Depeche Mode vypustili Anjela

Stúpajúcu horúčku okolo očakávaného nového albumu Depeche Mode si už všimli aj média a tak tu máme prvý článok, ktorý sa objavil na stránkach magazínu Rolling Stones. Bohužiaľ, aj po 25-tich rokoch nepoznajú novinári role jednotlivých členov.

Depeche Mode si pripomenú svoju 25-ročnú kariéru vydaním ich 14-teho štúdiového albumu, "Playing the Angel", ktorý sa na trhu objaví v októbri. [i]"Možno budeme na budúci rok uvedení do Rock&Rollovej siene slávy," [/i] povie gitarista (:D) Andy Fletcher s úškrnom. Nahrávka produkovaná Benom Hillierom (Blur, Doves) predstavuje klasickú zmes náladových zmení synthy-popových zvukov, tvrdých gitarových riffov a temných textov, tak typických pre túto skupinu. [i]"Naša skupina má veľmi silnú a životaschopnú DNA," [/i] dodáva Fletcher. [i]"Svoj vlastný zvukový štýl už vylepšiť nedokážeme - čo je nakoniec v poriadku." [/i] [i]"Boli sme práve v štúdiu," [/i] spomína frontman Dave Gahan, [i]"a práve vošiel Daniel Miller a povedal, 'Tak o čom je vlastne tento album, ako zvyčajne o bolesti a utrpení? ' Je to akýsi náš identifikačný znak." [/i] Gahan, ktorý svoj debutový album "Paper Monsters" vydal v roku 2003, na album "Playing The Angel" po prvýkrát prispel aj autorsky, táto oblasť patrila predtým výhradne klávesákovi Martinovi Goremu. [i]"Povedal som, že nebudem na tomto albume participovať, pokiaľ nebudem môcť naň prispieť autorsky," [/i] hovorí Gahan. [i]"Takže sme s Martinom o tom hodili reč. Myslím, že tým vznikla v skupine akási súťaživosť, čo je zdravé." [/i] Album teda obsahuje tri Gahanove skladby. Medzi jeho príspevky patrí aj balada "Precious". [i]"Je to o tom, čo je dôležité," [/i] dodáva Gahan, ktorý sa v minulosti preslávil s problémami s drogami a depresiami. [i]"a pozerá sa na život očami mojich detí." [/i] Depeche Mode v októbri odštartujú svetové turné na podporu nového albumu "Playing The Angel". zdroj: Rolling Stone

Názory Devotees (4)

Monghi

 1    7. júl 2005 o 12:44

mimochodom, je dobre pripomenut, ze sa tohoto clanku netreba “drzat”. Z posluchovej party je zname, ze “Precious”, co by buduci singel, balada nie je a takisto nie je iste, ze skladbu napisal Dave. Vlastne, taketo pochybne clanky su pre Rolling Stone typicke.

chmelko

 2    7. júl 2005 o 12:59

Chcem robit u rolling stone novinara:ležat na gauči, surfovat po nete, opisat to-a ešte totalne na hovno a brat pekne prachy :eek:

Trak-Tor

 3    8. júl 2005 o 09:47

Aj NME uz pustil kratku spravicku.  Dost domotanu a o nicom.  Napriklad na zaver spravy pisu o turne, ktore predstavi novy, zatial este nepomenovany album. Samozrejme, sprava zaciana oznamenim nazvu noveho albumu.

sz

 4    8. júl 2005 o 11:31

...a pri tom by stacilo navstivit dm.sk alebo .com

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa