Anton o svojej práci

Anton Corbijn poskytol exkluzívny rozhovor stránkam u2tour.de, v ktorom sa rozoberal hlavne jeho vzťah k U2, no Depeche Mode sa jednoducho obísť nedali. Preto Vám prinášame dve najzaujímavejšie otázky, týkajúce sa aj DM. Celý rozhovor s Antonom v preklade bude zverejnený onedlho.

[b]Aký máš pocit, keď vidíš fotografie U2 alebo Depeche Mode, ktoré robil niekto iný, nie ty?[/b] Je vždy zaujímavé vidieť, ako sa k tomu postaví niekto iný. Niekedy sa objavia fotografie U2, ktoré sa mi naozaj páčia, u Depeche Mode je to zložitejšie, možno som ešte nikdy ich inú dobrú fotografiu ani nevidel. Je to vždy zvláštny pocit, prípadne nedostatok pochopenia, odhliadnuc od prípadu s Depeche Mode. S U2: oni do toho dávajú viac osobného, preto je ten výsledok vždy zaujímavejší. Problém je v tom, že mnoho ľudí postráda vízie, a to je asi najväčší problém. Myslím, že to, čo som za tie roky dosiahol s U2 a Depeche Mode bolo určité vyjadrenie a zhmotnenie vízie a nie len jednoduchá reportáž, či dokumentácia. Ale samozrejme, akceptujem, že moje vízie sú subjektívneho charakteru. [b]Aký je rozdiel v práci s U2 a Depeche Mode?[/b] No, s U2 je to vždy o stretnutiach, skutočne diskutujú o všetkom! Depeche Mode zasa idú hneď na vec, ich myslenie je veľmi odlišné. Keď ich oboznámim so svojou predstavou, jednoducho povedia "Ok, ideme na to". U2 vždy premýšľajú vo veľkom, ja naopak v malých škálach a niekedy ich tak počas celého procesu vrátim na zem. zdroj: [url=http://www.u2tour.de/specials/corbijn_EN.php]u2tour.de[/url]

Názory Devotees (4)

Faith

 1    4. august 2005 o 18:18

Súhlasím s ním! Vidno to aj na fotke vyššie, že to neni jeho dielo!

yamaha

 2    5. august 2005 o 08:37

Niekedy mam pocit, ze pre clenov kapely je DM uz len tovarnicka na peniaze a ze sa dost malo angazuju vo veciach kapely. Myslim, že mytus DM vytvaraju ludia okolo nich, ktori robia na ich hudbe a image. Staci len menovat: 1.Ich posledne albumy robia externi producenti, ktorym kapela podla ich slov “doveruje a nechava im volnu ruku”. 2. Najnovsi klip k precious dali robit tiez cloveku,ktoremu “doveruju” 3. Aj Anton to teraz v tomto rozhovore potvrdil, ze kym U2 maju nejaku predstavu, ci viziu, DM len pridu a povedia “OK, ideme na to”. Je to na zamyslenie, pretoze aby bol vklad clenov do kapely len to, ze sa raz za 4 roky zmozu na skomponovanie 10-12 skladieb, to sa mi zda trochu malo. Ale aj tak im drzim palce!

Faith

 3    5. august 2005 o 10:20

Podla prvej skladby bude tento album hudbne tiez nie urovni nejakeho dema. Citit v tom stary, silny dM feeling, ale hudobne je to dost laicky vytvorena skladba.

Vcera som pozeral opat devotional, tie skladby su prerobene uzasne, Alan je Genius! Aspon by mohli zavolat ako producenta Flood-a, ked uz na Alana niet sance. Alan a Flood mali najvacsi podiel na SOFAD a Violator, a to bol podla mna vrchol…

martin

 4    5. august 2005 o 14:02

To Faith-Flood je momentalne velmi zaneprázdnený,mixuje totiž najnovší album A-ha,no ani sa mu nečudujem,asi vie prečo…..!!!

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa