Dave Gahan opäť sólovo

Dave Gahan opäť sólovo

Dave Gahan exkluzívne pre švédske média nielen o albume "The Light The Dead See", ale aj o pokračujúcej práci na novom štúdiovom albume Depeche Mode.

"Máme veľa spoločného, napr. milujeme gospel a blues. Nemali sme postavený žiaden plán, nič nás nesúrilo a mňa okamžite prepadla inšpirácia, čím vznikalo čoraz viac piesní. Bral som to ako dar, pozdvihol som svoje skladateľstvo, no hlavne som sa o sebe veľa naučil," prezradí čerstvý 50-tnik Dave Gahan o jeho spolupráci s Richom Machinom z The Soulsavers.

Pokračuje: "Akoby to písanie vychádzalo zo mňa samé, a pokiaľ ide o hudbu samotnú, na prekvapenie sa nové nápady rodili doslova neustále. Akoby to všetko vznikalo samo. Neviem, ako sa to stalo, ale medzi mnou a Richom funguje tá pravá chémia a veci vnímame rovnako."

Rich sa o albume "The Light The Dead See" vyjadruje rovnako: "Šlo to neuveriteľne ľahko, od začiatku až do konca. Dokonca sme ani nerozoberali, čo chceme dosiahnuť, jednoducho sme nasledovali inštinkty. Mohli by ste si myslieť, že s chlapíkom, ktorý roky funguje vo veľkej kapele, sa bude dať ťažko dohodnúť. David je však neuveriteľne milý a hlavne pokorný človek."

David Gahan funguje od roku 1980 v Depeche Mode, v skupine, ktorá aktuálne pracuje na novom albume, nasledovníkovi "Sounds Of The Universe" (2009). Podieľa sa na ňom aj Christoffer Berg, inak rodák z Gothenburgu. V nahrávacom tíme funguje ako programátor syntezátorov. K produkcii albumu bol, tak ako pri poslednom albume, povolaný Ben Hillier.

"Christopher vie presne, čo robí. Je to vynikajúci hudobník so zaujímavým prístupom k skladateľstvu a aranžmánom skladieb. Počas tých 4, či 5-tich týždňov nás neustále prekvapoval výbornými nápadmi," prezradil Dave Gahan počas telefonického rozhovoru z New Yorku.

S hlavným skladateľom kapely, Martinom Gorem, pripravili takmer 20 skladieb a každý z nich pripravil vlastné demosníkmi vo svojom bydlisku. Dave v New Yorku, Martin v Los Angeles.

"Práca s Richom mi dodala novú silu a myslím, že ďalší album Depeche Mode bude jednoznačne ovplyvnený soulom a blues. Samozrejme to bude tak ako vždy predtým postavené na elektronickom základe. Album bude viac priamejší a dúfam, že nebude príliš pre-produkovaný. Skladby by v tej záplave technológii rozhodne nemali zanikať," prehlási Dave Gahan a dodá:
"Mám z toho zatiaľ veľmi dobrý pocit. Je to zábava opäť pracovať s DM a Martinove skladby sú naozaj vydarené. Ak sa nevyskytnú nečakané problémy, mohol byť to byť jeden z najlepších albumov kapely za posledné roky," dodá Dave na margo albumu, ktorého vydanie je plánované na jar 2013 a malo by ho sprevádzať budúcoročné turné so začiatkom v období leta.

"Treba byť však opatrný a neplánovať toho priveľa. Ako povedal svojho času John Lennon, "Skutočný život prebieha práve vtedy, keď ste najviac zaneprázdnený"," pripomenie Dave Gahan.

Názory Devotees (5)

dvestotri

 1    23. máj 2012 o 19:14

Tak Dave je pri chuti. Uz by sa mohli s Martinom spravne nastartovat a buduci album spravit spolocne, bez Hiliera a spol…


tommy

 2    24. máj 2012 o 08:00

to asi nepôjde 203, veď si prečítaj vetu: “Samozrejme to bude tak ako vždy predtým postavené na elektronickom základe. smile


molon

 3    24. máj 2012 o 10:16

david som rád, že si to skonštatoval za mňa, posledné albumy sú riadne sračky a národ DM čaká konečne na niečo čo bude znieť tak ako má........teda to čo očakávaš od nového albumu ty, ja osobne by som bral SRG II., /to na margo tých starých mašiniek čo máte k dispozícii/ ale to bude asi až v budúcom živote. =:o)


Fido

 4    25. máj 2012 o 19:51

Keď niekto o niečom stále opakuje, že aké je to úžasné a super väčšinou je to presne naopak, mam z toho zlý pocit. Motať sa stále okolo toho istého (myslím Hillera). Čo tým chcú dokázať? Ako môže byť budúci album lepší, keď ho bude produkovať ten istý človek ako predchádzajúce albumy a zároveň sa vyjadriť, že tie predchádzajúce boli slabšie.  Z Hillera už toho proste viac nevymáčknu. Je to ako s PC - je taký rýchly ako jeho najpomalšia súčiastka. Myslím, že to už nebude dlho trvať a zabalia to. Už to lepšie nebude. Iba si kazia meno.


bel canto

 5    7. jún 2012 o 09:31

Beriem to ako vypoved, rozhodnutie o skromnej produkcii a nehladani novych postupov, zvukov, ako serioznu pracu na novom albume, kopec energie a pod. Zaroven pisem ze to nema nic spolocne z “pravym” DM, nakoniec to je podmienka a mozno aj zamer. Skoda, preskoda, preco sa David (ktory ma vraj s Alanom ako jediny normalny vztah) nespoji s Alanom a nezbuchaju jednu energicku elektronicku vypalovacku. Odpoved je jasna, nechcu to a hotovo. Radsej sa urobi jeden priemerny, obycajny, nicim novy album ....


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa