koncert Depeche Mode v Bratislave

Niečo pre fanúšikov Alana Wildera

Rok 2022 otvárame príjemnou správou pre zberateľov nahrávok Alana Wildera, resp. projektu Recoil. Na august tohto roka sú pripravené vinylové edície albumov "Liguid" a "SubHuman".

Viac informácii nájdete na stránkach Juno Records.

Názory Devotees (10)

Michaela 146

 1    3. január 2022 o 21:46

SubHuman je výtečná deska. Alan je pro mě mistr s experimentování se zvukem. Průkopník samplingu o tom jsem se na vlastní uši přesvědčila v roce 2010 koncert v pražském Kulturním domě Vltavská jsem si s kamarádkou užila. Ráda bych ji pozdravila, jelikož nás zde zpovzdálí začala sledovat…Vždyť má také své kořeny na Slovensku.
Udělám si radost a svou menší sbírku vinylů obohatím smile

Monghi

 2    3. január 2022 o 23:27

suhlas smile vo Vltavskej sme sa na chvilu s Alanom aj stretli, dohodli offline rozhovor a o par mesiacov neskor zasa v BA ... skvele obdobie to bolo. A jeho albumy, to su take hudobne poklady, ale aj tak u mna zo vsetkych boduje najviac Bloodline smile

Michaela 146

 3    4. január 2022 o 23:04

@Monghi:  Souhlasím, naprosto skvělé období, můj návrat mezi fanoušky…Byla jsem mile překvapena, že stále ten hudební kolotoč jménem DM má tolik oddaných fanoušků...No a s kamarádkou jsme vyrazily na ten koncert, kamarádka si dává na čas, tak jsme dorazily pozdě jako téměř pokaždé...Ale na druhou stranu jsme odcházely jako poslední...Ale jsem ráda, že jí mám, úžasná to žena…takové milé sluníčko smile
Bloodline tak to je naprosto skvělé album ♫

grapher

 4    5. január 2022 o 11:14

Liquid a SubHuman sú absolútne pecky!!! Ked oba albumy vyšli, tak som ich točil do nemoty smile  Škoda, ze že už chlapec nerobí muziku, po rokoch diéty by to chcelo zasa niečo šťavnaté.

radoo

 5    5. január 2022 o 21:45

zrejme mu vystacia tamtiemy.stale dufam ze este nieco upecie.

Tomba

 6    6. január 2022 o 21:30

Já nejvíc miluju Unsound Methods, hlas Maggie Estep v Luscious Apparatus + Control Freak je naprosto úžasný!

jozefst

 7    10. január 2022 o 19:42

Ja neviem, kde to mám dať. No na musicserver.cz vyšiel článok o albume Duran duran Rio, ktorý vyšiel v roku 1982. Keď to porovnávm s albumom DM A broken frame z toho istého roku, tak DM mi oproti produkcii Duranu výjdu ako hračkárska produkcia. Nič v zlom. Album A broken frame veľmi mám rád. DM sa Duran duran prepracovanou produkciou vyrovnali na Construction time again. Duran duran sú veselí romantici, DM sú potemnelí realisti a tu je v oboch kapelách rozdiel. Napadlo ma také hudobné priovnanie, že u Duran duran zbalíš lásku snov hneď, u DM častokrát zostávaš v svojej nemožnosti u platonickej lásky a potemnelá hudba DM sa stáva soundrackom tvojho života.

jozefst

 8    10. január 2022 o 19:52

Ale aby som zostal v téme. Každý z členov DM, ktorý vydal sóvý projekt, mal svoju líniu. Martin coververzie, Alan svoju potemnelú tvorbu a David po čase, vďaka, že sa zo svojho drogového šialenstva dostal zas štýl rockovej kapely. Akurát “hráč na jednú klavesu a účtovník Andy” nič viacej ohľadom sólo tvorby nepriniesol, ale nezazlievam mu to. Alanová tvorba sa hodí napríklad k filmom a Je špecifická. Po tribute albume k tvorbe Talk talk som mal pocit, že sa už vyčerpal a opakuje sa a pritom stál pri zrode hudobného progresu, keďže DM bol moc na 80’s moc tvrdý pop. Žiaden, ako som to spomenul romantický Duran duran, kde “baby” balíš len tak, odháňaš ich, život je easy.

Monghi

 9    10. január 2022 o 20:50

DD vs. DM ... tam treba brat do uvahy aj prostredie, z ktoreho tie kapely vysli ... Birmingham vs. Basildon a hlavne, Duran reprezentovali taky ten honosny pop, proste to pozlatko popovej sceny. A to aj napriek tomu, ze DD su skutocni hudobnici, hrali skutocny nefalsovany pop. Velmi rychlo sa vypracovali do sveta penazi, velkych penazi, co so sebou prinasalo aj kvalitnejsiu produkciu, promo a podobne, nahravacia spolocnost sa im postarala o vsetko ... toto DM nemali, mozno v podstate ani nechceli, vsak preto odisiel Vince ... ale hudobne sa pohybovali na inej scene, od sameho zaciatku.

DD do roku 1993 drzali tempo, potom mali desat rokov “hladania”, az mam pocit, ze vdaka tomu, ze boli pod velkym labelom, tak boli nuteni nieco vydavat, aj ked nechceli, ale po roku 2000 sa zasa chytili a napr. novy album je fakt paradny. DM si aj v 1990tych rokoch udrzali to tajomno, aj po odchode Alana. Od roku 2000 je to ina kapela, ale tak ... ono to uz suvisi s vekom, ako u vsetkych hudobnikov.

Vdaka za obe kapely, mam ich velmi rad smile A hlavne, aj samotni DM to neskryvaju, ze vdaka Alanovi sa prepracovali tam, kde su dnes. Jednoducho jeho podiel na ich tvorbe je navzdy enormny, on ich naucil tej “temnote”, hoci ju vytvaral spolu s nimi, ale on jej dal ten spravny smrnc!

jozefst

 10    16. január 2022 o 21:15

Prepáčte, ale pustil som si video Shake the disease a tu DM myslím aj predbehli Duran duran, ako som komentoval v predošlých postoch. To už nie je hračkárska produkcia. Proste investovali do technológie a zveladili svoj technopop. A Alanovi ďakujem za ten brutálny zvuk. On bol naozaj “robotníkom” DM a aj človek, ktorý bol z nich najinstrumentálnejší. Veď zahral beethovenovu sonátu mesačného svitu, no neviem, čI by si poradil aj s treťou vetou tejto sonáty. Ale ten jeho od odchod od DM, ktorý si oficiálne určil na deň svojích narodenín, ak sa nemýlim, som už oželel. Keď som sa to dozvedel, bolo to na mojej hnusnej základnej vojenskej službe. Inak, keď počúvam album DM Some grat reward, tak tie skladby sú fakt zvukovo vypeckované. People are people alebo napr. Master and servant. Na kvalitnej aparatúre aj s nimi zbúrate dom. A tom mám rád ich taký špinavý zvuk napríklad na skalbe Miles away/The Truth is zo Sound of the Universe. Neviem, ale u DM sa mi páči ten ich vývoj ako u ich idolu Davia Bowieho. Len by už mohli prísť s niečím novým. Dosť dlho hybernujú ako medvede.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa