“Spirits In The Forest”, Londýn, 30.10.2019 - report

V londýnskom Curzon Mayfair sa uskutočnila špeciálna verejná premiéra koncertného dokumentu "Spirits In The Forest". No a medzi účastníkmi nechýbal náš kamarát Laci, ktorý sa rád podelil o prvé dojmy. Nech sa páči ...

Osobne som nečakal nič extra od dokumentu, ale nakoniec som bol veľmi milo prekvapený spracovaním. Dokument prezentuje príbehy DM fanúšikov z rôznych krajín a kontinentov.

Oproti dokumentu "101", v ktorom je spravovaný príbeh amerických fanúšikov, je v tomto dokumente viditeľná pekná rozmanitosť vnímania DM. K nám najbližšie bude fanúšik z Rumunska, ktorý rozpráva príbehy z obdobia socializmu (on je z nich aj najvtipnejši ). Na druhej strane sú však zaujímavé aj pribehy ostatných (okrem Francúzsky, to bola nuda).

Všetky príbehy veľmi pekne dokresľujú piesne DM, ktoré nadzväzujú na konkrétny príbeh a samotné rozprávania sú obohatené prestrihmi na danú skladbu, takže máte pocit, že DM sú soundtrackom ich života a daná pieseň ten pocit len umocňuje. Na konci dokumentu nasleduje jeden hit za druhý a ukončí to "Just Can't get enough".

Zvuk koncertu je veľmi dobrý (či lepší ako Berlin 2013, to neviem povedať, vzhľadom na zvuk v kine). Antom použil iný štýl filmovania ako v minulosti, keďže aj sám povedal, že Waldbühne je jedinečné miesto a prispôsobil sa mu (veľa záberov je z pódia). Inak denné svetlo, na začiatku koncertu, vôbec neprekáža, skôr je to lepšie vizuálne ako za úplnej tmy. Pri "Enjoy The Silence" Anton zmixoval záznam z oboch dní. Pri ďalších piesňach som to nepostrehol.

Za myšlienkou projektu / dokumentu stojí Kessler a učtovník kapely Pollock. Na konci premietania som prehodil pár slov s Kesslerom. Oficiálne vydanie koncertného záznamu sa očakáva na buduci rok, termín mi nechcel vôbec prezradiť, ani či bude v Blu-ray kvalite.
Ohľadom ďalšieho turné sa iba pousmial v povedal ... "prečo si myslíš, ze bude ešte jedno posledné turné, prečo nie ešte ďalšie dve ..." V Londýne sa Kessler zdrží do piatku a potom odchádza. Po premietaní išli všetci na večeru (Kessler, Gordeno s manželkou, Anton aj Pollock)

Deň pred týmto premietaním prebehla špeciálna projekcia pre vybraných fanúšikov z dokumentu.

Anton spomenul, že kniha o DM výjde na buduci rok a pravdepodobne sa pripojí k U2 na ich nadchádzajúcom turné v Ázii. Výber fanúšikov do dokumentu mal nastarosti Kessler a Pollock, až následne prebehol finálny výber.

Setlist:
Precious
A Pain That I´m used to
Cover me
Enjoy The Silence
Personal Jesus
Never Let Me Down Again
Everything Counts
Just Can't Get Enough
Where´s The Revolution
Heroes

Dufam, ze som nic nezabudol ????
Laci

Názory Devotees (2)

Gabriel

 1    31. október 2019 o 18:34

Report od “Almost Predictable”
https://almostpredictablealmost1.blogspot.com/2019/10/depeche-mode-spirits-in-forest-curzom.html

Paloq2

 2    31. október 2019 o 21:38

Potom mozete aj hodnotit,som to pridal na CSFD https://www.csfd.cz/film/778259-depeche-mode-spirits-in-the-forest/prehled/

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa