Strangelove / Sacred

Strangelove / Sacred

Album "Music For The Masses" obsahuje niekoľko dvojíc skladieb, ktoré akoby sa seba priamo nadväzovali. Jednou z takých je aj "Strangelove" s následnou "Sacred".

Strangelove

Martin (Bong 37/1998): "Veľmi sa mi páči táto skladba, je to jedna z najpopovejších skladieb na singlovej kompilácií. Ale napriek tomu som si nie istý, či u mňa ešte stále funguje ... tu a tam sme v našej kariére urobili krok nesprávnym komerčným smerom, nestáva sa nám to často, ale "Strangelove" bola príklonom na tú správnu stranu komercie. Ďalším takým príkladom je "Enjoy The Silence". Je tam istá línia ak ju prekročíte až príliš, stane sa z toho nevýrazná popová hudba."

Dave Bascombe (06/2019): "Je to jedna zo skladieb, kde som veľmi skoro zistil, že sa Martinovi nepáčilo, akým spôsobom sa so skladbou nakladalo a ako nakoniec skončila ... Myslím, že v demo podobe obsahovala rýchlu bassovú linku, no Alan ju následne spomalil a spomínam si, že Martin z toho nadšený nebol. No a ja, ako koproducent, som opäť navrhol, "no a prečo nepoužiješ obe linky?" Takže, keď sa započúvate do singlovej a albumovej verzie, tak si všimnete dve bassové linky. Martinova (pôvodná) bola urgentnejšia a rýchlejšia, tá sa použila na singlovú verziu, kdežto v albumovej verzií je bassová linka pozvolnejšia a pomalšia."

Alan (Best, 04/1989): "Jediná vec, na ktorú si pri "Strangelove" spomeniem je to množstvo času strávené nahrávaním a diskusie s tým spojené. Ani neviem, koľkokrát sme to museli prerábať. Minimálne stokrát sme museli meniť bassovú linku. Mali sme tam aj množstvo perkusií, ktoré sme nakoniec odstránili. Problém bol aj v tom, že ešte pred nahrávaním sme sa rozhodli, že skladba pôjde na singel, čo len skomplikovalo veci. Chceli sme to urobiť poriadne a to všetko s výsledkom, ktorý, podľa mňa, excelentný nie je. Koncertná verzia je pre mňa uspokojivejšia."

Alan (86 - 98 editoriál): "Skladba "Strangelove" bola presným opakom "Stripped". Bolo zložité ju dať dohromady, nakoľko pozostávala z množstva malých kúskov a bolo zložité v tom nájsť ten kľúčový prvok. Singel bol vydaný ešte pred finálnym mixom albumu "Music For The Masses" a práve v tej neskorej fáze nahrávania navštívil štúdio Daniel Miller, aby nám s tým pomohol - bola to zároveň demonštrácia jeho stále blízkeho producentského vzťahu s kapelou. Podujal sa na 12" verzií (Blind mix) a keď bola kapela pripravená na mix "Strangelove" pre album, rozhodlo sa, že albumová verzia bude obsahovať prvky Blind mixu. Čiže, na albume je vlastne výsledok pôvodnej verzie a Danielovho mixu."

Sacred

Andy (Képes, 1988): "Skladba "Sacred" je o láske, o láske ako viere."

Dave Bascombe (04/2020): "Niektoré detaily skladby "Sacred" by som zmenil, nikdy som s tou skladbou totiž nebol spokojný. Vlastnil som dokonca monitor mix tejto skladby, o ktorom som si myslel, že som ho stratil. Ale nedávno som online objavil kazetový mix, ktorý som robil a tam toho bolo viac, ako malo byť, pri tom mixe som sa snažil až príliš. Spomínam si, ako som uvažoval, "nedokážem z toho dostať všetky tie party" a Martinovi som vtedy povedal, "Myslím, že by som mal tieto party vynechať", z čoho teda veľmi nadšený nebol. Nemal som to správne namixované a zvýraznil som len určité veci, čo sa dalo pripísať mojej neskúsenosti. Myslím, že dnes by mi to šlo rozhodne lepšie. Až po tom, čo som našiel tento monitor mix ma napadlo, "takto to malo znieť". Neviem presne uviesť, čo sa mi na finálnej verzií nepáči, ale nie je to také drsné a očarujúce, aké to malo byť. Verte mi, ten "monitor mix" je omnoho lepší. Dá sa to zhrnúť asi tak, že sme tú skladbu "zbúchali za 5 minút"."

Alan (Best, 04/1989): "Rozhodne nepatrí ku skladbám, ktoré na pódiu fungujú najlepšie. Mohli sme na nej v štúdiu viac popracovať, ale radšej sme rýchlo zmixovali live verziu, keďže sme chceli každý deň mixovať jednu skladbu. Našim cieľom bolo, aby sa live verzia (101) presne zhodovala s tým, čo odznelo na koncerte v Passadene. To publikum v samotných skladbách je vložené zámerne. Nechceli sme koncertný album v štýle Simple Minds, ktorý bol vlastne kompletne prepracovaný v štúdiu. Jediné zvuky, ktoré udržiavali koncertnú atmosféru toho albumu bolo zopár aplauzov a zopár výkrikov ponechaných v úvodoch a záveroch skladieb. To nie je "live", ale "studio live"."

Názory Devotees (20)

Čítať a pridávať komentáre môžu iba zaregistrovaní a prihlásení depešáci.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa