Hlavne, že pršalo…

Hlavne, že pršalo…

Zdá sa mi, akoby to bolo včera... počkať, ono to bolo včera! Včera Depeche Mode, skupina mojich uší, vystúpila na Interi v Bratislave. Vydali zo seba to najlepšie a a uchvátili snáď každého fanúšika. Zdá sa mi priam nemožné, že po troch rokoch opäť prišli a vystupovali v krajine, ktorá je doposiaľ poznačená komunizmom a jej hlavné mesto nemá ani len štadión, ktorý by vyzeral tak, ako sa patrí. Kritiku však nechám radšej na neskôr.

O tomto koncerte som sníval až neuveriteľne dlho – už je to možno aj viac ako rok, čo sa začali o ňom šíriť prvé informácie. Samozrejme, že v prvý deň predaja lístkov, 7. októbra 2008, som už behal po meste ako splašená srnka a zháňal predajňu Kenvela, v ktorej by tá pekelná mašina (rozumej terminál Ticketportalu) fungovala. Kúpil som hneď tri kusy na státie, dva z nich som dal rodičom na Vianoce (nech majú starci radosť :) ). Radosť mali, už bolo len treba čakať. Čakať viac ako pol roka bolo proste neúnosné.

Mesiac pred koncertom, keď sa začali rušiť koncerty kvôli Daveovej chorobe, som sa skoro modlil, aby sa uzdravil. Ako som odpočítaval dni do koncertu, hladina adrenalínu stúpala a od vzrušenia mi už týždeň pred koncertom stáli aj chlpy na rukách. Mojou mysľou sa preháňal len pokrik „Depeche Mode, Depeche Mode, ...“. Lenže náhoda je sviňa a minulý týždeň ma dorazil zápal priedušnice, takže som chytil poriadne nervy, že nebudem môcť ísť na koncert. Dni ubiehali a mne stále nebolo lepšie, nakoniec v deň D som si povedal, že tak či tak idem, s chorobou alebo bez, aj keď som bral antibiotiká, ale Depeche Mode proste za to stoja.

Moje prípravy v deň D vyzerali asi takto: vyhrabal som zo skrine čierno čierne handry, veď ísť na Depeche a nebyť „dressed in black“... to by som dopadol, no aj tak mi môj pohrebný zjav pokazila šedá bunda, ktorá bola nutnosťou, pretože vonku začalo mrholiť. Neskôr som si vykúzlil perfektné, podotýkam perfektné depešácke číro, ktoré som prerábal aspoň trikrát, pretože som stále nebol spokojný s tvarom a konzistenciou ;). Nuž čo, takáto udalosť sa predsa nekoná každý deň.

Na štadióne som chcel byť už o piatej, no plány nám prekazila zápcha v Považskej Bystrici (ehm, klasika) a po ceste nás sprevádzali čierňavy (myslím búrky, ale aj kopec áut s depešákmi), takže časový sklz sa vyšvihol až na hodinu; naviac nájsť miesto na parkovanie v Bratislave bola hrôza, no nakoniec sme našli jedno pri Kuchajde. Nasledovala prechádzka okolo Kuchajdy, kde nás skoro zožrali nesmierne agresívne labute, a potom hľadanie správneho vchodu na rozpadávajúci sa Inter, ktorý sa nedá nazvať inak, než svetovým unikátom.

Pred vstupom som si ešte rýchlo išiel kúpiť žetóny, lebo som predpokladal, že budú tak ako na minulom koncerte kovové a bude na nich logo skupiny, no boli to len obyčajné plastové krúžky. Možno som malicherný, ale bolo to pre mňa prvým sklamaním večera. Potom som prešiel cez turniket a rovno som zamieril ku stánku s tričkami; už dlhšie som mal vyhliadnuté tričko s astronautmi z projekcie k Enjoy the Silence a ešte som zobral aj sadu odznakov.

Po menšom shoppingu nasledoval presun na plochu na státie. Snažil som sa preryť čo najviac dopredu a našiel som miesto, z ktorého bolo celkom dobre vidieť na pódium, tak som už len stál a čakal. Z reproduktorov sa zrazu ozývala elektronická hudba, ale nie, DM to nebol. DJ stojaci na konštrukcii v strede plochy pustil nejaký mix, asi chcel otestovať basy, no trošku to prehnal, vibrácie z reproduktorov som cítil až močovom mechúre. Chvíľu som si obzeral strednú projekčnú plochu, na ktorej mi chýbala tá pologuľa, ktorá bola na warm-up show v Luxembursku. Druhé sklamanie večera, aj keď projekcie boli naozaj geniálne, Anton sa fakt pochlapil.

Pár minút po ôsmej (trochu neočakávane a predčasne) sa na strednej obrazovke zjavilo logo DM a z ničoho nič začalo intro In Chains. Ľudia chvílu pískali a tlieskali a potom prišlo niečo nečakané – apatia. Neviem, či sa mi to len zdalo, alebo to bolo naozaj tak, ale tí ľudia tam proste len tak stáli a civeli na pódium (asi nepoznali pesničky zo Sounds), zatiaľ čo mne už odchádzali hlasivky od spievania s Daveom. Potom prišla Wrong, ktorá chytila už aj iných ľudí za srdce a pospevovali si tam viacerí, ja som v duchu prosil kameramana, nech už viac na Davea nepribližuje, lebo už som si nebol istý, či je to vôbec on, alebo tá zrúda s vráskami náhodou nie je Iggy Pop (toto som si nemohol odpustiť, ale neukameňujte ma, prosím). Kameraman splnil moje želanie, no nanešťastie objektív otočil k Martinovej tvári, z ktorej som mal chuť plakať.

Pri Hole to Feed nastal zase akýsi nezáujem, sprostí Slováci si isto nevypočuli nový album predtým, ako išli na koncert. Nepochopiteľné. Eufória stúpla pri Walking in My Shoes s veľmi kreatívnou projekciou. Keď sa pri It's No Good Dave v tej svojej glam-punkovej veste začal vlniť ako užovka, človek by až neveril, že má ženu a deti (ak viete, čo tým myslím :) ). A Question of Time - všetci začali mávať rukami a skackať, Dave sa začal vrtieť okolo stojanu na mikrofón; za také pohyby by sa nemusela hanbiť ani Lady Gaga, keď ešte robila striptérku. Keď po chvíli depešáci hrali spomienku na predošlý album, Precious, zaujala ma tá báseň na projekcii.

Fly On The Windscreen bola trošku nudná a naviac sa spustila prietrž mračien, nasadil som kapucňu, zničil si číro a vychutnal som si Martinov blok s inštrumentálnou Little Soul a Home, ktoré boli až majstrovsky zaspievané a zahrané. Come Back – zaujímavo spravená, vďaka tým prehnaným basom som sa cítil ako v nejakom dance klube; Peace – jedna z naj projekcií, hipíci a atómovka – to je moje :), naozaj ma zaujala svojou myšlienkou.

In Your Room a I Feel You – super hra na gitaru, bolo to na môj vkus tak akurát grungeové, Policy Of Truth som nejak zvlášť nevnímal, potom nastúpila klasika Enjoy The Silence, ktorú mi vyslovene posral falošne spievajúci Fín, ktorý stál za mnou a ani nepoznal slová, vrrr. Never Let Me Down Again – woohoo, perfektná štadiónovka, „všichni ruce nahoru“ a mávame a tlieskame :) , potom sa „staříci“ išli schovať a aby mohli hrať ďalej, ich egá silno potrebovali potlesk publika. Počas prvého prídavku zahrali Stripped, Master And Servant a Strangelove, ktorej projekcia bola naozaj erotická; nejedna babička by si zakrývala oči.

Chlapci zase zaliezli, časť publika, ktorá nevedela o ďalšom prídavku, sa rozhodla ísť domov a mne sa podarilo dostať sa opäť o kúsok viac dopredu. Druhý prídavok zahŕňal dlho očakávanú Personal Jesus - zase jedna skvelá projekcia a zase všetci mávali a tlieskali a pískali a kričali a na koniec, už ozajstný koniec depešáci zahrali Waiting For The Night, ktorá bola akousi uspávankou na rozlúčku. Ešte sa stihli aj poďakovať, sľúbiť, že sa vrátia, a vzápätí zmizli.

Nuž nebolo všetkému koniec, dážď neustával, práve naopak, bolo to stále horšie a všetci sa snažili dostať von cez jeden maličký východ, takže sa utvoril lievik, v ktorom bolo najmenej 20000 ľudí. Niektorých nekonečné čakanie nebavilo a preliezali cez zábradlie s ostňami ku časti so sedadlami, no ja sa príliš bojím o svoje... ehm... intímne partie, tak som to radšej neriskoval. Nejak som sa nakoniec dostal aj s rodičmi von a čakala nás ešte nočná prechádza okolo Kuchajdy, tentokrát naštastie labute spali. Potom som sa v aute rýchlo prezliekol do suchého oblečenia a zaspal som na nekonečnej ceste domov.

Koncert mal svoje plusy aj mínusy, no bol to neopakovateľný zážitok. Milujem Depeche Mode.

PS: Prosím, berte tento článok s nadhľadom a nepustite sa do mňa v diskusii.

Názory Devotees (93)

Liba

 1    23. jún 2009 o 17:17

Vnímala som len plusy, celý koncert, mínusy mi môj mozog odignoroval - našťastie!
P.S. Dave nie je žiadna ” zrúda “, to si si mohol odpustiť. Čím je starší, tým je krajší!


frankie

 2    23. jún 2009 o 17:57

@liba nemohol, proste tak som to vnimal.


SUBhuman

 3    23. jún 2009 o 18:09

dave neni zruuda!


mustang

 4    23. jún 2009 o 18:15

Celkom pekné zhodnotenie,ale tých sprostých Slovákov si si mohol odpustiť.Takto sa o nás vyjadruje len jeden nemenovaný inteligent zo Žiliny.


Gabriel

 5    23. jún 2009 o 18:20

autor clanku mal zvolenie necenzurvat vulgarizmy v tejto recenzii, ci osobnom pohlade na koncert.


majojo

 6    23. jún 2009 o 18:46

Podla mna je docela jedno - ci si tento mlady JANKO mysli o DAVEovi , alebo MARTINovi to , alebo to . Len ma zaraza par vaci a doslova som sa zacal smiat nad tymto komentarom / v urcitych bodoch /
Ze DAVE sa vlni tak ci onak ......... a co mal robit ? Podla mna to uz robi par desiatok rokov ... je to skratka DAVE . yslel si si , ze zacne citat bibliu ?
Dalsi bod ..... vyhrabal som cierne veci a spravil si ciiro ..... ha haaaaaaaaaaaaaaa - to je goool   -  Neuraz sa pls , ale je vidiet , ze mas okolo 15 rokov a tahas este gumenneho kacera za sebou , aj to , ze si v aute zaspal / mamicka Ti ustlala na zadnych sedackach ? / hehehe - paraada .. tu ani nie je co dodat .
Asi by som ani nejak nereagoval , ale hlaska typu - sprosti slovaci ....... mna osobne to neuraza vobec , ale Ty si nejaky AFGANISTANEC ? To iste si 10 000 ludi mohlo pomysliet o Tebe , ze ides na koncert ked prsi a prides s nastrapatenou hlavou ozaj ako 14 rocny JANKO .... he heeeee - stale sa usmievam a dokonale si Ta aj dokazem predstavit
Ides na koncert koli hudbe a zacnes premyslat nad basnou na projekcii PRECIOUS ..... nechces nahodou zmenit svet a zastavit vystavbu elektrarni
Zaujala Ta projekcia pri PEACE ? Aaano ? Uz v roku 1984 pri skladbe PEOPLE ARE PEOPLE si sa mohol zamyslat .... podobna tema v klipe ..... ale ozaj ... Ty si este nebol ...
Ozaj sa nenavazam a ani Ta nechcem kamenovat a samozrejme je fajn , ze mas svoj nazor , ale nejako mi to nedalo .......


Zero202

 7    23. jún 2009 o 18:59

@mustang: Ano, namiesto toho aby jedlo hodili ochrankari do nejakeho vreca/kontajnera sa to vsetko hadzalo na zem.. a prosim ta, kde je v tomto logika? :-O


kikaDM

 8    23. jún 2009 o 19:05

Dave a zruda???No to urcite…na svoj vek vizera az moc dobre,tie vrasky mu len pridavaju na krase!Teda ja som bola hotova z neho…fakt kraasa


frankie

 9    23. jún 2009 o 19:16

PS: Prosím, berte tento článok s nadhľadom a nepustite sa do mňa v diskusii.

Ďakujem za pochopenie.

George Orwell: “Ak máte chuť niečo napísať  vyslovene barbarsky, tak to spravte. “


frankie

 10    23. jún 2009 o 19:19

@majojo dakujem za nazor a ano, mamicka mi ustlala na zadnych sedadlach a dokonca ma aj prikryla.


frankie

 11    23. jún 2009 o 19:22

ide aj o to, ze toto bol pokus o kriticky fejton, lenze asi zostane mnohymi ludmi nepochopeny, s tym sa zmierim, len este poprosim o neutocenie na moju osobu.


frankie

 12    23. jún 2009 o 19:26

ad “sprosti slovaci”: reagoval som na logiku istych jedincov, ktori idu na koncert a novy album je im absolutne ukradnuty, taki sa bud k listkom dostali nahodou, alebo proste ziju minulostou


mustang

 13    23. jún 2009 o 19:29

@Zero202:Prečítal si si vôbec tú recenziu? Keby tými sprostými nazval ochrankárov nepoviem ani slova,ale on nimi počastoval fanúšikov a to len preto že neovládali text.To ako každý fanúšik má povinnosť odspievať každý song od slova do slova a keď ho neovláda je hneď sprostý?


isinkaDM

 14    23. jún 2009 o 20:25

viem, ž tu už plno ludí písalo že dave nie je zruda ale neda mi to… naozaj vyzeral veľmi dobre na svoj vek. ked som sa na neho pozerala a potom pozerala na obrazovku dokonca som sa čudovala, že až tak dobre vyzerá. nevravím na martina už tá staroba začala pôsobiť ale tiež vyzeral veľmi dobre, no Dave vyslovene žiaril tým, že podla mna si mnohí ludia mysleli, že bude vyzerať horšie… a myslim, že nas milo prekvapila jeho vizáš smile


dohy

 15    23. jún 2009 o 20:32

dami a pani povedzme si na rovinu, dave bol SEXI !!! prve co ma vcera pri pohlade na neho napadlo (a to som stala dost blizko), bolo: “boze, ten snad vyzera lepsie ako kedykolvek predtym.”
frankie: fajn clanok, pobavil… ale ked ti bude tiahnut na 50tku, nepozeraj prilis casto do zrkadla wink


Flexible

 16    23. jún 2009 o 20:34

frankie: ja Ti vcelku rozumiem, aj ja som zil “imidzom” ked som mal nast a aj cosi potom a aj sme sa s kamosmi “trosku” vymachlili, ked sme isli na koncerty alebo party, a to vonku zurila VB a aj Dave na platne naozaj vyzeral ako Iggy /velmi vystizne/ ale na fotkach a v rozhovoroch ako mladik, to zasa prrr, ale ten koncert pre mna, odmysliac si tie nie male nedostatky, nemal chybu ... see ya next time…
p.s. daju sa uz kupovat listky na december do Viedne???


frankie

 17    23. jún 2009 o 20:46

@flexible na ticketportali este nic nie je


frankie

 18    23. jún 2009 o 20:48

@flexible tak predsa http://www.oeticket.com/portal/de/konzerte/rock_pop/depeche_mode/53298/


kiri

 19    23. jún 2009 o 21:04

tiez som mala chut plakat pri pohlade na martina.. ale z ineho dovodu, ved jemu vek len pridava na charizme a stale ma usmev maleho chlapciatka,


somebody

 20    23. jún 2009 o 22:00

smile sprosti slovaci - to si si mohol odpustit (rad provokujes? alebo to je fakt Tvoj nazor?). Nemyslim ze inde vo svete keby koncert zacal neplanovane o osmej a za svetla a za dazda a len sa rozbieha by atmosfera hned v prvej sekunde explodovala ako potom v blave o chvilku neskor.  Prave naopak publikum v blave bolo skvele.


chmelko

 21    23. jún 2009 o 22:02

frankie:z tvojho textu “recenzie” som pochopil,že berieš depeche už asi len dost komerčne, neviem kolko ti je, ale ak nič necítiš pri fly on the windscreen, tak to už budeš asi next genration, ktorej ja nerozumiem :-D


frankie

 22    23. jún 2009 o 22:10

@somebody áno, rád provokujem.
@chmelko toto nie je recenzia, to je kritický fejton. nepovedal som, že som nič necítil, len že bola trošku nudná. a FYI mam 16 rokov, co si cakal?


verona87

 23    23. jún 2009 o 22:22

“Dave sa vlnil ako užovka” :D tak toto ma absolútne pobavilo :D ale tak presne, pre neho je to typické a bez tých pohybov si ho už neviem ani predstaviť. A tiež sa musím pridať k tomu že hoci sa Dave blíži už pomaly k 50-ke je neskutočne príťažlivý, a pri každom jeho zavlnení či gestách som nielen ja ale aj baby okolo mňa začali výskať (dokonca som si istá, že sa nezdržalo ani dosť mužov:D). No a Martin..keď spustil Home,tak sa mi svojvoľne začali z očí rinúť slzy.. Vyzerá tak krehko a zraniteľne, a čo sa týka vizáže, na svoj vek podľa mňa tiež viac než dobre. Recenziu beriem každopádne s rezervou a fajn som sa zasmiala. Díky !


somebody

 24    23. jún 2009 o 22:23

chmelko: Fly on the windscreen to bola ina nostalgia smile pocas nej som si spomenul na Alana :(


chmelko

 25    23. jún 2009 o 22:36

frankie:nemam problem s vekom..ale trafil som sa skoro presne..tipoval som 17..
fakt mi prijde,že ten koncert bol pre teba kupena show a berieš ju ako spotrebitel..a máš pravdu, o tom teraz ten biznis je a ja som rad,že to beriem malinko inak..inak hned po koncerte utekat do auta, prezliekat sa a domov..si si zabil cely zažitok..uprimne by mali lutovat všetci čo neboli na afterparty,pretože sa skratka podarila..


frankie

 26    23. jún 2009 o 22:39

@fanynka007 nech mamca pokojne napise, mne to prekazat nebude. ja si za svojim nazorom stojim a nemam problem ho obhajit.


frankie

 27    23. jún 2009 o 22:44

@chmelko nemam pocit, ze depeche beriem komercne, a je mi luto, ak to tak vyznelo. povodne som chcel ist aj na afterparty, bohuzial ako som pisal, som chory a som na antibiotikach, nechcel som proste riskovat zapal pluc.


DanaM

 28    23. jún 2009 o 22:47

to frankie: mna osobne nic neurazilo. dokonca ani ti sprosti Slovaci sa ma nejak extra nedotkli, ja uz taketo veci neriesim…
co sa tyka Davea - ja som kukala ako puk…ze jeeeemine.. tak tento chlap starne do krasy, bol strasne SEXI,  a tie usmevy co hadzal, stale si hovorim kde su este takyto muzi smile) - zensky postreh..
a priznam sa, ani ja neviem vsetky texty cele (najma tie najstarsie kusky)- napr. Master and Servant a dokonca nemam ani vsetky albumy (prve tri).. mam rada ich novsie vecicky… viacmenej odkedy zacali byt bicie plus gitarka bezna sucast ich hudby:)) ..ale novy album som mala vo vacku smile je skvely.  a taky bol aj samotny koncert.. bola som totalne v vytrzeni a uz po Wrong som vedela, ze budem mat hlasivky v kybli a svalovku smile) dazd som vobec neriesila..len som sa smiala, ze sa mi z bundy stala zumpa smile a kozaky uz nikdy nevyzleciem…. a ochranka plus organizacia ? v tomto sme stale slabe caje smile - nikomu sa nic nestalo..a to je podstatne

a tie labute smile)) - tie spiny dobre poznam.. casto z tade chodim..a teraz ma dotacne mrzi, ze to zabudla sem hodit pred koncertom..


chmelko

 29    23. jún 2009 o 22:47

ale ved to nieje chyba..každy ma pravo si vyložit cely kult DM ako on chce..
vyznelo mi to hlavne z toho ako si popisoval dane piesne..

ok ak si bol chory, maš odo mna ospravedlnenku a see you next time !! :-D


frankie

 30    23. jún 2009 o 22:53

@chmelko jasne, uvazujem nad prahou v januari smile


Doctor Devotee

 31    23. jún 2009 o 23:00

Praha nie je v Januari, ale vo stvrtok. V januari je druha Praha grin
Ale to uz nebude open air.
Je lahke kririzovat 16 rocneho cloveka, ale ja si skor cenim, ze si- narozdiel od mnohych- vobec cimsi prispel. A vlastne aj prisiel- v takom stave.
Len nabuduce pouvazuj nad trosku menej arogantnym pristupom, ak smiem poradit.


dohy

 32    23. jún 2009 o 23:09

kiri & DanaM: prst hore smile


frankie

 33    23. jún 2009 o 23:17

@doctor no neviem ako ty, ale ja si neviem predstaviť open air koncert v januari :-D v o2 arene som bol uz na lennyho kravitza minuly rok a bolo celkom fajn, navyse mam svoje zdroje, ktore dokazu zohnat volnasky na akykolvek prazsky koncert wink
ad arogancia: mojim cielom bolo vyvolat emocie, akekolvek emocie. podarilo sa. a hlavne este raz podotykam, ze nejde o reportaz, ale o fejton.


Ringo

 34    23. jún 2009 o 23:57

Poznamka ka Davove vizazi - Dave vypada naopak velmi mladistve a clovek by mu tipoval tak o 10 let mene. znam spoustu petatricatniku, kteri jsou strhani a vypadaji stare, Dave je oproti nim mladik. Pripada mi to, ze cas jeho starnuti se zastavil s jeho klinickou smrti. Jenom bych autorovi clanku rad podotknul, ze ty zvetsene detaily clenu kapely na videoprojekci logicky zestaruji a zkresluji, obzvlaste kdyz jsou ruzne ostinovane ruznymi barvami nebo dokonce cernobile a zrnite. Pokud k tomu pricteme oroseni zpevaka potem, mirnou strhanost ktera nastava s kazdou dalsi pisni u ktere se Dave vice hybe…hele, mrkni na par pohodovych zaberu z rozhovoru s Davem tesne pred turne. Myslim ze az ti bude 35, budes zavidet ,jak vypadal dave v 47;-)
Martina nekomentuji, nevpada vylozene jako stare, ale dela mu to hlavne prehnane opalovani a chlast taky lecos napachal, ale porad vypada v te cepce jak mlady klucina:-) A vubec, lidi, budte radi, ze se nemusime divat na takove scvrkliny jako roling Stones. ti jsou takhle scvrkli uz poslednich 25 let.


Gabriel

 35    24. jún 2009 o 00:52

@all: frankie sa uci a ide mu to celkom dobre. To ze sa vy, vyse 30-rocni natahujete o nieco so 16-rocnym, moze byt pre neho kompliment a skusenost, nech uz je to brane v kladnom alebo zapornom vyzname.

Zabojujte svojou vlastnou recenziou s hlavou a patou. Bolo by to urcite dostojnejsie postavenie sa ku kritike mladeho viac, ako ho valcovat v diskusii. A to, ze napisal clanok, tak vas uz prvy krat schoval do vačku.

frankie, dobra praca!


e1

 36    24. jún 2009 o 04:59

K tým Slovákom. Nechcem zovšeobecňovať, ale naozaj bolo v publiku zopár naozaj debilov. Nie preto že nevedeli slová (ja sám ich neovládam), ale preto ako sa správali. Asi 3-4 pesničky som stál pri jednej bande ktorá celý čas iba hulákala a to dokonca aj počas slaďákov a jeden chalan z partie aj v kuse pískal. Pravda, bol som na štadióne, ale tentoraz na koncerte a nie na futbalovom zápase. Človek zaplatí 70€ za lístok a potom mu nejaký idioti pokazia zážitok. Niekedy by som privítal v dave aj SBS-ku ktorá by robila poriadky v takýchto prípadoch.


Monghi

 37    24. jún 2009 o 07:59

tak… cele som si to precital, vratane diskusie… ladies and gentlemen, chvalabohu, este sa medzi tinejdzermi stale najdu mladici s gurazou. Uz som mal obavy. Frankie, nedaj sa!!!! Vykrikovat a kritizovat, to je pre nas narod typicke. Mat gule, sadnut si k stolu, cosi napisat a este to s vedomim “ukamenovania” zverejnit, to dokaze len par jedincov. Mas moje sympatie a dufam, ze ti par “nespokojnych” neuberie nic na chuti prenikat stale viac do magickeho sveta DM a z casu na cas sem cimsi vlastnym prispiet. Staci nazor, komentar, cokolvek… zacinal som tu tak isto wink


Flexible

 38    24. jún 2009 o 09:02

Frankie: Dave, naozaj na zaciatku koncertu v tych detailnych, zasumenych a sustredenych zaberoch vyzeral jak Iggy, tak som to videl aj ja a aj manzelka mi hovorila, ze je chudacik nejaky strhany a vraskaty, az som sa bal ale potom ako trochu zmokol zas posobil ako na PPS v 89 a to mu vydrzalo az do konca koncertu.
Takze ja s Tebou, co sa tyka uvodnych zaberov uplne suhlasim.
Ale inak je ten nas DEJVIK stale riadne sexi chlap, vsak baby!


wartas

 39    24. jún 2009 o 10:30

No, prilis silne mi prislo nazvani Dave zrudou - myslim, ze to slo mirneji, co myslis? Co se tyce toho,kdo zna a nezna slovo od slova ....  Jak dlouho jsi fan DM? Vzhledem k tvemu veku bych to videla na max. 5 let, coz asi znamena, ze neznas vsechny skladby, ze vsech alb, nedokazal bys priradit jednotlive skladby k roku vydani a tudiz je urcite neznas vsechny. Takze az bude mit v hlave vsechny texty od prulomoveho singlu Dreaming Of me z roku 1981 az po SOTU 2009, tak kritizuj, do te doby uctivej starsi ....  (ve vsech smerech). A uz vubec nechapu, jak te muze nechat chladnym Fly On The Windscreen - podle me jedne z nejvic sexy pisnicek, ke ktere konkretne neodmyslitelne patri Daveovo vlneni v bocich, stejne jako ruky hore pri Never Let Me ... Holt je rozdil byt fan 20 nebo 5 let, ne? Mozna by bylo zajimave, videt to ocima tvych rodicu, vidi to stejne (zrudu, nudna Fly On ..., trapna uzovka ....)


wartas

 40    24. jún 2009 o 10:34

A jeste jedna vec? JAK PROBOHA MUZES PO KONCERTE DM USNOUT!!!!!!!!!!!!!!! To mi zavani tim, ze proste jeden den jsi si zasel na koncert misto sezeni s kamosema v baru. Ja teda zazila uz nekolik koncertu DM (koncerty z tohoto roku bohuzel ne,8.mesic tehotenstvi, to je prece jenom vetsi riziko nez nachlazeni,to by me neodradilo, i kdyz porodit na koncerte DM - taky dobry, Praha v lednu uz mi neujde), ale NIKDY jsem nebyla schopna usnout jeste hodne dlouho.


frankie

 41    24. jún 2009 o 11:40

@wartas fan som v podstate uz od narodenia, rodicia mi pustali albumy DM uz od malicka, texty poznam skoro vsetky. FOTW ma nenechalo chladnym, len bolo trosku nudne. a zaspat? poprve je to moja vec a podruhe som nebol na koncerte s miernym nachladnutim, ale so zapalom priedusnice a na antibiotikach.


0_0

 42    24. jún 2009 o 11:44

Frankie , skoda,ze neznas historii kapely asi vic , protoze vic emoci by si jeste vyvolal, kdybys do toho clanku napsal ,ze proste tem aranzma novych pisnicek chybi cit zvukoveho maga , trictvrte boha Alana Wildera a ze by vlastne mel predelat vsechny , nejlepe vzor Exotic Tour 94 smile  Ohledne toho Gahana , sem heterak ,ale jako chlap se mi libi a kdybych takhle vypadal za dvacet let, tak to beru smile


Ja-no

 43    24. jún 2009 o 12:17

Alan je pre nejaky davny mytus, či tam chyba alebo nie mi je jedno, ale o pridavok v podobe Personal a Waiting som nestal. Tam mal byt Useless alebo Freelove. Chlapci si myslia že su na turne k Violatru.


DanaM

 44    24. jún 2009 o 12:42

Frankie, nedaj sa!!!  smile ja ti fandim podobne ako Gabo.

a co sa tyka playlistu - mne chybal John The Revelator . milujem tento song.

mier vsetkym depesaci ....


frankie

 45    24. jún 2009 o 12:45

@danam dakujem wink aj mne chybalo este nieco z PTA, aj ked najvacsim sklamanim pre mna bolo, ze nezahrali somebody, moju srdcovku :(


Doctor Devotee

 46    24. jún 2009 o 13:01

WELCOME BACK, RINGO!


peter1978

 47    24. jún 2009 o 13:26

Ano priatelia, sen sa druhy krat stal skutocnostou! Nase srdiecka, vdaka XL sa po druhy krat objavili v srdci Europy zvanom Slovensko. Nasiel sa jeden z niekolko tisicoveho davu, ktory vyjadril svoje pocity, pocity z niecoho, o com sme v 80 a 90 rokoch mohli len snivat, pocit zazit DM nazivo. Je smutne, ze niekto sa snazi usmernit 17 rocneho cloveka v mysleni a v citeni DM. Je tiez smutne, ze za niektorymi slovami sa nachadza slovko “odsudzovanie”. Je to smutne a je to zaroven realita. Realita zivota. Pisat o pocitoch sa mozno zda lahke, ak ano, preco tu odvahu nabral jeden 17 rocny a nie tzv “ultra DM fans”? To ci niekto pocuva DM 1 alebo 20 rokov je uplne jedno, dolezite je, ze to co DM vklada do svojich piesni nosi v hlave resp vo svojom srdci.
Frankie klobuk dolu, patris ku generacii, ktora sa s nasimi “srdieckami” ma moznost zoznamovat “FREE” a nie ako ja nacierno na magnetofonovych kazetach, a kde tam zazriet vystrizky z nemeckeho casopisu “BRAVO”, a o takom fenomene ako internet sme mohli len krasne svinat!
Co k tvojmu clanku dodat? Nebudem ta ani chvalit ani kritizovat, ale ver ze v ramci x-ludi, ktori maju DM radi je niekto, u ktoreho mas RESPECT za tento clanok, za vyjadrenie toho ako si prezil 1 den s DM!

ps: to ci niekto ide na AFTERparty alebo nie z neho robi good or bad DM fan? je to velmi prizemne hodnotenie… mam 31, DM patri k Nr.1 bands around the world, a na After Party som nebol, som preto zlym DM fan? ... nie je to o tom ci clovek ide alebo nie, niekto si tie 2hodiny chce uchovat vo svojom vnutri sam zo sebou, resp ma x-objektivnych dovodov preco nie…
Peace and Love friends!!!


Ringo

 48    24. jún 2009 o 13:53

nic proti kdyz nekdo napise clanek, samozrejme je to fajn, bojovat pak s negativni kritikou v diskusich uz je kapanek tezsi, sam jsem si to zazil. Nicmene, nektere vety, ktere tam jsou napsane, by neprosly ani do teto diskuse, tak me zarazi, ze projdou do clanku, ktery tu ma na hlavni strance upoutavku jako na nejake ofiko. Sorry, ale vyrazy jako zruda, zvseobecneni na proste Slovaky a pod…to je to, co tenhle clanek proste degraduje na nejaky vykrik do tmy priznacny skutecne pro cloveka daneho veku, ne jako profi clanek. Promin Frankie, ale ber to jako proste kritiku clanku ktery jsi napsal a treba i jako ponauceni do budoucna. Kdyby ten clanek byl skutecne hodne dobry, ver tomu, ze nikoho ani nenapadne pidit se po veku autora a kdyby se pak clovek ten vek dozvedel, tak by skutecne u dobreho clanku dal klobouk dolu. Taky to upozorneni na zaver: “berte to s rezervou a nepoustejte se do me v diskusi” vylozene vyzyva k tomu, aby se lidi do tebe pustili a dava najevo, ze si za tim, co jsi napsal, az tak sebejiste nestojis a vylozene nejaky ten kyblik vylity na hlavu za to co jsi spiskal ocekavas;-)


Ringo

 49    24. jún 2009 o 13:56

Doctor Devotee: ahoj, taky te zdravim:-)


frankie

 50    24. jún 2009 o 14:14

@ringo prosim ta, podla teba je depechemode.sk nejaky extra profi web, kde ludia pisu odborne analyzy koncertov depeche mode a v clankoch absolutne nevyjadruju svoje emocie? insight sluzi ako informacny kanal, ale aj ako fanusikovska zakladna depesakov, ja som fanusik a mam moznost vyjadrit sa, teda mam pravo napisat aj kritiku, nie len slepo hladiet na svoj idol.
ad moje vyjadrovanie - pytal som sa gaba a ten mi to povolil, takze nie je co riesit.
ad zaver - vyjadril som svoj subjektivny nazor formou fejtonu (slohovy zaner, ktory patri do zurnalistiky, ale autor ho pise subjektivne a moze zvelicovat) a slusne som poprosil citatelov, aby moj subjektivny nazor brali s nadhladom, teda aby nebrali vsetko uplne doslovne, lenze stalo sa.


frankie

 51    24. jún 2009 o 14:20

@ringo este ku kvalite clanku - posudenie kvality nechavam na kazdom z vas, zurnalistiku som nestudoval, takze odo mna nikto nemoze chciet profesionalnu recenziu. kazdopadne je moj clanok ma uz viac ako tisic zobrazeni, a to je pre mna skutocnou satisfakciou, nezalezi mi, ci je to kvoli jeho kvalite, alebo kontorverznosti.


RisozBa

 52    24. jún 2009 o 14:45

frankie,
chcel som povodne pouzit ine slova ako reakciu na iste veci o ktorych pises vo svojom prispevku. Ked som si vsak precital aky mas vek potom som zmenil svoj uhol pohladu a urcite sa mi nestane ze pouzijem podobne slova ako Ty ked si pisal o tych ktori prisli na koncert (bol som medzi nimi)a svojou ucastou vlastne na koncerte ukazali co pre nich muzika a Depeche Mode vlastne znamena.
Neviem presne co si tym myslel „sprosti Slovaci“ zaujimalo by ma ci je to ina kategoria ako si Ty sam a teda ak je to tak do akej sa radis Ty ???
Nie som nejaky jesitak to v ziadnom pripade,  pisem viac menej preto ze osobne tiez nie som fanaticky obdivovatel Depeche Mode, mam rad muziku a pocuvam muziku urcite dlhsie ako Ty si na svete ale nechce sa mi verit ze podobne slova pouziva niekto kto este nemoze mat nazor na svet,  nieto boze na Depeche Mode a uz vobec nie na muziku ako taku.
Dalej, ak budes mat vek ako maju hudobnici typu Depeche Mode modli sa aby si vypadal tak ako vypadaju vo svojich rokoch oni teraz. Tu sa treba na vec pozerat inak ako si to videl Ty, tu nejde o fyzicky zjav, myslim ze tu ide o to co dokazali a stale dokazuju a akou su vyznamnou ikonou v hudobnom svete a ak toto pochopis nebude Ta viac trapit kolko kto ma vrasok alebo ci mas uces a ci si v ciernom alebo ci si v bielom a stapaty ................. 
Nechaj svoj prispevok precitat tym ktorych si na Vianoce obdaroval a nechaj ich vyjadrit sa.Vypocuj si ich nazor na Tvoje napisane slova pretoze predpokladam ze Ta budu vediet usmernit, potrebujes to.

Ostatne okrem tychto dvoch vycitiek beriem ako zaujimave citanie a postreh skalneho depesaka co tak isto patri do tohto sveta.
Maj sa a vaz slova do buducna asi aj Ty si Slovak grin tak daj bacha aby aj Teba niekto raz nezaradil medzi tych o ktorych si pisal
maj sa,
zdravi Riso


Gabriel

 53    24. jún 2009 o 14:50

@frankie: ak chces prezit, necitaj diskusie. Uz len v tejto najdes tolko snahy, kde sa ti kade kto snazi vtlacit to, ako si mal koncert vnimat a prezit a doslova ti diktuju, ze ich videnie koncertu je to jedine a spravne.

Ak si nazval Slovakmi tak ako si nazval, diskutujucim neostava nic ine, iba akceptovat, ze si to myslis a moze ich zaujimat akurat tak to, co ta k takemu tvrdeniu doviedlo. Ak to diskutujuci ale neakceptuju, znamena to, ze nedokazu akceptovat okolo seba ani inych ludi a ich nazory. A to uz nie je tvoj problem, ale ich. Preto sa vykasli na diskusie, pretoze povacsine je to len miesto, kde si niekto lieci vlastne komplexy a na to sa reagovat proste neda smile


wartas

 54    24. jún 2009 o 14:51

Nikde jsem nepsala, ze je nutne jit na after party, rozhodne podle toho nemerim “silu” fandovstvi. Jen jsem popsala svoje zkusenosti s prozitkem koncertni noc. Frankie vyjadril sve pocity o sprostych Slovenskych fans, o zrude Daveovi. Nikoho nesoudim, jen mi ty slova prisli zbytecne silne. tak jak Frankie soudil sproste Slovaky za to, ze neznali vsechny texty, tak stejne tak me prislo divne, ze po koncerte usnul.
Jinak naprosto souhlasim s Ringem, co se tyce vyvolanych emoci ohledne tohohle clanku. A jinak si myslim, ze se clovek, ktery DM posloucha 20 let muze citit trosinku pohorsen soudy o polovinu mladsim clovekem. Prece jenom pro nas v jeho veku DM znamenali mnohem vic nez pro vetsinu -nactiletych jakakoliv muzika dnes. Myslim, ze dnesni nactileti fans (at DM nebo kohokoliv jineho) nemaji sanci zazit z poslechu hudby takovi pocit svobody jako my, v dobe, kdy spousta muziky bylo zakazano.


frankie

 55    24. jún 2009 o 14:54

@risozba ja nemozem mat nazor na svet? dobry vtip :D normalne si mi zlepsil uz aj tak dobry den wink .
neviem, ci to tak vyplynulo z clanku, ale sprostymi slovakmi som nazval istu skupinku, ktora uplne odignorovala novy album a ziju z minulosti.
pomenovanie zruda bolo zamerne take prehnane.


frankie

 56    24. jún 2009 o 14:59

@gabo zatial to zvladam, ale nevladzem vyhoviet kazdemu. asi to uz fakt prestanem citat. dik za podporu.
@wartas ano, bola ina doba, ale preco chces ignorovat, ako to vnima ina generacia?


DanaM

 57    24. jún 2009 o 15:05

to wartas : co sa tyka pocitu z hudby terajsich tinedzerov - ja verim, ze ti, ktori miluju hudbu maju ten isty skvely a hlboky pocit aj v tejto dobe… ! len maju slobodny pristup k hudbe a dokonca by som povedala, ze niekedy je velmi tazke sa k dobrej hudbe dostat, ked sa na teba zo vsade hrnie kadejaky rubbish. - a nahe holky, pseudorockery a co ja viem co. to ze 17 rocny chalan ma rad Depeche MOde a dokaze ich hudbu ocenit, a podla clanku vidiet, ze sa na koncert naozaj DLHO tesil, co znamena, ze to RIADNE PREZIVAL a , ze mu muzika DM nieco silne dava…. a kvoli takymto ludom sa tato kapela stava legendou a nie len kvoli depesackym veteranom. legendou sa stane kapela, ktora ziska dalsie generacie a nestane sa len fotrovskou hudbou…. smile


somebody

 58    24. jún 2009 o 15:08

smile spomenme si ked sme mali 16 a chceli sme uputat na seba pozornost co vsetko je clovek v tom veku schopny povedat smile v snahe sokovat okolie. Clanok je podla mna dobry a aj pasaze ktore su umyselne kontroverzne splnili ucel dokonale - malokoho nechali chladnym smile


wartas

 59    24. jún 2009 o 15:14

Proc hned, ze nekdo nekomu neco vnucuje. Ja to beru tak, ze Frankie napsal svuj nazor a my ostatni piseme ten svuj. O nicem jinem to tady snad neni. Nebo se pletu?


EvickaMode

 60    24. jún 2009 o 15:44

Toto bol moj prvý koncert Depeche Mode, a musim uznať že je to zážitok na celý život. Nemôžem porovnávať, ale je pravda, že dobrá nálada a kopa energie, ktorá z chlapcov sršala bola citelná. Srdce mi bylo do rytmu každej skladby a “spievala” som o dušu, ak sa to dá nazvať spevom. Dášť mi na nálade neubral, ale určite by to bolo o čosi lepšie bez neho. Keď sa človek obzrel okolo seba a videl ten dav, množstvo a množstvo ľudí, ktorí prišli na DM, bol to príjemný pocit, že je nás fanúšikov toľko. A myslím si , že aj chlapci s DM s toho mali dobrý pocit. Márne som však čakala na “somebody” od Martina, ale možno v Prahe 2010. Nechám sa prekvapiť.


gujko

 61    24. jún 2009 o 15:54

FRANKIE pozorne a poriadne si pozri foto na ktorej je Dave v clanku Youre Great Audience a potom sa zamysli nad slovom ,zruda, tvoj nazor beriem,ale este ti to v hlavicke musi dozriet…


gujko

 62    24. jún 2009 o 16:03

Bol to super koncert az na to pocasie ale to som uz vobec nevnimal ked sa to zacalo, super zazitok a darcek k mojim narodeninam, mozem len povedat ze DM totalne zabodovali aspon u mna


RisozBa

 63    24. jún 2009 o 16:16

frankie,
niiiiic dobreeee,
bola to len moja rekcia na to co mi nesadlo v Tvojom clanku inak fakt dobreeee, netreba byt vztahovacny, rad diskutujem ale myslim ze je to uzavrete aspon pre mna Ty si napisal Ja som so zaujmom precital a napisal reakciu nic viac nic meneeeej, kliiidek. Trosku tolerancie treba…......... ale to co som pisal Tebe (viac menej len Tebe aj ked verejne) tak na tom trvam. 
Ak sa pozriem spat mozno som bol aj ja taky celkom urcite sa ma snazil niekto usmernit v danom case som to nepochopil a mozno ani nechcel,  ale vsetko ukazal cas. Ver Ja Ti neprajem nic zle. Co sa tyka muziky ides na doraz mam z toho taky pocit vo vztahu k DM je to fajn a dobre,  zatial vidis tento smer a vnimas to ako pises, ale ver ze casom uvidis aj nieco ine a inak a potom je to naozaj super. Ja som ma koncerte stal vedla pomerne starsich ludi ako som Ja sam a bol som v uzase ze aj tieto rocniky sa dokazu bavit, sice mozno inak ako Ty alebo tvoji rovesnici,  ale celkom urcite srdecne a s radostou alebo nadsenim nasavali to co islo z produkcie DM, bolo to fakt dobreeeeee.
Myslim ze z mojej strany tolko ........... Drz sa, cau Riso


Hugi

 64    24. jún 2009 o 16:41

@frankie: nikto Ti tu neberie Tvoj názor, ale poradil by som Ti jedno: trochu viac úcty k šedinám by Ti nezaškodilo, čo myslíš?  A to tvoje - (nech majú starci radosť) svedčí o všetkom… Nice day grin


Ringo

 65    24. jún 2009 o 16:50

frankie: ja po tobe nechci profesionalni zurnalistiku, to jsi em spatne pochopil. Vyjadreni nazoru, pohledu na vec a pod. OK. ale kazdy kdo tohledela musi umet taky nest dusledky svych slov, coz ty ocividne nedokazes. Tim ze napises ze Dave vypada z blizka jak zruda opravdu nevzbudis v nikom komplexy jak se to tu nekdo snazi vyobrazit, ale vzbudis logicky negativni reakce, protoze jsi napsal proste blud a jeste slovy, kterestavi ten clanek na uroven nejakeho podradneho flamujiciho prispevku v diskusi, ktery ma just oponentovi ukazat, co si ty myslis a nikdo ti to nvezme. Ty si opravdu myslis, ze to co jsi videl na hodn priblizene projekci byla zruda? Uz treba jen na timhle sekapku zamysli. Ja tady cetl x clanku s kteryma jsem nesouhlasil, napr. od Monghiho a opravdu fest nesouhlasil, ale nikdy me nenapadla myslenka typu “tenhle clanek je ubohy, spatny, mimo misu” a pod. Vzdy tyclanky proste byly dobre a vyjadrovaly nazor, emoce, dojmy. A byt jsem s nimi jakkoliv nesouhlasil, respektoval jsem je a mnohdy jsem ses Monghim v diskusich chytnul a nebyl v tom zadny problem. Volas po svobodnem vyjadreni nazoru, rikas ze jini jej nechteji prijmout a pritom sam vyzyvas - nepoustejte se do me v diskusich a nekritizujte me. Tedy tim vlastne rikas “neumim akceptovat nazor vas”. Docela odvazna vyzva, kdyz hodlas jit s kuzi na trh clankem na web, ktery ctou stovky ne-li tisice lidi.


DanaM

 66    24. jún 2009 o 16:55

nech maju starci radost - bolo nahodou vcelku fajn…a pekne od Frankieho ze dal fotrovcom smile) (hehe) listky..a iste si aj ich sediny vazi..a dobre to tu na DM.sk svojou mladou krvou okorenil. slovnik teens tu tak casto asi nie je, vsak ?


frankie

 67    24. jún 2009 o 17:06

@ringo vzbudzovat komplexy naozaj nechcem, to si ma nespravne pochopil ty. to, ze som napisal, aby sa do mna diskutujuci nepustili a brali clanok s nadhladom bolo preto, lebo isty diskutujuci proste vsetko beru vazne a potom sa v diskusii stavaju piranami, ktore kusu a kusu do autora, az kym sa ten chudak nevladze branit a nezacne kricat o pomoc. nepisal som to preto, lebo by som si zapchaval usi pred kritikou, to naozaj nie, proste len neznasam, ked sa niekto che za kazdu cenu vyjadrit agresivne. cenim si tvoj nazor.

@hugi vzhladom na moj vek si mozem dovolit o niekom povedat, ze je stary, no nie? :D ine by bolo, kebyze mam styridsiatku na krku a pisem taketo veci.

@risozba nie som vztahovacny, len sa obhajujem wink

@all dakujem za vase pochvaly aj kritiku a velmi si ich cenim. peace. namaste. whatever.


frankie

 68    24. jún 2009 o 17:08

@danam myslim, ze ludia by moj slovnik az tak casto nezniesli a ja nechcem mat na krku, ze znizim insightu navstevnost :-D wink


gegem

 69    24. jún 2009 o 18:30

hm…k autorovi clanku len tolko,chlapce, skus si to !
ten koncert mohol byt kludne aj v TT na Spartaku,je urcite modernejsi ako inter ,je to kotol a bola by dobra akustika.Moznb na buduce.


Ringo

 70    24. jún 2009 o 18:49

frankie: ty komplexcy jsem myslel tak, ze nekteri kritiku na tento tvuj clanek povazuji za komplexy, coz je samozrejme nesmysl.


Gabriel

 71    24. jún 2009 o 19:01

myslim, ze ludia by moj slovnik az tak casto nezniesli a ja nechcem mat na krku, ze znizim insightu navstevnost

Uz si znizil, strhnem ti to z honoraru!!!


managatsuo

 72    24. jún 2009 o 20:14

Fly On The Windscreen bola trošku nudná    ???  no comment


mart71

 73    24. jún 2009 o 22:01

Fly on the Wind… nuda to snad ne !!!
A ještě k setlistu , podle mého názoru i DM sami vědí proč posledních 10 skladeb na koncertu je výběr z alb po SOFAD a neobsahují žádnou skladbu z posledních desek vydaných bez Alana. Něco na tom bude.


radke

 74    24. jún 2009 o 22:14

pred SOFAD


dirty

 75    25. jún 2009 o 01:33

fly on the windscreen nuda??? fiiiiha tak toto by som ani zo srandy nehovoril. podla mna to bol velmi dobry vyber…


roman101

 76    25. jún 2009 o 03:22

FRANKIE
drzim palec, napisane vlastnymi slovami. Mozno si to s IggyDaveom myslel inac ako to vyznelo a to je fuk. Je to tvoj nazor a to je hlavne. Som rad ze ti dal Gabriel otvoreny priestor bez cenzury. Predsa ako 16 rocny nebudes ocareny tvarou takmer 50 rocneho pana a hovorit si ze zreje ako vino.  Som rad ze ta oslovila prave hudba DM.


DanaM

 77    25. jún 2009 o 09:54

Roman101 - som rada, ze zdielas podobny nazor ako ja…

Onyx - a aka kritika by bola pre teba prijatelna ? smile a od koho ? smile


pece

 78    25. jún 2009 o 10:35

16 rocny chalan kupi rodicom listky na DM a IDE S NIMI na koncert, uziva si ho, pozoruje .... nieje to uzasne ... a este dokaze aj verejne prezentovat svoj nazor.
Keby som sa toho dozil, ale synator ma iba 6 tak neviem, ale drzim sebe, synovi a hlavne DM palce aby sa to podarilo.
Za 2 mesiace mam 34 ... ked som mal 16 povazoval som “takychto ludi” za “skoro mrtvych” ( schvalne trosku prehanam ), dnes sa nad tym usmievam, ale bolo to tak ...
Nesuhlasim s par vecami v clanku, tak ako “nesuhlasim” s par vecami z tvorby a hlavne zivota DM, ale pocuvam ich od mojich 12 - 13 rokov a mam ich hudbu rad, viac ako rad ... ( aj ked veci ako plagaty, odznaky, uces .... ma uz presli ) ale neberiem DM ako modlu.
Preto Frankie drzim nam palce aby sme si tvorbu DM uzivali este dlho. Je super, ked nieco spaja generacie, a aj za to dakujme a vazme si DM. A ked niekto napise ” ... no bol to neopakovateľný zážitok. Milujem Depeche Mode.” viem ze to tak je.
Niekedy treba trosku vazit slova, ale na to casom prides sam…

PS : A nic si z toho nerob, v aute spavam aj ja, celkom fajn vyuzity cas grin


Gabriel

 79    25. jún 2009 o 11:13

@pece: napisal so to na frankieho trefne. Takyto ludia si u mna vytvaraju prirodzeny respekt a uznanie… prave preto, ze sa o to nesnazia, ale robia veci, pred ktorymi sa sklanam. Jednoducho kopnu do bedne a robia nieco viac, ako len exhibuju v diskusiach ci maju plno reci pri pohariku wink


Daniel79

 80    25. jún 2009 o 13:50

Dobry clanek, ocenuju, ze to neni takove to nekriticke opevovani hvezd.


roman101

 81    25. jún 2009 o 14:29

DanaM

vdaka za podporu, ale prislo mi Frankieho fakt uprimne luto ako sa do neho pustili. A vdaka aj ostatnym ktori ho podrzali. Rastie ina generacia ako sme boli my. A ked sme boli teens tiez nas “dospelaci” podcenovali a kam to viedlo? Naopak ked som bol v San Sire a videl som vedla seba teens spievat skladby DM i moju 62 rocnu matku ako sa bavi tak ma zahrialo na srdci ze este nepatrim medzi vykopavky. A dalsie plus ze Frankie dokazal aj vdaka koncertu utuzit rodinne puto. To ma triez svoju hodnotu. 
A ako pise Pece. Rovnako uz nemam potrebu nosit tricka dm - mam 33.


3of10

 82    25. jún 2009 o 18:10

po precitani fejtonu a celej diskusie musim podakovat pece. Nedokazal by som to lepsie napisat, dakujem usetril si mi kopu casu grin. a este k tomu co napisal roman101: taktiez suhlasim az na jednu vec…mam 37 a tricko DM si oblecem rad a casto!

bol to super koncert este stale mam svalovicu ...

cu


DanaM

 83    25. jún 2009 o 18:39

.... a ja mam 30 a prave som si kupila prve tricko (teda biele tielko) DM s logom albumu.. tak mi fajne preskocilo po tomto koncerte..  chi chi :D :D :D


wartas

 84    25. jún 2009 o 20:34

Padnekazdo, at uz se mi Frankieho fejeton libil nebo ne, jsem nadsena z toho, ze dnesni 16tilete dokazou DM chytnout u srdce. Jen at je vas vic a vic, diky tomu budu moci jit na koncert treba i za dalsich 15 let a treba se svoji dcerou. A to ze jsi koupil rodicum listek - hm, taky dobry, by tenhle napad mohla za tech 15 let nase mala obslehnout.
Nazory psane driv zustavaji, ale abych nebyla jen neprijemna a napsala, jake prijemne zjisteni pro me byl vek Frankieho.


Ringo

 85    26. jún 2009 o 21:56

Hmm, chvala na clanek….
az na to, ze v clanku jsou pekne bludy, viz. zruda. Nevim jestli je to vekem, nebo tim, ze autor clanku nepremyslel nad tim, co pise, ale to je jedno. Udelejte si nekdo svuj zaber, zasrtere jej stiny a zrnenim a dejte do cernobile barvy. Uvidime jak budete krasni vy a je jedno jestli 20 nebo 50 leti. Je-li autor clanku ochoten timto zpusobem prezentovat bludy za potlesku nekterych poplacavacu po zadech za odvahu, tak nevim nevim. Pro me je spise odvazne, kdyz nekdo napise dobry clanek, treba i kontroverzni, ale proste dobry. Ne to ze nekdo pod lavici ve skole splichti par podivnych radku a hodi je na verejnost. To umi kazdy.

Ale jasne, udelejte ze mne bezmezneho uctivace Dava Gahana ktery nikdy nepripusti kritiku na jeho osobu, jen ja moc dobre vim, ze to nebude pravda a jsou veci, ktere jsem Gahanovi neodpustil. Ale momentalne jsem nadsen tim ja kse chova, co dela, proste fajn slusny kreativni a navic pohledny clovek s vyraznym pohybovym nadanim a hlavne, kouzelnym hlasem. Mimochodem kdyz se bavime o zrudach, mrknete na prvni 3 fotky v clanku najdete mi tam tu vrascitou zrudu. Pro me je treba jen tohle dukaz, ze tenhle clanek je veskrze spatny a spise bych autorovi tu odvahu tohle zverejnovat vytknul, nez jej za to cvhvalil.


Ringo

 86    26. jún 2009 o 21:58

* 3 fotky z clanku DM v Praze (nejak mi to z textu vypadlo)


jozefst

 87    27. jún 2009 o 16:09

V pohode fejtón, je v ňom vlastný názor a to sa cení.


wartas

 88    28. jún 2009 o 09:00

Z pohledu baby musim rict, ze Dave je momentalne nejvic sexy za celou svou karieru. Od sladkeho kluciny, pres zfetovanou trosku, po krasnyho zralyho chlapa, kterym je dnes. Co vy na to holky?


DanaM

 89    28. jún 2009 o 12:37

to Wartas - uz som to raz napisala, ale neda mi opat ..ze som kukala ako puk na Davea smile teraz vyzera najlepsie..starne do krasy a k tomu tie pohyby…mein gott! smile myslim ze vsetky zenske si prisli na svoje raspberry :D :D :D


Liba

 90    8. júl 2009 o 08:16

Dave je konečne šťastný....čítala som veľa starých článkov o Davidovi, kde sa vyjadroval veľmi divne a žil v tom čase na hranici života a smrti, musel veľmi trpieť, snažil sa to otočiť na srandu, ale vo vnútri musel mať peklo…keď čítam terajšie články a terajšie jeho vyjadrenia, myslím, že je konečne šťastný, že našiel, čo hľadal, že je konečne DOMA! Vyjadrujú to aj jeho úžasné šťastné oči plné vášne a života, jeho samotná tvár, preto je taký fascinujúci, lebo vyžaruje pozitívnu energiu, lásku, ktorú má v sebe! Strašne mu fandím, že sa z toho svinstva pozviechal, že je tu s nami a že nám ten úžasný pocit, ktorý má vo svojom vnútri dáva plným priehrštím z každého pódia!ĎAKUJEM!


Night

 91    8. júl 2009 o 08:23

To Liba: úplný súhlas grin


DanaM

 93    15. júl 2009 o 18:49

to je cas.sk….. no comment,.. neriesit vobec


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa