aby sme boli presni, stalo sa tak v roku 1988 v Salt Lake City a pojednava o tom tento rozhovor:

http://www.depechemode.sk/clanok.php?id=920_0_1_0_M


Rammstein

 24    14. február 2006 o 16:47

Tak vazeny ja som knihu Stripped cital a dost som sa aj zaujimal o dovod odchodu Alana . Je to totiz pan hudobnik a to som depesak uz ,, hodne dlouho ,, bolo mi velmi luto , ze Alan odisiel . Moj prvy ozajstny kontakt s DM bo na koncerte v Budapesti a hned som videl kto ozaj hraje a kto sa ,, flaka ,, . Vzdy ked som si prekladal clanky z Brava som cital , ze Fletch ma na starosti managersku pracu - to je ako co ??? Ak si pozorne pozriete 101 koncert tak Fletcha prsty bolia akurat s tlieskania . Suhlasim s Lilian , ze Alan je gentleman a hlavne inteligentny hudobny genius . Chybaju mi jeho zvuky , ale na druhej strane musim povedat , ze novy producent bol perfektny a zvladol to super . Zive bicie su bomba a nech sa DM a aj Alanovi dari nadalej super . K zalezitosti faciek Alana Fletchovi len tolko na vahe nezalezi a to viem z vlastnej skusenoti a Fletch mozno mal dostat aj viac ...  grin


Lilian

 25    15. február 2006 o 08:11

to Monghi: tak ten článok ma len utvrdil v tom, že ALAN bol, je a bude Človek s veľkým ” Č “, ktorý sa rodí raz za 100 rokov a taký Fletch nedosiahne jeho úroveň ani pri výške 190 cm…Len je škoda, že od DM odišiel, aj keď sa mu nijakovsky nečudujem.


Espi

 26    15. február 2006 o 09:03

Neviem, cim si ten infantilni clanok zasluzil, ze bol zverejneny na tejto stranke. To uz tu zacnime uverejnovat vyfabulovane clanky z Bravicka a z
inych teenagerskych alebo bulvarnych platkov.

Ak v tom Monghi nasiel nejake potesenie, je treba to na druhej strane respektovat, lebo vacsinou tu zverejnuje veci zaujimave. A mozno to
zaujilo aj vacsinu z Vas. Mna vobec. Takze ten moj komentar berte ako moj prudko subjektivny nazor.


yamaha

 27    15. február 2006 o 09:30

espi: No ja si prave myslim, ze je len velmi velmi dobre, ze to sem monghi dal. Ten clanok je REALITA vztahov u DM. Niekto si pred tym moze zakryvat oci a klamat sam seba, aky su DM kamarati, ako si rozumeju, pomahaju atd.
Uplne chapem Alana, preco odisiel od DM. Uz to je vobec zazrak, ze tam vydrzal s jeho inteligenciou tak dlho.

all: Alan sa nikdy nevrati do DM a DM ho nikdy nezavolaju. Je to tvrda realita, ale chapem ju.


Monghi

 28    15. február 2006 o 09:39

espi: hmm… neviem preco to beries tak vazne, ked z toho clanku, aspon ja citim, ze si DM robia srandu… a to bol aj umysel tej zorganizovanej party, aby svetu ukazali aj svoju “veselu” tvar… ja som sa pri preklade skvele zabaval… DM nie su predsa len o totalne vaznych veciach, to vies predsa velmi dobre… vedia veci dohnat do extremu… vid nahy Gore v klipe “A Queston Of Lust”...


Espi

 29    15. február 2006 o 10:40

To Monghi : Beriem to grin

To Yamaha : Fakt tu nechcem polemizovat o obsahu toho clanku, lebo podla mna on nepojednava o vztahoch vnutri kapely. Len Alana opisuju ako sa spraval, ze bol v klude a odtrpel to tam ako nejaku povinnu jazdu. A opisoval ostatnych, ktorí sa dobre zabavali a okrem spolocensky unavenych
novinarov si robili srandu aj z Alana. Druha vec je, to co pises na zaver. Ze uz to asi dokopy nedaju a to je skoda. Skodou vlastne je, ze Alan odisiel. O
skutocnych dovodoch mozeme len polemizovat v tejto diskusii. Napriklad grin


Dangerous

 30    16. február 2006 o 08:28

to Monghi: Vienna calling lol


chmelko

 31    16. február 2006 o 08:38

Dúfam, že si to tam dnes užijú;-)
monghi určite napíše potom skvelú recenziu…. :cool:


Monghi

 32    16. február 2006 o 08:44

jasne pani… sme ready:)... recenziu ale cakajte najskor v piatok podvecer… ale bude! smile


Dangerous

 33    16. február 2006 o 10:57

To monghi: moc se těším na tvojí recenzi a doufám, že neomdlíš, protože to je neskutečně fantastická show lol A monghi ať je tě pořádně slyšet, znáš to: Depeš mód! Depeš mód! Depeš mód!
lol


Dangerous

 34    16. február 2006 o 11:10

Zdá se, že přicházejí ještě lepší dny smile

http://depechemode.com/playingtheangel/index.html#sufferwell


chmelko

 35    16. február 2006 o 12:10

tak ta better days vyzerá byt pekne našlapaná...


Monghi

 36    17. február 2006 o 01:14

dangerous: bol to vazne skvely vecer… hlavne vdaka Cvengovmu skvelemu napadu, na ktory Gore s Fletchom celkom prijemne “zaberali”...viac dnes v podvecer v recenzii


Dangerous

 37    17. február 2006 o 07:10

to Monghi: tak to se opravdu moc těším smile


chmelko

 38    17. február 2006 o 08:02

monghi, tak to ma tiež dost zaujíma tongue laugh


Dangerous

 39    17. február 2006 o 08:55

to monghi: koukej vstávat, přece nebudeme čekat do večera smile


chmelko

 40    17. február 2006 o 09:04

dangerous, nechaj ho chudáka vyspat :-D
pamataš sa o ktorej si vstával ty po Prahe a jak si bol celý den mimo? lol


Dangerous

 41    17. február 2006 o 09:29

to chmelko lol lol máš pravdu chlape:) ale, že to takhle vezme pesimistu monghiho smile to jsem docela potěšen :-D


Milda

 42    17. február 2006 o 09:49

monghi, vstavat a cvicit…  :-D musis to stihnout,nez pujdu z prace, neb doma nemam net.


Dangerous

 43    17. február 2006 o 10:06

monghi: doufám, že si ten koncert nahrál minimálně třema kamerama a dáš nám to dneska stáhnout :-D


chmelko

 44    17. február 2006 o 10:14

no som zvedavý, či ten náš bludič monghi našiel konečne tu jedinu a správnu cestu :-D


Monghi

 45    17. február 2006 o 11:34

hosi, klidek, mate moj slub, ze do 15:00 to bude online:)


chmelko

 46    17. február 2006 o 11:38

Monghi, ty si si ani nebral dovolenku?Tak tomu hovorím zodpovedný človek;-)


Dangerous

 47    17. február 2006 o 12:29

to monghi: no tak monghi nepsal si do 12:00?  smile


Ringo

 48    17. február 2006 o 13:42

MONGHI: doufam ze to bude drive nez v 15:00, pak bych musel cekat az do pondelka. Jen tak ve strucnosti - libilo?


chmelko

 49    17. február 2006 o 13:59

monghi:už máš iba hodinku :cool:


chmelko

 50    17. február 2006 o 13:59

monghi:už máš iba hodinku :cool:


Monghi

 51    17. február 2006 o 14:15

ladies and gentlemen… recenzia je hotova, mozno sa bude pacit, mozno nie… este prechadza Gabovou upravou, pretoze nafotil skutocne paradne zabery… vydrzat, do 15:00 bude online urcite

ringo: ale jasne, ze libilo;)


chmelko

 52    17. február 2006 o 14:28

Tak na to sa vážne teším…


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa