Ja a moja koža

Ja a moja koža

Rok 1985 a Martinova náklonnosť ku koženým veciam a doplnkom, ktorú mu dodnes niektorí novinári "vyhadzujú na oči".

Obliekam sa do kožených vecí kvôli imidžu, ale pocit je takisto veľmi dôležitý. Kožené oblečenie je na dotyk pohodlnejšie, než ľudská koža. Hýbe sa, keď sa hýbete vy sami. Čierna koža vyzerala vždy super a takisto sexy. Neviem vám presne povedať prečo, ale akonáhle vidím niekoho v čiernej koži, príde mi okamžite sexy.

História kožených vecí je takisto veľmi významná. Kožené veci majú svoju silu, príťažlivú auru. Nacisti sa obliekali do koženných vecí, pretože boli atraktívne a vyvolávali pocit moci, takisto to kráča ruka v ruku so šovinizmom a veľkolepými stavbami. Údajne to všetko malo urobiť na ľudí dojem.

Koža budí aj chlapský dojem, ale o tom to nie je. Kožený kabát a nohavice nie sú všetkým. Kopec mojich obľúbených vecí z kože tvoria prívesky, remienky, čo vzbudzuje viac ženský, než chlapský dojem.

Rád sa obliekam do ženských vecí. To zo mňa nerobí transvestitu a ani sa ním nesnažím stať, ale zženštilé veci ma jednoducho oslovujú. Mám rád tú anti-chlapskú kombináciu: kabát, nohavice a nejaké tie ženské veci. Dezorientuje to ľudí.

Ku koženým veciam som sa dostával pozvolne. Začal som nosiť na nohaviciach koženú minisukňu, až kým som nenabral odvahu obliecť si samotnú sukňu s podväzkami. A zrazu ma to netrápilo o nič menej, ako nosenie mejkapu.

Veľakrát som premýšľal o tom, že by publikum nemuselo môj imidž prijať. Nosil som kovbojský klobúk, šaty, punčochy, podväzky.. a v takom Texase som mal obavu, že by som tým mohol ľudí provokovať, ale nakoniec to bolo všetko v pohode. Páčilo sa im to a také niečo vám dá pocit, že sa môžete pohrávať s hocičím!

Väčšinu vecí mám z Frisca, z Great Gear Market-u na King´s Road v Londýne. Gayovia veľmi Depeche Mode nefandia, ale malú skupinu sme oslovili už našim prvým albumom, hlavne skladbami ako "What´s Your Name" a "Boys Say Go!".

Najobľúbenejšiu koženú čiapku som stratil v Nemecku. Asi som ju musel niekomu v ošiali darovať, ale rád by som ju získal späť...

Najobľúbenejší kabat? Zelený policajný z Nemecka. Každý si myslí, že som ho zohnal v Berlíne, no dostal som sa k nemu v Portsmouth. Vďaka tomu až taký zaujímavý nie je.

Vždy hľadám tie zaujímavejšie veci, ktoré sa dajú obliecť, no bohužiaľ, pokiaľ ide o "bondage", veľa noviniek v tejto oblasti nie je.

Radím sa skôr k tej zženštilejšej frakcii fanúšikov kožených veci, než k motorkárskej frakcii Marlona Branda, kde sú neodmysliteľné slnečné okuliare - zrkadlovky. Ale inak mám filmy Marlona Branda rád. Možno vás napadne, že to oslovuje ženy, ale mám pocit, že mužom sa ten imidž páči viac.

zdroj: dmtvarchives

Názory Devotees (6)

Shining Angel

 1    19. júl 2013 o 15:21

Tak tento článok nemá chybu. Konečne som pochopila niektoré veci o Martinovi, ale niektoré asi nepochopím asi nikdy. Milujem jeho nekonvenčné a extravagantné outfity, ale ten na obrázku vyššie je príliš aj na mňa… smile


radoo

 2    19. júl 2013 o 20:54

rok 84-85,singel shake the disease,maximalne vystredne image,mal som 15 rokov,u mna naj obdobie DM.


Dusan

 3    19. júl 2013 o 22:09

Skvelá image. Ja som to v období mojich 15-tich žral. Obrázok super, ešte som ho nevidel. Ináč perfektný článok.


lucia4

 4    20. júl 2013 o 21:25

wow,velmi sa mi páci,ako otvorene a úprimne Martin porozprával v tomto super článku o svojej vtedajsej zálube v extravagantných oblečkoch:) A je uplne skvelé,ze si ten kúsok originality a extravagancie nesie a uchováva v sebe aj dnes,ked má už o pár rôčkov viac,ako v tomto clánku:)Na čierno nalakované nechty,sukna na nohaviciach,anjelské krídla na koncertoch… atd smile)


Night

 5    20. júl 2013 o 23:41

super článok, ďakujem…mne sa veľmi páči fakt, že napriek tomu, ako placho chalanisko pôsobí mal dosť odvahy obliecť si to, čo chcel a chce. Nie každý to dokáže. Tak to má byť - každý sám sebou.
Ani ja som túto fotku zatiaľ nevidela….smile ...a keď “budem veľká” aj ja si kúpim dlhý čierny kožený kabát smile


Sveta

 6    31. júl 2013 o 06:55

Okrem jeho charizmy, plachosti a hudobnej genialite, styl jeho obliekania, ktory velakrat sokuje je tiez to, co sa mi na nom vzdy pacilo a pritahovalo ma grin. Mozno aj preto, ze sama nemam uplne odvahu obliect si niektore veci z dovodu, ze by to putalo pozornost ludi,co nemusim ...


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa