Od DM k DJ-ingu

Od DM k DJ-ingu

Poznáte ho ako tretieho člena britských synthipopových Depeche Mode, no Andy Fletcher má ešte jedno zamestnanie: klubový DJ ... Viac v telefonickom rozhovore z Londýna.

Skôr než sa ho spýtame, ako došlo k presunu z jednej z najväčších britských kapiel do malých klubov, nám Fletcher veľmi obratne ozrejmil, že Depeche Mode a tanečná hudba šli od začiatku ruka v ruke.

"Vždy sme si množstvom remixov získavali uznanie. Máme na svojom konte 14 prvých pozícii v tanečných rebríčkoch Billboardu a tak ako ja, aj Martin Gore sa venuje dj-ingu," prezradí v telefonickom rozhovore z Londýna. "Bohužiaľ sme nikdy nemali dostatok času sa tomu náležite venovať. Po skončení turné nasleduje obvykle pauza, pretože potrebujeme tráviť čas s našimi rodinami a následne prídu tak štyri mesiace, kedy si robíme skutočne čo chceme."

No a počas týchto štyroch mesiacov bude Fletcher hrať "na zopár zaujímavých miestach, čo urobím omnoho radšej, ako by mal odohrať štandardnú dj-skú šnúru v Európe."

Jedným z takých miest je aj Ku De Ta na Marina Bay Sands, kde vystúpi v rámci akcie "Blue Velveteen Sessions" v piatok 25.februára. "Preferujem hranie pred rôznorodým publikom, než pred čisto fanúšikmi Depeche Mode. No je mi úplne jasné, že zopár fanúšikov DM sa tam objaví!" dodá s úsmevom. "Práve preto poskytujem tento rozhovor ešte pred raňajkami. Jednoducho si chcem byť istý, že ľudia budú vedieť, že sa tam objavím. Viete, ak by to niekoho zaujímalo!"

Naposledy bol Fletcher v Singapúre počas vyčerpávajúceho "Devotional" turné Depeche Mode - najdlhšie turné, aké kedy kapela podnikla a dnes ho zo žartu prezývajú "turné do pekla".

"Pamätám si, že som sa v Singapúre necítil veľmi dobre, ako aj to, že ostatní tam prežili parádne ťažkú noc!" spomína. "V nasledujúci deň zostali všetci v posteli, teda okrem mňa. Takto nejako sme prežili celé turné."

"Pre mňa to bolo dosť deprimujúce obdobie," pokračuje. "Vtedy som skutočne poznal svoje slabé stránky a naučil sa proti nim bojovať. Myslím, že také čosi v určitom období života prežije úplne každý."

No a pokiaľ fanúšikovia prahnú po novom materiály Depeche Mode, Fletch dodáva, že skôr či neskôr k tomu určite dôjde. "Myslím, že Martin s Davidom sú už pripravení komponovať. V súčasnosti Martin dokončuje tanečný album s Vincem Clarkem, s ktorým sa pohybuje vo vodách veľmi tanečného minimal techna. A keď to dokončia, myslím, že to bude do mesiaca, tak odhadujem, že sa pustí do písania a David takisto zrejme začne pracovať v štúdiu. A keď sa takéto niečo stane, tak je to jasný signál, že sa začína rodiť nový album."

"Musím priznať, že je to náročnejšie, ale myslím, že ešte zopár albumov v nás drieme."

Pokiaľ ide o vystúpenie v Ku De Ta, Fletch cíti, že odznejú aj doposiaľ nevydané veci Depeche Mode. "Budú to veci z pripravovaného druhého remixového albumu Depeche Mode, ktorý vyjde v apríli. Dve záležitosti budú dokonca od pôvodných členov kapely, Vince Clarka a Alana Wildera. No a potom to bude veľmi vydarený nový remix "Personal Jesus"."

Názory Devotees (2)

tommy

 1    2. marec 2011 o 17:32

to som ani nevedel, že Fletch má v merku také info ako je 14 prvých pozícií v tanečnej hitparáde smile Asi mu teda záleží na numero uno smile A ktoré že to veci boli?


Jakub73

 2    10. máj 2011 o 23:25

Fletch má na mysli Billboard Dance Chart, kterej je třeba pro DM mnohem důležitější než prodejní singlový žebříček. Pokud se nepletu, tak DM byli č. 1 devětkrát…Fletch rád přehání. Každopádně DM patřej mezi historicky nejúspěšnější interprety na tomhle žebříčku. Mezi kapelama jsou úspěšnější jen Pet Shop Boys (10x č. 1)
DM vedli Billboard Hot Dance/Club Play Chart nebo jak se přesně ted jmenuje s:
Strangelove
It’s No Good
Dream On
I Feel Loved
Freelove
Precious
Suffer Well
Wrong
Perfect

Např. Enjoy The Silence byla nejvýš ze všech věcí od DM na singlovém žebříčku (č. 8), ale na Dance Chart byla nejvýše “jen” na 6.příčce.  Ale ta zas byla č. 1 na Modern Rock Chart.
Myslím, že M.Jackson a Madonna jsou na Billboard Dance Chart těmi, kdo budou mít asi nejvíce č.1


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa