Alan o albumoch Depeche Mode - bonus

Vraví sa, že do konca roka treba splatiť všetky dlhy a tak som pre vás pripravil definitívne poslednú časť Alanových komentárov k albumom DM, ktorá tvorí aj akúsi "bodku" za týmto seriálom. Snáď sa k Alanovi a jeho vzťahu k DM ešte niekedy vrátim, ale... kto vie?

Tvoj názor na album "Ultra" nahratý po tvojom odchode zo skupiny?
Počas konferencií a promo turné k albumu "Unsound Methods" mi bolo úplne jasné, že by som verejne nemal nijakým spôsobom komentovať čokoľvek, čo Depeche Mode vyprodukovali po mojom odchode, všetko čo by sa týkalo členov skupiny by z mojej strany vyznelo detinsky. A myslím, že ľudia sú si toho vedomí, pretože čokoľvek na túto tému poviem, bude mylne interpretované a nepochopené.

Po vypočutí "Ultra", nahral by si ty niektoré skladby inak?
Ťažko povedať. Určite by to vyznelo inak, ak by som bol do procesu zapletený, ale ako, to neviem, nepočul som originálne demosnímky.

Čo sa týka tvojej účasti na vydaní kompilácie 'Singles 86>98', bol si požiadaný o konzultáciu, hovoril si s niekým z nahrávacej spoločnosti alebo si bol v kontakte s ostatnými členmi skupiny?
Priamo som s nikým zo skupiny nehovoril, len s nahrávacou spoločnosťou a manažmentom DM.

Čo si myslíš o umeleckom stvárnení a úvode 'Singles 86>98' v porovnaní s "Unsound Methods"? Nežiadam a ani neočakávam žiadnu kritiku, len jednoduchú odpoveď.
Očakával som ako vždy vysoký štandart, ale ako som už povedal predtým, táto umelecká skupina nikdy nebude vnímať veci tak ako Anton, čo pre túto historickú kompiláciu mohlo byť viac než vhodné. Nehovorím, že jeho umelecké stvárnenie by bolo lepšie, ale určitá kontinuita zachovaná byť mohla. Úvod (Intro) predstavujúci určité predošlé symboly (ako napr. ruža) vyznieva trošku komicky, ale niektoré z fotografií vyzerajú skutočne skvele. Osobne preferujem grafiku v červenom poňatí na následnom vydaní re-edície výberu 'Singles 81>85'.

Všimol som si, že si troškou prispel na výber 'Singles 86>98', ale bol si zapletený aj do iných záležitostí okrem dokumentu 'A Short Story'?
No, zmluvne mám právo v plnej miere zasahovať do všetkých vecí týkajúcich sa nahrávok, na ktorých som spolupracoval, čiže môžem rozhodovať o tom, ktorá verzia sa použije, aká bude grafika, koľko kópií sa vydá, všetko ohľadne promo materiálov, marketingových plánov a pod. Niekedy sa to dosť ťažko akceptuje, ak ide o bývalého člena a väčšinou sa predpokladá, že keď som už odišiel, tak sa o to nebudem starať alebo sa týchto práv vzdám. Tak to teda nie.

Vo francúzskom magazíne Keyboards č.124 bol uverejnený rozhovor s tebou, ako aj s otatnými členmi skupiny. Boli ste pri tom všetci v jednej miestnosti alebo išlo o dva rozličné rozhovory spojené do jedného celku?
Bolo to prevzaté z Interview CD, ktoré tvorí súčasť balenia kompilácie 'Singles 86>98'. Rozhovory boli stočené s každým osobitne.


Svojho času si sa zmienil, že aktuálne počúvaš kolekciu 'Singlov'. A to ma zaujalo. Poslala ti skupina pracovnú kópiu na posúdenie alebo si sa dostal už k oficiálnej verzií? Ako to teda bolo a ak ide o tú istú kolekciu, ktorú mám na mysli, čo hovoríš na nové skladby?
Musím povedať, že som radšej prekvapený tvojim úžasom, ako tým, že by som mal mať kópiu kompilácie pred jej vydaním. Snáď by si si nemyslel, že by som nemal ovplyvniť vydanie vecí, z ktorých 75% je aj mojím dielom? Táto nahrávka pre mňa reprezentuje 10 rokov tvrdej driny a ja som konzultoval všetky aspekty jej vydania.

Viem, že nie si v pozícií, kedy by si mal odpovedať na túto otázku, ale nezdá sa ti, že 'Singles' tour pôsobí viac ako "rozlúčkové" turné Depeche Mode?
Kto vie? - ja určite nie.

Názory Devotees (23)

dvestotri

 1    30. december 2004 o 07:11

Velmi by som chcel pocut Alanov nazor na Ultra a Exciter.
Treba ho pozvat na Party, poriadne ho ozrat a snad by zacal konecne hovorit :D


Painkiller.cz

 2    30. december 2004 o 11:37

mission impossible :D


freelove

 3    2. január 2005 o 17:33

moc toho nepovedal.. ako som predpokladal.. grin


tomas

 4    3. január 2005 o 09:16

Prave citam “Stripped” a je to vyborne citanie, Alan mi je velmi sympaticky, pozeram sa na neho inak, ako predtym.
Pravdupovediac vela som o vztahoch v kapele nevedel, knizka mi pootvorila oci.


Gabriel

 5    5. január 2005 o 17:25

Tomy: Ja som knihu preluskal cez Vinoce, pac som bol chory :( Nepotesilo ma, ked som na zaciatku len tak otvoril knihu kde prislo a prva infomacia co som si precital bola “Dream On natacal opat A. Corbijn”. Tak to to knihe u mna nepridalo velmi na doveryhodnosti… :(
Ale inak fakt fajn citanie na dobru noc smile


Gabriel

 6    5. január 2005 o 17:26

Tomy:
Ja som knihu preluskal cez Vianoce, páč som bol chory :( Nepotesilo ma, ked som na zaciatku len tak otvoril knihu kde prislo a prva infomacia, ktoru som si precital bola v zmysle “Dream On natacal opat A. Corbijn”. Tak to to knihe u mna nepridalo velmi na doveryhodnosti… :(
Ale inak fakt fajn citanie na dobru noc smile


tomas

 7    5. január 2005 o 18:03

hej, to som si vsimol aj ja, je tam dost preklepov, opakovanie odstavcov,  tusim aj pri nejakej fotke je zly pokec (sa mi zda)...
Ale inak ok.
Kokos aj tak mi nejde do hlavy, ze Erasure bol isty cas popularnejsi dko dM (aspon v knihe to je tak podane, co sa tyka umiestneni v hitparadach), ved to je uplne nebe a dudy.


Gabriel

 8    5. január 2005 o 18:54

No ja som uz v 1995 zasol, ze DM nikdy nemali no.1 hit v britskej singlovej hitparade. a drviva vacsina singlov totalne pohorela. Ako tak pozeram, tak do 2004 sa to vobec nezmenilo.


tomas

 9    5. január 2005 o 19:26

No jo , ludia chcu pocuvat sracky smile


tomas

 10    5. január 2005 o 19:27

taky O-zone urcite minuly rok povyhravali hitparady v celej Europe.


imi

 11    5. január 2005 o 21:27

naco sledovat hitparady?


Monghi

 12    6. január 2005 o 00:36

niekto tu spomenul knihu “Stripped”. Dnes som sa vratil z Prahy a z chuti som sa zasmial v jednom knihkupectve pri spomientke, ako tato kniha bola uvadzana na jednom nemenovanom servri… limitovany naklad, skutocne len par kusov..dobre reklama. V knihkupectve v shopping centre “Novy Smichov” maju tuto knihu v dost velkom pocte kusov, rovnako som na nu natrafil dnes v Brne… ale kupit som si ju nekupil… su lepsie knihy:))


tomas

 13    6. január 2005 o 10:05

imi, k tym hitparadam: tiez ich nesledujem, iba som sa pousmial nad vkusom vacsiny ludi…

Monghi: lepsie knihy o dM?
Daj tip:)  btw. Ludia su ludia som cital


tomas

 14    6. január 2005 o 10:05

ci depechemode su ludia, alebo ako sa to vola


Beladona

 15    6. január 2005 o 11:50

A da se to nekde sehnat?


Gabriel

 16    6. január 2005 o 17:12

“Depeche Mode su ludia” sa uz nepredava, iba keby si ju od niekoho kupil/a

Depeche Mode: Stripped si mozes kupit bud na:
shop.depeche-mode.cz
alebo
www.depechemode.cz


tommy

 17    7. január 2005 o 11:04

Gabriel: Tomas nie som ja v tomto prípade.


Gabriel

 18    7. január 2005 o 11:39

OK pohoda, ja viem, ja tak volam familiarne vsetkych Tomasov smile


tommy

 19    7. január 2005 o 14:50

súhlasím s Monghim - čo nové sa môžeme v knihe dozvedieť. Knihy o hud. skupinách nie sú vo väčšine prípadoch žiadne terno.


tomas

 20    7. január 2005 o 14:55

No ja som naprikad dost veci nevedel, takze to bolo celkom fajn.)


tommy

 21    14. január 2005 o 08:16

ja som rád, že Alan nemal v podstate žiadne vyjadrenia na lp ULTRA.


tomas

 22    14. január 2005 o 10:32

preco tomy?


tomas

 23    10. február 2005 o 12:13

?


Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa