Dokument “Spirits in the Forest” v kinách SR a ČR

V tejto aktualite vás budeme priebežne informovať o kinách na Slovensku a Českej republike, ktoré sa 21. novembra zapoja do premietania celosvetovej premiéry dokumentu “Spirits in the Forest”.

Slovensko

sieť Cinemax
Bratislava - Bory Mall
Trnava - Max
Skalica - Max
Nitra - Max
Banská Bystrica - Európa
Trenčín - Max
Martin - Tulip
Žilina - Max
Poprad - Max
Prešov - Max
Košice - Optima

CinemaCity (Bratislava)
Golden Apple Cinema (Liptovský Mikuláš)

Kiná, ktoré premietajú týždeň po premiére
kino Lumière – Bratislava (26.11.)
kino Úsmev – Košice (28.11.)

Česká republika

aerofilms.cz

Rázcestník nájdete aj na spiritsintheforest.com

Podrobnosti o filme

Formát: DCP only, 2K
Zvuk: 5.1
Jazyk: Angličtina + české titulky
Dĺžka: 1 hod. 35 min.
Exkluzivny obsah pre kiná

Prepis traileru

Indra Amarjargal (Mongolsko): Keď som mala 8 rokov, počula som túto pieseň. Neviem prečo, ale uviazla som v ich hudbe. To je dôvod, prečo majú fanúšikov, ako som ja - 22 ročné dievča.

Daniel Cassús (Brazília/Nemecko): Keď sme vyrastali, všetci sme mali predstavu o tom, ako by mal vyzerať náš život.

Cristian Flueraru (Rumunsko): Nemal som na výber. Dostali sme iba stranou schválené informácie, piesne, knihy.

Dicken Schrader (Kolumbia): Moje deti odišli približne pred 2 rokmi žiť na Miami. Bola to najťažšia vec, aká sa mi kedy stala.

Liz Dwyer (USA): Je ťažké mať 14 a 17 rokov, keď sa vám rozpadá rodina takýmto spôsobom..

Carine Puzenat (Francúzsko): Mala som vážnu autonehodu a keď som sa prebudila, nič z predchádzajúceho života som si nepamätala, okrem jednej veci, ktorou sú Depeche Mode.

Depeche Mode spájajú fanúšikov v novom koncertnom filme Spirits in the Forest

Hudba spája ľudí a mení ich životy. Také je posolstvo nového filmu Depeche Mode: Spirits in the Forest. Kultová kapela a režisér Anton Corbijn, autor videoklipov Personal Jesus, či Enjoy the Silence, v ňom približujú príbeh šiestich fanúšikov na pozadí koncertu v berlínskom amfiteátri Waldbühne. Film mieri do kín už 21. novembra.

Vo väčšine koncertných záznamov vystupujú fanúšikovia ako dav bez tváre. Výnimočne možno vytušiť aspoň hrubej obrysy ich životného príbehu. Nový dokumentárny a koncertný film Depeche Mode: Spirits in the Forest má ambíciu byť výnimkou. Skúsený hudobný režisér Anton Corbijn zaznamenal veľkolepú šou legendárnej kapely v lete 2018. Ale okrem koncertu samotného sa zameral aj na príbeh šiestich najvernejších fanúšikov a natočil ich púť z ich domova až po pódium.

Depeche Mode: Spirits in the Forest je intímnym pohľadom do sveta zarytých priaznivcov slávnej kapely, ktoré možno odlišuje krajina pôvodu, kultúrne zázemie alebo vek, ale jedno majú spoločné - Depeche Mode im zásadne zmenili život. Film tak nie je len jedinečným záznamom veľkolepého koncertu, ale aj odkazom, že hudba pomáha ľuďom prekonávať ťažkosti a spájať bez ohľadu na čokoľvek.

"Som naozaj pyšný, že som súčasťou tohto filmu a silného príbehu, ktorý rozpráva. Je úžasné vidieť, ako hudba ovplyvňuje životy našich fanúšikov."podotýka frontman kapely David Gahan. A hlavný skladateľ kapely Martin Gore dopĺňa: "V dnešnom turbulentnom a rozdelenom svete hudba môže byť skutočne tou silou, ktorá ľudí spája."

Najnovší film Depeche Mode: Spirits in the Forest mieri do kín 21. novembra. Predpredaj štartuje vo štvrtok 26. septembra. Podrobnosti pre ČR nájdete na webe www.koncertyvkine.cz.

Názory Devotees (41)

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa