Dave Gahan je chudý, ale má pevné telo

Zaiste si mnohí z vás všimli rider (zoznam požiadaviek kapely) pred blížiacim sa bratislavským koncertom Depeche Mode, ktorý sme uverejnili aj na týchto stránkach. Bola v ňom zaujímavá požiadavka na masérku v zákulisí. Určite uveríte, že keď sa niekoho dotýkate, je k vám otvorený a ústretový. A akí sú členovia Depeche Mode? Na to vám odpovie samotná fyzioterapeutka a masérka Iveta Holešová.

Bola jedinou Slovenkou, ktorá mohla byť v zákulisí so skupinou Depeche Mode počas ich bratislavského koncertu. Fyzioterapeutka, ktorá pracuje s energiou, masérka Iveta Holešová je špičkou vo svojom odbore a o jej služby prejavujú záujem aj klienti zo zahraničia.

"Venujem sa tejto práci už 23 rokov, no čím dlhšie robím túto profesiu, tým väčšiu pokoru a rešpekt pred ňou pociťujem. Kedysi som si hovorila, koľko toho už viem, ale naďalej objavujem, koľko sa ešte musím učiť," hovorí Iveta Holešová skromne. Niektoré techniky študovala vo Viedni, absolvovala ďalšie kurzy a školenia. "Zistila som, že nie vždy je metóda, ktorá má úžasný názov, aj úžasne účinná a kvalitná. Preto neuznávam samozvaných ľudí, ktorí organizujú kurzy. Sama často improvizuje, no ako hovorí, vždy má v hlave výkričník, ktorý ju núti, aby bola opatrná."

Iveta vlastní relaxačný salón v Bratislave, no nie je len šéfka, ale sama v ňom aj pracuje. "Niekedy urobím jednu masáž a som narobená ako kôň, niekedy ich je aj deväť a vôbec to necítim. Záleží na tom, akí ľudia mi prídu pod ruky, akú energiu prinesú, v akej som kondícii. Mám stabilnú klientelu, snažím sa byť k dispozícii, keď ma ľudia potrebujú. Nie je to už len masáž, s niektorými klientmi máme osobný vzťah, poznáme sa desať, pätnásť rokov."

Stretnutia so známymi ľuďmi chápe ako výnimočné, váži si predovšetkým športovcov. "Nedávno som mala možnosť masírovať bývalého olympijského víťaza, rakúskeho lyžiara Franza Klammera, bola to pre mňa česť. Stále veľmi rada spomínam na speváka Falca a, samozrejme, určite nikdy nezabudnem na Depeche Mode. Musím však priznať, že keď ma v tejto veci oslovili, v prvej chvíli mi nedošlo, že ide o slávnu kapelu, skoro som im navrhla iného maséra (smiech)."

Členov kapely nakoniec masírovala pred nedávnym bratislavským koncertom práve ona. "Keď som sa ocitla v zákulisí, bola som trošku vydesená, lebo som si uvedomila, že som tam jediná Slovenka. Priestor bol rozdelený na tri VIP zóny, tretia bola určená len členom kapely. Tam som sa rozložila, zariadila som si kompletnú ambulanciu (smiech). Doniesla som si všetko, stôl, plachty, sviečky, hudbu... Púšťala som im Franka Sinatru, nemali námietky."

Ktorý z "depešákov" si ľahol pod jej ruky ako prvý? "Prvý prišiel Andy Fletcher, ktorého som skoro nespoznala (smiech). Po ňom nasledoval Martin Gore. Dave Gahan sa zjavil len občas, skôr zo zvedavosti, pretože po celý čas posilňoval. Je síce veľmi chudý, ale pôsobil pevne a mocne, občas si dokonca uťahoval z kolegov. Na masáž nakoniec neprišiel, venoval mi však autogram. Má svoj svet, ale je to jednoznačne líder, celá kapela, to je vlastne on. Veľmi dobre sa mi komunikovalo s Martinom, bol zlatý, zdal sa mi zo všetkých najcharizmatickejší. Prekvapilo ma, že hovoril perfektnou spisovnou nemčinou. Rozprával mi, že turné ich dosť vyčerpáva. Musím povedať, niet im čo závidieť. Sú megahviezdy, ale kariére prispôsobili celý život. V zákulisí pred koncertom sú izolovaní od všetkých, môže s nimi komunikovať len ich osobná asistentka. Dohliadala na všetko, stále kontrolovala, aby sa vo VIP zóne nikto nezvaný neobjavil, aby sa nič nečakané nestalo. Bola nervózna, vtedy som mala obavy, aby som neurobila nič nevhodné, žiadne gesto alebo slovo navyše. Bolo to však perfektne zorganizované, každý mal svoje určené miesto."

Depeche Mode na ňu spočiatku nepôsobili príliš šťastne, ale ako sa blížilo ich vystúpenie, akoby ožili. "Keď sa ozvalo skandovanie divákov a čoraz hlasnejší rev, napätie v zákulisí rástlo, bolo cítiť, že všetci sú nervóznejší. Adrenalín, ktorý im prinášajú koncerty, akoby potrebovali k životu."

Názory Devotees (12)

WormBoy

 1    19. máj 2007 o 20:10

No, je pravda, že Dave má extra dobré tělo!!! Mě je 19 a řeknu vám - chtěl bych v 45 letech vypadat jako on. Opravdu bych si nestěžoval :-D Myslím, že Andy a Martin (a nejen oni grin ) by si z Davea měli vzít příklad, protože pod trikem už se jim rýsuje pěkná pneumatika wink  Ale co, mají na to věk…
Někde jsem slyšel, že Dave každý den chodí běhat do parku. No jestli to je pravda, tak asi neběhá moc dlouhé trasy, protože jinak by byl o hodně víc vyhublejší... taky jsem slyšel že rád plave, což já taky, a navíc stejně jako on běhám, takže pokud mi to vydrží, mám nejlepší předpoklady vypadat jak Dave :-D :-D :-D


2strange2

 2    20. máj 2007 o 09:44

WormBoyovi: No hej, vyzerať pekne - to je nesporne výhoda. Ale aj dvojsečná zbraň, lebo ťa ľudia podvedome považujú za mladšieho ako si. A keď od teba v ako 45 ročného čakajú výkon a už i piesne ako 20 rokov nazad…pohyby ako kedysi,...tu zdravú a vyzývavú “agresivitu” ako kedysi…hmm…asi by mal Davidko pribrať, aby boli ľudia pri ďalšom albume radi, že vôbec vyšiel a že sa našlo dosť energie na jeho vytvorenie 8).
  Na druhej strane je D.G. pekným (?) príkladom toho, že aj keď je niekto životná troska, tak sa ešte veci dajú spraviť a zvrtnúť na dobré až skoro nikdy nie je neskoro.
  Tu ma napadá jedna vecička - tie večne kauzy ohľadom SOFADU či Ultry -
- zaiste máloktorý depešák by niekedy prial čosi “zlé”  Daveovi a spol. Ale ak z toho výjde dobrá hudba /značí, že tu krízu prekonali/ tak je tu hneď všeobecná spokojnosť. No ja môžem niekedy cítiť až ako malá “hiena! /ale nikoho nechcem uraziť/, kedˇsa vyžívam v piesňach, za /ale i pred alebo po/ ktorými je utrpenie. A síce je tá pieseň akýmsi liekom, no je nesporné, že zážitok z nej obsahuje aj istú dávku sadomasochizmu - lebo ten negatívny prvok tam je a - konieckoncov - násobí celý ten zážitok. 
Avšaqk to že je Davo vychudnutý - to by som nebral ako pozostatok časov bývalých. Istá asociácia tam vyvstane - ale D.G nikdy nebol nejaký extra silák, pokiaľ ide o obdobie turné atď . Možno od 101 po Devotional dosť na sebe namakal, ale potom išiel zase dolu…ale to je už iná známa história…
Čo by však asi povedala “teta masérka” na Gahana, keby sa jej ten náhodu dostal do opatery pred 26 rokmi? Asi by ho -  mysliac si že je to chlapec zo štábu - poprosila o asistenciu pri príprave masérskeho lôžka….8)


macadm

 3    20. máj 2007 o 09:59

Nečakala som ,že ešte niečo takéto intímne sa môže vytiahnuť z bratislavského koncertu. Paráda!No zaujímavé prečo práve Dave neskočil pod masérkine ruky, keď to potreboval asi najviac zo všetkých.


2strange2

 4    20. máj 2007 o 10:01

A čo sa týka toho jeho behávania - ja keby som nemusel ráno vstávať a ísť do školy alebo roboty….tak by som sa asi zbláznil, ak by som nedával aspoň 2 - 3 hodinky svôjmu telu.
Zase taká Madonna má cvičenie vlastne ako svôj hlavný pracovný uväzok…


alanaw

 5    21. máj 2007 o 06:23

Dave bol vždy viac chudý ako pri tele a skôr ako pre udržanie postavy ( v čase koncertov ), cvičí aj preto, aby vydržal koncert ako taký, nie je to také jednoduché....


2strange2

 6    21. máj 2007 o 10:00

Ale cvičiť musí aj kvôli svojim tetovaniam. Aby sa ma l čím vystatovať. To by ma zaujímalo, že odkedy on vlastne toľko exhibuje? Na 101 tuším skončí pri tielku, ale predtým? Mne to síce môže byť celé ukradnuté, ale aj na tom, ako sa Dave snažil ukazovať telo možno badať kus histórie /či skôr vývoja/ DM.


dvestotri

 7    21. máj 2007 o 10:01

Gabo - skvely clanok !!!!!
Dik


Ringo

 8    21. máj 2007 o 10:21

2Strange2: na WVT taky jen tilko, ale na SOFAD zacal vslikat i to tilko a hazet jej do publika. ale v te dobe tim podle me spise budil zdeseni, protoze tehdy byl jen kost a kuze, vypadal jako z koncentraku. Proste jako pravy nefalsovany fetak ktery ani nezere a drogy z nej vysavaji zivot. To ted ma jinou figuru. Asi si je toho vedom, protoze od te doby ce se dal dohromady zpiva nejradeji jen do pul pasu oblecen:-)


Dangerous

 9    21. máj 2007 o 11:30

to Gabo: velmi zajímavý článek.. Díky!


Gabriel

 10    21. máj 2007 o 12:09

Clanok som objavil nahodou. Zvycajne ked sa dostanem na nejaky novy portal, tak dam hladat “depeche”... proste profi-deformacia :D


Ringo

 11    21. máj 2007 o 13:08

GABRIEL: vyborna deformace, tak je to spravne:-)


2strange2

 12    21. máj 2007 o 20:26

MIMOCHID: Taká paranoia depešácka…je to ešte nejaká duša, ktorej Martyr pripadá ako čiastočne vykradnutá znelka z Krotitelov duchov? No nič, ja len tak do vetra sa rúham…80


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa