Talk Time: Daniel Miller

Na "potulkách" internetom som natrafil na minuloročný rozhovor s Danielom Millerom, v ktorom sa predstavuje ako hypermoderný človek, zvládajúci a hlavne využívajúci všetky moderné technológie online komunikácie. Raz darmo, človek, ktorý bol vždy o krok vpred pred inými hudobníkmi, nesmie zaostávať ani na komunikačnej úrovni.

[b]Ako sa nahrávacie spoločnosti vysporiadali s explóziou "zdieľania súborov"?[/b] Je jasné, že hudobníci potrebujú mať za svoju prácu zaplatené, a obe, či už obrovské, či nezávislé vydavateľstvá zasa potrebujú svoje vynaložené peniaze vrátiť späť. Pozitívna stránka tejto "novinky" je skutočnosť, že ide zrejme o potencionálne veľkú marketingovú zbraň. Do určitého bodu som ochotný podporovať politiku EMI voči tejto záležitosti, ale tiež si myslím, že je veľmi dôležité nájsť v novom formáte všetky marketingové silné stránky. Sám pripúšťam, že vlastním zopár vecí stiahnutých zo servra limewire.com. [b]Predstavuje pre vás iTunes od Apple funkčný model online predaja hudby?[/b] Príbeh iTunes už dlho reprezentuje absolútny úspech. Vyzerá to tak, že Apple sa na to vrhli správnym spôsobom, ide o absolútnu integráciu obchodu do softwéru počítača a hardwéru iPod-u.
Daniel Miller, Sonet Party, 1983
[b]A ako sa pozeráte na žalobu, ktorú podala Americká asociácia nahrávacích spoločností na prevádzkovateľov služieb zdieľania súborov?[/b] Ak obviníte zopár ľudí, v konečnom dôsledku tým dosiahnete neželaný efekt. Ukazovanie príkladov odsúdenia ľudí nemusí automaticky znamenať, že sa tým zníži kriminalita. Mnohé z týchto záležitostí sú len akýmsi "zdvihnutým prstom", ktorý má v ľuďoch vyvolať pocit, že niečo bolo zrušené. Tu nejde o otázku, či to bude mať negatívny vplyv na nahrávací priemysel, ale vypaľovanie diskov malo na to veľký dopad - zvlášť v Európe, kde širokopásmový internet nie je stále tak rozvinutý, ako v Spojených štátoch. [b]Širokopásmový internet?[/b] Veľa cestujem, takže rýchlejšie linky ma viac od mojej kancelárie oslobodzujú. Všetko, čo potrebujem skontrolovať, odobriť - či už mixy alebo grafické návrhy - mi teraz môžu ľudia poslať mailom alebo mi ich uploadnú na FTP server. Predtým mi všetky tieto veci chodili faxom alebo kuriérom, takže širokopásmový internet mi celý tento proces uľahčil a zrýchlil. Poskytuje mi tým vlastne prenosnú kanceláriu a nahrávacie štúdio zároveň. [b]Mac G5?[/b] Mám z neho zmiešané pocity, všetko o ňom znie fantasticky, ale ešte vždy používam môj laptop. Teraz sa na trhu objavuje mnoho nových vecí a môj laptop G4 s nimi o chvíľu nebude stíhať tempo. Dúfam teda, že na G5-ku nebudeme dlho čakať. [b]Nie je pojem "použiteľnosť" často vo web dizajne prehliadaný? [/b] Je to všetko len o tom, že nás má táto "použiteľnosť" nejakým spôsobom usmerniť - na našej stránke máme veľa dobrých vecí, ale sú ukryté v hlbších úrovniach. Máme ľudí, ktorí nám programujú skvelé zvukové "hračky", ale chceme, aby surfovanie našimi stránkami bolo jednoduchšie s menším množstvom flash-ových, či Shockwave záležitostí. Boli sme vlastne prvou nahrávacou spoločnosťou v Británií, ktorá mala svoju vlastnú webovú stránku. [b]Obľúbený prístroj?[/b] Vlastním Palm, ale inklinujem k môjmu laptopu, keďže som na Palme ešte nikdy neskúšal ani len písať. Zasa môj iPod sa postará o stovky mojich cd-čiek. Keď Moby minulý rok predstavoval svoj posledný album, mal pripravených okolo 20 diskov s demami - iTunes mi umožnilo k nim lepší prístup. [b]Obľúbené stránky?[/b] Nerád som nudný, ale na streaming Rádia 4 sú najlepšie stránky bbc.co.uk. Poskytujú skvelý zvuk postavený na technológií Soda. Ako hudobník si zasa vychutnávam informácie stránok native-instruments.com a ableton.com.. zdroj: The Guardian, 17/08/2003 autor: Hamish Mackintosh

Názory Devotees (1)

Jozef

 1    28. november 2004 o 11:13

Daniel so svojou Mute ukázal, že sa to dá aj inak. Jeho projekt The Normal je sám o sebe veľkým progresom, nadčasovou hudbou. Ako šéf nahrávacej firmy sa podieľal taktiež na nahrávaní skladieb DM, čo svedčí o tom, že firmu zakladal ako skôr hobby.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa