It´s Called A Heart

It´s Called A Heart

Rozhovor s Davidom a Fletchom pre britskú televíziu z príležitosti vydania singla "It's Called A Heart". Ďalší z prípadov "pripraveného" moderátora.

Privítajme Davida a Fletcha. Čo myslíte, ak by ste boli hudobní kritici zameraní na pop, kam sa ste sa v rebríčku popularity umiestnili?
David:
Niekam medzi prvé a druhé miesto.

Predpokladala som, že tak odpoviete... Vaše nové video sa mi veľmi páči ("It´s Called A Heart"). Mala som pocit, že sú to zábery odniekiaľ z Kew Gardens.
David:
No, v skutočnosti sú z Japonska?

Z Japonska?
David:
Ale nie :)
Fletch: Sú z High Wycombe.

Takže High Wycombe. Bolo to veľmi nákladné? Máte tam totiž veľa zaujímavých záberov a vecí.
David:
S porovnaní s predošlými videami je toto o čosi drahšie. Myslím, že išlo o najvyššie výdavky, aké sme kedy vynaložili na promo.
Fletch: Ale stále to nie sú také sumy, aké sú schopné dať za to iné kapely. Ten hlavný dôvod, prečo to stálo až toľko je fakt, že sa to namiesto 16mm točilo na 35 mm film, nakoľko sme natáčali veľa záberov v tme a potrebovali sme získať čo najlepšiu kvalitu obrazu.

S nápadmi na video príchádzate sami alebo na to máte produkčný tím?
David:
Povedal by som, že ide o kombináciu oboch prípadov. Niekedy prídeme s nápadom a prediskutujeme to s režisérom, ale v tomto prípade ide výlučne o prácu Petra Caresa.

Podľa všetkého už pri komponovaní skladby máte o videu jasnú predstavu ...
David:
Nie nie, takto to v skutočnosti nie je. Myslím, že videoklipy sú brané až príliš vážne. Veľa ľudí ich považuje za veľmi dôležité a pritom sa podľa mňa často zabúda na pieseň samotnú. My dávame väčší dôraz na proces nahrávania, aby to bolo všetko jednoducho urobené správne. Video je pre nás vždy až na druhom mieste.

Ktoré vaše video je podľa vás najzaujímavejšie?
Fletch:
Myslím, že je to "People Are People"

No tak si pozrime krátku ukážku... To bolo natáčané na krížniku Belfast, je tak?
David:
Ano.

Príde mi trochu agresívne. Čo ste ním chceli vyjadriť?
David:
Samotná skladba znie veľmi tvrdo, to isté platí aj o zvukoch, tých kovových je tam naozaj veľa a my sme mali v úmysle to celé stočiť s riadnou kovovou mašinériou a myslím, že to vyzerá dobre.

Čí to bol nápad?
Fletch:
Myslím, že išlo o spoločnú vec. Po debate s režisérom sa nám zapáčil návrh tohto miesta a tak sme s ním do toho išli.

Váš imidž - veľa fanúšikov si veľmi pozorne všíma vašu módu, čo si obliekate a pod. Je to pre vás dôležité?
David:
Snažíme sa tomu neprikladať veľkú váhu, každý máme svoj vlastný štýl. Samozrejme, všetci radi nakupujeme oblečenie, ale hudba je pre nás podstatnejšia. No ale jasné, že sa radi ohodíme.
Fletch: Napríklad ja ...
David: No jasné, pozrite na Andyho, doslova na titulnú stránku Vogue!

Ale máte zodpovednosť za albumy, ktoré si ľudia kupujú. Oni sledujú všetko, čo nosíte, čo hovoríte...
David:
Myslím si, že je dôležité, aby sa to predávalo. Jednoducho sa pokúšame vyjadriť to, čo cítime, a snažíme sa, aby to nebolo zasa až tak nákladné.

Na poslednom turné ste boli aj v Maďarsku a Poľsku, je tak?
Fletch:
Áno, počas nahrávania singla sme stihli odohrať zopár festivalov v Európe, k tomu spomenuté koncerty v Poľsku a Maďarsku, no a zažili sme parádne nepokoje v Aténach.

Keď porovnáte organizáciu koncertov v tých krajinách, je to podobné ako inde?
Fletch:
Dav na koncerte je podobný, akurát ľudia sa viac bláznia.

Jazdí tam viacero britských kapiel?
Fletch:
To nie, tam nie je možnosť na tom skutočne zarobiť, takže tam jazdí naozaj málo kapiel. My sme tam hľadali skôr novú, zaujímavú skúsenosť.

Mali ste možnosť tam vidieť aj nejaké ruské kapely?
Fletch:
To nie, ale zopár poľských kapiel. Síce sme ich priamo nezažili, ale motalo sa tam niekoľko poľských punkových skupín.

Uvedomujete si, že ste pre nich hudba zo západu?
David:
Áno, tam sa ľudia pokúšajú získať nahrávky z vonka, lenže to je dosť obtiažne a tým pádom aj nákladné.
Fletch: Boli sme ale v niekoľkých študentských kluboch a hrali tam "západnú" produkciu.

Skvelé, tak Vám prajeme, nech sa Vašemu singlu darí. Ja verím, že tomu tak bude. No a samozrejme veľká vďaka, že ste nás v navštívili v našom štúdiu.
David, Fletch:
Ďakujeme...

zdroj: YouTube

Názory Devotees (3)

kraco

 1    10. apríl 2011 o 13:06

A pri tom dnes sa vyjadruju, ze to je ich najneoblubenejsi song z celej tvorby….Ale ja mam tu live verziu z 10.4 1986 z Birmingamu velmi rad.


Rita

 2    11. apríl 2011 o 14:22

Je veľmi dobré, že Depeche Mode chodila v začiatkoch svojej kariéry na festivaly a koncerty do krajín východnej a strednej Európy. Tu sa začali budovať základy jej základne fanúšikov týchto krajín. Urobili veľmi dobre, že chceli získať novú skúsenosť. Nezabudneme na legendárny koncert Depeche Mode v roku 1988 v Prahe. DM bola vôbec jedna z prvých západných skupín, ktorá zavítala do bývalého Československa. To si ľudia pamätajú. Najväčšia členská základňa Depešákov je práve vo východnej a strednej Európe.


jozefst

 3    11. apríl 2011 o 14:27

Alanom dosť zatracovaná pieseň a aj samotná kapela k nej má skôr vlažný vzťah, ale nič nemení na tom, že osobne sa mi zapáčila od prvého momentu, keď som s napätím čakal, čo to bude zač ako pri mnohých najmä Béčkach skadbách singlov, ktoré som ešte na rozdiel od albumových nepoznal. Pre pripomenutie, skupina so skladbou neskončila medzi prvým a druhým miestom, ale najvyššie na 18 mieste v októbri 1985, aby sa so skladbou udržala celkovo 4 týždne v stovke u rebríčka Uk chart. Štartovacia pozícia skladby bola na 21 mieste v septembri a rebríček opúšťala v októbri na 53 mieste.


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa