TV Óčko: POP Almanach - Depeche Mode

TV Óčko (cz/sk) uvedie v stredu, 18. januára o 22:00 hod. reláciu do názvom "POP Almanach - Depeche Mode". "POP Almanach" je 60 minút venovaných hudobnej produkcii interpretov a skupín. Web stránky televízie uvádzajú o relácii nasledujúce informácie.

Informácie o relácii:

Tak a po týždni sme tu opäť s ďalším pop almanachom. Ani dnes nebudeme vybočovať zo zabehnutých koľají a spolu s vami budeme pátrať po histórii a vývoji hudobnej kariéry jednej veľmi populárnej a celosvetovo známej skupiny. Táto formácia má v súčasnosti milióny fanúšikov a na intenzite svojej hudby nič nestráca, práve naopak! V tejto chvíli stačí len jedno jediné - vysloviť to čarovné slovné spojenie! Depeche Mode! Skupina sa preslávila po celom svete melodickými popovými piesňami a jej členovia svojím príznačným imageom.

Depeche Mode sú legendou medzi ostatnými formáciami podobného hudobného cítenia a patria medzi priekopníkov takzvaného syntetizátorového popu. Pri jej zrode stal spevák, frontman kapely Dave Gahan a ďalší významní muzikanti a skladatelia- Martin Gore, Andy Fletcher a Vince Clarke.

Počiatky kultovej kapely Depeche Mode siahajú do roku 1976. Len 400 kilometrov od Londýna leží šedivé priemyselné mesto Basildon. Tu sa v spomínanom roku stretávali vtedy ešte ako 12 ročný Andy a jeho priateľ zo školy Martin Gore. K dvojke sa pridal aj Vince Clarke. Ich jediným snom bolo, aby jedného dňa vystupovali na pódiu.

Už od roku 1976 experimentovali so syntetizátormi a elektrickými gitarami v dome rodičov Vinceho Clarka. Vince bol skutočný talent a už v tom čase sa snažil dať dokopy niekoľko skupín. Tá úplne prvá mala názov No Romance In China. Bolo to v podstate duo s Andrew Fletcherom, kde Vince hral na gitaru.V tom istom roku Clarke založil spolu s gitaristom a klávesakom Martinom Goreom ďalšie duo French Look, ku ktorému sa čoskoro pridal Fletcher a v roku 1978 tak v anglickom meste Basildon vznikla skupina Composition Of Sound.

Množstvo ďalších zaujímavých informácií a klipy z obdobia 80-tych rokov na vás čakajú v prvej časti pop almanachu s Depeche Mode! Buďte, pri tom!!


O čom bude druhá časť pop almanachu s britskou skupinou Depeche Mode? V tej prvej sme si mapovali vznik a vývoj hudobnej kariéry z obdobia 80-tych rokov. Pozvoľna sme prešli i na Začiatok rokov 90-tych. Vtedy boli chalani z kapely doslovne na vrcholku, čo napokon potvrdili i vydaním výborného albumu Violator. V decembri 1990 získali pri hodnotení hudobnej produkcie časopisu Billboard cenu Najlepší moderný rockový interprét.

Hlavní protagonisti sa následne vyberajú každý svojou cestou. Prvá polovička 90-tych rokov vrhla trochu tieňa na Depeche Mode a to predovšetkým na jej frontmana, speváka Davea Gahana. Keď v roku 1992 Dave cítil, že s Depeche Mode nechce už vytvoriť žiadnu nahrávku, poslal mu Martin Gore demo plné smutných a značne depresívnych piesní. V roku ´93 sa Dave prezentoval s úplne iným imageom než doposiaľ. Dlhé vlasy, vychudnuté telo, krátka briadka a vystúpené lícne kosti. Spevák sa objavuje na titulných stránkach časopisov a v médiách kolujú rozne správy o jeho zdravotnom stave. Dave opustil svoju ženu, dieťa, je pod silným vplyvom drog a často je v stave, kedy sa nie je schopný ovládať. Mnohí začínajú pochybovať o ďalšej existencii Depeche Mode a hovoria o jej definitívnom zániku.

Depeche Mode sú ale stále tu a úspešne sa im darí dobývať hitparádové rebríčky. To všetko ostatné sa dozviete v druhej časti pop almanachu s kapelou Depeche Mode! Všetci ste pozvaní!

Názory Devotees (6)

Roman

 1    14. január 2006 o 23:26

Z Londyna do Basildonu len 400 km. :D
Snad 40.

nissan

 2    15. január 2006 o 07:08

detail, keď budeš písať a prekladať ty, tiež ťa Gabriel rád opraví.

Gabriel

 3    16. január 2006 o 10:39

Sorry chlapci, ja som to urobil sposobom copy+paste zo stranok TV Ocka, takze akekolvek nepresnosti som zanechal, kedze sa jedna o poodny text…

Gabriel

 4    16. január 2006 o 17:22

Roman & nissan: Oh my god…, teraz si pozrite:
http://www.depechemode.sk/skupina.php?str=biografia

Uz mi doslo, odkial hitoriu skopirovali… samozrejme aj vratane tych “400 km od Londyna”...

Gabriel

 5    16. január 2006 o 17:27

...no samozrejem ze na dm.sk som 400 km uz zmenil na 40 smile

Roman

 6    16. január 2006 o 23:14

Stava sa.
nissan: Co ti na na tom vadi? Ked niekde zbadas chybicku, preco ju neopravit. Ved o nic nejde. O.i. ja som nic nekritizoval, skor ma to pobavilo.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa