Nové album Depeche Mode - Andyho ‘rumours’

Na foru stránek depmod.com se objevily další informace o plánech Depeche Mode a údajně pocházejí od Andyho Fletchera.

Andy prý řekl: - že slyšel 9 skladeb, které se mu velmi líbily, sedm zpívaných a dvě instrumentálky, ale podle jeho slov "něco odlišného" než písně na Playing The Angel nebo Exciter. - Martin přestal pít alkohol!!!! (dokonce ani pivo nepije) a Andy tvrdí, že to ovlivní proces nahrávání alba. - Dave Gahan se ještě nerozhodl zda vyrazí na turné k svému soloalbu, pokud ano, samozřejmě to nahrávání nového alba Depech Mode posune, jinak lze očekávat začátek nahrávání ve třetím měsíci příštího roku.

Názory Devotees (39)

Ringo

 1    1. august 2007 o 11:26

tohle je pro me nejlepsi zprava dnesniho dne. Super.

sinuss

 2    1. august 2007 o 11:26

Martin bez alkoholu? Panejo, ta jeho nová přítelkyně ho drží nějak zkrátka smile

alanaw

 3    1. august 2007 o 12:10

tak ať žije DM a ich neutíchajúca tvorba…

alanaw

 4    1. august 2007 o 12:13

ups, samozrejme neutíchajúca tvorba…

Dangerous

 5    1. august 2007 o 12:14

to Sinus: jo, to jsme přesně my chlapi, objeví se se nějáká taková a vzdálíme se klidně od svého starého dobrého způsobu života smile))


to Ringo: jo! Depeche never die smile

Beladona

 6    1. august 2007 o 13:32

Senzace! Tak Martin se snad nakonec přece jen neupije grin

DevotoM

 7    1. august 2007 o 13:35

hm, ked to tak citam vychadza mi z toho ze nasavat zacal tentoraz Andy :D

Newborned Marten

 8    1. august 2007 o 14:25

9 songu - to je parada! teda pokud se jedna o skutecnost… Ten Martin to je studna jak bejk… Super! Docela by me zajimalo, jake ty demace jsou - pomale, rychle, zachmurele, vesele…!? No vzhledem k Martinovu soucasnemu stesti to bude neco mezi speak and… a exciter :o) Ne delam si legraci - snad ma rozum a nejaka ta deprese tam bude - v te je vzdy nejvic emoci :o)

Ringo

 9    1. august 2007 o 14:28

Martin nepotrebuje chlast k dobrym temnym textum, on je takova temna smutna duse od zakladu a nezmeni to ani vesele udalosti v jeho zivote. Vzdy pri psani textu bude umet najit neco temneho, ono to na tom nasem svete neni nic tezkeho najit smutek, temnotu a depresi:-)

macadm

 10    1. august 2007 o 14:30

Chlapci nám starnú a začínajú si veľa vecí uvedomovať a tomu prispôsobujú aj svoj životný štýl.Takže Martin má u mňa veľké plus a držme im palce na budúci rok;-) !

Strider

 11    1. august 2007 o 17:32

Ked k tomu pripocitame tri alebo styri Davidove skladby tak to bude opat celkom slusna uroda!

dohy

 12    1. august 2007 o 20:19

po skonceni touring the angel som sa obavala, ci depesaci (spolu alebo jednotlivo) nepovedali posledne slovo. a teraz nevedia co skor? ale ved to je uzasne smile mozno si dave popri solo tour stihne kde-tu odskocit za martinom a andym do studia wink

Dangerous

 13    1. august 2007 o 20:55

“S Depeche Mode můžete vidět a slyšet opravdové přátelství, přestože jsou si cizí, sobě i nám…Vedou nás k bdělosti, díky nim se necítíme jako opuštění cizinci v neznámém prostoru, jsme všichni osamoceni a spojeni navzájem, je to osud.”

napsal Paul Morley před 17 lety, a přesně na tyto slova sem si vzpomněl, když sem dnes sledoval jak tato zpráva od Andyho, zamávala po celém světě s depešáckými fóry…je neskutečné jak je tahle skupina stále přitažlivá ...

Strider

 14    1. august 2007 o 21:27

Fanusikovia dm vytvorili jedinecnu komunitu ktora je mimoriadne pevna, masova a neopakovatelna! Nic podobne v showbize neexistuje, mozno s vynimkou Star Treku… Byt depesakom je uzasne, vsetci nam mozu zavidiet:-)

Dangerous

 15    2. august 2007 o 07:51

já jen doplním, že “rumours” od Andyho se už objevily i na hlavníé stránce serveru www.depeche-mode.com a ty přece jen fungují jako velmi dobrý filtr
....
na oficiálním webu se informace o albu objeví až už bude 14 dní na trhu, jako vždy smile)

2strange2

 16    2. august 2007 o 14:46

XAKRU! Rumours - povídačky, naklepy, čutky, chýry…a potom že prečo tu ťahám Štúra atď. Pfuj!
8/ 8(

Odteraz poslovenčujem aj to, čo som neposlovenčoval 8) !!! Pomsta bude sladká 8).

Inak ak Goráč prestal piť alkohol tak z koncertov bude nuda. Mňa vždy bavili tie jeho ,,stavy mimo”  počas vystúpení - akoby preň nikde nikoho nebolo. Asi si tým fakt pomáhal proti tréme.

Dangerous

 17    2. august 2007 o 14:53

to 2strange2: věděl sem že se ozveš, chichi, ale vážně, podle mně není český či slovenský ekvivalent pro to co Andy pustil do světa, protože to nejsou povídačky ani naklepy, čutky ani chýry…jsou to prostě rumours…sorry, ehm tedy pardon, ale to vlastně také není původně české  ani slovenské slovo, tak snad promiň ... smile

2strange2

 18    2. august 2007 o 15:45

              ŽVÁSTY Č. 1001 8/. UVAHA! NEBEZPEKA!

Dangerousovi: To si uhádol! Ale netreba byť lenivý pri hladaní ekvivalentov - bez urážky, pardon. Vidíš to - ja som tu kedysi tak trochu bojoval za väčšiu kvalitu jazakového prejavu - naostatok to človeku pomôže aj v práci. No a div, že som sa nestal nacionalistom…Ringo mi to skoro vtlačil do hlavy (Ringovi. na ďalšiu ,,rundu” nekonečných pokecov nie som pripravený 8).

Inak rumours nie je anglické slovo - to máš tak, že tisíce až desiatky percent anglických slôv sú tak anglické (čo do pôvodnosti), že ak v slovenčine či češtine použiješ nejaký latinizmus tak si na tom tak isto. Plusmínus. Pre mňa ako romanistu (ale i rnegýčového romanitka) je fakt švanda čítať také veci ako že anglické slovo cure (zdarvým všetkých ,,curakov” - fandov d kjúr8) či mortal značí to a to. Keď som bol malý, tak som nad tým žasol. V 13. mi stačila hneď prvá lekcia taliančiny aby som pochopil, ..kdo je tady king” - teda medzi jazykmi 8).

K tomu mortal - vid to na príklade so slovom ,,death” . Tieto dve slová spolu priamo súvisia ale nemajú pritom spoločný etymologický koreň. Takže decká v Uk a US či Indií sa musia učiť x-krát viac slôv, aby vedeli vyjadriť čosi, čo inde hneď ,,zderivujú”. A že English is Easy. Sám som videl dokument o tom, ako nativspíkerov učia takéto vecičky…hoc - ich jazyk je super! A aj s tými ,,pôžičkami”. Lenže práve kvôli nim to zas netreba predcenovať! S tou genialitou a originálnosťou 8) englishu.

A k tým prekladom - ja si veľmi rád (až priam od srdca) sám pre seba naslepo preložím spätne napríklad názvy básni od Poea. A to sa potom divím ako som to prepásol. No a preto si rád preložím aj názvy piesní od DM. Ten pocit znovunachádzania je k nezaplateniu….8)

Inak ja teraz mám letný spánok, takže na nejaký bulvár značký Andrew Fletch Fletcher čas nemám…

ivan

 19    2. august 2007 o 15:56

to2strange2: prosíííím, nezabi to tu zase…

Dangerous

 20    2. august 2007 o 16:07

to 2strange2: dík, není to o lenivosti.. ale čeština a (slovenština) nejsou tak bohaté jako angličtina .... angličtina má asi 450 000 slov, kdežto čeština jen 250 000 - z nichž je většina převzatých odjinud…. a protože nejsme v době obrození je na výsost trapné, některá slova překládat, pokud chceš se mnou probrat záležitosti ohledně těchto jazyků, tak jen přes email, thanx smile


“Date “rumour” was first used in popular English literature: sometime before 1050”

Strider

 21    2. august 2007 o 16:15

2strange2: uvedom si ze toto je server o hudbe a ludia sem chodia pre radost a potesenie. Najdi si radsej nejaky lingvisticky server a tam mudruj a poucuj. Tuto na tvoje rozumy nikto nie je zvedavy a ani to sem nepatri.

2strange2

 22    2. august 2007 o 16:48

Strider - ale ani ,,rumours” sem veľmi nepatrí! Celé tie moje zbytočné state na x fórach boli aj o tom, že ešte stále sú takí ľudia, ktorým to jedno nie je a ktorí v tom môžu vidieť aj dôsledok iných spoločenských javov…blablabla…tj. že ak som depešák tak to (predstav si) neznamená automaticky, že všetko musí byť kúl a podobne alebo že musím povedať ,,to xy” namiesto ,,pre xy”...a potom že nie som normálny - možno to občas priťahujem za vlasy, ale v tomto som NORMÁLNY! Lebo norma je slovenský či čeký jazyk a ak niekto nemá napochvat slovenské či české slovo - nech si ho ráči nájsť! Iná situácia je so slovami ako web a podobne - termíny sú termíny. Ale triviálne slová - pardon, ale na mňa ko na blba netreba ukazovať. Kto ma s týmto problém tak ten má možno problém aj s x inými vecami (dokonca možno aj s tým že sa narodil v ČR či SR). Bez urážky. Ale to predsa nie je môj problém - ale je to smutné...tak trochu 8(.
Neviem ako ty Strider, ale ja potrebujem dbať o akú-takú čistotu môjho prejavu, lebo to isté normy - pracovné, oficiálne vyžadujú! Ja som si to nevymslel.
Ale ak niekto považuje za nasjprávnejšie vyjadrovať sa cez druhý, jemu nie ,,od prírody prirodzený” jazyk - prosím. Jeho chyba. Len nech prispieva k zhoršovaniu situácie. Dobre, dobre preháňam, ale ak niekto aspoň trochu chápe, o čom kultúra je (he?8)  a aspoň trochu chápe prečo sa píšu slohy, učia piesne, čítajú texty na hodinách (a nemá z toho doživotnú tramu) atď. tak ten vie ,,ktorá bije” a čo je ,,normálne”. Končím už, ešte ma tu niekto obviní z čohosi, čo vôbec nie je pravda…brrrr….....Dangerousi - to mi děláš schválně! 8)

Dangimu: Inak tých slôv v angline je asi do 800 000…vrátane vymiznutých staroanglických(anglosaských), starokeltských indických a x iných.
A oddnes má čeština/slovenčina nové slovou - rúmours! 8) 8) 8)

2strange2

 23    2. august 2007 o 16:52

Dangerousovi: Ok, pred r. 1050 - no ale Rímania boli vo VB už v 1. storčí n.l., hoc tam až tak veľa stôp nezanechali. A to vieš, že ukrajinčina a bieloruština (teda súhrne ,,starorusínčina” alebo ,,maloruština”) sú z hľadiska pra-vývoja po germánskych jazykoch asi najbližšími príbuznými? Sranda, že? Ja sa doslova vyžívam v tých podobnostiach…stačí si pustiť Grabbing hands grabb all thay can…a som doma 8) 8) HAWK! English language forever!

2strange2

 24    2. august 2007 o 17:19

Ivanovi /nepíšem ,,to Ivan” lebo TO JA! 8) -Ako sa máš? Nie neboj sa, nič as tu zabíjať nechystám, len som sa slobodne vyjadril k článku, resp. k veci, ktporá mi vadi už v samotnom názve. Inak ja sám už som dosť ,,zabitý”, takže máš štastie 8) 8) - inernetu sa asi tak skoro nedotknem, lebo sa chystám ísť preč, tak na prár km do hôr a ísť si oddýchnúť...hoc net mám prenosný....hmm…8/

A ČO VY DEPEŠÁCI - AKO TRÁVITE LETO, PRÁZDNINY? DOVOLENKY? 80

Dangerous

 25    2. august 2007 o 17:22

to 2 strange2: doufám, že nebereš drogy nebo nějáké prášky? nerad bych se totiž navážel do někoho, kdo je jakkoliv oslaben..

Alizza

 26    2. august 2007 o 18:05

“Andy tvrdí, že to ovlivní proces nahrávání alba”

Hm…

No len aby vsetky tie “rumours” o nahravani boli pravdive (v co asi vsetci dufame).

A mier chlapci !!!

Dangerous

 27    3. august 2007 o 09:06

to Substance 242: no, Gahan není Peter Gabriel ani Depeche Mode, písně napsal během TTA…navíc myslím, že co se týče zvuku do žádných velkých hlubin se Gahan neponoří...  “zkus si udělat svoje, doma” uvidíš jak rychle ho budeš mít smile

Dangerous

 28    3. august 2007 o 09:11

to Alizza: jistě, všichni si přejeme, aby ty “rumours” byly pravdivé, ale přesto i když nastoupěji na jaře do studia, tak to neznamená, že nějáké album Depeche Mode ještě vydaji, popravdě si dovedu představit i dost situací za, kterých by Dave nemusel vydat už své téměř smíchané album “Hourglass”. Chci tím říct, že vždy platí, že plány mohou být změněny…aneb “je obtížné cokoliv předpověď, obzvlášť budoucnost”....

2strange2

 29    3. august 2007 o 10:20

Dangerousovi - áno, ,,drogy” beriem, napríklad počúvam Depeche Mode…

Ringo

 30    3. august 2007 o 13:33

2STRANGE2: ty trpis uz fakt nejakou formou kretenizmu, jinac to neni mozne. Ja jsem to slovo pochopil uplne jinac - ma pro me dulezitou symbolku, uz diky pisni Blasphemous rumours. A mel jsem za to, ze to je ten pravy duvod proc to slovo tady Dangerous dal. Ani ne z lenosti, ani ne proto ze by nebyl ekvivalent, ale proto ze se to hodi na DM stranky. Jdi uz s tim svym narodovectvim fakt nekam, nacionalisticky komunisto.

jozefst

 31    3. august 2007 o 22:27

Teraz neviem, či si mám želať, aby David nemal, alebo mal svoje turné. Určite opäť nahrajú čosi dobré a iné. Tešíme sa aj na nové pazvuky zakomponované do briliantných melódii.

2strange2

 32    5. august 2007 o 15:53

Typický Ringo - uráža sa a uráža…ok priznávam, že som z dnešnej ,,nekultúrnosti” dosť frustrovaný a keď čosi podobné (ale nie také isté) vidím tu, tak mi to celkom nedá. Pokúsim sa mu napísať čosi pekné...8(

Aj ja som to nakoniec bral ako položart a s Rúhaním to má súvis - to iste. Len aby tu o chvíľu počas (nedajbože uhorkovej sezóny) nebolo aj že ,,Silence okolo DM”  a že silence to sa vlastne nedá preložiť do slovenčiny či češtiny…to je tak dokonalé slovo že tam musí byť samo o sebe…

Gabriel

 33    5. august 2007 o 16:47

2strange2 & Ringo: zasa v sebe, zasa v dalsej diskusii? Ja vam fakt bloknem konta. Ste obaja vobec normalni? Mate tolko sudnosti nad sebou? Zacinate srat uz aj mna a ked nedokazete riesit samych seba vo svojom vnutri tak ako to robi kazdy normalnejsi clovek, tu vam to rozhodne nedovolim!!!

Este jednu hlasku sem niektori z vas napise v ktorej budete na seba utocit alebo nebude suvisiet s temou clanku, a nepomozu vam uz ani prosebne maily v mojom mailboxe. Takze sa konecne uvedomte a to ze sa dokazete vyhecovat a nasierat je len a len vas problem a osobna nevyrovnanost. Uvedomte sa konecne a ked to nedokazete, nezatazujte tym inych, ktorym je to ukradnute.

Ringo

 34    6. august 2007 o 07:16

GABRIEL: nechci se z neceho vyvlikat, ale myslim ze me ted osocujes malinko nepravem. Proste jsem citil potrebu se zastat nekterych veci proti neustalym provokacim od cloveka, ktery byl x krat upozornovan na to aby toho uz nechal a on si neda rici. Pokud tu bude provokovat nadale, tak me klidne blokni, aspon to nebudu muset cist:-) Chodim si tu cist nazory na DM a resit tematiku DM, ne nejake politickonarodnostni komplexy nekoho, kdo se se svym problemem musi nenapadne vetrit do kazde diskuse a obratit ji pak k obrazu svemu.

Gabriel

 35    6. august 2007 o 09:49

Ringo, ja nesledujem, na koho strane je momentalne jazycek “vitazstva” vo vasom vecnom boji. Chapes? Neustale niektory z vas sa snazi tomu druhemu nieco dokazovat a napise na moje dost svoju verziu ukrivdenia. PRESTANTE sa riesit na tomto webe. Ak niekto taketo nieco ma potrebu riesit na webe a nie vo svojom vnutri znamena, ze je labilny, nevyrovnany a nevyzna sa sam v sebe, pretoze vzdy bude hladat chybu cohokolvek mimo seba tak ako to robite ukazkovo obaja. A ja neriesim, ktory z vas to robi intenzivnejsie a kto z vas komu brutalnejsie poskytuje material na to, aby vznikali nove a nove nezmyselne “suboje”. Je jedno ake mate obaja pocity, ale uvedomte si, ze poskodzujete tieto diskusie smerom k citatelom. A toto je jediny argument za ktory tu hram vo vasich sporoch a slubujem, este jedno slovo a ja uz nenapisem, ale zacnem konat ako som napisal!!!

Poznas prislovie: Mudrejsi ustupi?

Toto naozaj nie je fraza alebo hrdinstvo. Iba clovek, ktory je uvedomely a riadi sa vnutornymi zasadami svojho bytia a nasleduje svoje zivotne ciele je tym menej nachylnejsi k vonkajsim vplyvom a vplyvom inych ludi. Obaja ste si navzajom zo seba urobili ciele svojho problemu. Spytam sa len skrz vasich vnutornych zivotnych hodnot: To, ze tu niekomu nieco pisomne dokazete, venujete tomu energiu, cas a rozhorcenie, nervy - posunie to vas zivot tam, kde kracate a k cielom, ktore ste si v zivote vytycili? Je vasim zivotnym cielom a poslanim dokazat Ringovi alebo 2strange2 nieco z toho, o com sa tu stale dookola hadate? Vazne pochybujem, ze odpoved bude zniet “ano”. Predpokladam, ze vasimi zivotnymi cielmi je byt dobrym, spravodlivym, venovat svoj cas uzitocnej a naplnajucej praci, rodine, zaujmom, osobnemu rozvoju atd. Ak do vasho zivota zapada Ringo alebo 2strange2 a toto co tu predvadzate vas posunie k nejakemu vysnivanemu cielu, prosim. V tom pripade ak aj po mojich vetach je hadanie sa vasa zivotna priorita no.1, prosim vymente si telefony a povedzte si to takto. Ak do vasho zivota ten druhy nijako nezapada, nemate dovod mu nijako oponovat a “Mudrejsi ustupi” je pre vas prirodzenym vysledkom rozhodnutia vasich zivotnych hodnot.

PS: neodpisujte mi uz ani jeden z vas. Hladajte problem v sebe, nie v inych alebo tomto webe.

2strange2

 36    6. august 2007 o 10:52

Gabrielovi - už s Ringom hovoríme SÚKROMNE A DOSŤ ROZUMNE! Takže je to v pohode!

2strange2

 37    6. august 2007 o 10:56

Ale predsa len Gabrielovi - znie to paradoxne, ale tieto kecy mi dosť dali! Aj v zmysle mojich hodnôt a vecí, ktoré sledujem. Hoc, pravdupovediac, cítim sa dosť nesvoj v tomto všetkom.  Nie je mi to príjemné - ale aspoň vidím, že pohľady dvoch ľudí môžu byť tak vzdialené, hoc majú jeden spoločný záujem, ktorým je hudba ,,Depešmódu”.

Gabriel

 38    6. august 2007 o 11:30

2strange2: vidis, predsa Ti to neda a to je ta presne nevyrovnanost v Tebe o ktorej pisem. Ale tu musis objavit Ty sam a musis si uvedomit, ze ublizuje len a len Tebe. Su to male zrnka ktore prejdu od jednej vety k celym slohom. Takze uz vazne prestan.

Ak sa tu este nieco objavi (aj kratucke dovetky ake si napisal nizsie), mazem to rovnako aj konta tych, ktory zacnu podobnym stylom v diskusiach pisat.

-end-

2strange2

 39    6. august 2007 o 15:06

Gabriel - ja teraz len chcem, aby si sa usmieval!Nečerti sa toľko už a úsmej sa, prosím! 8)

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa