Nový album Recoil v lete budúceho roka

Alan Wilder sa nenápadne ozval svojim fanúšikom prostredníctvom krátkeho vyhlásenia, o ktoré sa postarala firma Mute. Hudobný svet si tento nečakaný monológ môže vychutnať prostredníctvom archívu služby YouTube.com. My vám prenášame preklad Alanových slov a veríme, že vás potešia rovnako, ako tešia nás.

Pozn. Preklad je robený z odposluchu, tak mi prosím odpusťte prípadné nepresnosti. Hoci sa Alan snažil rozprávať čo najzrozumiteľnejšie, ako typický Brit mnohé hlásky doslova prehĺta.

Zdravím, som Alan Wilder a týmto vás chcem stručne oboznámiť, čomu som sa venoval posledný rok. Teraz máme september, rok 2006, a po mojej dlhej odmlke v hudobnom biznise som sa konečne donútil vrátiť sa späť do štúdia a od minulého roka, približne od októbra, som opäť začal pracovať na novom albume projektu Recoil.

Prvé mesiace nahrávania boli vlastne znovuspoznávaním techológií, updatovaním môjho vybavenia a pripomínaním si vecí, ktoré som v tejto oblasti počas tej dlhej prestávky zabudol. Takže, so skutočnou prácou sme začali približne v januári tohto roku, kedy sme začali komponovať hudbu a vlastne prvých šesť mesiacov som strávil programovaním, snahou zhmotniť moje nápady, hľadaním správnej atmosféry, aby sme následne mohli definovať polohu pre spev. Od apríla som postupne pripravil aranžmány pre šesť, či sedem skladieb, ktoré sú stále v "embrionálnom stave", no vďaka ním som prišiel na nové nápady súvisiace s albumom a tým sa vlastne započalo moje obzeranie sa po vhodných vokalistoch. Tak som sa dostal ku skutočne zaujímavému bluesovému spevákovi z Austinu, v Texase. V máji som sa dal dokopy s Paulom Kendallom, ktorý so mnou na albume spolupracuje, a vybrali sme sa spolu, v spoločnosti mojej milovanej manželky, do Texasu a asi týždeň sme so spomenutým spevákom nahrávali vokály a dali dohromady kopec ďalších vecí. Následne som sa vrátil do môjho domáceho štúdia, začal kompilovať nahraté vokály a odvtedy sa veci posunuli do polohy, kedy môžeme začať mixovať album. Takže, teraz máme september a pomaly začíname mixovať, no ešte stále mám otvorený priestor pre prizvanie ďalšieho vokalistu, ženský vokál, ktorý by bol rovnováhou voči tomu mužskému.

Ako som teda povedal, začali sme s mixovaním a pevne verím, že zaberie tak nasledujúce tri mesiace, októbrom počnúc a Vianocami končiac, čím by sa potom mohol stanoviť dátum vydania albumu, predpokladám, že by to mohlo byť niekedy na konci jari alebo začiatkom leta budúceho roka. Album je stále nepomenovaný a musíme ešte dotiahnúť veci, ako grafiku a podobne.

Mmmm... čomu som sa ešte venoval... trochu som sa venoval remastrom Depeche Mode, ktoré boli premixované do zvuku 5.1, deje sa tak vlastne s celým katalógom DM. Ja som v tomto projekte zastával úlohu hlavného producenta, kedy som pravidelne chodil do štúdia a prakticky dohliadal na mixáž, počúval, radil, komentoval a dával tú správnu spätnú väzbu ... neskôr sme dávali dokopy filmový materiál, ktorý je súčasťou albumov na bonusových diskoch, takže každý sa tak môže čosi dozvedieť o albumoch, ktoré už boli vydané.

Čo ta týka webstránky projektu Recoil, samozrejme že bude zaktualizovaná, dúfam, že čoskoro, bude to súvisieť s blížiacim sa albumom a dúfam, že sa tak dozviete omnoho viac informácií ohľadne toho, čo budete môcť očakávať.

Čo by som vám ešte povedal... to by bolo na teraz asi všetko, veci sa vyvíjajú veľmi dobre a sme na správnej ceste k úspešnému koncu. Takže dúfam, že sa tešíte na chvíľu, kedy album vyjde a ja za vám zasa neskôr ozvem.

Názory Devotees (22)

nissan

 1    21. október 2006 o 13:54

monghi ja ťa mám od radosti chuť objať...ale nech tak za mňa urobí tvoj “sladký anjel”.Takže meníme hudbu na tento víkend…


Black_B

 2    21. október 2006 o 14:26

celkom dobre sa mu dalo rozumiet…na Brita slusne, ale v kazdom pripade vdaka za preklad, clovek si aspon nemusi niektore veci domyslat… grin


Radbuza

 3    21. október 2006 o 18:46

To je neskutečné!!  Přemýšlel jsem, jak je to s Alanem, jestli chystá nějaké nové album a plác ho narazím tu na článek o Alanovi a co je ještě lepší - video….

P.S. Ty vlasy jsou fakt děsné - no typický umělec…


nissan

 4    22. október 2006 o 09:33

kašlať na image ala Peter Nagy, podstatné je, že Alan započal práce na “novej temnote”. Nechcem predbiehať,ale podľa jeho slov to asi bude niečo v štýle posledných dvoch albumov. Zjavne tento štýl Alanovi imponuje a nebude sa snažiť posunúť hranice iným smerom.


Ogrik

 5    22. október 2006 o 11:02

ten Paul candal je asi Paul Kendall alias PK…s Alanom uz spolupracoval, tak akop aj s DM, Nitzer Ebb, Frontline assembly, Nine inch Nails a dalsimi.

http://www.discogs.com/artist/Paul+Kendall


Monghi

 6    22. október 2006 o 11:33

orgik: diky chlape, nechcelo sa mi patrat po presnom tvare priezviska, uz som to opravil


andy3

 7    22. október 2006 o 13:55

juuj, sqleeee video… heh, aj vlasy mame teraz dost podobne, hehehe


alanaw

 8    23. október 2006 o 07:01

paráda, takéto správy vždy potešia ....


chmelko

 9    23. október 2006 o 08:33

celý album s dvoma vokálmi? no paráda, teším sa…:-)
image je ok, stále náš dobrý AL:-)


dulus

 10    23. október 2006 o 14:19

Skor si myslim, ze elektronicke temno ho uz preslo a vyda nadupany alternativny popik aspon na urovni Bloodline smile


rumours

 11    23. október 2006 o 14:32

co to tady někteří řeší ???
image ??? ale to snad ne…vždyť vypadá dobře…a hlavně to MĚ je absolutně jedno…a bezdomovec…..ojojojoj…


Dangerous

 12    23. október 2006 o 14:40

tak ženský vokál shání Alánek..no já bych na jeho místě pozval Alison Mosshart z The Kills, ta má úžasný hlas….


chmelko

 13    23. október 2006 o 15:03

už som sa zlakol, že alison moyet:-)


Dangerous

 14    23. október 2006 o 15:22

to chmelko: smile))) don´t go! smile)))


nissan

 15    23. október 2006 o 19:12

Nik tu nerieši jeho image, všetci sa nesmierne tešíme na novú lp, ktorá bude lp tejto dekády.


jmaster

 16    23. október 2006 o 19:15

To som rád že Alan je opäť aktívny. Dúfam že ma novým albumom prekvapí a že to bude nejaký “nářez”. Čo sa týka imidžu tak v jeho veku a ešte k tomu keď má fungujúcu rodinu tak naozaj nepotrebuje byť nejaký sex idol alebo niečo také. wink


Bedra

 17    24. október 2006 o 22:41

Především by chlapec mohl vyrazit na šňůru. Vím, že Recoil jde udělat naživo dost těžko kvůli množství zpěváků a hostů. Ale Moby má na svých deskách taky x hostů a koncertuje (sám jsem jeden zažil - jednoduše vzal jednu černošskou vynikající zpěvačku a ta zpívala i ty věci, které na albu zpívá někdo jiný). Je to nereálné, vím, ale třeba se už doma nudí  :-D


nissan

 18    25. október 2006 o 20:09

Alan a live - toho sa pri jeho tvorbe nedočkáme. To je intímna záležitosť a po skúsenostiach v DM je všetkým turné koniec…Alan je určite rád, že je rád…
Niet nič “krajšieho” ako počúvať Recoil - Red river Cargo na chvejúcom moste vysoko nad vodou v dopravnej zápche, čo sa mne včera prihodilo, super vokalistka spieva take my hand precious lord a ja to odriekam spolu s ňou… Dnes som si radšej pustil Liquid…


Zero202

 19    27. október 2006 o 15:54

co ma potesilo, je to, ze spomenol, ze aspon robi daco pre DM… (v com som si ja nebol doteraz isty, ci robi na remastroch ci nie)... to je podla mna good grin


tommy

 20    27. október 2006 o 20:00

tiež som bol z toho prekvapený, najprv mal, potom nie a nakoniec prizná, že bol hlavný producent…Rešpekt a uznanie od ostatných členov má stále pán inžinier.


Monghi

 21    27. október 2006 o 21:03

offtopic: raz nissan, raz tomy… priatelu, kto sa ma teraz v tebe vyznat? smile


tommy

 22    28. október 2006 o 11:10

re: to sú tie moje schizo sklony, ale kedže už nemám nissan a našiel som heslo k tomy, tak verím, že zostanem len tomy…
Ale čo ma zaujíma ohľadom Recoil - či sa dočkáme remastrov starých albumov , počuť Bloodline v 5.1 môže byť zážitok.


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa