Depeche Mode - ‘Suffer Well’

Recenzia aktuálneho singla Depeche Mode na stránkach CD Times:

Krátko pred štartom britského turné Depeche Mode, vychádza z albumu "Playing The Angel" v poradí tretí singel, "Suffer Well", a čo je na ňom zvlásť úžasné, ide o prvý singel skupiny od "Just Can´t Get Enough" (1981), ktorého autorom nie je Martin Gore. Za túto skladbu je totiž zodpovedný Dave Gahan a môže byť na ňu právom hrdý, nakoľko ide o vskutku pozoruhodnú záležitosť - excelentný, priam kolosálny elektornický kúsok, pohybujúci sa na hranici techna, no plný čara a výborných vokálov. S kľudom sa dá konštatovať, že Gore má túto skladbu takisto rád - jeho gitarový part posúva skladbu na vyššiu úroveň a dodáva jej správnu pestrosť.

Skladba oproti albumovej verzií prešla očividne niekoľkými úpravami, ktoré ju len a len vylepšili, dodali jej správu podobu a zbavili ju zbytočne dlhého konca a úvodu. Rovnako vydarená je aj b-strana, v podobe skladby "Better Days" - ktovie prečo sa nedostala na album, napríklad namiesto takej "Macro", ktorá nie je veľmi presvedčivá. Ide o samopašný dupot bicích a rytmov v kontraste s úžasným Gahanovým hlasovým prejavom.

Mixy na druhom disku sú veľmi rôznorodé. Tie od The Tiga a Aler Ego sú priam pompézne, mix M83 je nudný a z originálnej podoby, ako jediný, aspoň niečo v sebe zachoval Metope Vocal Mix.

Gahan musí byť so sebou veľmi spokojný - toto je totiž klasický singel Depeche Mode.

zdroj cdtimes.co.uk

Názory Devotees (10)

gulo

 1    22. marec 2006 o 00:35

eh Macro je urcite lepsie nez Better days.
zbytocne dlhy uvod a koniec ? hmmmmm

ale inac je Suffer Well moje najoblubenejsia skladba z PTA momentalne

bubak

 2    22. marec 2006 o 00:36

Dobrej článek, díky.

insight

 3    22. marec 2006 o 07:05

Macro aj Damaged people na album patria, su to dve vymakane veci

nedate mi link na Better days?

chmelko

 4    22. marec 2006 o 08:10

Better days je určite suprová, ale na album ako celok sa nehodí...
kam by ste ju zaradili- pred ktoru, alebo po skladbe na PTA? Mna nenapada žiadna možnost

molon

 5    22. marec 2006 o 08:13

...no tento príspevok je z môjho pohľadu - taký, taký ???...najskôr je pôvodná skladba vynesená do neba, potom po úprave je vynesená ešte vyššie - zrejme do nebies a v závere je skonštatované, že skladba má úplne zbytočne dlhý začiatok a koniec v pôvodnej verzii…no zaujmavé cítenie…hm ???...tak trochu si oponuje…hm???

Beladona

 6    22. marec 2006 o 09:12

Dobry napad, taky bych mela na desce radsi Better days nez Macro.

jozefst

 7    22. marec 2006 o 12:35

Veľmi dobrý singel. Dĺžka Suffer well v singlovej verzii a Better days je do troch minút a je to zaujímavý fakt. Better days je dobrá vypaľovačka (inak náladovo netypická pre DM) a dôkaz o tom, že DM na b-strany niekdy nedávajú žiaden odpad. Žeby Better days predznamenávala dynamickejší ďalší album DM? Bolo by to fakt zaujímavé.

jozefst

 8    22. marec 2006 o 12:46

Ešte aby som nezabudol. Vo videoklipe je narozdiel od singlovej, ktorá je odlišnejšia od albumovej verzie použitá albumová verzia, čo u DM nebýva až takým zvykom. Vo videoklipoch vždy použili skôr singlové verzie skladieb, ktoré sa od albumových líšili ako napr u Behind the wheel, Freelove alebo In your room.

chmelko

 9    22. marec 2006 o 13:41

jozef:u behind the wheel boli použité obe verzie, je pravda, že ta albumová hlavne pre film strange, ktorá je o malý kusok dlhšia.MTV ju myslím používalo ešte viac než tu skrátenu, dynamickejšiu singlovku.

Roman

 10    22. marec 2006 o 19:22

Je spravne ze Better Days je iba na singli. Mne sa ta skladba nehorazne paci ale na albume naozaj nema miesto.

Diskutovať môžu iba zaregistrovaní a prihlásení užívatelia.

  Vytvorte si účet   Prihláste sa