Je toto Revolúcia Depeche Mode?

Anton Corbijn svojimi výtvormi rád provokuje a núti k zamysleniu, čo chcel vizualizáciou povedať, alebo naznačiť. V spojení s textami Depeche Mode môže ísť často aj o viac ako filozofickú hádanku.

Nie je tomu preto inak ani pri najnovšom videu k singlu Where's the Revolution. Tribúna, z akej rečnil Lenin, napodobňovanie lokomotívy, tancujúci a pochodujúci herci v proletárskych úboroch, vlajky a červená farba v kontraste čiernobieleho klipu.


Sú to ale husté brady charakteristické pre nemeckých filozofov Marxa a Engelsa, ktoré vzbudili pozornosť až do takej miery, že fanúšikovia kapely nalepili na pomník v Chemnitzi (v rokoch 1953-90 známe ako Karl-Marx-Stadt) nápis s otázkou, kde je tá revolúcia?

Corbijn takmer nikdy nevysvetľuje imaginácie stvárnené v jeho klipoch, podobne ako Martin Gore o význame svojich textov, takže fanúšikom neostáva nič iné, iba špekulovať. Jedno je ale isté, kapela sa pri natáčaní v prevlekoch určite aj dobre bavila.

Čo si o videoklipe a symboloch myslíte vy?

Názory Devotees (3)

Monghi

 1    13. február 2017 o 11:18

necham sa prekvapit 17.marca ...

tomy

 2    13. február 2017 o 12:23

No, ja mám niekedy pocit, že kapela sa chce (v klipoch) silou mocou schovávať za určitú iróniu, resp. paródiu a to ju (dosť) diskvalifikuje v očiach (nielen hudobnej) verejnosti… Ako keby si to nechávala ako ospravedlnenie, keď sa niečo nepodarí, t.j. nebude to prijaté podľa ich želaní... Stále ako keby celkom nedospeli a pritom (hlavne Dave) má v poslednom čase skvelé rozhovory, v ktorých povie a vysvetlí viac ako v nejakom (akože revolučnom) klipe… Radšej by som bol, keby sa ten klip natáčal o niečo neskôr priamo v rumunských uliciach, kde takmer milión ľudí už viac ako dva týždne demonštruje a nielen proti návrhu zákona o korupcii… Potom by stačil prestrih na transsibírsku magistrálu, východnú Ukrajinu a Kubu a bolo by… Keď priama reč, tak poriadne ostrá a otvorená! Ak chceli vzdať poctu D. Bowiemu, tak si mali zobrať k natáčaniu nových DM klipov, režiséra, ktorý robil posledné Bowieho klipy ako Lazarus alebo Blackstar… Tie majú silnú vizuálnu výpoveď. Ja si u DM klipoch želám proste viac vizuálnej mystiky…

dvestotri

 3    14. február 2017 o 07:48

presne tak, 17.marec je najdolezitejsi datum. Aj ked ma “pilot” neoslovil, stale mam velku nadej, ze album bude pecka. Ohladom Antona som uz pisal, ze by to mal z DM zabalit, lebo jeho videa sa mi v poslednej dobe zdaju lacne, slabe a bez naboja. A video pri tom vôbec nemusi byt ciernobiele, zrnite, temne ..... Len musi mat v sebe tu spravnu atmosferu.
Mne sa zda tato ironia v poslednom videu moc jednostranna. Pri tom na oboch stranach su idioti a zasluzili by si nakopat .....

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa