Devotional Night in Košice

Súdny poslucháč a pozorovateľ rôznorodých žánrov populárnej hudby musí uznať, že z času na čas sa aj na našej "úbohej" scéne objaví nejaký ten zjav "akcie", ústiaci zo skupiny svetovej populárnej hudby. Tieto malé vpády, nazvem ich vpádmi čerstvého vzduchu, sú však zatiaľ sporadické, ale o to intenzívnejšie.

akcia : Devotional night
miesto : Dartmoor, Hlavná 69, Košice
dátum : 22.2. 2003

Pozrime sa teda, čo dala, pre niekoho úplne obyčajná, sobotňajšia noc. Stačilo, aby ste sa 22.2.2003 prechádzali s otvorenými očami poloprázdnou Hlavnou ulicou a možno podľa netradičného oblečenia poniektorých typov, by ste to mali jasné. Prvé tohtoročné stretnutie "sekty DM" sa obišlo bez väčších prekvapení či sklamaní. Jednoducho klasika, podotknem klasika pre Košičanov, ak samozrejme nerátam nový priestor.
Naposledy v "DM parties history" sa preslávený "Jánošík" stával bodom zrazu tejto "vkusovo odlišnej hudby", pretože tohtoročný februárový týždeň obsadil podzemie klubu "Dartmoor" dav ľudí, národnostne povedané "depešáci", ktorí sa zliezli z rôznych kútov Slovenska. O to, že nešlo o akciu lokálneho zrazu, nie je pochýb. Nehľadiac na vekovú generáciu, každý si mohol odniesť svoju vlastnú dávku satisfakcie.

Vrátim sa však ku samotnej party. Ťažko vopred povedať, čo môže človek očakávať od nových priestorov - samozrejme, je to vec vkusu. Z hľadiska kapacity je samozrejme nepopierateľné, že priestor nepripomínal "ten starý", ale o čo väčšie prekvapenie je, ak sa človek nájde celkom z čisto - jasna v myšlienke, ako keby bol práve súčasťou "underground scény". O kvalitu party sa starali samotní organizátori, osvetlenie bolo na vyhovujúcej úrovni, treba však priznať, že jediný negatívny dojem pre poniektorých tvorila absencia videoprojekcie. Jednoznačne sa tam nevmestila.

Základ repertoáru tvorili radové albumy, logicky vytriedené skladby, prelínané s remixami ako "Dangerous, I feel loved, Rush - samozrejme typická "My joy"- a live verzie...to už boli z iného súdka. Tvorili ich zmiešaniny z rôznych vystúpení, čo chvíľami, pôsobili zaujímavejšie než typické live albumy alebo videá.

Dostať ľudí do hysterickej zbesilej fazóny nerobilo problém, mám na mysli vsunutie hudobných blokov skupín, trocha mierne odklonených. Ako takmer stále poslucháčka musím uznať, klenot "Pictures of you" od The Cure som na party nepočula ani nepamätám. Myslím, že poniektorým vyvolala kvalitný ošiaľ. Nemalou mierou ku kvalite playlistu prispeli ak bloky U2, doslova svojou netypickou dĺžkou šokovali a kto sa tam nachádzal ako U2 fan, prišiel si na svoje, hlavne v podobe "Where the streets have no name".

Poniektorí šťastlivci si o polnoci odniesli aj pár cien z tomboly. Ďalším faktom je, že niektoré skladby síce zazneli viac krát.. ale komu to prekážalo? Ani na minútu nepochybujem, každí si našiel "to svoje"...myslím tým skladbu, pri ktorej aspoň na niekoľko minút, hodín, mohol zabudnúť na to, čo ho čaká "tam hore" až vyjde. Apropo výjsť - celý tento jav končil v skorých ranných hodinách.

Nuž, kľudne by som celú akciu mohla nazvať "testujeme nové priestory"... ale skôr by sa tento krát hodilo "testujeme aj seba" svojimi vlastnými očami, nie ľahostajnosťou. Ale pravda ako vždy, bude ležať niekde uprostred. V mene všetkých, ktorí nemali zábrany vypustiť na niekoľko hodín paru, si dovolím poďakovať sa...za celú akciu.

So, see you next time... in May (Depeche Mode Stardust Party, 24.05. v Kultúrnom dome, Košice-Myslava).

Názory Devotees (11)

Depeshak

 1    27. február 2003 o 18:51

Priznam sa ,ze mne dost vadilo to,ze sa velmi casto striedal styl piesni .Xcelo by to viac “jednoliatosti”...
Ale musim pochvalit ludi,vdaka ktorym sa party konala…


Tuty

 2    1. marec 2003 o 14:11

Dobra akcia smile  smile  smile


SquallDM

 3    2. marec 2003 o 18:17

No bolo cool raspberry Len ta projekcia tam fakt chybala ... ale aj thaq bolo cool :D


Santa

 4    4. marec 2003 o 14:40

S tym stylom suhlasim,ale myslim,ze kvalita hudby bola tiez chaba-na moj vkus to tam hralo potichu.Klub sa mi pacil,ale videoprojekcia dost chybala.


Supreme

 5    4. marec 2003 o 17:17

- aparatura bola klubova, teda sme nerozhodovali o jej vykone a isla hlasitostou snad na 120%

- videoprojekcia - majitel klubu sluboval, ze do konania party tam bude mat zakupeny videoprojektor… avsak nebol. Sam si neviem predstavit, keby aj bol, kde by voslo ake-take platno.


ecaterina

 6    5. marec 2003 o 10:22

Aj tak tam bola skvela atmosfera…Pridem aj nabuduce wink


Gabriel

 7    5. marec 2003 o 12:09

Na buduce bude party v Myslave, je tam velka sala, velke platno na projekciu, takze tam sa planuje urobit velka party so vsetkym co k tomu patri, pravdepodobne vystupi aj jedna kosicka kapela. Viac info neskor na dmsite.


ecaterina

 8    6. marec 2003 o 14:58

Bola to moja prva akcia tohto charakteru.
Budu aj nejake fotky?
Kosicka kapela?Hralo sa tam nieco take.
No,uvidime…Uz teraz sa tesim.grin


Gabriel

 9    6. marec 2003 o 19:14

Tentokrát kapela nebola, fotky taktiež. Dufam ze na dalsiu party sa nam to podari zmenit.


Tuty

 10    8. marec 2003 o 16:05

Kapela uz vstava z truhiel :D Teste sa!!!


ecaterina

 11    12. marec 2003 o 15:04

Hm,tak to som zvedava.
To je dobra sprava,Tuty..


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa