Pop: Je dobré si pokecať

Ďalší z rozhovorov o pripravovanom albume, tentoraz s Davidom a Benom Hillierom vo víkendovom vydaní magazínu The Sunday Times. Tradične si odpúšťame úvodné analýzy dôležitých medzníkov skupiny a vrhnime sa na podstatné veci.

"Prišiel som s peknou trémou," spomína Gahan, ktorý svoj skrytý skladateľský talent po prvýkrát predstavil na jeho sólovej prvotine "Paper Monsters". "Predtým som sa nedožadoval svojich potrieb, mal som vo zvyku v štúdiu len sedieť a povaľovať sa." Nakoniec sa to, čo potreboval, stalo celkom jednoduchým. "Je to len túžba po uznaní," začne pred dlhšou pauzou. "A po pozornosti... a po ocenení."

"Je to ako v rodine," pridá svoj komentár Ben Hillier, ktorý produkoval nový štúdiový album Depeche Mode, "Playing The Angel", po tom, čo si získal skvelú reputáciu s albumami Blur a Elbow. "Martin sa rozhodol správne, keď sa vyrovnal so situáciou, či sa bude vôbec zapodievať riešením celého problému vlastným spôsobom, alebo zvolí radšej kompromis." Gahan sa zaoberá psychickými útrapami, svoje myšlienky priam vykrikuje do sveta, využívajúc pritom svoje rečnícke schopnosti, Gore je zasa chýrny svojou mlčanlivosťou, svojou rozvahou, ale vždy zasiahne presne a všetok svoj nepokoj zruší dávkou smiechu. Obaja sú však dôležitou súčasťou celku.

A je tu ešte niečo, na čo poukázal Hillier, spriaznenosť počas obdobia nezhôd. "Myslím, že im to prospieva," dodáva. "Je to to, čo ich posúva vpred. A keď k tomu pridáte ešte Fletcha, vtedy to má skutočnú silu."

"V jeden deň sa to medzi nami prejavilo naplno," spomína Gahan, "tak sme o tom hodili trochu reč - aj keď išlo o niečo veľmi veľmi osobné, zhovárali sme sa o tom akoby šlo o bežnú vec. Také silné priateľstvo sme v skupine ešte nemali, a to je to, čo nás všetkých spája."

Z Gahanových skladieb sa na album vybrali tri; o ich výber sa postaral Hillier. "Bolô dôležité, aby to, o čom som písal, korešpondovalo s Martinovou prácou," dodáva Gahan diplomaticky. "A tak sme vlastne položili základy našej spoločnej práce." Na chvíľu sa odmlčí. "Mal o tom svoje predstavy." Vo svojich predošlých rozhovoroch opisoval frontman spôsob práce a komunikácie s Gorem ako "totalitnú diktatúru". Takže pred začiatkom nahrávania albumu "Playing The Angel" v Kalifornií vedel dovtedy výhradný skladateľ skupiny veľmi dobre, aká by bola Gahanova reakcia v prípade, že by všetky skladby albumu boli opäť jeho dielom.

"Snažil som sa prostredníctvom médií Martinovi naznačiť, že viac mi takýto spôsob práce vyhovovať nebude," priznáva Gahan. "Nechcel som sa podieľať na ďalšom albume, kde by bolo opäť vidieť, že by som bol vyšachovaný z hry."

Aj keď to medzi nimi vrelo, kto vie, ako na nich hľadeli ostatní a ako vôbec vnímali fakt, že dobili Ameriku v čase, keď si na nej ostatní vylámali zuby, o čom svedčia multiplatinové albumy a vypredané štadióny? Okolo pretrvávajúcich reakcií na hudbu Depeche Mode bolo vždy cítiť závan snobstva, podobne ako okolo Pet Shop Boys, ale ani tí neboli nikdy braní vážne, pretože všetko je to len elektronika.

Ak boli Pet Shop Boys zavrhovaní za svoj neoblomný postoj, o Depeche Mode môžeme povedať, že sa stali obeťou jednostranného pohľadu na ich tvorbu. Kým som čakal na rozhovor s Gahanom, preletel som očami výtlačok Private Eyes a do očí mu udrel úvodník článku z miestnych novín. "Maliar a hanebník," (Painter and Desecrator) - vyznelo mi to, akoby niekto chybne uviedol názvy posledných albumov Depeche Mode, "Violator" a "Exciter".

Depeche Mode boli posudzovaní hlavne vďaka výstredným sexuálnym úchylkám, k čomu len dopomohla Goreho záľuba obliekať si na javisku ženské koženné veci - hoci s tým už dávno prestali, neustále im je to pripomínané. Kvalita ich hudby plnej túžob, vášne, citu, odcudzenia a hnevu tak zostáva bez povšimnutia. (Nový singel "Precious" pojednáva o Goreho obave o svoje deti, ktoré boli nedávno odlúčené od ich matky.) Takže keď si prečítate všetky tie nekoncepčné útržky, ktoré pojednávajú o tom, že Depeche Mode "rozpútali hotovú smrsť medzi 15-ročnými deckami v dlhých kabátoch, ktorí si práve prečítali Nietzscheio", asi si o autorovi pomyslíte svoje, ale takisto sa spýtate, "fakt? To je také jednoduché?". Gahan bol tiež tradične opisovaný ako ten, ktorý na začiatku ani nevedel riadne spievať, neskôr ho zasa všade opisovali ako sebazničujúceho úbožiaka, ktorý sa v LA pokúsil siahnuť si na vlastný život.

Ak sú teraz svojimi fanúšikmi Depeche Mode považovaní za priekopníkov záhrobnej duševnej hudby, tak potom je Gahan so svojim roztraseným rozsiahlym hlasom priam dokonalý tlmočník týchto skladieb. Samozrejme, dnes už nie je len ich tlmočník, dnes už spieva aj vlastné piesne. Skladby "Suffer Well", "I Want It All" a "Nothing Impossible" síce neboli napísané s konkrétnym úmyslom, ale spolu s Goreho deviatimi ostatnými skladbami znejú presvedčivo a uvoľnene (možno by tak nezneli, ak by nešlo o skladby Depeche Mode).

Obaja na album priniesli určité napätie, ktoré bolo prirodzenou súčasťou procesu jeho tvorby, a o ktorom však Hillier skoro vôbec nevedel, čím sa tak všetci vyhli fiasku ešte pred samotným nahrávaním. "Má dokonalú schopnosť stlmiť všetok svár, ktorý je tak typický medzi členmi rodiny," obdivuhodne dodáva Gahan. "Okamžite si všimol úlohy, pre ktoré sme sa my sami rozhodli a dodal, 'To je smiešne.' Chceli sme niekoho, kto by nám šéfoval, jednoducho osobnosť. Lenže on bol ako učiteľ umenia - viete, niekto, kto vás dovedie do skladu s alkoholom a cigaretami."

Ide o ich najzrozumiteľnejšie a najzaujímavejšie dielo od albumu "Violator" (1990), ktoré obsahuje minimálne štyri skladby (polemická "John The Revelator", "Precious", "Suffer Well" a "The Darkest Star"), prevyšujúce kvalitu všetkého, čo doteraz nahrali. A ako povedal Gahan, ten "totalitný diktátor" má z toho radosť tiež, hoci svojským spôsobom. "Martin vám nikdy nepovie, 'Tak toto sa mi vážne páči'. Ani ho to nedonútite nikdy povedať. Ale pozastavil sa nad tým a povedal, 'Nemyslím si, že témy, ktoré rozoberá Dave a tie, ktorým sa venujem ja, sú veľmi odlišné: je to všetko o medziľudských vzťahoch, o živote a o úlohe, ktorú v ňom zohrávame.' A ja som dodal, 'Počkaj chvíľu Mart; tak toto beriem ako kompliment.'"

"Tu nejde o žiadne absurdné problémy s egom," poznamená Hillier. "Nikto im nešlape na prsty, pretože nesprávne zaliali kávu." To je všetko len o tom, že po 25-tich rokoch objavili Depeche Mode radosť zo vzájomnej komunikácie.

Názory Devotees (90)

Bedra

 1    19. september 2005 o 07:58

Moc pěkný článek, díky.


tommy

 2    19. september 2005 o 09:03

cítim, že vynechám asi najkrajšie obdobie DM, najkrajšie z toho doôvodu, že sú konečne dospelí a komunikujú, takže konečne môžu pôsobiť prirodzene. Na druhej strane netreba sadnúť na lep všetkým vyhláseniam,ale cítim, že je to fajn.


Dangerous

 3    19. september 2005 o 10:02

“It’s their most accessible and intriguing work since 1990’s Violator !

Sakra! Já už to chci slyšet!!!

to Tomy: co je s tebou chlape, co by si vynechával, ty nechceš prožívat bolest a utrpení v různých tempech? grin


Ringo

 4    19. september 2005 o 10:02

Nechapu, proc se obcas nekde doctu, ze Dave neumi zpivat. Byl to prave jeho hlas, jeho hluboky podmanivy vokal, ktery me pritahl k teto skupine predevsim. Teprve pak jsem zhltnul ten zbytek. Dycky jsem si rikal, sakra, takovym hlubokym podmanivym hlasem zpiva malokdo (pokud teda Dava nenapodobuje). K tomu temne elektronicke podmanive zvuky a temne Martinove texty a je z toho originalni tvurci skupina jak vino. Kritiky v tom smyslu jak je psali nektere soudobe casaky vychazeji fakt z naprosteho neporozumeni a nepochopeni. Holt, co chci od nejakych jednoduchych pisalku do pubertalnich casaku, aby pochopili hudbu narocnejsi na chapani? Tezko:-) A hodnotit jestli umi/neumi zpivat….to bych musel odsoudit kazdeho druheho kdakala ktery se profiluje jen nejakym skrehotem do mikrofonu za obrovskeho hluku kytar a bubnu. Naopak Dave, to je Pan Zpevak a nikdo mi to nevymluvi:-)


chmelko

 5    19. september 2005 o 10:11

Ringo:to už si musíme na to zvyknut, že sa dočítame, že Dave nevie spievat, Martin hrat na gitare….. Myslím, že su to ludia, ktorí píšu recenzie, pretože neprerazili ináč(čest výjimkám)...
Ináč k Daveomu hlasu- raz dávno som ho počul spievat na skúške tak nízko, že aj pravoslávny knaz by s tým mal problémy smile


Dangerous

 6    19. september 2005 o 10:15

správný pohled Ringo grin

Ale ono to je vlastně jedno,
je fakt neuvěřitelné, kolik pisálci o DM napíšou kravin, a komparace s PSB, no to už je fakt směšné grin


Dangerous

 7    19. september 2005 o 10:32

to chmelko: s tím knězem to je dobrý, budeme Daveovi tak říkat grin)


Ringo

 8    19. september 2005 o 10:37

CHMELKO, DANGEROUS: dobry primer - knez. Protoze kdyz vidim live DM, tak to neni jen obycejny koncert, to je kultovni obrad.


Dangerous

 9    19. september 2005 o 10:40

přesně tak, a zdá se mi, že většina novinářů nechápe naší víru grin


chmelko

 10    19. september 2005 o 10:40

dangerous: :D

ale fakt, neviem či skúšal kolko vydrží jeho hlas, alebo zvukar smile ale bude to asi presne to, čo písal monghi v recenzii na cure v madarsku, že si na skúške Robert posadil hlas nižšie, aby vydržal koncert. Ale je to zase rozdiel, ked si ho Dave posadí nižšie oproti normálu wink


Ringo

 11    19. september 2005 o 10:47

CHMELKO: kdyz si ho posadi nize nez je normal, je to taky velmi narocne, zpivat cely koncert nize nez je normal, to musi byt peklo. Jen doufam ze to Dave nebude na koncerte tak moc tlacit krkem jako na Exciter Tour a zapoji vice hlasivky. Jak to tlaci moc krkem, tak obcas ujede do false, coz drive nedelaval. treba Condemnation na exciteru fakt prehnal, vylozene to ze sebe tlacil. Kdyby se k tomu normalne pohodove postavil a odzpival to hlasem (normalni hloubkou jak kdyz clovek mluvi), asi by to znelo lepe.


chmelko

 12    19. september 2005 o 10:53

Ringo:myslel som, že tak spieval iba na skúške, na koncerte to už bolo o poznanie vyžšie. Ináč máš pravdu, že na ONIP tak fakt spieval ináč než obyčajne…


Ringo

 13    19. september 2005 o 11:07

CHMELKO: jako me to nevadilo, bylo to takove trochu jine, zvlastni, svym zpusobem originalni, i kdyz to byl porad Dave, ale zda se mi, ze od te doby, co ma hlasove poradce (od Ultra), ze to fakt nejak tlaci moc krkem, nevim jestli mu to tak radi nebo co, ale kdysi bylo citit, ze zpiva tak nejak od pohody normalne hlasem a ty hloubky tam proste byly, az mrazive. Tedkom to jaksi krecovite tlaci. Ale ja to prenesu a bude se mi to libit i tak, ale hodne fandu co znam, tak rikaji, ze pocinaje Exciterem zacal zivaky zpivat jak prase.


chmelko

 14    19. september 2005 o 11:10

Ringo:presne…,síce niesom hlasový expert, možno mu jeho starý štýl sposoboval problemy, ale zdalo sa mi to viac čistejšie ako teraz, ale stále je to jeho hlas, tak nieje čo riešit wink


aries

 15    19. september 2005 o 11:11

gut članoček dako pohodovo je tam teraz smile  co sa tyka davidovho hlasu suhlasim s rignom ze k dM ma pritiahol v prvom rade on…potom som pochopil zvysok… najviac ma bolelo brucho od smiechu ked habera znevazoval jeho spevacky prejav a oznacil zo za nudny a monotonny…a je pravda a nikto to nepoprie ze recenzie pisu casto ti ktori sami neuspeli… :D


chmelko

 16    19. september 2005 o 11:20

aries: a kto je to Habera, aha už viem ten chrabý muškatier :D


Dangerous

 17    19. september 2005 o 11:26

počkejte chlapci, Habera se vyjadřoval k hlasu Davida Gahana?
Tomu si říká demokracie
Doufám aspoň, že dopad jako Kománková v 93 grin)


Ringo

 18    19. september 2005 o 11:29

do prdele s Haberou, ten ma co soudit, jeho styl je monotonni az hruza, kam se hrabe na Davovy hratky s hlasem,  stridani vypravne nalehave formy za tahle podmanive vokaly v ruznych polohach. Haberu asi sere, ze nedobyl Ameriku:-)


andy3

 19    19. september 2005 o 11:30

grin)) mozno aj privela alkoholu a koksu nerobi dobrotu na hlasivky…


chmelko

 20    19. september 2005 o 11:31

Myslím,že to bolo v Slovenskej superstar, ked sa jeden maník pokusil totalne zdiskreditovat enjoy the silence


Ringo

 21    19. september 2005 o 11:37

ANDY3: a nebo jo, protoze Dave v nejlepsi hvezdne ere DM chlastal, snupal koks a pak si zacal pichat herak, a jak mu to slo:-)))


Ringo

 22    19. september 2005 o 11:38

CHMELKO: a nehodnotil spise hlas toho dotycneho co tu pisen zdiskreditoval? Nicmene az Habera dosahne hlasovych kvalit Dava gahana, tak mu prijdu zatleskat:-)


andy3

 23    19. september 2005 o 11:38

to chmelko : odspieval to miro jaros a myslim, ze to bolo minimalne zaujimave, jasne, ze na original v podani davida to nebolo, ale snazil sa to podat posvojom…a uz len koli vyberu skladby postupil dalej grin))


Ringo

 24    19. september 2005 o 11:41

Mimochodem realityshow Vyvoleni byla v jednom dni na DM zalozena. Zaclo to protialkoholni ranni rozcvickou s pisni Barrel of a Gun, pak to dostal jeden ze soutezicich jako darek do diskmana. A pak na to sbalil jednu kocku v saune:-)) Mozna na to mela vliv i Pergnerova, ktera DM dost zere. Teda v dobach Esa aspon co si ji pamatuji. Kdo vi jestli nezacla tehdy brat herak, aby to zkusila jako Dave:-)))


andy3

 25    19. september 2005 o 11:43

to ringo : vzdy mu to slo, aj zurovat vzdy vedel grin))


Ringo

 26    19. september 2005 o 11:44

ANDY3: co to je “zurovat” ?


andy3

 27    19. september 2005 o 11:47

to ringo : nevies, co je “zurka” ?


Ringo

 28    19. september 2005 o 11:48

ANDY3: nevim


andy3

 29    19. september 2005 o 11:52

to ringo : zurka = zabava, flam, party, zur,...


Ringo

 30    19. september 2005 o 11:53

ANDY3: to slysim prvne


Dangerous

 31    19. september 2005 o 11:56

to Andy3, Ringo:
Bezva hoši, nejdřív to vypadalo, že se na koncertě porvete a teď CZ-SK friendship, Bravo!


andy3

 32    19. september 2005 o 11:58

to dangerous :  grin))


dodger

 33    19. september 2005 o 12:16

Ide o ich najzrozumiteľnejšie a najzaujímavejšie dielo od albumu “Violator” (1990), ktoré obsahuje minimálne štyri skladby (polemická “John The Revelator”, “Precious”, “Suffer Well” a “The Darkest Star”), prevyšujúce kvalitu všetkého, čo doteraz nahrali. A kde je “PAIN”???


chmelko

 34    19. september 2005 o 12:18

Každý máme svoje slabé chvilky wink
celkovo si myslím, že prima je najviac na DM, či už su to vyvolený, moto magazín, uputávky filmov-vždy to poteší. To Jaroša som počul len cez net, takže neviem podrobnosti, ale nehaký bohvie dojem to na mna nezanechalo…


Flecke

 35    19. september 2005 o 12:23

Ringo a Andy3 ked si chcete pokecat dajte si ICQ alebo cez forum U2U. Prosim nepraste tu diskusiu.

D.


Dangerous

 36    19. september 2005 o 12:25

to dodger, to jsou nej songy podle toho novináře, každý to může cítit jinak, ale v tuhle chvíli mě “a pain that I´m used to” uplně pohltilo a každý den musím dostat dávku téhle písně, na kterou jsem zvyklý grin)


Ringo

 37    19. september 2005 o 12:26

DANGEROUS: jo, ta isen je bomba, akorat ze mam jen tu nahravku prervanou fanousky, mas nejakou lepsi verzi? (pokud to teda neni protipravni:-)


Ringo

 38    19. september 2005 o 12:35

FLECKE: viz. nadpis tohoto clanku:-))))


Dangerous

 39    19. september 2005 o 12:38

to ringo: bohužel, mám tu stejnou nahrávju, kde Cvengo, Flecke a německé girls řvou jak divoši grin)
Ale zase to bude super si ji poslechnout v 5.1 soundu až na albu..


chmelko

 40    19. september 2005 o 12:45

dangerous:tiež sa už klepem na 5.1 verziu, už som nakukal aj svojim kolegom, aký PTA bude super. Objednali sme dohromady3, tak držte palce nech sa im to páči, lebo inak neviem… :o
neviete niekto, kedy to zo shopu začnú distribovat-v den vydania, pred, po?


Ringo

 41    19. september 2005 o 12:45

DANGEROUS: ano ano, aspon nam zbude z teto pisne aspon malinky moment prekvapeni:-) Album uz mam objednane.


Ringo

 42    19. september 2005 o 12:46

doufam ze to poslou tak, abych to mel doma aspon o den driv nebo ve stejny den jako to vyjde v obchodech. Nasralo by me kdyby jsem se na to koukal v CD shopech a musel treba tyden cekat, nez mi to doruci z dmshopu.


Dangerous

 43    19. september 2005 o 13:02

taky pořád sháním, kde bych pýtýej získal co nejdřív, ale s tím DM shopem nevím….Aby ten nápor, který je čeká 42. týden roku 2005 zvládli…


chmelko

 44    19. september 2005 o 13:10

Chlapcom verím, hlavne aby s tolkých balíčkov nezkolabovala pošta :D


dodger

 45    19. september 2005 o 13:27

Jarosa nerozoberajte,bol to len velky OMYL!!!


Flecke

 46    19. september 2005 o 13:29

Dangerous tak to jo rvali sme aleee na nemcov sme nemali :D Kazdopadne PTA v 5.1 DTS 24bit sounde bude luxus wink


dodger

 47    19. september 2005 o 13:34

to Flecke: ticho zavidim :confused:


chmelko

 48    19. september 2005 o 13:39

dodger:dočkáme sa na koncerte, Poliaci majú svoj koncert, takže v kriku by mala byt menšia konkurencia smile


Dangerous

 49    20. september 2005 o 08:44

btw. dnes je to 25 let co to hoši rozbalili u “Krokodýla” Rayleigh, Crocs! a mně to přijde, že to bylo včera, to to letí....
smile


Monghi

 50    20. september 2005 o 09:05

no jo… to som sa uz zacal ucit pisat prve pismena (co mi dnes robi sakra problem, pretoze uz roky pisem tlacenym pismom), citat zo slabikara… super casy:D


chmelko

 51    20. september 2005 o 09:08

No, ja som už začínal prvé nesmele kročky po štyroch :D


Dangerous

 52    20. september 2005 o 09:15

to máš pravdu Monghi, dnes se používáme tužku jen jako dekoraci, zvrácená to doba grin))


kinn

 53    20. september 2005 o 10:12

Podla mna dave-ov hlas neznicili primarne drogy ani alkohol .. staci len porovnat ako odspieval devotional 93 a summer tour 94, vtedy sa uz nieco muselo stat. No a potom to dopadlo ako to dopadlo , dufam ze na turne bude menej skriekat a viac spievat, ved nemusi do mikrofonu kricat, zvukari mu to radi nastavia smile Ale zla zivotosprava ma rozhodne velky podiel na kvalite hlasu.


Dangerous

 54    20. september 2005 o 10:25

na depechemode.cz kraťoučká recenze free+text

vypadá to dobře grin


seaf

 55    20. september 2005 o 10:56

omlouvám se za off topic, ale toto mne velmi potěšilo…oíšeto má slovenská kolegyně, kterou verbuji na koncert…kde bych do Blavy určitě z Čech dorazil se skupinou dalších černooděnců...takže…

Aj ja Vás zdravim,

dakujem velmi pekne za info. Velmi sa tesim. Depeche Mode je skupina ktora, ked pride do Bratislavy, tak to urcite musime ist!!! Myslim ze to bude super akcia a výborny napad. Beriem.

Len mam este jednu informaciu, ja odchadzam od 1.12.2005 do Australie a koncim v tejto firme. Budem tam asi dva mesiace, tak dufam, ze stihnem prist spat a nezmeskat tak vyznamnu spolocensku udalost a akciu. :o)


seaf

 56    20. september 2005 o 10:57

flecke really sorry za off topic smile ale toto jsem si nemohl nechat ,,ujísť,, je to dobře ? smile


Monghi

 57    20. september 2005 o 11:03

“újsť” smile (sice to vyzera ako po madarsky, ale je to rydza slovencina)


seaf

 58    20. september 2005 o 11:10

ďakujem Monghi za lekci angličtiny, pokusil jsem se a nevyšlo mi to smile takže raději říkám see you in Bratislava smile

btw ...klobouk dolů před Tvou prací zde !!

a slibuji, že konec ...of topic…ů smile


seaf

 59    20. september 2005 o 11:10

tedy za lekci slovenštiny ..pochopitelně smile


Dangerous

 60    20. september 2005 o 11:14

sakra seafe už se vyjádři grin))))


seaf

 61    20. september 2005 o 11:24

smile no jo no plácám to tu pěkně, každopádně ten e.mail od té slečny mne potěšil, tak jsem se chtěl podělit s Vámi…toť vše :confused:


Marten

 62    20. september 2005 o 11:30

to Seaf: neomluvej se za off topic - vsak je to v nazvu clanku “je dobre si pokecat”  smile


Ringo

 63    20. september 2005 o 11:31

KINN: v dobe 93 - 95 prave nejvice fetoval, takze hlas si znicil tehdy tak, ze proste spise chraptel nez predvadel hluboke vokaly. Hlas ma dnes spraveny, na CD zni perfektne a kdyz si poslechnes i Exciter Tour, tak ten hlas je dobry, hlubsi. Jeho problem je, ze se snazi rvat, nevyzpivava to do pohody jako kdysi, ale krecovite se snazi rvat, a i pres to ma treba v pisnich na exciter tour - Enjoy, Personal Jesus ci I Feel You, In Your Room, hlas perfektni. Ale u mirnych pisni, kde se rvat nehodi, jako je Waiting for the Night, Condemnation, Black Celebration, tam to zni trochu smesne.


Flecke

 64    20. september 2005 o 11:34

Sakra ved troska berte tu diskusiu ako diskusiu a nie ako chat.


Flecke

 65    20. september 2005 o 11:35

Ringo hlas si na CD dosti elektronicky upravis v dnesnej dobe. A dam svoje boty za to ze to je aj na Exciter a aj PTA.


Ringo

 66    20. september 2005 o 11:55

FLECKE: ale samozrejme, hlas upravis, muzes ho uhladit, ale pokud jde o to, aby na desce zpival nejaky charakteristicky zpevak, a Dave neni jen nejaky hejkal ktery si na zpevaka hraje, tak tam proste musi zpevak citit, ze tam je on a ze to on zpiva. Takze to asi nebude o tom, ze to dave odskrehota a oni z nej udelaji zpevaka. Tohle se dela u lacinnych kapel, ktere jsou tovarnou na prachy 1 - 2 roky a pak se na ne zapomene. Kazdopadne kdyz uz jsme u tech elektronickych uprav, ty budou asi na kazdem studiovem CD. Od kohokoliv. a Dave kdyz se na koncerte trochu zklidni a zpiva umirnene, zni to temer jako na desce. Mimochodem slysel jsi nekdy Roxette live? Na Live zneji uplne jako jina kapela. Uplne jine hlasy.


seaf

 67    20. september 2005 o 11:58

to flecke…promiň, ale musím to napsat…beru, že chceš udržet fazonu, ale sleduji Tvé reakce již dlouho a nedá mi to, abych se nevyjádřil…trochu mi to připadá jako přeháňka…člověk má úplně strach, aby se nevyjádřil špatně a za druhé, pokud někdo na někoho reaguje a projevuje názor, tak to hned nemusí být chat, nehledě na to, že to může být zajímavé i pro ostatní.
Prostě mi přijdeš jako totální průda.

promiň


seaf

 68    20. september 2005 o 12:08

to Ringo :
hele kámo, opět s Tebou musím souhlasit smile Mě to taky tahá za uši, kupříkladu pokud poslouchám Live in Hamburg - krása, jasný podmanivý hlas, pokud poslouchám Live in Paris, myslím tím a nice surprise (WVT), je to podamnivé, ale hodně ujíždí...to na dalším turné  (DT)začal kompenzovat krkem, ale jen někdy…nejlepší výkon z mého pohledu byla Praha 98, tam se mi líbil moc, na Night in Paris…WFTN…někdy až hrůza…wating for the náááájt…..


Dangerous

 69    20. september 2005 o 12:37

Praha 98, na to, že byl fyzicky úplně mimo a pomalýma pohyba připomínal invalidu, byl hlasově skvělý.


kinn

 70    20. september 2005 o 12:49

ringo: ano, ale ved staci pocut devotional live alebo londyn crystal palace (pripadne milano) a je jasne ze bol navrchole zivej interpretacie .. a to uz vtedy fetoval roky. Vsetky zname booty z 94 ale uz zacinaju zniet skriekavo, bohuzial.


chmelko

 71    20. september 2005 o 12:51

čo sa týka show, tak Praha98 moj najhorší koncert, ale všetci vieme čo sa vtedy dialo, tak som ád, že vobec nejaký koncert bol…


Ringo

 72    20. september 2005 o 13:27

SEAF: presne, Waiting for the naaaajt s durazem na falesne a ujizdejici aaaaa, nechapu proc to tak dela. Navic se vidi a slysi. Mozna to proste patri k tomu live a beru to, ale nejake vnitrni me kriticke ja mi rika, ze kdysi neujizdel, ted jo. Ale presto mam ONP hreozne rad a casto na to koukam, rychle pisne jsou fakt narez a neskutecnou show, kterou by DM mohlo zavidet spousta slavnych kapel, Enjoy a Personal Jesus povazuji na exciter Tour vubec za nejlepe provedene v porovnani s provedenim techto pisni na jinych turne - (WVT bozi, ale intermezzo u Enjoy pusobilo neksuecne komicky). Kazdopadne DM je parba, at ujizdi nebo ne. Porad je to v mezich kvality za kterou se nemuseji stydet. Jsou falesnejsi zpevaci, jsou dokonce i nezpevaci, kteri vyprodavaji stadiony, tak co tu budeme kritizovat par falesnych tonu ktere Dave udela, ze? grin


Ringo

 73    20. september 2005 o 13:32

KINN: no, SOFaD byl hodnocen po hlasovem projevu jako - drsnejsi a hlubsi Davuv vokal. Ale nemalokdo si vsiml, ze misty spise pusobi strhane, vychraptele. Na Tour dokazal pisne zazpivat docela tak verne, ze to od CD verze nebylo k rozeznani. Nicmene v te dobe vydatne fetoval a myslim ze se to na jeho hlase podepsalo v 94, spolu s predchozim vycerpavajicim turne. Jako ono to ten hlas neznici ze dne na den. Drogy, chlast + prezpivanost - unava. Faktem je, ze je s podivem, ze Dave ma osobity originalni kvalitni hluboky vokal a ma jej dodnes, presto ze se jako zpevak ke svemu hlasu choval velice nezodpovedne. Je to jeho jediny vydelavajici artikl a on se k nemu chova z prominutim jako prase - chlast koureni a kdysi ty drogy. Kdo vi jaky by mel hlas kdyby si vsechny tyhle neduhy odpustil, ale ktery zpevak (vyjimaje tech opernich) si odpousi chlast a cigara, ze? Moc jich neni.


chmelko

 74    20. september 2005 o 13:41

Ringo:čo ja viem, tak už ani nechlastá wink


aries

 75    20. september 2005 o 14:03

ale zapali si :D


Ringo

 76    20. september 2005 o 14:25

CHMELKO: jo, kouri, pry jenom lightky, ale ty jsou udajne pry horsi, protoze jich clovek vyhuli 2x tolik:-)


Flecke

 77    20. september 2005 o 15:51

seaf: tak ri pozri tvoju “diskusiu” o stranku spat. A potom na nieco narazaj.

Vyjadruj nazor aky len chces, nic ti neberiem. Ale diskusiu o slovencine alebo o nejakych vyrazoch tam kde je to mimo miisu tak to mi vadi. Beriem nejake male odbocenia v ramci DM. Ale tam kde je to uplne o niecom inom ano tak tam mi to vadi.


seaf

 78    20. september 2005 o 16:19

flecke : omlouvám se za přátelský tón, od dneška jen k věci..pěkně jako v práci, ani o krok vedle, nezlob se, přijde mi to hloupé a ty velmi velmi ustrojený. Místo, aby Tě potěšilo to co mi přišlo (jako depešáka), tak mě tady prudíš. Tímto tuto disluzi končím, nebudu se k ničemu vyjadřovat a bude klid.

Jsi neuvěřitelný, sorry, přijde mi to od Tebe hloupé


seaf

 79    20. september 2005 o 16:20

ještě jednou děkuji Monghi za super práci a ode dneška už se neprojevím, je to k smíchu.

čau….


Flecke

 80    20. september 2005 o 18:01

Ked si niekto chce pokecat o danom clanku tak sa ma prehrabovat v tone spamu? Kto to ma citat? Chce to troska kultury. Skus si na inych strankach totalne hadzat offtopic alebo prasit na nejakom fore a nikde sa dlho neohrejes. Ja som ta len jemne upozornil a naviedol na spravnu stopu. To ze sa urazas je vec druha a chyba je na tvojej strane.

Preber si to ako chces ale ak si chces pokecat s DM fans o vsetkom moznom tak sa regni an forum a mozes sa vyblaznit ako chces.

Naopak na stranku nechodi len jedna skupina ludi ale chodi sem aj mnoho prilezitostnych navstevnikov ktorych nemusi zaujimat to co tam pisete (totalne mimo a k clanku nesuvisiace prispevky).

A doporucil by som ti precitat pravidla diskusie. Kde bod 14 mimo ine hovori:

Diskusie k článkom a správam na webe slúžia k vyjadreniu osobného názoru k danej téme. Nevytváraj prosím témy diskusií, ktoré nijako nesúvisia s problematikou obsiahnutou v článku/správe. Udržuj diskusiu prehľadnú a čitateľnú aj pre ostatných návštevníkov stránok.

Dufam ze uz danu situaciu chapes. A dalej o tomto nemienim diskutovat.


andy3

 81    21. september 2005 o 10:46

to Flecke : myslim si, ze nikto z nas nieje pan dokonaly a tak isto je to i s pravidlami a mantinelmi, vsetky vymyslel clovek, tvor od prirody omylny grin)) urcite mas svoju pravdu a myslis to dobre s urovnou webu a diskusii, to vsetci urcite xapu a ocenuju…avsak ked niekto zareaguje na predxadzajucu reakciu ucastnika diskusie, nevidim na tom nic spatne, ba prave naopak, ak by to bolo o tom, ze kazdy pise len reakciu k clanku, nemalo by to “stavu”, a k tym kurzom slovenciny, mno, ved sme tu slovaci aj cesi, nie kazdy rozumie vsetkym vyrazom a bolo by hlupe odbiehat niekde inde a tam si to vysvetlovat, to asi fakt nikomu nevadi.. trosku viac tolerancie a zivot bude krajsi…


Dangerous

 82    21. september 2005 o 11:12

to Andy3. kua tomu říkám proměna z housenky v motýla! Perfect!


Monghi

 83    21. september 2005 o 11:30

smile


Marten

 84    21. september 2005 o 11:53

jo taky jsem andyho3 nepoznal - Fleckeho jsem poznal smile , ale andy3 cece to je promena… Jinak Flecke v poho - ja chapu, ze to myslis dobre a chces to tu udrzet na urovni


Dangerous

 85    22. september 2005 o 07:45

btw: V holandské televizi byl prý rozhovor s Tondou Corbijnem a prý už nebude nikdy točit videoclipy.

source: forum dm.com


Monghi

 86    22. september 2005 o 08:40

no, na cas by fakt mohol a konecne by sa mohol pustit do nakrucania toho slubovaneho filmu o Ianovi Curtisovi!


andy3

 87    22. september 2005 o 10:46

to dangerous a Monghi . grin)) najradsej asi foti pekne mladucke pipky, heh, sqla vecicka od neho je “strangers” z 90teho roku…


andy3

 88    22. september 2005 o 10:49

to all : inak vsimli ste si, ze holky tu takmer vobec nepisu? co asi robia? grin))


chmelko

 89    22. september 2005 o 10:55

čakajú na nový album :D


Dangerous

 90    22. september 2005 o 11:54

Jen aby smile


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa