Hlasujte za Depeche Mode

Hlasujte za Depeche Mode

MTV usporadúva každý týždeň na svojom internetovom portáli rôzne hlasovania. Tento týždeň padla otázka: "Ktorý interpret by mal najlepší akustický zvuk pre Unplugged ?".

Zlatí Depeche Mode

Zlatí Depeche Mode

15. augusta oslávil album Exciter tretí mesiac na trhu ziskom zlatej platne za prekročenie hranice 500.000 predaných nosičov v U.S.A.. Možno by bola táto hranica prekročená skôr, nebyť úniku albumu dva a pól mesiaca pred jeho vydaním na intrenet.

Dátum vydania singla ‘Frelove’ posunutý

Dátum vydania singla ‘Frelove’ posunutý

Pôvodný zámer nahrávacej spoločnosti MUTE Records vydať tretí singel z albumu Exciter v polovici septembra bol zmenený, rovnako ako tomu bolo u singla "I Feel Loved". Singel "Freelove" teda očakávajte vo svojich obchodoch prvý októbrový deň (pondelok).

Depeche Mode získali cenu COMET !

Depeche Mode získali cenu COMET !

Na začiatku mesiaca sme vás informovali, že Depeche Mode sú nominovaní na cenu COMET, ktorú každoročne udeľuje nemecká hudobná stanica VIVA. V kategórii zahraničný interpret a v konkurencii Destiny's Child, Madonny, Jennifer Lopez a U2 predsa len obstáli na jednotku a včera v priamom prenose im bola odovzdaná táto najväčšia nemecká hudobná cena.

MUTE pripravuje vydanie novej výberovky

MUTE pripravuje vydanie novej výberovky

Pobočka nahrávacej spoločnosti MUTE Records pre Česko a Slovensko ohlásila vydanie ďalšej výberovej kompilácie singlov s názvom The Singles 81>98. Celý výber bude obsiahnutý na dvoch CD nosičoch a budete si ho môcť kúpiť od 3. septembra 2001. Skladby, ktoré sa budú nachádzať na tomto špeciálne limitovanom vydaní ešte nie sú známe, avšak dá sa predpokladať, že to bude zbierka všetkých singlových skladieb, ktoré DM kedy vydali.

MUTE Records vypočula hlasy fanúšikov

MUTE Records vypočula hlasy fanúšikov

Ako máte možnosť vidieť, nahrávacie spoločnosti MUTE a REPRISE Records vydali množstvo remixovaného materiálu k poslednému singlu "I Feel Loved". Drvivá väčšina je však charakteru "promo", čiže nepredajná a niektoré promo single dokonca vyšli s nákladom 25 a 4 (slovom štyri) kusy!

Predskokan Exciter Tour v Európe

Predskokan Exciter Tour v Európe

Zatiaľ čo predskokana na americkej časti Exciter Tour robí skupina Poe, v Európe to budú na tridsiatich dvoch koncertoch Fad Gadget (okrem Lipska a Hamburgu, kde si nemeckí fanúšikovia vypočujú kapelu Technique).

DM nie sú v kurze…

DM nie sú v kurze…

Pri príležitosti 4-tého ročníka Pepsi Sziget v Budapešti, hudobná stanica MTV Europe vyjadrila svoj postoj ku skupine Depeche Mode.

DM naživo v televízii

DM naživo v televízii

Depeche Mode vystúpili 7. augusta v talk show The Tonight Show With Jay Leno populárneho Jay Lena ako špeciálny hudobný hosť. Podporili tak singel "I Feel Loved". Dave vyzeral skutočne vynikajúco. DM vystúpili na sklonku júna tohto roku so skladbou "Dream On" v relácii Letterman's Late Night, kde bohužiaľ nefungoval Martinovi mikrofón, čo skladbu citeľne ochudobnilo. Tento krát Martinov mikrofón fungoval vynikajúco.

Dočkal sa odpovede…

Dočkal sa odpovede…

Konečne tu máme odozvu kritiky D. Gahana v súvislosti s jeho rozhorčenými výrokmi na nehranosť singlov Depeche Mode v BBC Radio 1.

Pozrite si video z Exciter Tour

Pozrite si video z Exciter Tour

Na stránkach MTV si môžete pozrieť celý živý záznam skladby Personal Jesus z Philadelphie, ktorý sa konal 30. júna. 2001.

Depeche Mode nominovaní na cenu COMET

Depeche Mode nominovaní na cenu COMET

Nemecká hudobná stanica VIVA každoročne usporadúva odovzdávanie cien COMET. V tomto roku nájdete v kategórii zahraničný interpret aj DM. Konkurenciu budú mať zdatnú - Destiny's Child, Madonna, Jennifer Lopez a U2. Viac informácií sa dozviete na viva.tv a na vivatexte s. 340.

Devotional a 101 na DVD?

Devotional a 101 na DVD?

Podľa dôveryhodných zdrojov vám prinášame správu o plánoch vydavateľstva MUTE Czechoslovakia vydať do konca tohto kalendárneho roku video tituly Devotional a film 101 na DVD nosičoch. Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe. O aktivitách vydavateľstva vás budeme priebežne informovať.

Dave Gahan neopustí Depeche Mode !

Dave Gahan neopustí Depeche Mode !

Internetový server ananova.com informoval, že Dave Gahan, chce spolupracovať s Björk a PJ Harvey na jeho pripravovanom, zatiaľ nepomenovanom sólovom albume.

Singel ‘I Feel Loved’ v predaji

Singel ‘I Feel Loved’ v predaji

Konečne už aj v Európe si od dnešného dňa môžete kúpiť singel I Feel Loved. Podrobnejšie informácie o singli.