Martin a Fletch s Petrom Lutsom

Holandský DJ a producent Peter Luts sa po konferencii Depeche Mode stretol na pár minút s Martinom a Fletchom a vyspovedal ich...

pozn. prepis z odposluchu...

Peter: Zdravím, rád vás vidím...

Martin: Zdravím

Peter: Ako sa cítite po ohlásení turné?
Martin: Jedna z vecí, ktorá je pre nás zvláštna je práve tá, že je príjemné sem prísť, zažiť to vzrušenie pri ohlásení turné a pritom to turné vlastne ešte vôbec nezačíname... a ani ho tak skoro nezačneme... takže momentálne ani vôbec nevieme, ako budeme k turné pristupovať, nevieme ako bude vyzerať setlist, vôbec sme sa o tom ešte nerozprávali.

Peter: Ale zmienili ste sa, že na budúci rok vyjde nový album a práve na ňom pracujete....
Fletch:
Áno, vyvíja sa to veľmi dobre, máme množstvo dobrých skladieb a vlastne všetku svoju koncentráciu venujeme práve tomuto, takže je naozaj trochu bizarné sem prísť a ohlásiť turné, ale vyvíja sa to dobre.

Peter: Aj po 28-mich rokoch sa stále tešíte zo spoločnej práce...
Fletch: Myslím, že atmosféra, ktorá medzi nami momentálne vládne je jedna z najlepších, aké sme počas celej našej kariéry zažili, takže áno, užívame si to.
Myslím, že počas koncertovania v 90-tych rokoch sme sa snažili ako skupina upevniť si naše pozície a zvádzali sme akýsi boj za elektronickú hudbu, keďže sa tvrdilo, že elektronickú hudbu nemôžete hrať tak, aby ľudí nadchla. Múry sme zborili, čím sú už výzvy nie také veľké, takže je to všetko skôr viac o radosti.
Skvelé na Depeche Mode je, že sa snažíme publikum donútiť k spolupráci... vidíte ľudí vzadu ako tlieskajú, mávajú, či podobne...

Martin: Ty ich predsa nemôžeš vidieť...
Fletch: Jasné, som slepý... ale snažím sa si ich predstaviť. Spôsob, akým Dave donúti ľudí k spolupráci ešte stále dokáže všetkých nadchnúť.

Peter: Čo vlastne preferujete, pobyt na pódiu alebo pobyt v štúdiu?
Fletch: Momentálne preferujeme pobyt na pódiu, nakoľko sme v štúdiu už dosť dlho, no a keď budeme na turné už dlho, budeme zasa preferovať pobyt v štúdiu. Myslím, že to dáva zmysel...

Peter: Skutočne sa veľmi teším na turné, ako aj na album a vám želám veľa šťastia...
Fletch: Ďakujeme.

Martin: Ďakujeme.

Názory Devotees (3)

tomassi

 1    10. október 2008 o 15:46

najvaic ma pobavila odpoveď na otázku
Čo vlastne preferujete, pobyt na pódiu alebo pobyt v štúdiu?

vlastne ani nie tak odpoveď samotná ako v spoejní,
kto na ňu odpovedal

black

 2    10. október 2008 o 20:46

Fletcher je tucny.

maulka

 3    11. október 2008 o 19:12

ja by som skor povedala ze Fletch ako keby z oka vypadol Zbirkovi

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa