Je toto Revolúcia Depeche Mode?

Anton Corbijn svojimi výtvormi rád provokuje a núti k zamysleniu, čo chcel vizualizáciou povedať, alebo naznačiť. V spojení s textami Depeche Mode môže ísť často aj o viac ako filozofickú hádanku.

Nie je tomu preto inak ani pri najnovšom videu k singlu Where's the Revolution. Tribúna, z akej rečnil Lenin, napodobňovanie lokomotívy, tancujúci a pochodujúci herci v proletárskych úboroch, vlajky a červená farba v kontraste čiernobieleho klipu.


Sú to ale husté brady charakteristické pre nemeckých filozofov Marxa a Engelsa, ktoré vzbudili pozornosť až do takej miery, že fanúšikovia kapely nalepili na pomník v Chemnitzi (v rokoch 1953-90 známe ako Karl-Marx-Stadt) nápis s otázkou, kde je tá revolúcia?

Corbijn takmer nikdy nevysvetľuje imaginácie stvárnené v jeho klipoch, podobne ako Martin Gore o význame svojich textov, takže fanúšikom neostáva nič iné, iba špekulovať. Jedno je ale isté, kapela sa pri natáčaní v prevlekoch určite aj dobre bavila.

Čo si o videoklipe a symboloch myslíte vy?

Názory Devotees (2)

Monghi

 1    13. február 2017 o 11:18

necham sa prekvapit 17.marca ...

dvestotri

 2    14. február 2017 o 07:48

presne tak, 17.marec je najdolezitejsi datum. Aj ked ma “pilot” neoslovil, stale mam velku nadej, ze album bude pecka. Ohladom Antona som uz pisal, ze by to mal z DM zabalit, lebo jeho videa sa mi v poslednej dobe zdaju lacne, slabe a bez naboja. A video pri tom vôbec nemusi byt ciernobiele, zrnite, temne ..... Len musi mat v sebe tu spravnu atmosferu.
Mne sa zda tato ironia v poslednom videu moc jednostranna. Pri tom na oboch stranach su idioti a zasluzili by si nakopat .....

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa