Depeche Mode v Martinových očiach - 1984

Z Martina postupne rastie sebavedomá osobnosť a z plachého chlapčeka sa stáva "živel", ktorý zbožnuje "parties" a vie si život pekne užiť. V rozhovore, z roku 1984, vám ozrejmí, ako k tomuto prerodu došlo.

[i]"Som zrejme predurčený stať sa "šéfom" skupiny"[/i], vyhlasuje Martin Gore. [i]"Mám posledné slovo počnúc výberom skladieb a vizuálnym aspektom končiac. No v kontraste s týmto, stále nie som rodeným vodcom"[/i]. Nasledujúce riadky nám ozrejmia pozadie súčasnosti. [b]Martin, vždy si mal pocit, že raz budeš takto slávny?[/b] Vôbec nie. V detstve som bol uzavretý a plachý. Vždy som mal buď zopár alebo žiadnych priateľov, a väčšinu času som strávil zavretý v izbe zahĺbený do rozprávok. Hrozne som ich prežíval, žil som akoby v inom svete. V škole som potom postrádal akúkoľvek dávku sebadôvery. Učitelia počuli môj hlas veľmi zriedka. [b]Takže si sa totálne zmenil.[/b] Správne, ale nemyslím si, že to šlo z dňa na deň. Dosť mi k tomu dopomohla moja práca v banke. Keďže som bol veľmi mladý, moje kolegyne mi boli ako druhé mamy. Takže postupne sa to zlepšovalo a začal som si viac veriť. [b]Si fakt taký blázon do večierkov?[/b] Zbožňujem večierky a podobné akcie. V mojom voľnom čase ma môžte stretnúť v londýnskych kluboch alebo v niektorej z basildonských krčiem. [b]Stále žiješ v Basildone?[/b] Áno, stále žijem s matkou a mojími dvoma sestrami. Priateľka žije v Berlíne, ale zatiaľ nemám v úmysle sa presťahovať do Nemecka. Berlín je nádherné a kúzelné mesto, ale až príliš lipnem k Basildonu. [b]Je Andy stále tvojím najlepším priateľom?[/b] Bez pochýb. Rád si robím zo všetkého srandu a Andy je často mojou obeťou. On je na to všetko zvyknutý, ja som živel a on je zasa tichý a mierumilovný typ. Ale na "výjazdoch" je mojim permanentným parťákom. [b]Tvoj šatník je pozoruhodný.[/b] Áno, ale má v tom prsty aj moja zaneprázdnenosť. Oblečenie si navrhuje spolu s niektorými našimi pódiovými technikmi a dokonca organizujem aj spoločné fotografovanie. Nič pre mňa nie je dostatočne bláznivé. Nezdráham sa z času na čas si obliecť čosi z Christininej garderóby. [b]Aké je tvoje najobľúbenejšie jedlo?[/b] Už dva roky som presvedčeným vegetariánom. Tak ako Alan, aj ja som sa rozhodol žiť zdravšie. Každý deň dokonca behám so svojím psom Benom.

Názory Devotees (4)

Milda

 1    19. január 2004 o 11:31

super monghi, konecne zase - po dlouhe dobe - troska historie…  wink

monghi

 2    19. január 2004 o 16:52

hmmm…. sakra ... bolo to myslene zo srandy, ci vazne? Bolo by dobre, keby ste napisali, ci si chcete precitat stare Goracove rozhovory, alebo sa tomu nemam venovat?

Milda

 3    19. január 2004 o 17:02

ne, vazne… posledni rok se porad dokola protrasaji gore a zejmena gahan a na stare dobre dm se nejak zapomina… takze prijemna zmena

tomi

 4    20. január 2004 o 15:13

monghi: neprestávaj chlapče, veď tieto články o Martinovi ma toho času držia na tomto site. Tvoju snahu si nesmierne vážim. Kurník, kde ste všetci článkov chtiví.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa