Menšia kríza v Depeche Mode (1987)

Menšia kríza v Depeche Mode (1987)

V období vydanie singla "Strangelove" si Depeche Mode neboli veľmi istí vlastným hudobným smerovaním, čo potvrdil aj Martin v krátkom rozhovore pre holandský magazín Hitkrant.

Napriek radostnej skutočnosti, že ich nový singel "Strangelove" bude "singlom týždňa", a samotný singel je aktuálne veľmi dobre prijímaný po celom svete, neprevláda medzi členmi Depeche Mode najlepšia nálada. Muži Martina Goreho práve prežívajú krízu. Nový album mal byť pôvodne dokončený už v apríli, no aktuálne je termín posunutý na začiatok júla. Čo sa teda deje, Martin?
"V prvom rade, museli sme v Paríži nájsť vhodné štúdio, čo nám zabralo veľmi veľa času," povie Martin Gore, inak motor kapely. "Keď sme konečne prepravili z Japonska nové štúdiové vybavenie, začali sme sa boriť s technickými problémami. Výsledkom bola skutočnosť, že sme museli pôvodný plán posunúť o niekoľko týždňov. Áno, nebolo to pre nás jednoduché. Keď sme konečne dokončili štyri skladby, spustila sa medzi nami debata: jednoducho sme si neboli istí hudobným smerovaním. Sami sme si všimli, že sme boli zvukom posledných troch albumov už unavení. Nechceli sme opäť vyprodukovať niečo "bezpečné", chceli sme objaviť niečo nové. Bohužiaľ, jeden z nás chcel toto, ten druhý tamto ... Takže sme nateraz hodili "uterák do ringu" a zatiaľčo je zvyšok kapely plne zaneprázdnený propagáciou singla, ja som si vzal viac než vítunú pauzu na uvažovanie. Máme niekoľko nápadov, pokiaľ ide o nový zvuk. Dokonca sú šance, že v budúcnosti budeme využívať aj akustické nástroje ako gitary a bicie, uvidíme."

Takisto sa v Depeche Mode zmenili jedna, či dve veci. Už nenahrávate v Berlíne, ale v Paríži, a takisto ste postavili bokom Daniela Millera, vášho producenta z ranných čias. Prečo?
"Pokiaľ ide o tú prvú vec, Berlín nás už príliš nudil. Život a práca v Berlíne sa pre nás postupne stali rutinou. Paríž je pre nás niečo úplne nové. Poznáme tu iba zopár ľudí a toto mesto svetiel je ďaleko modernejšie, vzrušujúcejšie a inšpirujúcejšie, než Berlín. Náš producent, Daniel Miller, už s nami viac nie je, pretože chceme úplne iný zvuk. Aktuálne pracujeme s Dave Bascombem, ktorý takisto produkoval nahrávky pre Tears For Fears a Petra Gabriela. Poskytol nám množstvo úžasných a nových nápadov, no takisto nám poradil, aby sme si dali pauzu. Áno, dokonca sme posunuli plánované turné. Jednoducho, 'v prvom rade si ujasnime, čo chceme robiť ďalej ...!'"

A aká momentálne vládne v kapele atmosféra? Dalo by sa to nazvať krízou?
"Pozrite," zakončí debatu Martin, "musíte brať ohľad na fakt, že sme kamoši zo školy. Je pravdou, že sme v takejto situácii ešte neboli, ale naše priateľstvo znesie aj tvrdšie rany! Dokonca aj keď ide o veľmi dôležité veci. Veď ani tá najväčšia puklina na porcelánovej váze ešte neznamená jej definitívny koniec. Dáme to znova dohromady. Treba si trochu počkať a uvidíme, nie?"

zdroj: dmtvarchives.com

Názory Devotees (13)

Michaela 146

 1    20. august 2017 o 10:58

Díky bohu za to berlínské hudebně plodné období ♫ Miluji DM v industriální poloze (vzpomínám si, jak mi v té době připadaly ty údery kladivy a kovové zvuky ohromné).
Legendární violatorská růže, symbolika DM pro mou romantickou duši jako stvořené, vždy jsem milovala růže… v období studií jsem růži také kreslila do sešitu, především při hodině elektrotechniky, vždy jsem si vzpomněla na ty kovové zvuky smile


berco

 2    25. august 2017 o 19:17

....a okrem iného Alan naložil Fletchovi na hubu a tak i onak.


Michaela 146

 3    25. august 2017 o 20:09

Fletche respektuji jako člena skupiny. Ale má to svá i pozitiva, on hraje, sem tam pustí nějakej ten sampl a tak, ale hlavně  stíhá mávat, takže publikum dostane do varu. Kolikrát jsem si položila otázku, jestli by Alan odešel, kdyby v kapele nebyl Fletch?


Monghi

 4    25. august 2017 o 21:21

@Michaela146: podla mna by odisiel ... rozdiel by bol v tom, ze ak by tam nebol Fletch, tak by sa Martin mozno premohol a prehovaral by ho. Myslim ale, ze Andymu sa v podstate ulavilo ... je to 22 rokov a ja mam pocit, ze Alan nasiel, co hladal ... klud a domov ...


Michaela 146

 5    25. august 2017 o 21:43

@Monghi: V podstatě máš pravdu. Spokojenost na obou stranách. Bohužel, Alanovi se stalo domácí pohodlí jeho hoby, škoda takového promarněného talentu, přála bych si ještě jedno album! Recoil prosím♫


radoo

 6    28. august 2017 o 09:37

az sa mi nechce verit,ze len tak pobehuje okolo domu a nic nerobi.


Michaela 146

 7    29. august 2017 o 18:34

@ 22°halo: Ke koláčkům patří káva… kávu miloval i Ludwig van Beethoven ♫ a kde je dnes Alan? A takový dříč to býval.


Michaela 146

 8    31. august 2017 o 18:03

22°halo [#9]:


Takú nejakú vetu (o tých koláčikoch) povedal Dave, približne v tom čase(1987), bola o Alanovi a mne sa teraz vybavila. Reakcia na vzťahy v kapele, nie na tvorbu.

V pořádku, píšu v nadsázce: Nejsem náhodou blondýna z Londýna? grin Ale vzpomínám si, také jsem to četla smile
Jinak výborný nick, moje nejoblíbenější skladba z Violatoru…Halo…Tak si zatančím,
Aspoň si zatančím…
https://www.youtube.com/watch?v=Drd6V1f9gUM


Michaela 146

 9    2. september 2017 o 00:31

22°halo: Děkuji za milé přijetí, někdy si dokonce říkám, jestli nejsem spíš otravná. Právě prožíváme dobu počítačů, moderních technologií a sociálních sítí. Ale psát budu raději sem, nežli na facebook, říká se: kdo tam není, jako by nebyl? Ale proboha proč? Ty nejsi na facebooku, jak bez toho můžeš žít..? Ach ano..nátlak většiny.
Jsi milý, no a vidíš  teď si mě malinko zaskočil. Jelikož takovou reakci jsem vůbec nečekala smile
Rozhodně se nepodceňuj, ani já nejsem dokonalá...a neznám vše do detailů! A taky další důvod proč navštěvuji tyto stránky, abych se zde něco nového dozvěděla. Monghi nás zde skvěle zásobuje. Ráda si zde přečtu i příspěvky ostatních fanoušků. Díky moc všem smile


Michaela 146

 10    2. september 2017 o 13:16

22°halo: Jsem to, ale co? Omlouvám se, ale jsi vážně milá, rozhodně budeš i sympatická smile Náhodou mám Slovenky ráda, prostě nás stále beru jako Československo. S rozdělením Československa jsem nikdy nesouhlasila. Nebylo to moudré rozhodnutí. I sám prezident Havel ve svém projevu přiznal, že dělali chyby při sametové revoluci.


Michaela 146

 11    2. september 2017 o 15:37

Ano, souhlasím, chce to určitou dávku tolerance, nadhled a pochopení pro vše lidské.... Každý jsme jiný, ale jedno máme společné, máme rádi DM smile


Gabriel

 12    3. september 2017 o 07:35

@22°halo & Michaela 146: Dámy, prosim, vzajomnu konverzaciu si preneste do sukromnych sprav. Dakujem


Michaela 146

 13    3. september 2017 o 10:18

@Gabriel: Omlouvám se, v pořádku smile


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa