Kazetový rozhovor s Davidom

Kazetový rozhovor s Davidom

Vráťme sa v čase späť do obdobia, kedy Vince Clarke opustil Depeche Mode. Mladučký Dave Gahan v kazetovom rozhovore magazínu SFX ozrejmuje situáciu v kapele.

Vince Clarke opustil kapelu, môžeš nám to viac ozrejmiť?
Nuž, odišiel. Neboli v tom nejaké nezrovnalosti v kapele alebo niečo podobné, odišiel jednoducho preto, že mu nezostávalo veľa času na komponovanie skladieb a cítil sa zrazu zviazaný vecami, ktoré kapela jednoducho musí robiť, čiže turné, fotografovanie a poskytovanie rozhovorov. Ani z jednej z tých vecí nemal radosť, takže ma navštívil, vysvetlil mi, že by rád pre nás naďalej komponoval a možno, keby sa nám to páčilo, tak by sme to mohli použiť, ale jednoducho už nechce byť súčasťou kapely.

Budete zaňho hľadať náhradu?
Samozrejme, akonáhle nájdeme správneho náhradníka, začneme s ním skúšať.

Momentálne nahrávate v štúdiu nový singel, ktorý ale nepochádza z albumu Speak & Spell.
Skladbu z albumu sme nevybrali nie preto, že nechceme nejakým spôsobom podvádzať fanúšikov, či ľudí, ktorí si kupujú naše nahrávky, ale skôr preto, že album je už vonku dosť dlho, s tými skladbami sme koncertovali už pred jeho vydaním, či predtým, ako sme sa s nimi objavili v rebríčkoch. Jednoducho sme nadobudli pocit, že nastal čas prísť s niečím úplne novým, čerstvým.

Kedy plánujete singel vydať?
Niekedy okolo 16.januára, 16 alebo 17.

Plánujete aj nejaké koncerty?
Samozrejme. Máme v pláne turné, ktoré začne 12.februára v Cardiffe. O deň neskôr vystúpime v Hammersmith Odeon a následne nás čaká ďalších 12 vystúpení. Neobjavíme sa na rovnakých miestach, budeme sa pohybovať v okolí Birminghamu a Brightonu, no nie priamo v týchto mestách.

Spomenul si Hammersmith Odeon v Londýne. Prečo práve tam?
Nuž, má to svoj dôvod. Na poslednom turné sme často videli množstvo deciek, ktoré postávali vonku a nemohli sa na naše vystúpenia dostať, pretože boli príliš mladí a my sme hrali na miestach, kde bol vstup len "nad 18" a na vstupe to prísne dodržiavali. Príde nám fér, že tí, ktorí si kupujú naše nahrávky, si nás môžu pozrieť aj naživo. Myslím, že práve v Hammersmith Odeon má mládež šancu sa na nás dostať.

Na budúci rok sa chystáte do Ameriky.
Správne, v januári odohráme dve vystúpenia v The Ritz.

To je kde?
V New Yorku. V rovnakom čase tam vydávame náš album. Tí ľudia sú v pohode. Podpísali sme zmluvu so Sire Records a sú nadšení, ako sa nám v tých končinách darí.

zdroj: dmtvarchives.com, SFX

Názory Devotees (8)

Flexible

 1    7. jún 2013 o 08:14

Aka krasna symbolika, ta posledna odpoved…“A to je kde? V New Yorku…”  ...ahaaaaa to je to mesto, kde zacnete po Vasom drogovom sialenstve znova zit, kde sa o 15 rokov usadite… smile


Night

 2    7. jún 2013 o 19:30

Tento článok mi pripomenul veľmi milý rozhovor moderátorky s mladým
Dave-om o ich piesni New Life z roku 1982.
....Táto prvá pieseň New Life, o čom je?
...to skutočne neviem…Vince napísal jej slová a on práve odišiel z kapely…
...pýtali sme sa ho, o čom pieseň je, ale nevieme, musíte sa opýtať Vince-a.

Och ten čas tak letí.


Night

 3    7. jún 2013 o 19:31

http://www.youtube.com/watch?v=HlisG6Tp2vU


stjärnorna

 4    7. jún 2013 o 21:18

Night, vďaka za tento link. To fakt nemá chybu. Dobre som sa pobavila. No, sú úžasní chlapci - takí mladí, žabiatka, a tie obleky, kravaty a motýliky grin , úprimný Dave v rozhovore. To je nostalgia.


Michaela 146

 5    7. jún 2013 o 23:32

Milá Night, také děkuji za tento link, krásná to nostalgie smile


Stanley242

 6    9. jún 2013 o 22:12

THX 4 “NIGHT"LINK 2 NIGHT.
Tak toto video som ešte celé nevidel, iba úvodnú časť interview, kde mladá švédka opätovne víta Davida a ten červenajúc sa rozpačito potvrdí že sa skutočne volá David - perfektné grin. A na scénu nám nastupuje štúdiový alchymista, ktorý v tomto klipe ešte asi nie je hotovým členom kapely.
Na margo Mongiho článku - pokiaľ ma vedomosti neklamú, Vince C. po svojom odchode zo skupiny toho pre chalanov mnoho neskomponoval, alebo sa im už nič od neho nepáčilo a tak to nepoužili grin

Ten čas neskutočne fičí, hm…


re-milllis

 7    11. jún 2013 o 20:44

grin ten to zabil s tým Vincom grin

... ale chlapi dávali tie party na synťákoch live grin ...


AleX

 8    26. jún 2013 o 16:25

Absolutne uzasne… Toho Vinca, to fakt zabil nenormalne grin


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa